Skocz do zawartości

Filmy


Tenorio

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby nie było kompletnie offtopic to dopiszę, że ostatnio byłem na Slumdogu i zdecydowanie mi się spodobał. Bardzo fajny pomysł na stworzenie filmu, interesująca akcja dobrze ukazująca przez co musi przechodzić wiele dzieci w Indiach.

ja najpierw przeczytałem książkę, która IMHO jest dość miernym czytadłem z trudem nadającym się do przełknięcia.

mimo to poszedłem na film, zachęcony entuzjastycznymi opiniami większości widzów i recenzentów, poza tym - w ekstremalnych przypadkach zdarza się, że film jest lepszy od książki. ;)

niestety scenariusz powtarza większość absurdów i "szczęśliwych zbiegów okoliczności”, jakie przydarzają się głównym bohaterom (

mnie najbardziej uderzała "po oczach" chronologiczna kompatybilność przeżyć głównego bohatera i pytań w teleturnieju

).

film ratuje warstwa wizualna, muzyczna, sprawność reżyserska i ostatnia scena, która pozwala cały film podpiąć trochę pod estetykę bollywood.

jak dla mnie góra 6/10

Odnośnik do komentarza

OK, ale to czyni z tego filmu (i książki) kolejną i do tego dość marną wersję baśni o Kopciuszku.

jak już mówiłem dla mnie nic specjalnego, ot przyjemne (no dobra, momentami mało przyjemne) kino rozrywkowe, mocny początek, potem klimat IMHO mocno spada, by w końcu zboczyć w stronę bollywood. bez głębszych refleksji.

a książkę szczerze odradzam :)

 

ale jeśli już jesteśmy przy efektach mariażu Indie-Zachód to zdecydowanie polecam "The Fall" Tarsema Singha, nieszczęśliwie dystrybuowany w Polsce pod tytułem "Magia Uczuć".

Film jest fantastycznie sfotografowany i wyreżyserowany. Postaci zarysowane bardzo wyraziście i wielowymiarowo. Scenariusz sprawnie napisany, dialogi żywe i pozbawione sztuczności - odniosłem wrażenie, że niektóre kwestie głównej, dziecięcej bohaterki są improwizowane.

Podczas oglądania towarzyszyło mi cały czas uczucie, że oglądam film, który wymyka się próbom wrzucenia do jakiejś konkretnej szufladki.

Ni to oniryczne fantasy, ni to kino dla dzieci, ni to dramat obyczajowy...

 

mocne 8/10

Odnośnik do komentarza
:o :o :o

 

Fanowski film na wątkach Władcy Pierścieni, zapowiada się genialnie, nie tylko jak na taki rodzaj produkcji:

 

http://www.dailymotion.pl/gb/video/x8znyl_...llum_shortfilms

Obejrzałem, jestem pod naprawdę sporym wrażeniem, czekam z niecierpliwością na początek maja. Dzięki za link.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wczoraj miała miejsce internetowa premiera filmu "Hunt for Gollum". Jak łatwo się domyślić, akcja dzieje się w Środziemiu (a dokładnie przed wydarzeniami z trylogii). Film trwa 40 minut i można go obejrzeć (jak najbardziej legalnie) tutaj (z polskimi napisami). Fanom J.R.R. Tolkiena na pewno się spodoba.

Odnośnik do komentarza

The Reaping ("Plaga") - spodziewałem się kolejnego średniego horroru, a dostałem film wybitny. Znakomite zdjęcia, zakręcona końcówka no i przede wszystkim pomysł i cała starotestamentowa otoczka. Oczywiście wrogowie religii temu obrazowi wystawiają słabe oceny (m.in. w swej pseudoargumentacji jako zarzut podając to, że film jest... o religii). Ale nie przejmujmy się nimi. Wielkie brawa. 9/10.

Odnośnik do komentarza

Ja obecnie zacząłem oglądać filmy ze znalezionej na onecie listy "Najlepsze filmowe orgazmy" :P Na razie zaliczylem "Kiedy Harry poznał Sally" i "Barbarelle". Pierwszy z filmów to amrykańska komedia romantyczna. Choć nie lubie tego typu produkcji to ten film mi się spodobał. Łatwy, lekki i przyjemny, do tego troche smiesznych tekstow i dowcipow (nie wiedzialem, ze Meg Ryan byla juz aktorka w 89 roku...). Orgazm byl udawany, ale przynajmniej smiesznie sie zakonczyl :> . "Barbarella" to z koleji film przygodowy w kosmicznej scenerii (takiej tandetnej oczywiscie, jak to w filmach z lat 60), troche kiczowaty, troche smieszny. Nie wciagnal mnie za bardzo i musialem go obejrzec na 2 tury, bo po pierwszej zasnalem. Tu co prawda orgazm byl prawdziwy (nawet trzy!), ale Meg Ryan w "Kiedy Harry poznal Sally" byla bardziej przekonywujaca :) Dzis czas na "Ostatnie tango w Paryżu".

Odnośnik do komentarza
The Reaping ("Plaga") - spodziewałem się kolejnego średniego horroru, a dostałem film wybitny. Znakomite zdjęcia, zakręcona końcówka no i przede wszystkim pomysł i cała starotestamentowa otoczka. Oczywiście wrogowie religii temu obrazowi wystawiają słabe oceny (m.in. w swej pseudoargumentacji jako zarzut podając to, że film jest... o religii). Ale nie przejmujmy się nimi. Wielkie brawa. 9/10.

 

Zdecydowanie się zgadzam. Rewelacyjny film. :)

 

 

Ja za to w końcu się przemogłem i obejrzałem "Zapaśnika", choć od premiery już jakiś czas minął. Nie zawiodłem się. Film świetny, a rola Rourke'a genialna. Skandal, że nie dostał za to Oscara.

Odnośnik do komentarza

Gran Torino

Clint Eastwood jest wielki! Nie tylko nakręcił niezwykły film, swoistą mieszankę stylów (dramat psychologiczno-społeczny z domieszkami kapitalnego humoru - dialogi!), ale przede wszystkim stworzył wspaniałą kreację Walta Kowalskiego. Stary pierdziel, nie lubiany przez nikogo staje nam się coraz bliższy. W końcówce napięcie wzrasta, a odbiorca w pełni identyfikuje się z bohaterem. Mimo dosyć prostej i w zasadzie schematycznej konstrukcji, film potrafi zachwycić. Znakomite kino które polecam każdemu!

9/10

P.S. Clint Eastwood zadeklarował że to jego ostatnia rola filmowa. Jeśli dotrzyma obietnicy, będzie to wielka strata dla kina :(

Odnośnik do komentarza

Prince of Darkness - uwielbiam "W paszczy szaleństwa" Carpentera, więc sięgnąłem po ten klasyczny 80-sowy horror. Na plus na pewno Alice Cooper, który uroczo morduje ludzi na ulicy w przerwach od grania dobrej muzyki, a fabuła... cóż, here it goes: Szatan zamknięty w słoiku w formie zielonej płynnej substancji. Czy można chcieć więcej? :D

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
A jak się czytało książkę to w ogóle zawód. Dużo powycinali, oj dużo.

 

Już nie wspominając o pozmienianych wątkach. Ja tam się podobnie jak Kamtek cudów nie spodziewałem, więc nie byłem jakoś specjalnie zawiedziony. Od siebie tylko dodam, że muzyka Hansa Zimmera jest jednym z najmocniejszych punktów filmu, jeśli nie najmocniejszym.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...