Skocz do zawartości

Filmy


Tenorio

Rekomendowane odpowiedzi

"Galerianki"

 

Ten film jest straszny pod każdym względem. Sam temat jest obrzydliwy jak dla mnie. Ok, nie znam dzisiejszej młodzieży, ale wydaje mi się, że został celowo przerysowany. Jeżeli taka jest dzisiejsza młodzież to ja wymiękam. Niektóre sceny zmuszały niemal do wymiotów.

Film sam w sobie ekhem bardzo średni. Być może miał być w nim głębszy sens, ale nie wyszło. Jakoś sceny, które miały zapewne poruszyć widza, mnie nie poruszyły. Tandetą zalatywało i tyle. Ale może tak miało być.

"Galerianki" są smutne. Chwilami można się pośmiać, ale ja byłem głównie zasmucony. Może też zniesmaczony i przerażony.

Młode aktorki zagrały nieźle i chyba dość wiarygodnie. Chociaż trudno jest mi to ocenić.

Na plus muzyka Ostrego. Nie lubię hip-hopu, ale gość jest niezły.

Niestety nie polecam tego filmu nikomu. Straciłem 21 złotych. Lepiej obejrzeć etiudę pod tym samym tytułem na youtubie.

Gdyby nie znajomi z pracy, pewnie nigdy bym się na ten film nie wybrał. Tylko dzięki ich obecności nie uznam wieczoru za stracony.

Odnośnik do komentarza

"Surogaci"

 

Jakiś czas już leci na ekranach naszych kin.

Sam temat jest dosyć interesujący. Nawiązuje (raczej nieświadomie) do pewnego starego pomysłu Stanisława Lema, który stworzył pojęcie zdalniaków, czyli sztucznych istot, robotów zastępujących ludzi we wszystkim, poczynając od pracy, a kończąc na seksie. Powoduje to pewne reperkusje. Głowny wątek fabularny jest bardzo prosty i nie ma żadnych zwrotów akcji.

Jeżeli chodzi o stronę wizualną, to jest na niezłym poziomie. Efekty stoją na obowiązującym od paru lat standardzie i są zadowalające. Nie ma tu niestety jakiś niesamowitych scen jak np. w IQ albo chociaż Ja robot, ale całośc trzyma sie kupy i dzielnie zmierza do przewidywalnego końca.

Głownym plusem obrazu jest chyba jednak Bruce Willis - jak zawsze dobry i wiarygodny w roli gliniarza. Tego gościa zawszę kupuję niezależnie od roli.

Dodam, że film jest dosyć krótki, nie przekracza dziewięćdziesięciu minut. Taka informacja dla tych, którym brakuje czasu.

Ogólnie, z braku laku, może być.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj byłem w kinie na "Bękartach Wojny". Jestem zachwycony!!! To był klasyczny Tarantino. W scenie rzezi w kinie płakałem ze śmiechu! Nie spodziewałem się kina historycznego, więc miałem prawdziwy ubaw. Mix spaghetti-westernu i filmu akcji, zaprawionego nazistowskim sosem był miażdżący! Oczywiście najlepszy był Christopher Waltz jako Standartenfuhrer Landa. Oscar gwarantowany! Polecam! Gorąco polecam... ale nie każdemu, tylko fanom Tarantino ;)

 

Dragon miałeś rację "Bękarty wojny" to wyśmienity film, ale głownie dla miłośników twórczości Taratino. Jestem zachwycony tym filmem. To jest to co lubię :) .

Christoph Waltz genialny :) . Po prostu miód na moje oczy i uszy :) . Brad Pitt po raz kolejny nie zawiódł. Facet jest naprawdę, ale to naprawdę świetnym aktorem. Scena w językiem włoskim miażdży :lol: . Wiecie kto mi się bardzo podobał? Til Schweiger jako Hugo Stiglitz. Niemiec wypowiada tylko kilka zdań, ale jego rola jest mocna, oj mocna :D . Mélanie Laurent urocza po stokroć :) . Diane Kruger zimna, bardzo niemiecka i też świetna :) .

Poza tym zauważyłem pewien drobny polski akcent. Kartka z nazwiskiem Poli Negri wykorzystana w pewnej grze :D . A i ostatnia scena :D . Też miód :D .

Kurcze, cały film jest świetny, ale takie kino i klimat trzeba lubić :) .

Polecam, polecam, polecam, ale podobnie jak Dragon, tylko fanom Tarantino. Inny miłośnicy kina mogą zupełnie inaczej ocenić i odebrać ten film.

Oj chyba będę musiał zaopatrzyć się w DVD z "Bękartami" :) .

Odnośnik do komentarza

A niby czemu tylko dla fanów Tarantino? Film nie jest ani trudny w odbiorze, ani humor nie jest jakiś bardzo wyszukany, ogląda się łatwo i przyjemnie.

Faktem jest genialna gra aktorów. Brad Pitt absolutnie doskonały, facet grający Landę chyba jeszcze lepszy. Pozostałe role zresztą poziomem od nich nie odbiegały. Kilka fajnych, ale całkiem prostych sztuczek reżyserskich powodują, że niektóre sceny naprawdę trzymają w napięciu. Brawo za pomysł i wykonanie, jeden z najlepszych filmów amerykańskich ostatnich lat.

Odnośnik do komentarza

Pisałem tak, bo spotkałem się z różnymi opiniami: że był przegadany, że był nierealistyczny, że miał upierdliwy humor. A to wszystko przecież to stare chwyty Tarantino. Wiedziałam czego się spodziewać a i tak mnie zaskoczył. Wuja, ja też lubię Tila Schwigera, pamiętam jego rolę w "Bandycie". Film trochę dziwny, nie do końca udany (mówię o "Bandycie"), ale Til był mistrzowski. Szkoda że Tarantino

tak szybko go uśmiercił. No i krótka scenka z wpychaniem pięści w usta gestapowca - LOL :D

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

2012 hmmm sam nie wiem..Efekty 10/10, ale fabula, naciagarstwo, przewidywalnosc obniza note do 5/10. Kilka scen było tak nierealistycznych i glupich, ze poprostu smialismy sie w kinie. Nie bede spojlerował, ale w sumie czego wiecej mozna sie bylo spodziewac po jamarykanskiej "megaprodukcji"?

W sumie warto zobaczyc (nie załujemy, ze poszlismy) ale szybko sie o nim zapomni.

Odnośnik do komentarza

spokojnie mozna poczekac, bo fakt tlumy dziś sa masakryczne, 98% miejsc zajetych o godzinie 12 byla...to wieczorem bedzie masakra.

Jesli widziales Dzien Niepodleglości i Armageddon to...prawie widziales ten film ;) W sumie glownie na efekty sie idzie, bo sama fabula powiedzmy - znana/naciagana.

Tak czy siak te 2.5h sie nie nudzisz, non stop cos sie dzieje i w sumie film zlecial szybko.

Odnośnik do komentarza

10kBC nikt nie przebije :D Nie, no zeby nie bylo ze uwazam to ze mega kicz 1/10...bez przesady. Spokojne mozna isc i sie nudzic nie bedziesz, ale film ten "nie odkrywa" zadnej ameryki - i chyba nie mial?

Nie liczac naprawde fajnych efektow - nic wielkiego.

Lubie kino katastroficzne i film byl spoko, tak na 5/10 (10k BC ma odemnie 1/10)

Odnośnik do komentarza

Czy ktos jeszcze byl na 2012? Warto na to isc z dziewczyna, ktora nie lubi sajns-fikszyn? Ogolnie nastawialem ja, ze bedzie mile zaskoczona, ale widze po pierwszych opiniach, ze nie moge byc tego taki pewien :).

Qcz raczej pisał, że warto, że film pod wieloma względami jest ciekawy, ale niestety jak większość tego typu filmów jest schematyczny, ale na pewno nie do tego stopnia by zniechęcać sie do jego obejrzenia. ;)

Odnośnik do komentarza

Tez mialem (watpliwa) przyjemnosc byc na premierze i musze sie zgodzic z Qczem - poza efektami nie ma niczego innowacyjnego. Ze dwa, trzy smieszne teksty to za malo, zeby film mogl wnosic momentami chocby powiew swiezosci. Od razu widac, ze film wyszedl spod reki Emmericha - dla mnie to jest takie polaczenie "Pojutrze" i "Jądra ziemi".

A przeklamania sa momentami tak gigantyczne, ze az zeby bola.

Ale jak napisal Qcz - nudzic sie nie w kinie nie bedziecie.

Dla mnie 5/10 - byc moze gdybym nie ogladal "Pojutrze" to film dostalby ze dwa, trzy oczka wiecej :-k

Odnośnik do komentarza

2012 hmmm sam nie wiem..Efekty 10/10, ale fabula, naciagarstwo, przewidywalnosc obniza note do 5/10. Kilka scen było tak nierealistycznych i glupich, ze poprostu smialismy sie w kinie. Nie bede spojlerował, ale w sumie czego wiecej mozna sie bylo spodziewac po jamarykanskiej "megaprodukcji"?

W sumie warto zobaczyc (nie załujemy, ze poszlismy) ale szybko sie o nim zapomni.

W sumie zgadzam się w zupełności. Wszystkie klasyczne elementy filmów katastroficznych: ojciec ratujący dzieci, wariat-prorok nadający pirackie radio gdzieś z amerykańskiej głuszy, patetyczne banały wygłaszane przez bohaterów, spór cynizmu z idealizmem w otoczce świetnych efektów specjalnych. Dla miłośników teorii spiskowych i katastroficznych filmów może być jeśli przymknie się oko na wszystkie nielogiczności i przewidywalność fabuły. Na pewno dużo lepszy od Pojutrze. Film przyniesie na pewno spore zyski bo na sali kinowej był komplet, ale raczej nie dlatego, że film jest dobry, a raczej z powodu ciekawej kampanii promocyjnej prowadzonej na ogromną skalę i chwytliwemu tematowi. Ogółem nic specjalnego, ale też nie żałuję wydanych pieniędzy na bilet.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...