Skocz do zawartości

Filmy


Tenorio

Rekomendowane odpowiedzi

Sztuka kochania

 

Film sam w sobie niezły. Powoli przestaje chwalić polskie produkcje za odzwierciedlenie lat 60-80 bo nie ma sensu, robimy to tak dobrze, że nie ma czego się czepiać. Przez film przetacza się plejada nazwisk. Mecwaldowski, Kot, Szyc, Lubos, Adamczyk, Jakubik oczywiście...ale wszystkich przyćmiewa Magdalena Boczarska. To jak ona brawurowo zagrała jedną z bohaterek narodowych (nie ma co inaczej jej nazywać, nawet najmłodsze pokolenia kobiet mogą jej dziękować za rewolucje jakiej dokonała jej książka) i kompletnie zajęła uwagę na cały czas trwania filmu to jakiś kosmos. Boczarska jest charyzmatyczna, niezmiernie bawi, przyciąga uwagę, po prostu kompletnie wciela się w postać jaką zagrała. Nie potrafię przy tym filmie o niczym innym mówić, ale jeżeli ktoś przyćmiewa Jakubika czy Lubosa to wiadomo, że gra rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza

Powidoki

 

Osobiscie film nie zrobil na mnie jakiegos oszalamiajacego wrazenia. Linda oczywiscie stanal na wysokosci zadania i zagral naprawde dobrze, ale najwieksze zastrzezenia mam do scenariusza i montazu. Film to jakby zlepek kilku historii z zycia Strzeminskiego, czesto bardzo slabo ze soba powiazanych, zarowno pod wzgledem fabularnym, jak i technicznym (mimo zachowania chronologii). Nie podobaly mi sie cięcia miedzy poszczegolnymi scenami i motywami, ktore sa, jak dla mnie, zbyt ordynarne. O muzyce trudno cokolwiek powiedziec, bo jest jej w filmie niewiele. Lyzka miodu w beczce dziegciu moga byc zdjecia i scenografia. Kadry powojennej Lodzi moga naprawde sie podobac. Ale dla mnie to plus gra aktorska Lindy to za malo, zeby ogolna ocena filmu byla wysoka.

Odnośnik do komentarza
Lyzka miodu w beczce dziegciu

 

 

:hahaha:

 

Nie powiem, tej konstrukcji jeszcze nie słyszałem :D Musiałem zmusić mózg do analizy całego zdania (przy okazji wyobrażając sobie beczkę dziegciu do której ktoś dodaje łyżkę miodu), żeby zrozumieć czy zdjęcia i scenografia są w końcu dobre, czy złe.

Odnośnik do komentarza

Bardzo cieszy mnie nominacja dla Mortensena za Captain Fantastic i Shannona za Zwierzęta nocy. La La Land zaorało, pomijam liczbę nominacji, ale dwie nominacje w kategorii piosenka? Nieźle.

 

Cieszy Dr. Strange i Księga Dżungli w efektach, stawiam że między nimi rozegra się pojedynek o statuetkę. Legion Samobójców z nominacją to żart i to słaby.

 

No i gdzie jest nominacja dla Amy Adams?! Nie lubię jej zazwyczaj, ale to był jej rok, zdecydowanie dobre wybory castingowe i świetne role (BvS nie istnieje w moim świecie).

Odnośnik do komentarza

 

 

La La Land zaorało, pomijam liczbę nominacji, ale dwie nominacje w kategorii piosenka? Nieźle.

 

Konkurencji jeszcze nie słyszałem, ale "City of Stars" to piosenka wręcz skazana na sukces. Nominacja dla "Audition" trochę mnie dziwi.

 

 

 

Legion Samobójców z nominacją to żart i to słaby.

 

Eee tam, za charakteryzację przeca dostali. W tym temacie coś tam zrobili jednak ;)

Odnośnik do komentarza

Bardzo cieszy mnie nominacja dla Mortensena za Captain Fantastic i Shannona za Zwierzęta nocy. La La Land zaorało, pomijam liczbę nominacji, ale dwie nominacje w kategorii piosenka? Nieźle.

 

Cieszy Dr. Strange i Księga Dżungli w efektach, stawiam że między nimi rozegra się pojedynek o statuetkę. Legion Samobójców z nominacją to żart i to słaby.

 

No i gdzie jest nominacja dla Amy Adams?! Nie lubię jej zazwyczaj, ale to był jej rok, zdecydowanie dobre wybory castingowe i świetne role (BvS nie istnieje w moim świecie).

dostali w jednej kategorii, w której mogło się im coś należeć.

 

Mnie śmieszą nominacje dla Hanksa i Streep. Hanks z kolejną taką samą rolą, a Streep dostaje nominację jeśli zagra w jakimś większym tytule, bez względu na jakość :keke: - wystarczy, że jest, kpina (28 lat i 20 nominacji)

Odnośnik do komentarza

Nie widziałem filmu Streep, ale co do Hanksa się zgadzam - nic wielkiego, sam film w sobie też totalnie zwyczajny. Streep swoje Oscary już dostała, może mieć małą przerwę ;)


 

 

Konkurencji jeszcze nie słyszałem, ale "City of Stars" to piosenka wręcz skazana na sukces. Nominacja dla "Audition" trochę mnie dziwi.

 

Tylko która wersja City of Stars :D ? W trakcie filmu są trzy i każda inna.

 

Audition ma ładny wstęp, ale fakt że nie jest jakaś zapadająca bardzo w pamięć.

 

 

 

Eee tam, za charakteryzację przeca dostali. W tym temacie coś tam zrobili jednak ;)

 

No i mam nadzieję, że nie wygrają jakimś cudem bo to będzie ogłoszone jako wielki sukces DCEU i nie daj boże duetu Snyder & Goyer :roll:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...