Skocz do zawartości

[FM 2008] Zgubne skutki


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Nieprzyjemne przebudzenie czekało mnie już godzinę po podpisaniu kontraktu z klubem. Najpierw odwiedził mnie księgowy z informacją, że budżet płac w Redditch jest przekroczony o 550€ tygodniowo i mam coś z tym zrobić, inaczej mogę zapomnieć o efektownych transferach. Trzydzieści minut później zjawił się u mnie Casey, by oświadczyć, że bardzo chętnie zgadza się na propozycję przejścia na etat trenerski, zwłaszcza że jako mój asystent musiałby dzielić ze mną odpowiedzialność za to, że mój poprzednik nie dopilnował przedłużenia kontraktów z 3/4 zawodników i za parę dni w klubie zostaną sami juniorzy. Jonathan McDonald (25, GK; Anglia) już podpisał wstępny kontrakt z Halesowen, a kolejni piłkarze również sposobili się do odejścia z Redditch, niepewni swej przyszłości w klubie.

 

Złapałem się za głowę, ale panika szybko mi przeszła, nie zamierzałem pozwolić, by paru cwaniaków zepsuło mi CV swoimi pomysłami. Na szczęście sposób na poprawę nastroju szybko się znalazł, gdy uchyliły się drzwi pokoju trenerów, a szeroko uśmiechnięta, śniada morda powitała mnie wesołym "Olá". Po paru minutach przedstawiałem już sztabowi szkoleniowemu Redditch mojego nowego asystenta Vidigala (43; Portugalia), jak i nowego pierwszego trenera Manuela Gonçalvesa (42; Portugalia); w konfrontacji z angielską szkołą trenerską i oporem lokalnej materii nie byłem już sam.

 

Zaraz też wzięliśmy się za robienie porządków. Petera Houghtona (17, GK; Anglia) wysłaliśmy na roczne wypożyczenie do zaprzyjaźnionego z Redditch klubu RC Warwick, by nie pałętał się nam pod nogami, potem zaś wzięliśmy się za reformę struktury płac w klubie i przedłużanie kontraktów. Do wieczora nowe umowy z Redditch podpisali Straker (do 2018) i Whittington (do 2017), więc ze spokojniejszą głową mogłem obejrzeć, jak w pozostałych meczach ćwierćfinałowych ME 2016 Hiszpania gromi Niemcy 4:2, a Francja nieoczekiwanie przegrywa 1:3 z Danią.

Odnośnik do komentarza
Marudzisz. :>

Zespół jest młody więc solidny trening powienien zrobić z chłopaków przyzwoitych ligowców. Czy coś więcej - okaże się w praniu :D

 

O ile wcześniej się nie przestraszą nowego trenera. Bo coś czuję, że po pierwszym treningu będa przeklinać los, że trafili na Profa :keke:

Odnośnik do komentarza

Półfinałowe mecze Mistrzostw Europy przyniosły kolejne niespodziankę; Hiszpanie dopiero w rzutach karnych przeszli Włochów, remisując po dogrywce 2:2, a Duńczycy zatrzymali kolejnego faworyta, pokonując Anglię 3:1. Zaś w Redditch roczne kontrakty z klubem podpisali Howarth, Evans, Connolly i Cook.

 

Ostatniego dnia czerwca otrzymałem informację, że nowym menedżerem Lagoi został Rui Dias (41; Portugalia), prowadzący dotąd bez większych sukcesów takie zespoły jak Real Massamá, Atlético CP czy Sanjoanense.

 

Sezon 2015/2016 w liczbach

 

Ligi

 

Anglia:

Czołówka Premiership: 1. Middlesbrough, 2. Newcastle, 3. Liverpool

Spadek z Premiership: 18. Man Utd, 19, Derby, 20. Everton

Awans do Premiership: 1. Fulham, 2. Cardiff, 5. Wolves

Puchar Anglii: West Ham (1:0 z Tottenhamem)

Najlepszy piłkarz: Aaron Hunt (29, AML/ST; Niemcy: 4/0) — 7.59 (Tottenham)

Król strzelców: Nathan Delfouneso (25, ST; Anglia U-21: 1/0) — 19 (Reading)

 

Francja:

Czołówka Ligue 1: 1. Lens, 2. Auxerre, 3. PSG

Spadek z Ligue 1: 18. Grenoble, 19. Caen, 20. Châteauroux

Awans do Ligue 1: 1. St.Etienne, 2. Stade de Reims, 3. Bordeaux

Puchar Francji: PSG (1:0 z Le Mans)

Najlepszy piłkarz: Julien Quercia (29, FC; Francja U-21: 4/2) — 7.42 (Nice)

Król strzelców: Dominique Malonga (27, ST; Francja) — 20 (Toulouse)

 

Hiszpania:

Czołówka PD: 1. Deportivo, 2. Cádiz, 3. Mallorca

Spadek z PD: 18. Tenerife, 19. Recreativo, 20. Espanyol

Awans do PD: 1. Sevilla, 2. Xerez, 3. Pontevedra

Puchar Hiszpanii: Deportivo (2:1 z Barceloną)

Najlepszy piłkarz: Jan Smit (24, ST; Holandia: 10/7) — 7.64 (Mallorca)

Król strzelców: Gonzalo Higuaín (28, AMRC/FC; Argentyna: 70/37) — 21 (Mallorca)

 

Niemcy:

Czołówka 1. Bundesligi: 1. HSV, 2. Frankfurt, 3. Mainz

Spadek z 1. Bundesligi: 16. Köln, 17. Burghausen, 18. Werder Brema

Awans do 1. Bundesligi: 1. Düsseldorf, 2. Unterhaching, 3. Wolfsburg

Puchar Niemiec: Mainz (3:0 z HSV)

Najlepszy piłkarz: Artiom Milewskij (31, FC; Ukraina: 65/40) — 7.50 (Leverkusen)

Król strzelców: Lukas Podolski (30, FC; Niemcy: 141/91) — 18 (Mainz)

 

Polska:

Czołówka OE: 1. Ślask, 2. Korona Kielce, 3. Legia

Spadek z OE: 15. Odra Wodzisław, 16. Górnik Zabrze

Awans do OE: 1. Groclin, 2. Widzew

Puchar Polski: Polonia Warszawa (2:2k z ŁKSem Łódź)

Najlepszy piłkarz: Marek Kowal (31, ST; Polska) — 7.32 (Korona Kielce)

Król strzelców: Grzegorz Wojdyga (28, AMLC/FC; Polska U-21: 2/0) — 15 (Polonia Warszawa)

 

Portugalia:

Czołówka SuperLigi: 1. Sporting CP, 2. Benfica, 3. Rio Ave

Spadek z SuperLigi: 15. Marítimo, 16. Belenenses

Awans do SuperLigi: 1. Maia, 2. Nacional da Madeira

Puchar Portugalii: Sporting CP (3:1 z Académiką)

Najlepszy piłkarz: Toti (28, AM/FC; Hiszpania) — 7.57 (Rio Ave)

Król strzelców: Tyronne (25, AM/FC; Hiszpania) — 17 (Espinho)

 

Rosja:

Czołówka Premier Ligi: 1. CSKA Moskwa, 2. Dynamo Moskwa, 3. Spartak Moskwa

Spadek z Premier Ligi: 15. Spartak Nalczik, 16. KamAZ

Awans do Premier Ligi: 1. Urał, 2. Rostów

Puchar Rosji: Saturn (2:1 z KamAzem)

Najlepszy piłkarz: Jewgienij Łucenko (28, ST; Rosja U-21: 10/7) — 7.48 (CSKA Moskwa)

Król strzelców: Oleg Kożanow (28, AM/FC; Rosja U-21: 4/0) — 20 (Zenit Sankt Petersburg)

 

Włochy:

Czołówka Serie A: 1. Inter, 2. AC Milan, 3. Empoli

Spadek z Serie A: 18. Ascoli, 19. Lucchese, 20. Treviso

Awans do Serie A: 1. Atalanta, 2. Brescia, 4. Novara

Puchar Włoch: Empoli (1:0 z Lazio)

Najlepszy piłkarz: Asamoah Gyan (30, AMR/ST; Ghana: 73/93) — 7.87 (AC Milan)

Król strzelców: Joaquín Larrivey (31, ST; Argentyna) — 19 (Cagliari)

 

Rozgrywki międzynarodowe

 

Liga Mistrzów: Arsenal (1:0 z Liverpoolem)

Puchar UEFA: Newcastle (1:0 z West Brom)

Puchar Narodów Afryki 2016: Nigeria (3:2 z Mali)

Puchar Narodów Azji 2015: Australia (3:2 z Japonią)

Puchar Narodów Oceanii 2016: Wyspy Salomona (4:0, 1:2 z Nową Zelandią)

Copa América 2015: Peru (4:0 z Argentyną)

Mistrzostwa Świata U-20 2015: Meksyk U-20 (1:0 z Niemcami U-20)

Mistrzostwa Europy U-19 2016: Niemcy U-19 (2:1 z Francją U-19)

 

Nagrody indywidualne

 

Piłkarz roku wg FIFA: Alberto Bueno (27, AM/FC; Hiszpania: 1/0) — Valencia

Zawodnik roku wg FIFA: Aarón (26, AM/FC; Hiszpania: 33/10) — Liverpool

Złoty But: Dudu Biton (28, ST; Izrael U-21: 5/2) — 26/52pkt (FC Twente)

Odnośnik do komentarza
Ostatniego dnia czerwca otrzymałem informację, że nowym menedżerem Lagoi został Rui Dias (41; Portugalia), prowadzący dotąd bez większych sukcesów takie zespoły jak Real Massamá, Atlético CP czy Sanjoanense.

Gdyby za rok zaproponowali Ci powrót to co? :-k

Odnośnik do komentarza

Na drzewo, panie dzieju, na drzewo

 

Czerwiec 2016

 

Bilans (Redditch): —

Blue Square South: —

FA Cup: —

Setanta Shield: —

FA Trophy: —

Finanse: +463.000€ (w ostatnim miesiącu -14.890€)

Budżet transferowy: 71.835€ (70% z transferów)

Budżet płac: 5.660€ (wykorzystane 5.920€)

Nagrody: —

 

Transfery (Polacy):

 

1. Przemysław Witkowski (21, DM; Polska U-21: 30/4) z Zagłębia Lubin do Dundee Utd za 2.200.000€

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Laurent Vespuce (20, DC; Francja U-21: 1/0) z Bayernu do Ajaxu za 10.000.000€

2. Salvatore Di Fatta (24, DC; Włochy: 13/1) z Parmy do Lazio za 9.750.000€

3. Diego Ruiz (21, ST; Argentyna U-21: 36/28) z San Lorenzo do Ajaxu za 9.500.000€

 

Ligi świata:

 

Anglia: —

Francja: —

Hiszpania: Deportivo [+2] (M)

Niemcy: —

Polska: —

Portugalia: —

Rosja: CSKA Moskwa [+5]

Włochy: —

 

Ranking FIFA: 1. [—] Argentyna (1918), 2. [—] Włochy (1729), 3. [—] Nigeria (1686), 25. [—] Polska (875)

Odnośnik do komentarza

1 lipca miotła przeleciała przez szatnię Redditch, wygarniając z niej śmieci w liczbie sztuk pięciu. Jonathan McDonald (25, GK; Anglia) [8-0-0-0, 6.12; 2s] przeniósł się do Halesowen, zaś Daniel Easlea (25; MC; Anglia) [49-2-9-3, 6.21; 2s], Paul Davidson (24, DM; Anglia) [27-1-5-0, 6.22; 4s], Eddie Armstrong (15-0-0-0, 5.82; 3s] i Stephen Culverhouse (20, DC; Anglia) [3-0-0-0, 5.00; 4s] odesłani zostali do rejonowego urzędu pracy. Cieszyć mógł się więc tylko David Poole, z którym przedłużyłem kontrakt do końca tego sezonu; podobny prezent otrzymali też ode mnie Woolley, Mainwaring, Butcher, Thomas, Walker i McCulloch.

 

Na stadionie Parken w Kopenhadze zakończył się finałowy turniej ME 2016, przynosząc wielki, acz nieoczekiwany sukces gospodarzom, którzy ograli faworyzowanych Włochów 3:2 i po raz drugi w swej historii zdobyli tytuł mistrzów Starego Kontynentu.

Odnośnik do komentarza
Półfinałowe mecze Mistrzostw Europy przyniosły kolejne niespodziankę; Hiszpanie dopiero w rzutach karnych przeszli Włochów, remisując po dogrywce 2:2,
Na stadionie Parken w Kopenhadze zakończył się finałowy turniej ME 2016, przynosząc wielki, acz nieoczekiwany sukces gospodarzom, którzy ograli faworyzowanych Włochów 3:2 i po raz drugi w swej historii zdobyli tytuł mistrzów Starego Kontynentu.

 

To w końcu kto grał w finale?

Odnośnik do komentarza
Spadek z Premiership: 18. Man Utd, 19, Derby, 20. Everton

 

Przez tyle lat spędzonych przy CM i FM Man Utd nigdy u mnie z ligi nie spadło... Mają naprawdę taki słaby skład?

 

Polecieli raz, w Championship odeszło pół składu, bo nie chciało grać w drugiej lidze, po awansie polecieli drugi raz i teraz są bardzo przeciętni.

 

Półfinałowe mecze Mistrzostw Europy przyniosły kolejne niespodziankę; Hiszpanie dopiero w rzutach karnych przeszli Włochów, remisując po dogrywce 2:2,
Na stadionie Parken w Kopenhadze zakończył się finałowy turniej ME 2016, przynosząc wielki, acz nieoczekiwany sukces gospodarzom, którzy ograli faworyzowanych Włochów 3:2 i po raz drugi w swej historii zdobyli tytuł mistrzów Starego Kontynentu.

 

To w końcu kto grał w finale?

 

Moja wina, p było po stronie Hiszpanów. Włosi oczywiście.

 

18 lipca usiedliśmy z Vidigalem na ławce rezerwowych na Valley Stadium, by po raz pierwszy obejrzeć naszych podopiecznych w akcji. Obaj scouci jak na razie zachowywali milczenie, ewidentnie przepijając pensje w wiejskich pubach, więc musieliśmy grać zawodnikami, jakich zastaliśmy w klubie. Naszym rywalem był zespół Blue Square Premier, Halifax Town, a więc drużyna znacznie wyżej notowana od nas. Ubawiliśmy się niemożebnie, patrząc na mijających się z piłką bramkarzy, strzały z zerowego kąta na aut i piłki odskakujące na dziesięć metrów przy próbach ich przyjęcia, a najzabawniejsze było to, że najwyraźniej trafiłem do swojego raju taktycznego i lagoańskie 4-4-2 zapewniło nam zaskakujące zwycięstwo nad faworyzowanym rywalem.

 

18.07.2016 Valley Stadium, Redditch: 176 widzów
TOW Redditch [BSS] — Halifax [BSP] 3:2 (2:1)

7. K.Goodacre 1:0
17. K.Goodacre 2:0
32. D.Cassidy 2:1
47. T.Connolly 3:1
52. O.Hotchkiss 3:2

MVP: Kelvin Goodacre (ST; Redditch) — 8

Odnośnik do komentarza

W drugiej połowie lipca na Valley Stadium w końcu pojawiły się dwie nowe twarze. Za 14.000€ z King's Lynn wyciągnąłem Anthony'ego Waltona (33; Anglia), który w Redditch objął stanowisko pierwszego fizjoterapeuty zespołu. Podpisałem też roczny kontrakt z wszechstronnym piłkarzem drużyny rezerw, Nikkim Liversage'em (19, D/WBR/MRC; Anglia), którym zamierzałem łatać liczne dziury w pierwszym zespole. A że bukmacherzy widzieli nas w tym sezonie na siedemnastym miejscu, było o co walczyć.

 

W europejskich pucharach swoją walkę rozpoczęły też polskie kluby. W 1. rundzie kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów Śląsk spokojnie ograł walijskie Bangor City 2:0 po golach Kuduby i Wilka. Natomiast w 1. rundzie eliminacyjnej Pucharu UEFA Polonia Warszawa skompromitowała się cokolwiek, przegrywając 1:2 z Rabotniczkim (Woropajew), dobrze więc, że w dalekim Kazachstanie honor polskiej piłki uratowała kielecka Korona, rozbijając Siemiej aż 4:0 (Kowal 2, Gul, Świerczewski).

 

Na drugi sparing pojechaliśmy do naszego klubu filialnego do Warwick. Ten mecz również był niezwykle zabawny, wszystkie bramki dla Redditch sprezentował bramkarz gospodarzy, ci zaś popisali się między innymi golem bezpośrednio z rzutu rożnego. RC Warwick wygrało ostatecznie 4:3, ale gdyby mecz skończył się wynikiem 12:12, nikt nie miałby prawa powiedzieć, że padło w nim zbyt wiele bramek.

 

24.07.2016 Townsend Meadow, Warwick: 61 widzów
TOW RC Warwick [NL] — Redditch [BSS] 4:3 (3:2)

3. C.Tate 1:0
7. J.Eustace 2:0
10. T.Connolly 2:1
23. A.Alexander 3:1
36. S.Griffiths 3:2
60. N.Jeffries 4:2
69. R.Nurse 4:3

MVP: Joey Eustace (ST; RC Warwick) — 8

Odnośnik do komentarza

W rewanżowym meczu 1. rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów dwa gole Kuduby i jeden Godlewskiego wystarczyły Śląskowi do ponownego pokonania Bangor City, tym razem 3:0, i awansu do kolejnej fazy rozgrywek.

 

W przedostatnim sparingu zagraliśmy z występującym w Blue Square Premier zespołem Ebbsfleet. Tym razem obyło się bez komicznych błędów, była za to wspaniała, uwieńczona powodzeniem pogoń za wynikiem, która pozwoliła nam zremisować z mocniejszym rywalem 2:2. W szatni pochwaliłem chłopaków, co było tym ważniejsze, że kibice w zupełnie niezrozumiały sposób byli rozczarowani brakiem pogromu.

 

29.07.2016 Valley Stadium, Redditch: 186 widzów
TOW Redditch [BSS] — Ebbsfleet [BSP] 2:2 (0:0)

49. L.Cumbers 0:1
53. R.Batty 0:2
69. R.Nurse 1:2
75. R.Fallon 2:2

MVP: Ray Batty (DC; Ebbsfleet) — 8

 

Lipiec 2016

 

Bilans (Redditch): —

Blue Square South: —

FA Cup: —

Setanta Shield: —

FA Trophy: —

Finanse: +411.000€ (w ostatnim miesiącu -52.640€)

Budżet transferowy: 57.433€ (70% z transferów)

Budżet płac: 5.660€ (wykorzystane 5.740€)

Nagrody: —

 

Transfery (Polacy):

 

1. Kamil Biliński (28, FC; Polska: 1/0) z Wisły do Korony Kielce za 3.900.000€

2. Dawid Janczyk (28, FC; Polska U-21: 12/19) z CSKA Moskwa do Maccabi Tel-Awiw za 3.100.000€

3. Michał Godlewski (25, ST; Polska: 6/4) z Wisły do Śląska za 2.800.000€

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Souza (24, DM; Brazylia: 4/0) ze Sportingu CP do AC Milan za 33.000.000€

2. Adrien (27, MC; Portugalia: 30/6) z Barcelony do Romy za 29.500.000€

3. Oded Gavish (25, SW/DC; Izrael: 43/1) z Fulham do Juventusu za 28.000.000€

 

Ligi świata:

 

Anglia: —

Francja: —

Hiszpania: —

Niemcy: —

Polska: Zagłębie Lubin [+0]

Portugalia: —

Rosja: CSKA Moskwa [+7]

Włochy: —

 

Ranking FIFA: 1. [—] Argentyna (1782), 2. [+2] Francja (1773), 3. [-1] Włochy (1689), 37. [-12] Polska (778)

Odnośnik do komentarza

W 2. rundzie kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów Śląsk Wrocław wyjechał do Pragi, gdzie mimo trafienia Kuduby przegrał 1:2 ze Spartą i w rewanżu czekało go sporo pracy.

 

Moi scouci w końcu zaczęli zarabiać na chleb, dzięki czemu do Redditch dołączyło dwóch nowych zawodników. John Brown (21, MC/ST; Anglia) wypożyczony został na cały sezon z grającego w Blue Square Premier Hinckley, natomiast Neil Mills (21, DC/ST; Anglia) przeszedł do nas za darmo z szóstoligowego Kettering.

 

W ostatnim sparingu podejmowaliśmy amatorskie Gateshead, lecz koszmarna pogoda nie pozwoliła nam na rozwinięcie skrzydeł, a stracona w ostatniej akcji spotkania bramka pozbawiła nas w pełni zasłużonego zwycięstwa. Następny mecz rozegrać mieliśmy za dziesięć dni już w lidze.

 

03.08.2016 Valley Stadium, Redditch: 187 widzów
TOW Redditch [BSS] — Gateshead [NL] 1:1 (1:0)

18. K.Straker (R) knt.
26. S.Griffiths 1:0
90+4. C.Parker 1:1

MVP: Calvin Parker (ST; Gateshead) — 8

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...