Skocz do zawartości

[FM 2008] Zgubne skutki


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

T-m już się wpisał, więc chyba znacie odpowiedź

 

Redditch United świętowało akurat 125 rocznicę powstania, tak więc prezes Childs zasugerował, żebym spróbował uświetnić to historyczne wydarzenie jakimś efektownym sukcesem. Jako że zaoferował mi aż 72.000€ na transfery oraz budżet płac w wysokości 5.500€ tygodniowo, miałem spore pole manewru. Co ważniejsze, zatrudniony zostałem na trzy lata, a długoterminowym celem była zaledwie przyzwoita pozycja w ligowej tabeli. Na ten sezon oczekiwano ode mnie, że będziemy się dobrze bawić w Blue Square South, w FA Cup mieliśmy dotrzeć do 4. rundy eliminacyjnej, w Setanta Shield do 2. rundy, zaś w FA Trophy do 1. rundy. Na papierze zadania te wyglądały na możliwe do zrealizowania, gdyż po powrocie do szóstej ligi prezes nie miał szczególnie wygórowanych ambicji.

 

Moim asystentem był wieloletni pracownik klubu Kim Casey (55; Anglia), który poza znajomością zespołu nie miał mi zbyt wiele do zaoferowania, więc zaproponowałem mu etat trenerski, zamierzając poszukać kogoś na jego miejsce. Jedynym trenerem był były gracz Redditch oraz wielu innych angielskich klubów Matt Clarke (42; Anglia), który absolutnie mi w tej roli nie przeszkadzał. Tragiczny natomiast był fizjoterapeuta Ben King (36; Anglia), któremu z miejsca zaproponowałem rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron, choć kosztowało to mnie 4.000€. Scoutów, Johna Ogdena (44; Anglia) i Barry'ego Harrisa (46; Anglia) miałem za to świetnych i bardzo na nich liczyłem podczas budowy zespołu, który walczyć miał o utrzymanie w lidze.

Odnośnik do komentarza

A mi szkoda, że to nie będzie H&W. Mam sentyment do tego klubiku :) To był pierwszy zespół z angielskiej 6. ligi, jaki prowadziłem. Co prawda długo nie wytrzymałem, bo, mimo pewnego awansu, w Conference ogrywali mnie jak chcieli i się zniechęciłem... Tak czy siak sympatia pozostała :) Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Ale najważniejsi oczywiście byli zawodnicy, a tych w kadrze było pod dostatkiem. Inną kwestią była ich jakość; zdawałem sobie sprawę z tego, że ludzi pokroju Milí czy Carlosa Pinto w Redditch nie uświadczę, ale liczyłem na to, że będę miał na kim oprzeć szkielet mojego zespołu. Kadra przedstawiała się następująco:

 

Bramkarze:

 

Steve Hardy (20, GK; Anglia) — wychowanek Preston, 2. sezon w klubie

Peter Houghton (17, GK; Anglia) — wychowanek Redditch, 2. sezon w klubie

Jonathan McDonald (25, GK; Anglia) — wychowanek York, 3. sezon w klubie

Carl Moore (17, GK; Anglia) — wychowanek Redditch, 3. sezon w klubie

Danny Osborne (16, GK; Anglia) — wychowanek Redditch, 1. sezon w klubie

Paul Quinn (24, GK; Anglia) — wychowanek Doncaster, 5. sezon w klubie

 

Uwagi: Zdaniem Casey'a Quinn był największą gwiazdą zespołu, co mogło budzić pewien niepokój; najlepszym bramkarzem w każdym razie był bez cienia wątpliwości. Jego zmiennika widziałem w Hardy'm, pewną nadzieję rokowali też juniorzy Moore i Osborne. Natomiast McDonald i Houghton nie nadawali się do niczego i ich miejsce było wyłącznie na liście transferowej. Quinn powinien nam wystarczyć na BSS, ale jakiś bardziej klasowy zawodnik na pewno by się przydał na tej pozycji.

 

Lewa obrona:

 

Denis Mainwaring (22, D/WBL; Anglia) — wychowanek Sheffield Wednesday, 2. sezon w klubie

Chris McCulloch (22, D/WBL; Szkocja) — wychowanek Burton, 4. sezon w klubie

 

Uwagi: Znów znalazłem się w znajomej sytuacji — idealna taktyka dla Redditch musiałaby pomijać pozycję lewego defensora, gdyż w składzie miałem ich dwóch, a do tego obaj byli po prostu beznadziejni. Lewa obrona z miejsca stała się absolutnym priorytetem dla naszych scoutów.

 

Środek obrony:

 

Andrew Pollitt (18, SW/DC; Anglia) — wychowanek Redditch, 3. sezon w klubie

Nathan Archer (18, DC; Anglia) — wychowanek Redditch, 3. sezon w klubie

Eddie Armstrong (23, DC; Anglia) — wychowanek Kettering, 4. sezon w klubie

Stephen Culverhouse (20, DC; Anglia) — wychowanek Redditch, 5. sezon w klubie

Lloyd Holsgrove (16, DC; Anglia) — wychowanek Redditch, 1. sezon w klubie

Peter Howarth (24, DC; Anglia) — wychowanek Redditch, 2. sezon w klubie

Liam McCoy (17, DC; Anglia) — wychowanek Redditch, 3. sezon w klubie

Lee Woolley (23, DC; Anglia) — wychowanek Hull, 2. sezon w klubie

Alex Evans (22, DC/DM; Anglia) — wychowanek Stevenage, 2. sezon w klubie

Peter Thomas (21, DC/DM; Anglia) — wychowanek Wycombe, 2. sezon w klubie

Kevin Straker (18, DC/ST; Wyspy Turks & Caicos: 3/0) — wychowanek Redditch, 4. sezon w klubie

 

Uwagi: Na tej pozycji mogłem jedynie liczyć na to, że Marks miał rację i ilość z czasem przechodzi w jakość. Na tle całkowitej beznadziei beznadzieją niecałkowitą in plus wyróżniali się Howarth, Thomas i Straker, którzy najbliżsi byli gry w wyjściowym składzie, ale żadnemu z nich nie zamierzałem szczególnie ufać. Dla odreagowania stresu wystawiłem na listę transferową tragicznie tragicznego Armstronga, a potem zadzwoniłem do scoutów, by i na środkowych obrońców mieli oko.

 

Prawa obrona:

 

Jordan Appleton (23, DR; Anglia) — wychowanek Coventry, 3. sezon w klubie

Tom Butcher (20, DRC; Anglia) — wychowanek Walsall, 3. sezon w klubie

Robert Pinkney (16, WB/AMR; Anglia) — wychowanek Redditch, 1. sezon w klubie

 

Uwagi: Coś mi się wydawało, że mój poprzednik grał dwoma obrońcami, tak niewielu bocznych defensorów miałem w kadrze. Na szczęście Appleton i Butcher prezentowali się zadowalająco, więc znalezienie kogoś na ich miejsce nie było sprawą aż tak naglącą.

Odnośnik do komentarza
- można kupować bez scoutowania zawodników z poprzedniego klubu, o ile 100% jego atrybutów nie jest ukryte za mgłą wojny;

 

Szykuje się jakis transfer z Lagoi??

Byłoby przyjemnie, ponadto tradycje smudyzmu byłyby podtrzymane. Pytanie tylko czy ktokolwiek z Lagoi będzie zainteresowany transferem do Redditch. Psorze?

Odnośnik do komentarza
@sefko1 und Amicus: Nie mam pojęcia, choć byłoby miło. Zobaczymy, jak się sytuacja rozwinie, gdy mój wciąż jeszcze nieznany następca zacznie robić czystki w zespole.

A shortlista wskazuje na takie zainteresowanie byłych podopiecznych Twym nowym klubem?

Odnośnik do komentarza

Ja nie Waść, mnie wywalą, zanim to się stanie problemem :D.

Edyta kazała dodać, że klub ma pół miliona jurków na koncie.

 

Lewa pomoc:

 

Chris Burke (22, AMLC; Szkocja) — wychowanek Watford, 4. sezon w klubie

James Carter (18, AML; Anglia) — wychowanek Redditch, 3. sezon w klubie

Tommy Walker (20, AMLC; Irlandia) — wychowanek Cobh Ramblers, 4. sezon w klubie

 

Uwagi: Teraz już nie miałem wątpliwości — poprzedni trener the Reds stawiał na chamskie pchanie się środkiem, ignorując skrzydła. Na tej pozycji w miarę przyzwoicie jak na ten szczebel rozgrywek prezentował się jedynie Burke, i jeśli chciałem stosować moje ukochane 4-4-2, potrzebny był co najmniej jeden lewy pomocnik.

 

Środek pomocy:

 

Paul Davidson (24, DM; Anglia) — wychowanek Bristol Rovers, 5. sezon w klubie

Karl Collins (21, MC; Anglia U-21: 1/0) — wychowanek Lincoln, 1. sezon w klubie

Daniel Easlea (25, MC; Anglia) — wychowanek Ipswich, 3. sezon w klubie

Simon Griffiths (22, MC; Anglia) — wychowanek MK Dons, 4. sezon w klubie

 

Uwagi: A może Redditch grało do tej pory z pominięciem drugiej linii? Czterech środkowych pomocników, z których żaden nie wzbudzał szczególnego zaufania, a raczej niepokój, to stanowczo za mało. Trochę zdziwiła mnie obecność w tym gronie jednorazowego reprezentanta angielskiej młodzieżówki, zwłaszcza że na pierwszy rzut oka wyglądało to tak, jakby zagrał w niej przez jakieś nieporozumienie. No ale nikogo nie skreślamy już na starcie, prawda? Prawda ?!

 

Prawa pomoc:

 

Michael Bacon (16, AMR; Anglia) — wychowanek Redditch, 1. sezon w klubie

Dave Cook (23, AMR; Anglia) — wychowanek Hereford, 5. sezon w klubie

David Poole (31, AMR; Anglia) — wychowanek Manchesteru United, 3. sezon w klubie

Michael Welch (18, AMR; Anglia) — wychowanek Redditch, 3. sezon w klubie

Bryn Whittington (22, AMRC; Anglia) — wychowanek MK Dons, 2. sezon w klubie

James Hilton (20, AMR/ST; Anglia) — wychowanek Boston Utd, 1. sezon w klubie

 

Uwagi: Tajemnica dotychczasowej taktyki Redditch przestała być tajemnicą — klub grał prawym skrzydłem, zapewne próbując liczbą wystawionych tam szmaciarzy zastraszyć rywali. Na tej pozycji w kadrze miałem co prawda najbardziej doświadczonego piłkarza zespołu, byłego gracza Man Utd Davida Poole'a, ale już po pierwszym treningu stało się dla mnie jasne, co ten zawodnik robi w szóstoligowcu zamiast w Arsenalu czy Chelsea. O kontuzje nie musiałem się martwić, o jakość gry — wręcz przeciwnie.

 

Atak:

 

John Atkinson (16, FC; Anglia) — wychowanek Redditch, 1. sezon w klubie

Tommy Connolly (21, ST; Anglia) — wychowanek Morecambe, 2. sezon w klubie

Rory Fallon (34, ST; Anglia) — wychowanek Barnsley, 3. sezon w klubie

Kevin Goodacre (21, ST; Anglia) — wychowanek Cheltenham, 4. sezon w klubie

Sean Jones (17, ST; Anglia) — wychowanek Redditch, 3. sezon w klubie

Richard Nurse (18, ST; Wyspy Turks & Caicos) — wychowanek Redditch, 4. sezon w klubie

 

Uwagi: Weteran Fallon i młody Goodacre byli jedynymi napastnikami wartymi wzmianki. Drugi już Turkijczyk w składzie oznaczał, że prezes klubu lubił jeździć na wakacje na Karaiby, ale niestety nic więcej. Potrzebowaliśmy maszyny do strzelania bramek, najlepiej młodszego brata Milí.

 

Podsumowując, kadra Redditch prezentowała się żałośnie. Nie miałem pojęcia, jaki jest przeciętny poziom Blue Square South, ale podejrzewałem, że w tym roku naszym celem mogła być wyłącznie walka o utrzymanie się w 6. lidze — chyba że jakimś cudem udałoby mi się bardzo trafnie zainwestować moje 72.000€.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...