Skocz do zawartości

[FM 2008] Zgubne skutki


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

W meczu eliminacyjnym ME 2016 Polska gładko przegrała na wyjeździe 0:3 z Niemcami, i to mimo czerwonej kartki dla Podolskiego. Piątka moich zawodników wzięła udział w eliminacjach Pucharu Narodów Afryki. Gwinea-Bissau przegrała 1:2 z Madagaskarem, a jedynego gola dla Gwinejczyków strzelił Milá [7]; na boisku pojawili się też Cláudio Sandro [6; do 46.] i João Pedro [7]. Natomiast Mozambik uległ 0:3 Wybrzeżu Kości Słoniowej, a w tym meczu zagrali Fernando Silva [6] i Luís Rodrigues [6; od 74.].

Odnośnik do komentarza

Marzec 2015

 

Bilans (Lagoa): 3-0-0, 7:0

II° Divisão Serie D: 1. [—]; 74 pkt [+10], 76:17

II° Divisão Serie D (baraże): —

Taça de Portugal: 4. runda (0:4 z União Madeira)

Finanse: +3.190.000€ (w ostatnim miesiącu +7.060€)

Budżet transferowy: 1.230.309€ (70% z transferów)

Budżet płac: 19.320€ (wykorzystane 14.690€)

Nagrody: Fábio Sabino (jedenastka tygodnia (1)), Milá (jedenastka tygodnia (1))

 

Transfery (Polacy):

 

1. Marek Gancarczyk (32, AMR/ST; Polska) z KamAZa do Metalurgsa za 1.000€

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Eduardo (21, DC; Brazylia U-21: 26/0) z Académiki do São Paulo za 10.750.000€

2. Aleksiej Jonow (26, AMLC; Rosja U-21: 12/2) z Rubina do Saturna za 4.700.000€

3. Bruno Formigoni (24, DM; Brazylia U-21: 19/0) z Vitórii Setúbal do Cruzeiro za 3.300.000€

 

Ligi świata:

 

Anglia: Arsenal [+2]

Francja: Nice [+11]

Hiszpania: Real Madryt [+1]

Niemcy: Hannover [+0]

Polska: Legia [+1]

Portugalia: Benfica [+1]

Rosja: CSKA Moskwa [+0]

Włochy: Fiorentina [+1]

 

Ranking FIFA: 1. [—] Francja (2137), 2. [—] Włochy (2021), 3. [—] Argentyna (1991), 25. [+1] Polska (901)

Odnośnik do komentarza

Mój piecyk ma swoje lata, miesiąc w 9. sezonie trochę mu zajmuje...

 

Jako że w naszej grupie barażowej znalazło się cholerne Marítimo B, znowu musieliśmy czekać miesiąc na rozpoczęcie rywalizacji. W tym czasie zagłosowałem na Miguela Veloso (28, DC/DM; Portugalia: 50/7) ze Sportingu CP w plebiscycie na najlepszego piłkarza Portugalii, zmieniłem też reżim treningowy pierwszej drużynie tak, by w pierwszym rzędzie utrzymać zawodników w jak najlepszej kondycji fizycznej. Chyba mi się to udało, gdyż kiedy 29 marca w Pampilhosie rozpoczynaliśmy baraże, w naszym składzie brakowało jedynie Milí, który potrzebował jeszcze tygodnia na wyleczenie drobnego urazu.

 

Chłopacy ewidentnie zamierzali kontynuować passę przerwaną końcem sezonu zasadniczego i z marszu wzięli się za demolowanie gospodarzy. W 5. minucie Fábio Sabino agresywnie zaatakował Sousę i odebrał mu piłkę, następnie przebiegł z nią kilkadziesiąt metrów i dośrodkował w pole karne, a Kikas miękkim strzałem głową przelobował źle ustawionego Cunhę. Potem przez długie pół godziny nie potrafiliśmy udokumentować naszej przewagi i dopiero w 37. minucie Leal uderzeniem z rzutu wolnego z samego skraju pola karnego przełamał naszą niemoc strzelecką. W drugiej połowie grało się nam już łatwo i przyjemnie, dałem nawet zadebiutować Adelino Moicie i był to dobry pomysł — w 88. minucie Sandro zszedł z piłką do linii końcowej i wycofał ją na dziesiąty metr, a zamykający akcję Moita plasowanym strzałem ustalił wynik spotkania. One down, nine to go!

 

W pozostałych meczach grupy barażowej Marítimo B wygrało 5:4 z Fiães, a Operário dos Açores ograło Real Massamá 3:0.

 

29.04.2015 Campo Germano Godinho, Pampilhosa: 467 widzów
2DDB (1/10) Pampilhosa [—] — Lagoa [—] 0:3 (0:2)

5. A.Kikas 0:1
37. Leal 0:2
88. A.Moita 0:3

Lagoa: A.Vaz — B.Delgado, Joel, A.Carlos ŻK, F.Silva — Fábio Sábino (69. Fábio), Leal (63. P.H.Machado), Carlos Pinto, J.Lima (69. A.Moita) — A.Kikas, C.Sandro

MVP: António Kikas (ST; Lagoa) — 8

 

1. Lagoa 3 pkt 3:0

2. Marítimo B 3 pkt 5:4

3. Operário dos Açores 3 pkt 3:0

4. Fiães 0 pkt 4:5

5. Pampilhosa 0 pkt 0:3

6. Real Massamá 0 pkt 0:3

Odnośnik do komentarza

@wojtekkk: dziękować, dziękować

 

Kwiecień 2015

 

Bilans (Lagoa): 1-0-0, 3:0

II° Divisão Serie D: 1. [—]; 74 pkt [+10], 76:17

II° Divisão Serie D (baraże): 1. [—]; 3 pkt [+0], 3:0

Taça de Portugal: 4. runda (0:4 z União Madeira)

Finanse: +3.120.000€ (w ostatnim miesiącu -74.980€)

Budżet transferowy: 1.228.060€ (70% z transferów)

Budżet płac: 19.320€ (wykorzystane 14.690€)

Nagrody: —

 

Transfery (Polacy): brak

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Marvin Ávila (29, AMR/ST; Gwatemala: 43/11) z Municipalu (GUA) do MyPa za 3.200.000€

2. Karl Smith (19, DRC; Anglia) z Fleetwood do Barrow za 50.000€

3. Ken Harrop (21, DM; Irlandia) z Ilkeston do Lewes za 40.000€

 

Ligi świata:

 

Anglia: Liverpool [+3]

Francja: Nice [+14] (M)

Hiszpania: Mallorca [+1]

Niemcy: Hannover [+0]

Polska: Legia [+2]

Portugalia: Sporting CP [+2]

Rosja: CSKA Moskwa [+0]

Włochy: Catania [+1]

 

Ranking FIFA: 1. [—] Francja (2068), 2. [—] Włochy (1970), 3. [—] Argentyna (1945), 25. [—] Polska (810)

Odnośnik do komentarza

Maj rozpoczynaliśmy spotkaniem z Fiães, mającym w składzie naszego dobrego znajomego, Bruno Matiasa. Byłem ciekaw, jak nasz były napastnik poradzi sobie w konfrontacji z dawnymi kolegami, i nie zawiodłem się — Bruno na boisku nie istniał, skutecznie neutralizowany przez Joela i Carlosa. Do tego już w 9. minucie dryblującego w polu karnym Sandro wyciął Alberto, jedenastkę pewnie wykonał Fábio Sabino i walec ruszył z miejsca. Po pół godzinie spokojnej gry przeprowadziliśmy akcję-cud; Fábio Sabino zaatakował lewym skrzydłem i podał do Kikasa, który wszedł w szesnastkę, kiwnął Chavesa, potem Ferreirę, po czym dośrodkował na długi słupek, a Sandro dynamicznym strzałem głową podwyższył na 2:0.

 

Mecz był wygrany, ale mimo zwycięstwa schodziliśmy z boiska w kiepskim nastroju. W 42. minucie Carlos Pinto został bowiem wyhaczony w środku pola, wygiętą nienaturalnie nogę naszego wicekapitana było widać nawet z ławki rezerwowych i diagnozę znałem, jeszcze zanim powiedział mi ją nasz fizjoterapeuta. Nadwyrężenie więzadeł krzyżowych, co najmniej półtora miesiąca bez piłki, a więc koniec sezonu dla filaru naszej drugiej linii. Kto go miał zastąpić: Machado, Fernandes, Barbosa, a może Moisés? Na tę chwilę nie miałem odpowiedzi na to pytanie.

 

W pozostałych meczach grupy barażowej Pampilhosa przegrała 2:3 z Operário dos Açores, a Real Massamá uległ Marítimo B 3:5.

 

03.05.2015 Campo Capitão Jusino da Costa, Lagoa: 3.309 widzów (R)
2DDB (2/10) Lagoa [1.] — Fiães [4.] 2:0 (2:0)

9. Fábio Sabino 1:0 rz.k.
35. C.Sandro 2:0
42. Carlos Pinto (L) knt.

Lagoa: A.Vaz — B.Delgado, Joel, A.Carlos, F.Silva — Fábio Sábino, Leal (70. A.Moita), Carlos Pinto † (42. P.H.Machado), J.Lima — A.Kikas, C.Sandro (64. Serginho)

MVP: Fábio Sabino (ML; Lagoa) — 8

 

1. Marítimo B 6 pkt 10:7

2. Operário dos Açores 6 pkt 6:2

3. Lagoa 6 pkt 5:0

4. Fiães 0 pkt 4:7

5. Real Massamá 0 pkt 3:8

6. Pampilhosa 0 pkt 2:6

Odnośnik do komentarza

Tyś powiedział

 

W meczu z Fiães pobity został rekord frekwencji na Campo Capitão Jusino da Costa, ustanowiony dwa lata temu podczas pamiętnego barażowego spotkania z Louletano.

 

Jako że terminarz był niezwykle napięty, zaraz następnego dnia rozgrywane były kolejne mecze, w których Pampilhosa przegrała 0:5 z Marítimo B, a Real Massamá zremisował 0:0 z Fiães.

 

Mecz z Marítimo B był kluczowy dla końcowego układu tabeli, tymczasem na dwóch pozycjach musiałem wystawić rezerwowych — miejsce Carlosa Pinto zajął Machado, a na pozycji defensywnego pomocnika zagrał Moisés. Znów padł rekord frekwencji, ale tym razem kibice nie mieli powodów do radości. W pierwszej połowie kontrolowaliśmy grę, ale brakowało nam skuteczności pod bramką rywala. Po przerwie nad stadionem rozpadało się i w 52. minucie Joel poślizgnął się na mokrej trawie, co wykorzystał Almeida, który odebrał mu piłkę i z najbliższej odległości pokonał Vaza.

 

Miałem jeszcze nadzieję na odwrócenie losów spotkania, ale najpierw musiałem zdjąć z boiska ledwie żywego Leala, a w 63. minucie po brutalnym wejściu straciłem Kikasa — wielki krwiak na udzie wyeliminował go z gry na co najmniej tydzień. Rezerwowy Cláudio Sandro w tych warunkach nie miał szans na zaznaczenie swej obecności na boisku i po bardzo przeciętnym meczu przegraliśmy 0:1, a ta porażka mogła kosztować nas pierwsze miejsce w grupie.

 

W pozostałych meczach grupy barażowej Fiães przegrało 2:3 z Operário dos Açores, a Real Massamá pokonał Pampilhosę 2:1.

 

06.05.2015 Campo Capitão Jusino da Costa, Lagoa: 3.323 widzów (R)
2DDB (3/10) Lagoa [3.] — Marítimo B [1.] 0:1 (0:0)

52. H.Almeida 0:1
63. A.Kikas (L) knt.

Lagoa: A.Vaz — B.Delgado ŻK, Joel, A.Carlos, F.Silva — Moisés ŻK — Fábio Sábino, Leal (59. L.A.Fernandes), P.H.Machado (76. Â.Barbosa), J.Lima — A.Kikas † (63. C.Sandro)

MVP: Hugo Almeida (ST; Marítimo B) — 8

 

1. Marítimo B 12 pkt 16:7

2. Operário dos Açores 9 pkt 9:4 [-1]

3. Lagoa 6 pkt 5:1 [-1]

4. Real Massamá 4 pkt 5:9

5. Fiães 1 pkt 6:10

6. Pampilhosa 0 pkt 3:13

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...