Skocz do zawartości

Lech Poznań w FM 2009


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, panowie i panie, raport z frontu. Trwa wielkie poprawianie Lecha, zib1125 :respekt: okazał się nieocenionym źródłem informacji co do zespołu MESA, więc narybek Lecha będzie zrobiony znacznie lepiej niż w podstawce (nie pomaga nam to, że Lech w MESA gra we Wronkach).

 

Na chwilę obecną zrobione są nogi i pozycje oraz parę zgłaszanych problemów (wzrost/waga Turiny, pozycja Bandrowskiego, który teraz będzie DM), teraz biorę się za atrybuty. Wszelkie konstruktywne uwagi nadal mile widziane.

 

Przejżałem kadrę Lecha i takie mam spostrzeżenia:

 

1) Czy Djurdjević niema zbyt wysokich statsów? CA ma chyba jedno z najwyższych w lidze.

2) Coś trzeba zrobić z Kotorowskim by nie budził takiego zainteresowania

3) Czy Machaj naprawdę zasługuje na takie statsy? Poszperałem w necie i okazało się, że niejest nawet reprezentantem młodzieżowym Polski. W lidze zagrał w końcówce tylko jeden mecz, a średnia jego atrybutów to około 11-12.

4) Białożyt - jak wyżej. Skuteczność 12 - tyle chyba mają najlepsi napastnicy w Wiśle i na pewno w Legii (u mnie np. Chini ma 10). Żaden napastnik w (L) niema wyższej skuteczności od tego napastnika.

5) Murawski ma free kicks 15 ? Myślę że powinien mieć z jeden choć punkt mniej... (Iwański ma 14, Edson miał także 15 ale zmieniłem do 16)

 

Moje spostrzeżenia do Twoich spostrzeżeń:

1) Djurdjević moim zdanie zasługuje na takie CA, gdy jest zdrowy zawsze gra w pierwszej 11 i nigdy nie schodzi (za czerwien, owszem) poniżej pewnego poziomu. Niestety nękają go kontuzje ;/

2) Kotor - może być, jeśli INT było spowodowane tym czym bylo :P

3) Machaj zasługuje na takie statsy, jest dobrym grajkiem tzw perełka chociaż nie reprezentuje młodzieżówki. A szkoda.

4) Białożyt- no troszku dużo (zresztą Prof, póżźniej Ci napisze) ;)

5) Muraś - w czym gorszy jest od Iwańskiego ? Myślę , że 14- 15 powinien mieć ;)

Odnośnik do komentarza

Dostałem sygnał od forumowego eksperta od trzeciej ligi azerskiej, że w pełnej wersji gry na dużej bazie danych zainteresowanie Krzyśkiem Kotorowskim nadal jest zbyt duże i ze strony zbyt znanych klubów. Aby ostatecznie zakończyć kwestię jego przepakowania, poniżej macie porównanie jego atrybutów w bazie 8.0.2 i 9.0.0 (czyli z ostatniej łatki do FM 2008 oraz podstawowej wersji FM 2009):

 

Atrybut: 8.0.2 => 9.0.0 [różnica]

 

CA: 116 => 122 [+4]

PA: 118 => 125 [+7]

HR: 103 => 110 [+7]

CR: 110 => 110 [+7]

WR: 83 => 90 [+7]

 

Atrybuty bramkarskie: identyczne, z jednym wyjątkiem:

 

Kicking: 11 => 12

 

Atrybuty fizyczne: identyczne

 

Atrybuty mentalne: Tutaj owszem, podniosłem Kotorowskiemu większość atrybutów o 1 lub 2, ponieważ (i) część miał wyraźnie zaniżoną, (ii) Kotorowski jest bardzo mocny mentalnie, inaczej nie wygrałby rywalizacji z Dolhą, wcześniej nie wytrzymałby też jako wieczny zmiennik Piątka. Mentalnie jako bramkarz jest bardzo dobry, niestety to umiejętności bramkarskich mu brakuje. Jeżeli gra aż tak bardzo przecenia atrybuty mentalne kosztem bramkarskich u bramkarzy, jest to problem silnika gry, a nie profilu Kotorowskiego.

 

Na potrzeby 9.0.1 obetnę Kotorowskiemu przynajmniej część atrybutów mentalnych, aczkolwiek wbrew sobie, i zobaczymy, czy to coś zmieni.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze jedno - testując grę i tłumaczenie zawsze grałem Lechem. Odkopałem moją ostatnią grę, a więc na jednej z ostatnich wersji beta => przez cały sezon 2008/2009 obiektem zainteresowania byli przede wszystkim Murawski, a następnie Wojtkowiak, Kikut, Djurdjević i nie wiedzieć czemu Kucharski. Zainteresowania Kotorowskim nie przejawiał właściwie nikt, oferty nie było ani jednej, a dalibóg, oferty z Liverpoolu czy innego Bayernu bym nie przegapił. Dlatego podejrzewam, że problem leży w jakichś zmianach w module transferowym, wprowadzonych tuż przed zamknięciem gry do wersji gold.

Odnośnik do komentarza
Moje spostrzeżenia do Twoich spostrzeżeń:

1) Djurdjević moim zdanie zasługuje na takie CA, gdy jest zdrowy zawsze gra w pierwszej 11 i nigdy nie schodzi (za czerwien, owszem) poniżej pewnego poziomu. Niestety nękają go kontuzje ;/

2) Kotor - może być, jeśli INT było spowodowane tym czym bylo :P

3) Machaj zasługuje na takie statsy, jest dobrym grajkiem tzw perełka chociaż nie reprezentuje młodzieżówki. A szkoda.

4) Białożyt- no troszku dużo (zresztą Prof, póżźniej Ci napisze) ;)

5) Muraś - w czym gorszy jest od Iwańskiego ? Myślę , że 14- 15 powinien mieć ;)

 

Moje spostrzeżenia do Twoich spostrzeżeń moich spostrzeżeń:

 

1) Djurdjević nie wydaje mi się aby był lepszy od Wawrzyniaka (ca/pa 115/125), myślę że są na podobym poziomie

2) Z Kotorowskim jest problem - wróble ćwierkają że po patchu także budzi olbrzymie zainteresowanie, podobno nawet na większej bazie - ale to nie jest błąd Profesora tylko FMa - Ja mam podobny problem z kilkoma grajkami (np. Choto) dlatego zmniejszyłem WR.

3) Machaj (rocznik 1989) - w reprezentacji tego rocznika nie gra nawet:

 

Polska: Artur Krysiak - Wojciech Wilczyński, Grzegorz Krychowiak, Sebastian Białas, Przemysław Wysocki - Łukasz Białożyt, Maciej Sadlok (80, Bartłomiej Babiarz), Szymon Matuszek, Maciej Rybus - Kamil Majkowski (70, Tomasz Kupisz), Wojciech Trochim (65, Paweł Wojciechowski).

 

Polska: Krysiak - Wilczyński, Białas, Krychowiak, Wysocki - Matuszek, Sadlok, Majkowski, Rybus (78, Ciarkowski) - Wojciechowski, (73, Trochim), Białożyt (46, Kupisz).

 

Cała szeroka kadra rocznika 1989:

 

Artur Krysiak (Gretna FC, Szkocja), Grzegorz Sandomierski (Jagiellonia Białystok), Maciej Sadlok, Bartłomiej Babiarz (obaj Ruch Chorzów), Karol Drągowski (UKS SMS Łódź), Przemysław Wysocki, Kamil Majkowski, Maciej Rybus, Wojciech Trochim (wszyscy Legia Warszawa), Szymon Matuszek (Real Madrid CF, Hiszpania), Łukasz Białożyt, Paweł Przybylski (obaj Lech Poznań), Paweł Wojciechowski (sc Heerenveen, Holandia), Tomasz Kupisz (Wigan Athletic FC, Anglia), Grzegorz Krychowiak (FC Girondins de Bordeaux, Francja), Wojciech Wilczyński, Marcin Budziński, Sebastian Białas (wszyscy Arka Gdynia), Michał Ciarkowski (Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski), Radosław Kursa (Widzew Łódź), Andrzej Niewulis (Wigry Suwałki), Wojciech Łuczak (Piotrcovia Piotrków Trybunalski).

 

Wydaje mi się, że jeśli byłby wielce utalentowany to grałby w Lechu trochę częściej (w końcu ma już 19 lat) i byłby choć w szerokiej kadrze kadry...

 

4) OK

5) Murawski jest bardzo dobrym piłkarzem, ale free kicks to niejest jego super strona

Odnośnik do komentarza

Moje spostrzeżenia do Twoich spostrzeżeń do moich spostrzeżeń do Twoich spostrzeżeń:

 

 

2. Jak już pisałem, nie mam pojęcia, co w silniku gry sprawiło, że Kotorowski nagle stał się taki popularny. Wczoraj odkopałem betę FM 2009, odpaliłem trzy gry jedną po drugiej i, jak już pisałem, zainteresowanie wzbudzali Djurdjević, Murawski i Rengifo; Kotorem pies z kulawą nogą się nie zainteresował.

3. Machaj z U-19 był na turnieju w Hiszpanii w lutym, potem rzeczywiście zniknął, ale nie zmienia to faktu, że jest utalentowanym zawodnikiem. To, że nie gra, to polityka Smudy, który na młodych po prostu nie stawia - Kononowicz, Białożyt, Kadziński i Machaj w tym sezonie zagrali w sumie może kwadrans w lidze; zresztą na tym tle Smuda ma konflikt z Rutkowskim. Też bym chciał, żeby Smuda miał takie podejście do ogrywania juniorów jak Urban, ale niestety się na to nie zanosi.

4. A akurat tutaj mnie przekonałeś, że Białożyta trzeba trochę w dół ściągnąć.

5. Z Murawskim problem jest taki, że on po prostu ich nie wykonuje - wrzutki spod linii bocznej to domena Djurdjevicia, a wszystko inne strzela Stilić; wcześniej wszystkie wolne uderzał w Lechu Reiss. Murawski strzelał wolne w Amice i robił to dobrze, ale jak już napisałem, zostanie mu to obniżone.

 

1. Djurdjević przed przyjściem do Lecha przez kilka sezonów był podstawowym graczem jednej z czołowych drużyn ligi portugalskiej i gdyby nie ciężka kontuzja zapewne nadal by w niej grał. Życzę Wawrzyniakowi podobnej kariery, ale na razie się na to nie zanosi i do Ivana jeszcze mu brakuje, a brakuje.

Odnośnik do komentarza
1. Djurdjević przed przyjściem do Lecha przez kilka sezonów był podstawowym graczem jednej z czołowych drużyn ligi portugalskiej i gdyby nie ciężka kontuzja zapewne nadal by w niej grał. Życzę Wawrzyniakowi podobnej kariery, ale na razie się na to nie zanosi i do Ivana jeszcze mu brakuje, a brakuje.

 

No to z innej mańki:

 

FK Voždovac (Belgrad) (juniorzy)

FK Crvena zvezda (Belgrad) (juniorzy)

1995/96 (w) FK Zvezdara (Belgrad)

1996/97 FK Rad (Belgrad) 9 0

1997/98 (j) FK Rad (Belgrad) 13 2

1997/98 (w) CD Ourense 13 3

1998/99 CD Ourense 18 1

1999/00 CD Ourense 35 2

2000/01 SC Farense 29 5

2001/02 SC Farense 25 4

2002/03 Vitória SC Guimar?es 31 2

2003/04 Vitória SC Guimar?es 25 2

2004/05 Vitória SC Guimar?es 27 2

2005/06 CF "Os Belenenses" 15 0

2006/07 CF "Os Belenenses" 4 0

2007/08 Lech Poznań 22 0

2008/09 (j) Lech Poznań

 

To kariera Ivana z CA 129.

 

A to kariera Edsona z CA 118:

 

1997 Sport Club do Recife 0 0

1998 Sport Club do Recife 12 0

1998/99 (w) Olympique de Marseille 9 1

1999 (j) Sport Club do Recife 14 0

2000 SC Corinthians Paulista (S?o Paulo) 4 0

2001 (w) Clube Atlético Mineiro (Belo Horizonte)

2001 SC Corinthians Paulista (S?o Paulo) 7 0

2002 (w) SC Corinthians Paulista (S?o Paulo) puchar krajowy

 

2002/03 UD Leiria 26 3

2003/04 UD Leiria 28 4

2004/05 UD Leiria 24 5

2005/06 (j) Sporting Clube de Portugal (Lizbona) 1 0

2005/06 (w) Legia Warszawa 10 3 mistrzostwo

 

2006/07 Legia Warszawa 20 2

2007/08 Legia Warszawa 19 3 puchar krajowy

 

2008/09 (j) Legia Warszawa

liga polska 49 8

 

Czyli jak widać Edson także grał w Portugalii, ale nawet z lepszym skutkiem (załapał się do Sportingu), grał w finale Pucharu UEFA z Marsylią - także coś więcej osiągnął. A CA ma niższe od Ivana o 11.

Odnośnik do komentarza

"Arboleda - przyszedł do mnie opracowany przez researchera Zagłębia, więc poza zmianami kosmetycznymi go nie ruszałem; jego profil również zostanie zweryfikowany w następnym uaktualnieniu bazy -" . Moim zdaniem Manu także powinien mieć lepsze statystyki od Bosego czy Tanevskiego ba mam nawet wrażenie , że Bosy wyglada gorzej dlatego , że obok jest wymiatacz Maniek . Dla mnie jest on w tej chwili najlepszym obrońcą w lidze , lepszym od Choto.Niesamowita jest także jego wytrzymałość gra bodaj najwięcej meczy z Kolejorza a zmęczenia niewidać.Dobrze się przepycha no i niewybija na ślepo lub w góre ala Kucharski (przynajmniej kiedyś) tylko jest w stanie podać dokładnie nawet gdy jest atakowany przez napastnika lub nawet go kiwnąć co przyprawia czasem o nerwy ale udaje mu się to.Maniek ma także cechy na kapitana , wiem że w Lechu jest krótko i na to narazie nie zasługuje ( gdyż mamy swietnego kapitana i zastępce ) .W Zagłebiu był kapitanem za Czesia Michniewicza.Próbóje znaleść minus Mańka jest ciężko ale chyba czasem ma za "gorącą głowe" potrai raz lub dwa wyjść z piłką pognać do przodu nie patrząć na nic obok co bodajże 2 , 3 razy w tym sezonie miało finał taki , że odebrano mu piłke i szła groźna konta , ostatecznie jednak udało mu się dogonić przeciwnika i skasować kontre.

 

 

 

 

Chciałem zapytać czy w następnym uaktualnienu bazy , czy chodzi o to uaktualnienie , które będzie w grudniu??

 

sory za ogólne wiadomości ale w demku mam tylko pare profili i za full wersją czekam dlatego szczegółowo niemogę się wypowiadać

Odnośnik do komentarza
@MarioWO(L)F: Edsonowi sprzed dwóch sezonów bez zmrużenia oka dałbym CA 130. Obecnie CA 118 to niestety wierne odwzorowanie spadku jego boiskowej wartości w Legii.

 

Według mnie wartość boiskowa Ivana także mocno spadła... Pozatym Djurdjević jest Serbem a nie gra w reprezentacji, która w ostatnich eliminacjach była słabsza od Polskiej. A regularnie powoływany przez Pana Benhałera jest Wawrzyniak. W Legii jest tylko dwóch piłkarzy o wyższym CA od Djurdjevicia - Roger i Astiz. Reszta ma niższe lub zdecydowanie niższe. A prawda jest taka, że Ivan niemiałby miejsca w składzie Legii. Podobnie Piotr Brożek ma niższe CA od niego. A Brożek i Wawrzyn to obecnie najlepsi gracze na lewej obronie w kraju. Obaj mają identyczne CA. Dlatego nie sądzę, że Ivan jest lepszy i o tyle lepszy. Mógłbym coprawda podnieść CA Wawrzynowi znacznie w górę, ale to niebędzie wiernym odwzierciedleniem poziomu polskiej ligi.

 

P.S. - Gdyby Ivan był taki dobry, to by wciąż grał w Portugalii, zresztą podobnie jak Edson. Prawda jest taka, że obaj byli już za słabi na grę w tamtym kraju. (Jeśli się niemylę Serb przez ostatnie dwa sezony był zaledwie rezerwowym w przeciętnej Belenenses).

Odnośnik do komentarza
A regularnie powoływany przez Pana Benhałera jest Wawrzyniak.

 

wydaje mnie się ze powołuje go dlatego bo nikogo lepszego nie ma na DL w Polsce

 

Też tak uważam, chociaż ostatnio Kuba prezentuje się bardzo dobrze w Legii. Jednak nie sądzę żeby Ivan był powołany do kadry Polski gdyby miał Polskie obywatelstwo.

Odnośnik do komentarza
@MarioWO(L)F: Edsonowi sprzed dwóch sezonów bez zmrużenia oka dałbym CA 130. Obecnie CA 118 to niestety wierne odwzorowanie spadku jego boiskowej wartości w Legii.

 

Według mnie wartość boiskowa Ivana także mocno spadła... Pozatym Djurdjević jest Serbem a nie gra w reprezentacji, która w ostatnich eliminacjach była słabsza od Polskiej. A regularnie powoływany przez Pana Benhałera jest Wawrzyniak. W Legii jest tylko dwóch piłkarzy o wyższym CA od Djurdjevicia - Roger i Astiz. Reszta ma niższe lub zdecydowanie niższe. A prawda jest taka, że Ivan niemiałby miejsca w składzie Legii. Podobnie Piotr Brożek ma niższe CA od niego. A Brożek i Wawrzyn to obecnie najlepsi gracze na lewej obronie w kraju. Obaj mają identyczne CA. Dlatego nie sądzę, że Ivan jest lepszy i o tyle lepszy. Mógłbym coprawda podnieść CA Wawrzynowi znacznie w górę, ale to niebędzie wiernym odwzierciedleniem poziomu polskiej ligi.

 

P.S. - Gdyby Ivan był taki dobry, to by wciąż grał w Portugalii, zresztą podobnie jak Edson. Prawda jest taka, że obaj byli już za słabi na grę w tamtym kraju. (Jeśli się niemylę Serb przez ostatnie dwa sezony był zaledwie rezerwowym w przeciętnej Belenenses).

 

To i ja się wtrącę. Moim zdaniem Ivan zasługuję na Ca koło 125. Ale jak słyszę bzdury dlaczego on nie gra w reprezentacji. Weź się chłopie zastanów co piszesz. W Serbii gdzie jest lepiej rozwinięty futbol klubowy wolą wziąć jakiegoś młodziana z Crvenej Zvezdy czy innego serbskiego klubu, a nie patrzeć na starego ogórka z Polski. Tylko u nas się powołuję Jacka Bąka z Arabii.

Odnośnik do komentarza
P.S. - Gdyby Ivan był taki dobry, to by wciąż grał w Portugalii, zresztą podobnie jak Edson. Prawda jest taka, że obaj byli już za słabi na grę w tamtym kraju. (Jeśli się niemylę Serb przez ostatnie dwa sezony był zaledwie rezerwowym w przeciętnej Belenenses).

 

Mylisz się. Ivan przez trzy sezony był podstawowym graczem Guimaraes, zajmując z nią 4. i 5. miejsce w lidze, a więc tuż za plecami wielkiej trójki, a po przejściu do Belenenses doznał ciężkiej kontuzji, przez którą stracił drugi sezon i dzięki której był zainteresowany odbudowaniem się w Lechu.

 

Co do kadry Serbii - na lewej obronie grać może Dragutinović z Sevilli, Ivanović z Chelsea i jeden z największych młodych talentów serbskiego futbolu, Obradović z Partizana. Nic dziwnego, że Ivan nie ma z nim szans.

Odnośnik do komentarza

skoro już jedziecie z DL to uważam, że rok w rok Gancarczyk jest przepakowywany... wiem, że obrońca roku ligi ukraińskiej itp ale do repry się nie łapie (za poprzednicj trenerów też) - poza tym gdyby był taki dobry to by go jakiś lepszy klub wykupił, nawet ukrainski

Odnośnik do komentarza
P.S. - Gdyby Ivan był taki dobry, to by wciąż grał w Portugalii, zresztą podobnie jak Edson. Prawda jest taka, że obaj byli już za słabi na grę w tamtym kraju. (Jeśli się niemylę Serb przez ostatnie dwa sezony był zaledwie rezerwowym w przeciętnej Belenenses).

 

Mylisz się. Ivan przez trzy sezony był podstawowym graczem Guimaraes, zajmując z nią 4. i 5. miejsce w lidze, a więc tuż za plecami wielkiej trójki, a po przejściu do Belenenses doznał ciężkiej kontuzji, przez którą stracił drugi sezon i dzięki której był zainteresowany odbudowaniem się w Lechu.

 

Co do kadry Serbii - na lewej obronie grać może Dragutinović z Sevilli, Ivanović z Chelsea i jeden z największych młodych talentów serbskiego futbolu, Obradović z Partizana. Nic dziwnego, że Ivan nie ma z nim szans.

 

Spokojnie, ty(L)ko się nie denerwujcie :P To jest tylko dyskusja. (Widzę że fani Lecha bardzo lubią Ivana).

 

Ale czy naprawdę sądzicie, że Ivan jest dużo lepszy od Wawrzyna i Brożka, a drugi DL z Poznania, czyli Luis Henriquez jest na tym samym poziomie?

Odnośnik do komentarza

Po pierwszej estem kibicem Warty. Po drugie Wawrzyniak nie jest wcale taki doby. Nie przemawia do mnie jego gra. Po trzeci co do Brożka za słabo zrobiony. Po 4 Luis Henriquez też dobry obrońca umiejętności równe Ivanovi może nie ale ciut słabsze tylko. Po 5 i tak będzie się ściągało przepakowanych gracze z Ameryki Płd. w trakcie gry

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...