Skocz do zawartości

Lech Poznań w FM 2009


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie. Quickstarem nie ma się co sugerować. Mocne kluby mają puste kadry to szukają wzmocnień. Kotor ma średnie atrybuty i wcale nie jest napakowany. Paker to Murawski :> ale imo słusznie napakowany bo to najlepszy pomocnik naszej ligi.

 

I dlaczego w klubach figlarnych jest tylko Amica a tych o których pisałeś niedawno w temacie Lecha nie ma?

Odnośnik do komentarza

To ja już pisałem w innym temacie, ale teraz postaram się trochę bardziej rzeczowo tutaj. Zrozumiałem argumentację co pozycji AM u Bandrowskiego, ale chyba jednak grę jako DM powinien mieć na lepszym poziomie, bo w naszej lidze ewidentnie wymiata, tak samo w PU. Czyści wszystkie piłki, asekuruje bocznych i środkowych obrońców. Tak samo Injac. Jeszcze rzadziej podłączający się do akcji, grający zazwyczaj z tyłu i odbierający piłki, a w FMie bardzo słaby. Murawski zrobiony idealnie, przynajmniej pozycje. Co do atrybutów chyba też ok, chociaż jakieś psychiczne czy coś mógłby mieć mniejsze, bo czasem nie pokazuje pełni swoich umiejętności. Rengifo siła 16, a Lewandowski 19? Lewandowski jest wysoki, ale dosyć chudy, za to Rengifo jest dosyć silny i umie się zastawić, przepchnąć zawodnika. Wilk wydaje się trochę przepakowany, ale tu nie będę zajmował jakiegoś twardego stanowiska. ;] Reszta chyba ok, chociaż Arboleda mógłby być troszkę lepszy.

Odnośnik do komentarza
To ja już pisałem w innym temacie, ale teraz postaram się trochę bardziej rzeczowo tutaj. Zrozumiałem argumentację co pozycji AM u Bandrowskiego, ale chyba jednak grę jako DM powinien mieć na lepszym poziomie, bo w naszej lidze ewidentnie wymiata, tak samo w PU. Czyści wszystkie piłki, asekuruje bocznych i środkowych obrońców. Tak samo Injac. Jeszcze rzadziej podłączający się do akcji, grający zazwyczaj z tyłu i odbierający piłki, a w FMie bardzo słaby. Murawski zrobiony idealnie, przynajmniej pozycje. Co do atrybutów chyba też ok, chociaż jakieś psychiczne czy coś mógłby mieć mniejsze, bo czasem nie pokazuje pełni swoich umiejętności. Rengifo siła 16, a Lewandowski 19? Lewandowski jest wysoki, ale dosyć chudy, za to Rengifo jest dosyć silny i umie się zastawić, przepchnąć zawodnika. Wilk wydaje się trochę przepakowany, ale tu nie będę zajmował jakiegoś twardego stanowiska. ;] Reszta chyba ok, chociaż Arboleda mógłby być troszkę lepszy.

 

Serdeczne dzięki za konstruktywne uwagi, już odpisuję i się tłumaczę:

 

(1) pozycja Bandrowskiego - problem podstawowy => FM robi AMC z pomocników z naturalnym MC i accomplished AMC. Bandrowski do naszej bazy przyszedł z Niemiec jako klasyczny AMC, więc ewidentnie tak był ustawiany w Energie. Po zeszłym sezonie zmieniłem mu to na klasycznego MC z umiejętnością gry na DM, bo w Lechu gra ofensywniej niż klasyczny DM - na zadania defensywne jest trochę zbyt mikry (177/65), za to często podłącza się do gry w ataku. Dlatego uznałem, że najlepiej będzie zrobić go jako uniwersalnego MC. Po rundzie zimowej rozważę ewentualne podniesienie mu wartości DM, ale musiałby zrobić coś radykalnego - na dzień dzisiejszy nie jest klasycznym DM

 

(2) Injac - Injac w zeszłym sezonie był słaby, nie sprawdzał się szczególnie dobrze ani jako MC, ani jako AMC, ani jako DM. W tym sezonie gra zdecydowanie lepiej i mam w planach przestawienie go z MC na DM, o ile nic się nie zmieni

 

(3) atrybuty Murawskiego - o co konkretnie chodzi z tymi mentalnymi?

 

(4) Lewandowski - Lewandowskiego dostałem do bazy z PA -7 i Finishing 13 jako jedynym nielosowym atrybutem. Musiałem ocenić go na podstawie tych kilku meczów, jakie rozegrał do momentu oddania bazy, a przypomnę, że na początku sezonu Smuda na niego nie stawiał. W oglądanych przeze mnie meczach wypadł fizycznie bardzo dobrze, również w obronie piłki przed defensorem rywali - niestety na tle Azerów, materiału porównawczego z mocniejszymi rywalami niestety wtedy nie miałem. Jego profil jest do dokładnego przeglądu przed następnym uaktualnieniem bazy, jego siła na pewno zostanie wydatnie obniżona.

 

(5) przepakowanie Wilka - z Wilkiem jest ten problem, że z rundy na rundę coraz bardziej rozczarowuje. W porównaniu z FM 2008 już go osłabiłem, ale ewidentnie niewystarczająco - na swoje usprawiedliwienie mam to, że jeszcze nie tak dawno był wymieniany jako kandydat do reprezentacji. Tak czy owak, drybling, dośrodkowania i przyspieszenie zostaną mu obniżone w następnym uaktualnieniu bazy zgodnie z tym, co pokazuje, a raczej czego nie pokazuje obecnie, również jako DL.

 

(6) Arboleda - przyszedł do mnie opracowany przez researchera Zagłębia, więc poza zmianami kosmetycznymi go nie ruszałem; jego profil również zostanie zweryfikowany w następnym uaktualnieniu bazy - moim zdaniem jest obecnie jednym z czołowych środkowych obrońców ekstraklasy, więc jak najbardziej zasługuje na wyższe atrybuty. Przy czym wartość jego atrybutów w FM 2009 odzwierciedla fakt, że przez ładnych parę miesięcy nie grał w meczach o punkty - nie było jak przewidzieć, że tak szybko odrobi zaległości treningowe.

 

Na koniec uwaga ogólna - z nieznanych mi przyczyn w qsie FM 2009 wartość wszystkich atrybutów jest co najmniej o 1 wyższa od tej, jaka została przeze mnie wprowadzona; podejrzewam jakąś niedoróbkę programistów.

 

Dzięki i proszę o więcej.

Odnośnik do komentarza

Ad. 3

Trochę źle to napisałem, bo nie wiedziałem jak. Chodzi o to, że Murawski ma mecze bardzo dobre, a czasami nie może się odnaleźć na boisku jak choćby w reprezentacji i kilku meczach Lecha. Jest chyba taki ukryty atrybut, że zawodnik gra nierówno. To tylko taka sugestia nieznającego się na stronie technicznej gracza. ;)

 

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, oby więcej takich researcherów. :)

Odnośnik do komentarza
Aha, teraz rozumiem. Murawski ma atrybut Consistency na poziomie 14, co oznacza że 14 z 25 meczów rozegra na poziomie swojego CA, a 11 poniżej. Wydaje mi się, że to trafnie odzwierciedla rzeczywistość, ale może rzeczywiście obniżę o 2-3 punkty.

Aha, ok. Chyba nie ma sensu obniżać, bo aż tylu słabszych meczów nie ma.

Odnośnik do komentarza

Robert Lewandowski to postać jak dla mnie z innej epoki, patrząc na jego atrybuty oraz grę w Zniczu, przygotowania do sezonu oraz mecze w Ekstraklasie i Pucharach.

 

Robert Lewandowski jest napastnikiem więc porównajmy go z Pawłem Brożkiem, najlepszym od dłuższego napastnikiem w polskiej lidze.

90minut.pl:

 

Robert: 19 meczów 6 w "11" 6 z ławki 1342minuty na boisku 11 bramek

Paweł: 20 meczów 17 w "11" 1 z ławki 1720minuty na boisku 14 bramek

 

Atrybuty techniczne 11:1 dla Roberta,

Atrybuty mentalne 8:5 dla Pawła, Robert agresja 14 i odwaga 16 pytanie na jakiej podstawie?

Atrybuty fizyczne 4:3 dla Pawła

 

wzrost/waga wytrzymałość/siła

Robert 181/70 16/18

Paweł 179/69 12/12

 

Porównując doświadczenie, umiejętności, wydolność i motorykę obu chłopaków Robert nie zasługuje na tak wysokie atrybuty.

Odnośnik do komentarza

Lepiej zrobić troszkę słabszego, niż takiego bubla jak Iwański, czy Lewandowski. Mniej razi w oczy. Lech jest zdecydowanie za mocny. Chodzi tu przede wszystkim o niegrającego nawet Wilka, Lewandowskiego(to już spore przegięcie, chłopak jeszcze nie udowodnił, żeby był lepszy nawet od Chinyamy), a dawać mu atrybuty na wyrost, to już przesada. Wiem Profesorze, mecz z Azerami, no ale czy tak trudno było się domyśleć jak będzie się na tle tych grajków prezentował fizycznie?

Odnośnik do komentarza

Mea culpa, sprawdziłem. Zaliczył 8-em występów w lidze, z czego tylko trzy całe. Strzelił jedną bramkę, i chyba nie zaliczył żadnej asysty, tak?(Nie znalazłem informacji dotyczących asyst tego zawodnika w tym sezonie, a na pewno ma mniej niż trzy. W ostatnim numerze Piłki Nożnej w lidze wypisują asystentów od trzeciego ostatniego podania.) Łatwo więc wywnioskować, że trudno mi było zapamiętać tak przeciętne występy. A w grze prezentuje się wyjątkowo dobrze. jest nawet lepszy od Piotra Brożka, czy Jarosława Laty. Jednak jeszcze raz przepraszam za użycie niesprawdzonego argumentu w dyskusji.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze, Wilk w tym sezonie gra przede wszystkim na lewej obronie, więc oczekiwanie od niego dużej liczby asyst jest nieporozumieniem. Po drugie, w tym sezonie Wilk rozegrał w wyjściowym składzie 8 meczów (5 w lidze, 1 w PP, 2 w PU), z ławki wchodził w kolejnych 7 (3 w lidze, 1 w PP, 3 w PU), a nie zagrał jedynie w 5 (25%, 3 w lidze, 2 w PU).

Odnośnik do komentarza

Buffu, nie masz nic konstruktywnego do dodania, to się nie wypowiadaj. Mam prawo do własnej opinii jak każdy. Nie opieram się na ocenach z gazety, lecz o ilość asyst powołując się na źródło. Tak trudno to zrozumieć?

 

Wracając do tematu. Właśnie oglądam kończący się mecz Lecha i Wilk występuje w pomocy Profesorze. Nie wiem, czy oglądałeś, ale spora część akcji Lechii szła właśnie jego stroną. Jednak to prawda w tym sezonie częściej dostaje szansę wykazania się w obronie(vide chociaż mecz z Wisłą)Poza tym zasięgnąłem opinii znanych mi kibiców Kolejorza na temat tego zawodnika i żaden z nich(4-ech znajomych konkretnie) nie jest zadowolony z jego gry w tym sezonie. Nie chcę się kłócić co do jego odwzorowania w FM'ie, nie o to mi chodzi. Chciałem tylko zwrócić uwagę na to, że po raz kolejny Lech jest troszkę polepszony.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...