Skocz do zawartości

Lech Poznań w FM 2009


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwszej estem kibicem Warty. Po drugie Wawrzyniak nie jest wcale taki doby. Nie przemawia do mnie jego gra. Po trzeci co do Brożka za słabo zrobiony. Po 4 Luis Henriquez też dobry obrońca umiejętności równe Ivanovi może nie ale ciut słabsze tylko. Po 5 i tak będzie się ściągało przepakowanych gracze z Ameryki Płd. w trakcie gry

 

Po 6 nie mogę się z tobą zgodzić. Wawrzyniak w tym sezonie gra bardzo dobrze, nie popełnia błędów, jest aktywny w ofensywie - ostatnio strzelił gola Śląskowi, wypracował drugą bramkę dla Legii w meczu z Wisłą. Można go nielubić (ja także za nim nieprzepadam) ale gadanie że jest dużo słabszy od innych DL mija się z celem. Uważam że Kuba, Brożek i Ivan są na podobnym poziomie.

 

 

 

Luis ma 115/125, meczowa szesnastka kandydata do majstra.

 

Wawrzyniak ma 115/125 - kluczowy zawodnik 1-składu, reprezentant Polski.

 

Hmmm... teraz się zastanawiam czy nie podnieść trochę Kuby. Ale z drugiej strony 115/125 ma Brożek, według mnnie chyba najlepszy lewy obrońca w Polsce.

Odnośnik do komentarza

ekhm jeśli mogę się wtrącić to chodzi tu o pewien relatywizm graczy, Wawrzyniak jest jak dotąd jedynym liczącym się lewonożnym DL-em w polskiej reprezentacji i dlatego jest kluczowy, bo po prostu innego nie ma (zawsze był problem z tą pozycją w Polsce, chyba ;/), nie ogladam miliona meczy Ekstraklasy i nie bywam często na stadionach ale IMO Ivan i Kuba mają podobne umiejętności i potencjał a to że Djudjević nie gra w reprze w Serbii opisał już Prof.

Odnośnik do komentarza
Luis ma 115/125, meczowa szesnastka kandydata do majstra.

 

Wawrzyniak ma 115/125 - kluczowy zawodnik 1-składu, reprezentant Polski.

 

No i to jest chyba sensowne - dwaj reprezentanci swoich krajów o podobnych umiejętnościach, w czołowych polskich klubach mają podobne umiejętności

Odnośnik do komentarza

Z całym szacunkiem z góry przepraszam że włączę się do dyskusji tęgich głów tego forum, ale:

- Porównywanie Iwańskiego i Murawskiego to co najmniej głupota. Maciek to piłkarz przede wszystkim ofensywny, bazujący na przechwytach kolegów, rozgrywający, który dodatkowo lubi grać nawet kogoś ala cofnięty napastnik, kiedy to często próbuje otworzyć drogę do bramki swoim podaniem. Murawski natomiast to zawodnik, który potrafi tą piłkę odebrać i podciągnąć do miejsca, gdzie można ją odegrać. Umie odpowiednio ją podać, tak by stworzyć koledze idealną sytuację lecz robi to zdecydowanie rzadziej niż Iwański. Podobnie jest w przypadku strzałów z dystansu... Iwański strzela częściej i przeważnie szuka sobie okazji do takiego strzału (w Legii już trochę jednak rzadziej niż w Lubinie), Murawski natomiast strzela z dystansu raczej tylko wtedy kiedy ma okazję (np ktoś mu ją wyłoży)... Rzuty wolne to już natomiast dwa światy... Murawski kiedyś bił dobrze rzuty wolne? Hmm pamiętam Amicę i jakoś dużej ilości jego goli z wolnych nie pamiętam... Zresztą takim tokiem myślenia idąc Edson nadal powinien mieć 18stkę, 19stkę bo kiedyś...

 

Djurdjević jest przepakowany i to sporo, ale w ofensywie... Zresztą jak większość polskich piłkarzy... Ja nie rozumiem jak typowemu drewniakowi jak właśnie Djurdiević czy Wawrzyniak i Wojtkowiak można dać drybling powyżej 10 :o.... Widzieliście kiedyś żeby oni kogoś przedryblowali? Bo ja nie.... Co innego jest minąć rywala na szybkości czy w inny sposób obok niego przebiegając, bo rywal akurat się poślizgnął itp, a co innego go "kiwnąć". Zresztą to tyczy się także choćby Iwańskiego czy Murawskiego, ale oni przynajmniej potrafią obrucić się z piłką, więc to można jakimś dryblingiem nazwać...

 

Jeszcze do Henriqueza...To jest on bardzo słabym piłkarzem, na co dowodem był choćby fakt próby przerobienia Wilka na DL...

 

Potencjał Lewego jest jak najbardziej OK... Co do jego umiejętności i Stilicia muszę poczekać do środy...

W Wiśle P. strasznie słaby był Peszko... Jak on teraz wygląda? Bo powinnien mieć znacznie lepsze statystyki szybkościowe i niektóre techniczne takie jak drybling. Z tym że technika powinna pozostać na tym samym poziomie...

Odnośnik do komentarza
Djurdjević jest przepakowany i to sporo, ale w ofensywie... Zresztą jak większość polskich piłkarzy... Ja nie rozumiem jak typowemu drewniakowi jak właśnie Djurdiević czy Wawrzyniak i Wojtkowiak można dać drybling powyżej 10 :o.... Widzieliście kiedyś żeby oni kogoś przedryblowali? Bo ja nie.... Co innego jest minąć rywala na szybkości czy w inny sposób obok niego przebiegając, bo rywal akurat się poślizgnął itp, a co innego go "kiwnąć". Zresztą to tyczy się także choćby Iwańskiego czy Murawskiego, ale oni przynajmniej potrafią obrucić się z piłką, więc to można jakimś dryblingiem nazwać...

 

Dzisiaj będzie grał Ivan, w sumie za godzinkę. Radze obejrzeć z nastawieniem na grę Ivana :]

Odnośnik do komentarza

No i co patrze i wychodzi na moje :] Djurdjević potrafi poklepać ma niezłe dośrodkowanie, ale jak nawet komentatorzy zauważyli zbyt rzadko włącza się do ofensywy... O dryblingu już nie wspominam...

 

E: W sumie jeszcze nie koniec meczu wiec z ostateczną oceną poczekam do gwizdka.

Odnośnik do komentarza
Heh, nawet nie zauważyłem, że to nie LS :D.

 

Tak czy owak, Ivan po raz kolejny pokazał, dlaczego jest tak wysoko ceniony. Piechniaka zniszczył w pół godziny, z Mąką miał trochę więcej pracy, ale też pohasać mu nie dał, a to wkręcenie Mąki w ziemię to już w ogóle internaszynal lewel.

 

I tak będzie miał niższą notę od Wawrzyniaka w Przeglądzie Sportowym ;P

Odnośnik do komentarza
No i co patrze i wychodzi na moje :] Djurdjević potrafi poklepać ma niezłe dośrodkowanie, ale jak nawet komentatorzy zauważyli zbyt rzadko włącza się do ofensywy...

 

Będąc jedynym zawodnikiem na lewej stronie trudno żeby zawsze był i na obronie i na pomocy. Włącza się wtedy kiedy wymaga tego sytuacja. Widziałeś kto podał piłkę Rengifo przy bramce na 2-0? Inaczej, kto przeciął podanie obrońcy Polonii do pomocnika/napastnika?

Odnośnik do komentarza

Nikt się nie napina. Tylko to jest na pewno jeden z wyróżniających się obrońców w polskiej lidze, potrafiący grać wszędzie gdzie trzeba. Dobrze radzi sobie na OŚ, i w Portugalii był 10 lat PL. I doświadczenie ma większe zdecydowanie niż Wawrzyniak i Brożek, co przemawia zdecydowanie na Jego korzyść :)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...