Skocz do zawartości

Praca


xemi

Rekomendowane odpowiedzi

yo,

 

strasznie sie wkopalem i licze na Wasza pomoc!

 

wczoraj bylem w Warszawie na rozmowie (wczesniej tez mialem rozmowe telefoniczna, ponad godzinna) w sprawie pracy w Roche jako front-endowiec.

no i sie dostalem.

 

teraz sram po gaciach, bo bede musial sie odnalezc w wielkim miescie. sam.

 

na poczatek musze znalezc mieszkanie. a to przy uwzglednieniu mojej nieporadnosci zyciowej i 22 latach zycia na garnuszku wydaje sie calkiem groteskowe. na dzien dobry dalem sie okrasc mafii taksowkowej (ale ucze sie na bledach, na dworzec wracalem juz pieszo i metrem).

 

o sama prace sie raczej nie martwie, bo zajmowac sie bede tylko i wylacznie tym co juz umiem i robie od kilku lat. to czego wstepnie sie obawiam to wszelkie niuanse pracy w korporacji oraz fakt znalezienia sie w duzym miescie.

 

stad prosba o "dobre rady" moze tez jakies linki do stron/for zwiazanych z:

1) Warszawa z punktu widzenia przybysza z prowincji

2) szegolikami, na ktore trzeba zwracac uwage przy podpisywaniu swojej pierwszej umowy o prace stala, w dodatku w korporacji. no i ogolne tpisy odnosnie kultury pracy stalej, w biurze.

 

za pomoc z gory dzieki.

Odnośnik do komentarza
na dzien dobry dalem sie okrasc mafii taksowkowej (ale ucze sie na bledach, na dworzec wracalem juz pieszo i metrem).

que? to trzeba się mocno o to postarać... Chyba, że masz na myśli, że dużo w swoim mniemaniu zapłaciłeś (typu 40 zł) - ale to radzę zacząć się przyzwyczajać, bo to całkiem normalna cena za trochę dłuższy kurs. Warszawa jest duża.

 

na poczatek musze znalezc mieszkanie.

Trudna sprawa :) Tzn. drogo.

 

Nic, najlepiej zadzwoń do mnie +48601135490 lub +44224255605 (stacjonarny). Na kilka nocy nocleg też się znajdzie ;)

Odnośnik do komentarza
yo,

 

strasznie sie wkopalem i licze na Wasza pomoc!

 

wczoraj bylem w Warszawie na rozmowie (wczesniej tez mialem rozmowe telefoniczna, ponad godzinna) w sprawie pracy w Roche jako front-endowiec.

no i sie dostalem.

 

teraz sram po gaciach, bo bede musial sie odnalezc w wielkim miescie. sam.

 

na poczatek musze znalezc mieszkanie. a to przy uwzglednieniu mojej nieporadnosci zyciowej i 22 latach zycia na garnuszku wydaje sie calkiem groteskowe. na dzien dobry dalem sie okrasc mafii taksowkowej (ale ucze sie na bledach, na dworzec wracalem juz pieszo i metrem).

 

o sama prace sie raczej nie martwie, bo zajmowac sie bede tylko i wylacznie tym co juz umiem i robie od kilku lat. to czego wstepnie sie obawiam to wszelkie niuanse pracy w korporacji oraz fakt znalezienia sie w duzym miescie.

 

stad prosba o "dobre rady" moze tez jakies linki do stron/for zwiazanych z:

1) Warszawa z punktu widzenia przybysza z prowincji

2) szegolikami, na ktore trzeba zwracac uwage przy podpisywaniu swojej pierwszej umowy o prace stala, w dodatku w korporacji. no i ogolne tpisy odnosnie kultury pracy stalej, w biurze.

 

za pomoc z gory dzieki.

 

ogolnie mysle ze nie masz co panikowac. nastawic sie ze na poczatku bedzie ciezko, ale z kazdym dniem bedzie latwiej i lepiej.

sam kiedys podobna akcje (przeprowadzka do wiekszego miasta) mialem i przezylem.

 

skoro chcesz paru rad o napisze pare rzeczy (ktore czasami sie naiwne i oczywiste moga wydac, ale wart na nie zwrocic uwage!)

 

Wynajecie mieszkania:

to jest dosc wazna kwestia, jak nie najwazniejsza i na poczatek jak i na poniej. trzeba dosc uwazac w co sie czlowiek 'wkopie';)

dokladnie dopytaj wlascicieli o wszystkie warunki wynajmu. o takie pierdoly nawet czy nie bedzie problemu jak ktos bedzie wiecej nocowal, z doswiadczenia wiem ze w zasadzie jak ktos wynajmuje to mu zalezy zeby byl spokoj i zeby mu placic i zeby miec wynajmujacgo dane na umowie, a jak jacys znajomi czasami beda pomieszkiwac to ich to nie obchodzi - i tak powinno byc, ale spotkalem sie z przypadkiem ze gosc powiedzial ze moga mieszkac i nocowc tylko osoby ktore beda na mowi i nikt wiecej (chore jego zachowanie). Nastepna kwestia, to rachunki, zazwyczaj oprocz oplaty za wynajem trzeba placic takze rachunki za media, wiec wez pod uwage jakie jest ogrzewanie jakie to mieszkanie, jakie okna itp. zebys potem nie byl niemilo zaskoczony wysokoscia oplat:/ mozna spisac w umowie stany wszelakich licznikow, bo zazwyczaj po jakims czasie za rozne media przychodza wyrownania i sie okaze ze bedziesz musial placic za posoby ktore poprzednio mieszkaly tam. jak nie ma neta, to sie zapytaj czy nie bedzie problemow zeby jak cos to przewiercic jakies dziury w scianach. czasami firmy chca zeby bylo oswiadczenie wynajmujacego ze wlasciciele nie maja nic przeciwko (wiadomo ze umowa jest na wynajmujacego i za oplaty ty odpowiadasz, ale zeby wlasciciele nie mieli do firmy pretesji ze im dziury w scianach porobili). co dalej... zwroc uwage czy jest... pralka (moze sie to dziwne wydawac) ale czesto ich jej nie ma na mieszkani, a ja mieszkasz w ZG to zapieprzanie z plecakiem brudnych rzeczy do prania mile moze nie byc;) wiadomo niektore rzeczy se nawet recznie wypierzesz, ale to troche sie z celem mija, a i tak nie wypierzesz tak wszystkiego. w umowie moze byc taka rzecz ze niby placisz za wynajem les tam, ale minus od tego oplate za czynsz - to jest czesto praktykowane bo jak zglaszaja wlasciciele do skarbowki ze wynajmuja mieszkanie to by musieli placic podatek od placonego czynszu, wiec tak sie moze zdazyc ze niby placisz oddzielnie za wynajem a oddzielnie za czynsz, a w rzeczywistosci dajesz im cala kase a oni sami czynsz oplacaja. media sa oddzielnie zapisane i za to podatku nie musa placic, bo dajesz im tylko kase za rachunki. wiadomo o sasiadow tez sie spytac mozesz.

dobra tyle jesli chodzi o mowe.

dalej.... jesli szukasz mieszkania z kims, to .. NIE polecam mieszkania e studentami studiow dziennych (chyba nie potrzeba zebm to argumetowa!!) to dosc powaznie pisze, bo to roznie bywa, jak sie chce isc spac, a w pokoju obok srodek imprezy!!

oczywisic to zebys szukal mieszkania w takiej okolicy zeby z niej jak najlatwiej bylo sie do pracy dostac to jest jasne, bo dluga jazda w zatloczonym goracym tramwaju czy autobusie oprucz tego ze mila nie jest, to nie wplywa na swiezosc ubrania (moze sie to blache wydawac, ale po takiej jezdzie koszula czy koszulka moze nie ciekawie wygladac:/ nie wspominajac o zapachu:P)

no wiadomo ze to jakiego mieszkania bedziesz szukal bedie w duej mierze zalezalo od tego ile bedziesz zarabial i na co stac cie bedzie, bo jak mowi powiedzenie 'pieniadze szczescia nie daja, ale w zyciu pomagaja' ;)

 

jak sobie jeszcze cos przypomne to napisze.

jak cos nie wiesz to sie pytaj ludzi z pracy, wbrew pozorom na pewno wiele osob tez z poza way bedzie i podobne problemy mieli wczesniej, a jak ktos z wawy jest to na pewno bedzie chcial nawet zablysnac i ci cos pewno sensowneo podpowie.

 

powodzenia w kazdym razie i jak jakies pytania to pisz.

ps. moze napisze cos za pare godzin, bo do 7 rano w pracy siedze, ale na razie wracam do gry w FMa;)

Odnośnik do komentarza

dzieki xemi :)

 

bede szukal (na powaznie to od 23., bo teraz mam zawal z sesja) jak najmniejszej i jak najtanszej kawalerki w okolicach metra. szkoda tylko, ze te najtansze zaczynaja sie od 1500 :/

 

wwosik - za taksowke wybulilem wielokrotnosc 40zl. przejechalem 6 km. niewazne, to sie juz nie powtorzy. (napisalem Ci PW)

Odnośnik do komentarza
wwosik - za taksowke wybulilem wielokrotnosc 40zl. przejechalem 6 km. niewazne, to sie juz nie powtorzy.

hmm a nie poprosiles o paragon? chyba musza miec cenniki na szybach? no chyba ze wsiadles do no-name nie zrzeszonego..?A jakby se powiedzieli 200pln tez by trza dac? 0 szans by sie postawic? Wezwa policje? i co powiedza ze za 6km chcieli 100pln? jakim prawem? W Poznaniu bys zaplacil 2,16 x 6 +5pln = 17.96 pln ;)

 

Z kawalerka Ci powiem, ze w dobrym miejscu bedziesz mial problem. Takie juz sa ceny w Wawie i nie licz ze znajdziesz za 700pln. Moze na poczatek lepiej pokoj w mieszkaniu studencko-pracowniczym? Napewno wyjdzie taniej i juz na miejscu bedziesz mial czas by poszukac cos lepszego.

Odnośnik do komentarza
wwosik - za taksowke wybulilem wielokrotnosc 40zl. przejechalem 6 km. niewazne, to sie juz nie powtorzy.

hmm a nie poprosiles o paragon? chyba musza miec cenniki na szybach? no chyba ze wsiadles do no-name nie zrzeszonego..?A jakby se powiedzieli 200pln tez by trza dac? 0 szans by sie postawic? Wezwa policje? i co powiedza ze za 6km chcieli 100pln? jakim prawem? W Poznaniu bys zaplacil 2,16 x 6 +5pln = 17.96 pln ;)

 

Z kawalerka Ci powiem, ze w dobrym miejscu bedziesz mial problem. Takie juz sa ceny w Wawie i nie licz ze znajdziesz za 700pln. Moze na poczatek lepiej pokoj w mieszkaniu studencko-pracowniczym? Napewno wyjdzie taniej i juz na miejscu bedziesz mial czas by poszukac cos lepszego.

Heh, policji to nie wezwą, bo jeszcze by tego "taksówkarza" ścignęła. Z tego co pamiętam, maksymalne stawki taxi są określone przez urząd miasta, a na dworcu wisi dokoła mnóstwo nalepek, jak się nie dać nabrać. Niemniej jestem zdziwioną kaczką, że coś takiego się stało. Na przyszłość - jeździ się wyłącznie zrzeszonymi, z wielkim napisem ile to kosztuje.

 

 

 

 

Tymczasem pytanie ode mnie do osób pracujacych za granicą - jak załatwiacie sprawę ZUS i składek emerytalnych w Polsce?

Odnośnik do komentarza

Hejo, jako, że odchodzę z Polkomtela, szukamy następcy. Jak komuś się podoba, niech pisze na wojtek@wosik.pl

 

 

 

Analityk Biznesowy

 

Nr ref. I/EBA

 

Twoje zadania:

Analiza oraz opiniowanie dokumentów dotyczących zmian w zakresie procesu obsługi plików TAP

Koordynacja współpracy Spółki z Izbą Rozliczeniową

Dostosowywanie i rozwój procesu rozliczeń finansowych w zakresie roamingu do obowiązujących przepisów prawa

Opracowywanie, wdrażanie i aktualizowanie procedur Spółki w zakresie obsługi plików TAP

Prowadzenie analiz w zakresie kompletności przychodów roamingowych

 

Nasze oczekiwania:

Wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: finansowy, ekonomiczny, metody ilościowe)

Doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku pracy

Znajomość zagadnień bazodanowych, w tym biegła znajomość SQL

Zaawansowana znajomość MS Excel; znajomość VBA będzie dodatkowym atutem

Umiejętność zarządzania projektami oraz zdolności analityczne

Dobra znajomość języka angielskiego umożliwiająca swobodną komunikację

Znajomość programowania w dowolnym języku ogólnym

Znajomość Net będzie dodatkowym atutem

Podstawowa znajomość zagadnień sieci komputerowych

Odnośnik do komentarza
dzieki xemi :)

 

bede szukal (na powaznie to od 23., bo teraz mam zawal z sesja) jak najmniejszej i jak najtanszej kawalerki w okolicach metra. szkoda tylko, ze te najtansze zaczynaja sie od 1500 :/

 

wwosik - za taksowke wybulilem wielokrotnosc 40zl. przejechalem 6 km. niewazne, to sie juz nie powtorzy. (napisalem Ci PW)

Ja też wsiadłem kiedyś do takiej taksówki i z lotniska do dworca PKS (chyba zachodniego) taksówkarz krzyknął 80 zł (dobrych kilka lat temu). Byłem oburzony, zacząłem protestować, to szybko opuścił cenę do 40... Później połapałem się, że przy wsiadaniu sprytnie zasłaniają liczniki kwiatkami i potem pokazują, że tyle nabiło.

Odnośnik do komentarza

Właśnie chcę przeprowadzić się do wiekszego miasta (Szczecin) , bo od października chcę zaczac tam studia , ale.. szukam mieszkania. Najlepiej kawalerki, bo chcę mieszkać z dziewczyną...liczę na koszty (całkowite) jakieś niecałe 1tyś zł na miesiąc :| Jest to mozliwe? Ewentualnie bym musial znalezc 2pokojowe, z jakas trzecią osobą :/

Orientuje sie ktos nieruchomosciami, moze ma na oku cos?

Ide na studia dzienne, ciezko mi bedzie jakas prace znalezc :/ No ale kasa sama sie nie zarobi, niestety :(

 

Ewentualnie zostaje mi jeszcze Bydgoszcz...ale tego miasta kompletnie nie znam:/

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...