Skocz do zawartości

Praca


xemi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

pytanie do kumatych....

 

jestem urlopowany z uczelni, chcialem znalezc prace... tam gdzie moglem zlozylem cv(magazyny tesco , rossman etc i mcdonald), jednak pojechalem do urzedu pracy i wertowalem oferty pracy wywieszone... glownie praca dla kierowcy z kat B, magazynier... ot co... i teraz

 

w polu kontakt z pracodawca jest: pokoj 5/6/7/8/itd ide do pokoju, mowie ze chcialbym kontakt do tych, okazalo sie ze tylko dla zarejestrowanych.... wiec ide sie zarejestrowac... powiedzialem, ze studiuje(mam urlop) to mi powiedzieli, ze nie moge sie zarejestrowac....

 

jest jakas mozliwosc obejscia teego ? np. przy rejestracji okazanie swiadectwa przedostatniej klasy liceum? ew. co grozi jak wykryja taki walek...

Odnośnik do komentarza
pytanie do kumatych....

 

jestem urlopowany z uczelni, chcialem znalezc prace... tam gdzie moglem zlozylem cv(magazyny tesco , rossman etc i mcdonald), jednak pojechalem do urzedu pracy i wertowalem oferty pracy wywieszone... glownie praca dla kierowcy z kat B, magazynier... ot co... i teraz

 

w polu kontakt z pracodawca jest: pokoj 5/6/7/8/itd ide do pokoju, mowie ze chcialbym kontakt do tych, okazalo sie ze tylko dla zarejestrowanych.... wiec ide sie zarejestrowac... powiedzialem, ze studiuje(mam urlop) to mi powiedzieli, ze nie moge sie zarejestrowac....

 

jest jakas mozliwosc obejscia teego ? np. przy rejestracji okazanie swiadectwa przedostatniej klasy liceum? ew. co grozi jak wykryja taki walek...

 

ja się ogólnie nie znam, ale jak się zarejestrujesz będąc studentem, to może zainteresować się tobą ZUS, jak dostanie składki z uczelni i z urzędu, albo od pracodawcy. 

Ogólnie to nie ma co robić wałków, jako student jesteś w teorii atrakcyjniejszy dla pracodawcy, bo nie musi ci opłacać składek

i może podpisać umowę-zlecenie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja doszedlem do punktu, w ktorym praca w TePsie jako murzyn juz mnie specjalnie nie satysfakcjonuje i intensywnie szukam nowej pracy na 1/2 etatu. Niestety poki co w Kraku sztraszna nedza pod tym wzgledem :/ No chyba ze cos sie trafi jakims fuksem. Powoli tez zaczynam myslec o stalej pracy od czerwca, ale poki co dalsza historia.

Odnośnik do komentarza
pytanie do kumatych....

 

jestem urlopowany z uczelni, chcialem znalezc prace... tam gdzie moglem zlozylem cv(magazyny tesco , rossman etc i mcdonald), jednak pojechalem do urzedu pracy i wertowalem oferty pracy wywieszone... glownie praca dla kierowcy z kat B, magazynier... ot co... i teraz

 

w polu kontakt z pracodawca jest: pokoj 5/6/7/8/itd ide do pokoju, mowie ze chcialbym kontakt do tych, okazalo sie ze tylko dla zarejestrowanych.... wiec ide sie zarejestrowac... powiedzialem, ze studiuje(mam urlop) to mi powiedzieli, ze nie moge sie zarejestrowac....

 

jest jakas mozliwosc obejscia teego ? np. przy rejestracji okazanie swiadectwa przedostatniej klasy liceum? ew. co grozi jak wykryja taki walek...

 

jako ze miałem swego czasu ten sam problem bo chcialem iśc do pracy w przerwie miedzy studiami powiem Ci że sie obejść tego sie nie da ;] wiec urząd pracy odpada. Musisz szukac na własna reke !

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Mi wkoncu po 3 miesiacach poszukiwan, dzieki pomocy kumpla z uczleni udalo sie zmienic prace :D Aktualnie pracuje/szkole_sie_do_pracy w firmie WebCon Solutions - www.webcon.pl . No skok z murzyna Tp do wdrozeniowca SharePoint jest dosc spory, ale bardzo sobie prace chwale i ogolnie atmosfere w niej. wypracuje tylko 7h w TP i definitywnie sie z nimi rozstaje :D W koncu jakis pozytyw :]

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Nurtuje mnie pewna kwestia.

Dostałem ostatnio podwyżkę z wyrównaniem od stycznia.

Jednak na aneksie do umowy o pracę napisane jest, że podwyżka wchodzi w życie z dniem 01.04.2008. Czyli rozumiem, że zostanę "wydymany" w przyszłym roku na 13tce i za pierwsze 3 miesiące będę miał liczone po starej pensji?

Odnośnik do komentarza
Czyli rozumiem, że zostanę "wydymany" w przyszłym roku na 13tce i za pierwsze 3 miesiące będę miał liczone po starej pensji?

 

 

Trzynastka jest liczona od Twoich dochodów osiągniętych w danym roku: czyli od tego co rzeczywiście zarobiłeś a nie od tego co masz na umowie.

Odnośnik do komentarza
Życzcie mi powodzenia - jutro idę złożyć papiery do firmy jak pracownik działu handlu. Mam nadzieję że mój angielski będzie wystarczająco płynny. Jak mieszkałem w Crewe, to z Angolami dogadywałem się bezproblemowo, więc powinno być OK.

Powodzenia!:)

Ja sam mysle o zmianie pracy i miejsca zamieszkania, ale po przemysleniach doszedlem do wniosku ze bede sie chcial przeprowadzic (a wczesniej znalesc prace) dopiero po wakacjach. Tak ze jeszcze troche czasu. zaczene bardziej szukac pracy jakos w lipcu/ sierpniu.

Odnośnik do komentarza

Byłem w firmie, gadałem z kadrową. Szefostwo na urlopie i przesłuchanie mam dopiero 19 lub 20 maja. Kadrowa delikatnie zasugerowała mi że jest mało kandydatów, więc moje szanse rosną. Nie chcę się nadmiernie podpalać, bo łatwo się sparzyć. Ale może zadziała prawo serii? Bo mój brat dostał fuchę-marzenie. Jest ledwo po maturze i przez ostatnich kilka lat "dryfował", nie potrafiąc poradzić sobie z życiem. Ale wziął się w garść i dostał cynk o nowo otwartej poradni dentystycznej. I to nie jakiejś tam zwykłej, ale "elitarno-specjalistycznej", rzekłbym. Odwiedza ją wielu gości z Wysp i w ogóle z zachodniej Europy. Szukali kogoś ze świetnym Angielskim do portierni. A trzeba przyznać że on ma prawdziwy talent do języków. Miał półgodzinne interview po angielsku i z kilkunastu kandydatów to on zrobił największe wrażenie. Nie musi nigdzie dojeżdżać, bo poradnia jest w Żaganiu, robota poniedziałek-piątek 8-16, na starcie 1,4 tys. netto, po trzech miesiącach 1,7 tys. Jak na Żagań to stawka rewelacyjna, zważywszy na niskie koszty utrzymania u nas w mieście. Liczę właśnie na prawo serii, że może ja też się załapię na robotę do tej firmy co w niej byłem? Co prawda musiałbym wtedy dojeżdżać do oddalonej od Żagania o 17 km Szprotawy, ale to drobiazg ;)

Odnośnik do komentarza

dragonfly: hehe, a wlasnie bo moj brat tez ostatnio zmienil, prace;) wiec moze i warto zebym ja poszukal;) W zasadzie wyslalem tylko 1 CV ale na dosc konkretne stanowisko, tzn na bardzo podobne na jakim teraz pracuje, no ale sie nie odezwali. Po przemysleniach jednak bede czegos szukal w wakacje. A ciekawe ze jak zaczalem obecna prace, to brat znalazl prace jakis tydzien przede mna;) Wiec jeszcze raz powodzenia!

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Czy pracownik podpisujący umowę-zlecenie musi posiadać w tym momencie numer NIP? Moja luba zatrudnia się na tygodniowe zlecenie w warszawskim ZTMie, ale powiedzieli jej, że dopóki nie będzie miała NIPu, nie będzie umowy i pieniążków - ja wyraźnie zaś pamiętam, że podpisując zlecenie z UW parę lat temu NIPu nie miałem, co więcej - wystąpiłem o niego dopiero przy składaniu pierwszego PITa.

Odnośnik do komentarza

Zleceniobiorca nie musi posiadać nr NIP ale musi go uzyskać za pośrednictwem zleceniodawcy. Wyglada to tak, że płatnik (czyli zleceniodawca) dostarcza podatnikowi (Twojej lubej) formularz zgłoszenia identyfikacyjnego (NIP-3) w terminie 7 dni od dnia potrącenia pierwszej zaliczki na podatek dochodowy. Podatnik składa płatnikowi zgłoszenie identyfikacyjne w terminie 14 dni od dnia otrzymania formularza zgłoszenia. Płatnik obowiązany jest przekazać, zgłoszenie identyfikacyjne naczelnikowi urzędu skarbowego właściwemu dla podatnika, w terminie 14 dni od dnia złożenia formularza zgłoszenia przez podatnika.

 

Czyli gadanie, że nie będzie umowy ani pieniędzy dopóki nie będzie miała NIP mogą sobie włożyć. Teoretycznie gdyby dziewczyna sama chciała złożyć w swoim US NIP-3 to urzędnik powinien odmówić jego przyjęcia i odesłać ją z tym drukiem do pracodawcy/zleceniodawcy.

Odnośnik do komentarza
Czy pracownik podpisujący umowę-zlecenie musi posiadać w tym momencie numer NIP? Moja luba zatrudnia się na tygodniowe zlecenie w warszawskim ZTMie, ale powiedzieli jej, że dopóki nie będzie miała NIPu, nie będzie umowy i pieniążków - ja wyraźnie zaś pamiętam, że podpisując zlecenie z UW parę lat temu NIPu nie miałem, co więcej - wystąpiłem o niego dopiero przy składaniu pierwszego PITa.

 

 

zgadza się

 

wniosek o NIP wnosi się w terminie złożenia pierwszego zeznania rocznego

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...