Skocz do zawartości

Chelsea FC


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Okienko zbliża się ku końcowi i co za tym idzie, sporo emocji. Tym razem można już mówić oficjalnie o pozyskaniu Juana Manuela Maty, który ma zasilić The Blues za około 30 mln euro i podpisze pięcioletni kontrakt. Mówiło się coś o tym, że Valencia nie dostanie całej sumy, a będzie ona uzależniona od wyników Hiszpana w Chelsea, ale to jedynie spekulacje. Tak czy inaczej - pojawił się świetny zawodnik, który może wnieść sporo do gry Niebieskich. Ponadto, co mnie cieszy, jego pojawienie się na SB powinno doprowadzić do sprzedania Anelki, który mimo strzelonej bramki przeciwko WBA powinien jednak pożegnać się z Chelsea (a przynajmniej wolę, żeby to on odszedł niż Malouda).

 

Druga wiadomość jest taka, że znów na tapetę wraca temat Luki Modricia. Tym razem prawdopodobnie Chorwat odmówił gry w meczu Tottenhamu z United, co ma być jasnym sygnałem, że chce odejść do Chelsea. Według ostatnich informacji, Chelsea ma zaproponować Tottenhamowi 30 mln funtów + Benyoun + wypożyczenie Sturridge'a. Są też plotki, że Daniel zostanie na SB, ponieważ Koguty mogą nie wyrazić zgody na kształcenie zawodnika, który i tak u nich nie zostanie. Coraz częściej pojawiają się komentarze graczy z White Hart Lane w stylu "poradzimy sobie bez Luki", co może oznaczać, że finalizacja transferu jest już blisko. Sam piłkarz bardzo chce odejść, miejsce w zespole dla niego jest, Harry Redknapp wydaje się być przekonany, nie wiadomo jak wygląda sytuacja z prezesem Tottenhamu, który mocno blokował odejście Chorwata. Wydaje mi się jednak, że ostatecznie uzna powiedzenie "z niewolnika nie ma pracownika", wyrazi zgodę na odejście Modricia i w końcu Chelsea zyska klasowego rozgrywającego. Najbliższe dni powinny być decydujące.

 

I na koniec bardzo dobra wiadomość - policja odnalazła porwanego dla okupu ojca Johna Obi Mikela. Nic mu się nie stało, także naprawdę świetna wiadomość i cieszy mnie to, że już w najbliższym meczu Mikel będzie mógł grać bez tego obciążenia psychicznego.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Po dzisiejszym meczu zastanawia mnie głównie przyczyna trzymania Ramiresa przez pełne 90 minut na boisku. Po co AVB zdejmował kreatywnego Meirelesa i zastępował go ociężałym Obi Mikelem na 10 minut przed końcem, mając przecież obraz gry Ramiresa, który po raz kolejny gra koszmarnie w meczach z lepszym rywalem. Chłopak ciągle traci piłki, pali się pod bramką przeciwnika, jeśli coś odbierze, to zaraz zapląta się w drybling/niecelnie dogra.

 

Ale manewr gry z czterema napastnikami nawet ciekawy. Gorzej, że Manchester znów od samego początku kontrolował grę, stwarzał świetne okazje z kontry, miał karnego...

Odnośnik do komentarza

Parę słów trzeba napisać - w końcu pierwsza porażka AVB za sterami CFC. Tylko naprawdę ciężko jest cokolwiek napisać, bo przegrana nie wynikała ze słabszej gry, tylko ze strasznej skuteczności z naszej strony i świetnej po stronie United. Mimo, że Torres zrobił coś niewybaczalnego, to strzelił gola i dla mnie to jest ważne. Boję się tylko, że znowu będzie na niego nagonka i może to prowadzić do przedłużenia jeszcze passy. Brakuje tutaj Mourinho, który mógłby wziąć uwagę mediów na siebie - w tej roli był geniuszem. Kajam się również moją początkową niechęcią do Meirelesa, który - przy tej cenie - jest naprawdę ciekawym wzmocnieniem. Ramires mnie jakoś nie przekonuje, a zejście Lamparda już po pierwszej połowie może zwiastować, że powoli kończy się pewna epoka.

Odnośnik do komentarza

Chelsea miała więcej z gry, bardziej mi się podobała wasza gra niż gospodarzy. Stworzyć sobie więcej okazji i miejscami zamykać na własnej połowie United na OT to sztuka, która wam się udała. Trochę więcej szczęścia i wynik mógłby być inny. U siebie Chelsea może z powodzeniem powalczyć z Manchesterem o zwycięstwo.

Odnośnik do komentarza

Głównym problemem jest to, że AVB ma swoją wizję diametralnie inną od tej, jakiej dotychczas podlegała Chelsea. Po prostu Portugalczyk daje piłkarzom dużo swobody i stara się grać ofensywnie, a do tego potrzeba piłkarzy kreatywnych z ciągiem na bramkę, a tych w CFC jest jak na lekarstwo. Jest Torres, teraz Mata, Sturridge i na pewno jest to ciekawe trio z przodu. Problemem jest duża liczba zawodników defensywnych, którzy nie mają takiego ciągu na bramkę i kłóci się to z filozofią AVB. Przede wszystkim brakuje rozgrywającego - momentami bawił się w to Mata, tyle tylko, że wtedy nikogo nie było na lewym skrzydle. Mimo wszystko jestem optymistą, sukces wymaga poświęceń i naprawdę wierzę, że przy wsparciu zarządu, Boas jest w stanie zrobić coś dobrego z tą drużyną. Trzeba mieć na uwadze, że na razie Chelsea przechodzi metamorfozę - trwa odmładzanie składu i nie można tego osiągnąć w trzy miesiące.

Odnośnik do komentarza

Coraz lepiej wygląda gra Fernando Torresa! Problem polega na tym, że El Nino nie może dograć w stu procentach meczu bez żadnego wyskoku - z United było to spudłowanie do pustej bramki, we wczorajszym spotkaniu ze Swansea dyskusyjna czerwona kartka (dla mnie dyskusyjna: Torres nie trafił w nogi rywala, ba, nawet trener Walijczyków wyraził wątpliwość). Oprócz bramek Torres po prostu dobrze się rusza, zapewnia lepszą jakość w ataku i naprawdę to może być ten czas, gdy w końcu zaczyna się przełamywać.

 

Wczorajszy mecz to naprawdę fajna gra przeciwko Swansea. Kiedy przy wyniku 2-0 z boiska wyleciał Torres można było się obawiać, ale nie było większego zagrożenia i po drugim golu Ramiresa i po ładnym trafieniu po powrocie Drogby udało się wygrać 4-1. Można żałować gola, tym bardziej, że to druga kolejka z rzędu, gdy chłopaki tracą bramkę po wrzutce z wolnego, jak i któryś już w tym sezonie, gdy nie potrafią dotrzymać zera z tyłu do końcowego gwizdka (tym bardziej, że defensywa The Blues zawsze była postrzegana za jedną z lepszych). Cały mecz na ławce rezerwowych spędził Lampard, który zagrał moim zdaniem słabo w środku tygodnia z Fulham, kilka strat + niestrzelony karny i chyba trzeba pogratulować AVB decyzji kupna Meirelesa, bo Frank w obecnej dyspozycji niestety nie nadaje się do kreowania gry The Blues (mówię to ze smutkiem, ale taka jest prawda).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Z racji tego, że wciąż istnieje przekonanie o potędze pieniądza w Chelsea, pojawiło się ciekawe zastawienie odnośnie najbogatszych właścicieli, trenerów czy piłkarzy. O ile Roman Abramowicz znajduje się na czwartym miejscu, o tyle w pierwszej piątce ciężko szukać najbogatszych piłkarzy z Chelsea, nie mówiąc już o osobie AVB.

 

Richest owners

1 Sh Mansour (Man C) £20bn

2 A Usmanov (Arsenal) £12.4bn

3 L Mittal (QPR) £11.8bn

4 R Abramovich (Chelsea) £10.3bn

5 Liebherr family (So'ton) £3bn

6 J Lewis (Spurs) £2.8bn

7 D O'Brien (Celtic) £2.52bn

8 S Kroenke (Arsenal) £1.8bn

9 M Glazer (Man Utd) £1.64bn

10 M Ashley (Newcastle) £1.37bn

 

Richest players

1 D Beckham (La Galaxy) £135m

2 M Owen (Man Utd) £40m

3 R Ferdinand (Man Utd) £36m

4 R Giggs (Man Utd) £30m

5 W Rooney (Man Utd) £30m

6 S Gerrard (Liverpool) £27m

7 F Lampard (Chelsea) £26m

8 J Terry (Chelsea) £22m

9 D Drogba (Chelsea) £19m

10 F Torres (Chelsea) £18m

 

Richest bosses

1 F Capello (England) £38m

2 A Ferguson (Man U) £27m

3 A Wenger (Arsenal) £20m

4 R Mancini (Man C) £19m

5 S-G Eriksson (Leicester) £15m

6 H Redknapp (Spurs) £10m

7 S Bruce (Sunderland) £9m

8 K Dalglish (Liverpool) £8m

9 A Villas-Boas (Chelsea) £7m

10 A McLeish (A Villa) £6m

 

http://www.thisislon...al-rich-list.do

Odnośnik do komentarza

Tak na marginesie to Usmanov jest udziałowcem Arsenalu, a nie jego właścicielem. Nie ma on żadnego realnego wpływu na to co się dzieje w klubie, więc jego osoba została tutaj pewnie umieszczona w ramach ciekawostki.Także możesz spokojnie przesunąć Romana na miejsce 3.

 

Co do zarobków piłkarzy to nie ma ich może w pierwszej piątce, ale za to w drugiej mamy już 4 przedstawicieli Chelsea. Oprócz Beckhama i Gerrarda wszyscy zawodnicy z pierwszej dziesiątki występują w dwóch klubach co wg mnie właśnie świadczy właśnie o potędze pieniądza w Chelsea. W letnim okienku transferowym w PL tylko City wydało więcej na wzmocnienia. Po prostu pojawił się ktoś bardziej rozrzutny od was, ale Chelsea nadal jest atrakcyjnym pod względem finansowym klubem.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...