Skocz do zawartości

Ekstraklasa sezon 2008/2009


Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie co? To jest na dobrą sprawę czeski film - nikt nic nie wie.

Jeśli decyzję poznamy jutro (bądź w środę jak sugeruje Icon) jaki był sens przekładania pierwszej kolejki? Skoro wyrok w sprawie Korony Kielce i Zagłębia Lubin zapadnie dopiero w czwartek.

Po dzisiejszych wypowiedziach prezesów klubów ligowych jestem pewien jednego - Ekstraklasa nie będzie liczyła osiemnastu zespołów.

Z innej beczki panowie z PZPN-u twierdzą, że Piast i Arka nie zostaną zdegradowane.

Zatem co dalej? Tego chyba nawet sam Bóg nie wie.

Odnośnik do komentarza
Rozgrywki piłkarskiej Ekstraklasy rozpoczną się od trzeciej kolejki - 8 sierpnia - poinformował nSport. Decyzja została podjęta na spotkaniu przedstawicieli spółki Ekstraklasa S.A i PZPN.

 

źródło: PAP

 

Tak jest! Nie ominie mnie powrót Śląska do Ekstraklasy :jupi:

Odnośnik do komentarza

Ja sie tylko zastanawiam dlaczego nie mogły być rozegrane te mecze w ten weekend np.:

GKS-Legia, Odra-Wisła, Ruch-Śląsk, te mecze nie były niczym zagrożone bo grały zespba 'bezpieczne' drużyny których z ligi nie da sie ruszyć.

Odnośnik do komentarza
W czwartek Trybunału Arbitrażowy PKOl ma rozpatrzyć odwołanie Zagłębia Lubin od kary degradacji za korupcję. Jednak już w poniedziałkowym "Super Expressie" sekretarz trybunału Romana Troicka-Sosińska przesądziła sprawę, mówiąc, że przestępstwo przedawniło się, gdyż ostatni mecz Zagłębie kupiło 3 czerwca 2004 roku, a PZPN wszczął postępowanie przeciwko temu klubowi 20 grudnia 2007. - Ja sobie tych dat nie wymyśliłam. Tak wynika z dokumentów, jakie przesłał nam Polski Związek Piłki Nożnej - tłumaczyła wczoraj "Gazecie" Troicka-Sosińska. Gdy Zagłębie kupowało punkty (dzięki którym awansowało do ekstraklasy), przepisy PZPN przewidywały dwuletnie przedawnienie za korupcję.

 

Według naszych informacji PZPN nie dostarczył trybunałowi wszystkich dokumentów w sprawie Zagłębia. W tym tych najważniejszych, z których wynika, że korupcja lubińskiego klubu nie może ulec przedawnieniu.

 

- PZPN zaczął postępowanie dyscyplinarne przeciwko Zagłębiu Lubin w maju 2004 roku - twierdzi prokurator Tadeusz Potoka. To on po artykule w "Gazecie", w którym opisaliśmy sprzedawane mecze Polaru Wrocław, wszczął pierwsze w polskim futbolu śledztwo w sprawie korupcji (wśród kupujących od Polaru było Zagłębie Lubin). - Byłem wtedy w kontakcie z przedstawicielami związku. Do Wydziału Dyscypliny wysyłałem dane o tym, jacy piłkarze zostali zatrzymani i którym prokuratura postawiła zarzuty korupcji w sporcie. Wśród zatrzymanych był piłkarz Zagłębia Zbigniew M. - potwierdza prokurator Potoka.

Kuzwa, chyba jednak od 3 kolejki nie zaczna :keke: BTW - bedzie ten baraż? :kekeke:

Odnośnik do komentarza

Nie oszukujmy sie, co te nowe wybory dadzą. Ostatnio były wybory związków piłki na województwach (czy jak to sie tam zwie) i na 16 prezesów 14 wygrało druga kadencje. Dwóch nowych sie pojawiło przyczym jeden dlatego że jego poprzednik nie startował w wyborach. Tego srodowiska nie da sie wyczyścic.

Odnośnik do komentarza
WIerzysz, że pół roku im wystarczy? Aresztować, wywieźć, rozstrzelać, zakopać i zrobić nowe wybory do PZPNu.

Jednych rozstrzelać, przyjdą kolejni. Ani moja, ani Twoja propozycja niewiele by dała. Przyjdzie nie tylko nam, ale i naszym dzieciom oglądać to bagienko-gówienko.

Odnośnik do komentarza
Trybunał Arbitrażowy przy PKOL odroczył do środy decyzję w sprawie odwołania Zagłębia Lubin i Korony Kielce od wyroku karnej degradacji.

 

Mimo to Ekstraklasa S.A. w porozumieniu z PZPN ustaliła, że bez względu na wszystko rozgrywki ekstraklasy na pewno rozpoczną się 8 sierpnia.

 

Tymczasem FIFA namawia związek do niepodporządkowania się wyrokowi trybunału, jeśli będą niekorzystne dla PZPN. (...)

 

We wtorek z tajną wizytą w PZPN przebywał przedstawiciel FIFA Jerome Champagne. Gorąco zachęcał związek do niepodporządkowania się decyzjom Trybunału Arbitrażowego, jeśli ten zdecydowałby o uchyleniu kar dla Zagłębia i Korony.

Zapewnił wsparcie prawne i pomoc przy ewentualnych konsekwencjach takiej decyzji. A przecież mogłyby być dotkliwe. Możliwe, że zignorowanie wyroków Trybunału skończyłoby się wprowadzeniem do związku kuratora.

dziennik.pl

 

Najbardziej w tym wszystkim zastanawiające jest to, że żaden klub przy propozycji poszerzenia ligi nie wspominał o udziale skorumpowanych klubów tylko o kasie jaką straci. To pokazuje, że liczy się tylko trzepanie kasy i nic więcej. Oby ten serial skończył się w przyszłą środę

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...