Skocz do zawartości

Ekstraklasa sezon 2008/2009


Rekomendowane odpowiedzi

A to ciekawe, że zarzuty Widzewa się przedawniły, a Zagłębia i Korony już nie :>. Chore to wszystko...

Moze okres przedawnienia ma cos wspolnego z momentem wszczecia postepowania przeciwko danemu klubowi. A do Widzewa zdaje sie prokuratura doczepila sie pozniej niz do Zaglebia czy Korony. Spekuluje bo nie czytalem uzasadnien wyrokow ;)

Odnośnik do komentarza
Widzew nie gra w 3 lidze (nowa 2 liga) tylko dlatego, że Polonia kupiła Dyskobolię i zrobiło się wolne miejsce dla Widzewa

Nie prawda... Gdyby trybunał nie uniewinnił Widzewa, w I lidze za Polonię grałaby bodajże ŁKS Łomża, a Widzew grałby tam, gdzie jego miejsce czyli w 2 (3 lidze [kompletny bezsens ta zmiana nazw poszczególnych lig i jeszcze w czasie, gdy jest taki bałagan i nie wiadomo, kto, gdzie gra :kekeke:]) To chore, że tylko Widzew uniewinnili... Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego? Czym się różni ustawianie meczów, korupcja w Widzewie od korupcji w Zagłębiu i Koronie? Toć podobno czyny Widzewa są 'świeższe' od tych Korony?! więc o przedawnieniu nie może być mowy. No cóż, najważniejsze, że w końcu zdegradowali Zagłębie i Koronę, no i w końcu w spokoju, bez żadnych zmian ruszy I liga (tfu tfu tfu Ekstraklasa :/) No ale wałki i bałagan niezły, dobrze że chociaż odrzucili wniosek Widzewa, by cofnąć licencję Polonii B., wtedy by były dopiero niezłe jaja, Widzew zagrałby jeszcze w Ekstraklasie :rotfl:

Odnośnik do komentarza

To kto miał grać? Widzew został zdegradowany (za korupcję) o jedną klasę rozgrywkową. Miał grać w (stare nazewnictwo) w 3 lidze, ponieważ zajął spadkowe miejsce w Ekstraklasie. W 2. lidze nastąpiło kilka przestawień, z ligi spadły Łomża i Pelikan. Polonia kupiła Dyskobolię i brakowało 18. zespołu do 2. ligi. Do zajęcia ich miejsca był przewidziane w pierwszej kolejności oba te kluby, ale żadne z nich nie miało szans na licencję. To mieli grać w 17? Do uzupełniania stawki następny był właśnie Widzew, bo można go traktować jako klub, który spadł właśnie z 2. do 3. ligi. Przecież nie mogli wziąć jakiegoś vice-mistrza 3. ligi, ponieważ tam były 4 grupy i rozegranie jakichś baraży na tydzień przed startem ligi nie byłoby dobrym pomysłem... A nikt na siłę nie będzie wpędzał w większe długi ŁKS-u czy Pelikana.

Odnośnik do komentarza

Gra, bo PZPN się od tej decyzji nie odwoływał, bo nie było sensu (pakowanie się w problemy z barażami).

Taka jest logika PZPN, wcześniej np. cofnęła wyrok w sprawie Polonii B. bo się okazało, że Znicz nie za bardzo się pali do gry w Ekstraklasie, a przy okazji rozwiąże się problem barażów.

Odnośnik do komentarza
oze okres przedawnienia ma cos wspolnego z momentem wszczecia postepowania przeciwko danemu klubowi. A do Widzewa zdaje sie prokuratura doczepila sie pozniej niz do Zaglebia czy Korony. Spekuluje bo nie czytalem uzasadnien wyrokow wink.gif

Zdaje mi się, że w uzasadnieniu wyroków dla Zagłębia i Korony dodano, że zarzuty korupcyjnie się NIE przedawniają. Więc co to za podwójne standardy stosuje Trybunał? :>

Odnośnik do komentarza
oze okres przedawnienia ma cos wspolnego z momentem wszczecia postepowania przeciwko danemu klubowi. A do Widzewa zdaje sie prokuratura doczepila sie pozniej niz do Zaglebia czy Korony. Spekuluje bo nie czytalem uzasadnien wyrokow wink.gif

Zdaje mi się, że w uzasadnieniu wyroków dla Zagłębia i Korony dodano, że zarzuty korupcyjnie się NIE przedawniają. Więc co to za podwójne standardy stosuje Trybunał? :>

Przykro mi ale nie wiem, strzelalem :)

 

EDIT:

 

Gra, bo PZPN się od tej decyzji nie odwoływał, bo nie było sensu (pakowanie się w problemy z barażami).

Taka jest logika PZPN, wcześniej np. cofnęła wyrok w sprawie Polonii B. bo się okazało, że Znicz nie za bardzo się pali do gry w Ekstraklasie, a przy okazji rozwiąże się problem barażów.

Pudlo.

Za widzewiak.pl:

Po środowych korzystnych dla PZPN wyrokach w TA, szef Wydziału Dyscypliny stwierdził, że Widzew może być najbardziej pokrzywdzonym klubem w całej sprawie, bo PZPN będzie walczył o kasację wyroku TA w Sądzie Najwyższym. Gdyby osiągnął cel, sprawa rozpoczęłaby się od samego początku.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...