Skocz do zawartości

Ekstraklasa sezon 2008/2009


Rekomendowane odpowiedzi

Kabaret. Kilka zespołów poleciało, dwa mają zostać?! Z jakiej racji? Kupczyli, są dowody, była decyzja = do niższej ligi. Super, że się odwołują, ale niech mają resztki honoru i nie pchają się mimo wszystko jak najwyżej. Najlepiej niech odwołają ten sezon- wyjdzie lepiej dla wszyskich. W międzyczasie będą mieli czas na degradowanie kogo im się podoba, a kluby czas na modernizacje "stadionów", by spełniały wymogi. Aha, niech degradują bez możliwości odwołania, bo kolejny rok na to nie starczy.

Odnośnik do komentarza
Tak bo Ziobro i Kamiński to ostatni i jedyni sprawiedliwi :lol: Bez żartów.

Przepraszam bardzo jak był PiS u władzy to był narodowy lament, że skoro maja ludzi w KGHM to Zagłębie nie spadnie. Spuścili Zagłębie, a gdy doszło do władzy PO obstawiając KGHM swoimi ludzmi nagle Zagłębie wraca do Ekstraklasy.

Odnośnik do komentarza
Tak bo Ziobro i Kamiński to ostatni i jedyni sprawiedliwi :lol: Bez żartów.

Przepraszam bardzo jak był PiS u władzy to był narodowy lament, że skoro maja ludzi w KGHM to Zagłębie nie spadnie. Spuścili Zagłębie, a gdy doszło do władzy PO obstawiając KGHM swoimi ludzmi nagle Zagłębie wraca do Ekstraklasy.

Och te teorie spiskowe... tylko ze Zaglebie zostalo ukarane juz za rzadow PO...

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie.

Jeśli rzeczywiście utrzymają się te decyzje, to będą na nich mogły skorzystać zespoły ukarane wcześniej? Czy w ich przypadku także będzie orzeczone przedawnienie?

Jeśli tak, to... szkoda gadać.

Odnośnik do komentarza
A teraz jak było Arka, która spadła za korupcję została awansowana do ekstraklasy dlatego, że za korupcje spadało Zagłębie. Przecież to jest niepojęte.

 

Z ostanim gwizdkiem sezonu 2007/08 sprawa Arki Gdynia została zakończona. Co jes niepojęte? Kolejny klub II ligi (terminologia z ubiegłego sezonu) zastępuje następnego spadkowicza z Ekstraklasy. Nie widzę problemu.

Odnośnik do komentarza

To jest niebywałe, czegoś takiego się nie spodziewałem, po prostu kwintesencja burdelu...

 

Mam nadzieje że nie przełożą ligi bo wtedy będzie tragedia - rozgrywki zaczną się po podjęciu wszystkich decyzji, czyli gdzieś tak we wrześniu (a jak się ktoś odwoła to pewnie i do listopada się nie wyrobią), później trzeba będzie albo nadrabiać zimą (na stadionach bez podgrzewanej płyty), albo wiosną będzie zapierdol środa - sobota - środa...

Odnośnik do komentarza

Najlepszym rozwiązaniem byłaby zmiana trybu rozgrywek na wzór ligi rosyjskiej bądź norweskiej czy szwedzkiej.

Nie widzę siebie przed TV oglądającego pierwszą kolejkę ligową w ten piątek :-k.

Wszyscy mówimy o Ekstraklasie, Widzew ma grać w Pierwszej lidze, zatem kto straci miejsce przez tą decyzję?

Odnośnik do komentarza
albo wiosną będzie zapierdol środa - sobota - środa...

No sorry, ale jakoś w innych ligach mogą grać w takim "zapierdolu" i jest dobrze...

 

Dobra, ale ja tak nie chce bo nie oglądam meczów mojej drużyny w tv, tylko na stadionie.

 

Zresztą odbiłoby się to tragicznie na frekwencji (nie tylko wyjazdowej, bo przecież co innego odłożyć pieniądze na dwa mecze u siebie w miesiącu, a co innego na dwa w tygodniu), a co za tym idzie zmniejszyłoby atrakcyjność dla sponsorów

Odnośnik do komentarza
A teraz jak było Arka, która spadła za korupcję została awansowana do ekstraklasy dlatego, że za korupcje spadało Zagłębie. Przecież to jest niepojęte.

 

Wiesz zajeli 4 miejsce wiec teoretycznie byli pierwsza druzyna do tego by otrzymac awans. Niepojetym to by bylo gdyby otrzymali awans z uzasadnieniem, ze to zadoscuczynienie za wczesniejsza karna degradacje a przy okazji zajeli np. 13 miejsce.

Odnośnik do komentarza

Chyba sam sobie odpowiem na moje wcześniejsze pytanie... Ponoć Korona zapowiedziała, że także skorzysta z odwołania się od decyzji degradacji za korupcję, a odwołanie Zagłębia Sosnowiec, mimo, że złożone wcześniej od Zagłębia Lubin i Widzewa nie zostało jeszcze rozpatrzone...

 

Wychodzi na to, że Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu wycofa degradacje klubów, które się o to upomną, a kupczyły przed 1 styczniem 2007 (data wejścia w życie przepisu, że korupcja nie ulega przedawnieniu).

 

Smutne...

Odnośnik do komentarza
Chyba sam sobie odpowiem na moje wcześniejsze pytanie... Ponoć Korona zapowiedziała, że także skorzysta z odwołania się od decyzji degradacji za korupcję, a odwołanie Zagłębia Sosnowiec, mimo, że złożone wcześniej od Zagłębia Lubin i Widzewa nie zostało jeszcze rozpatrzone...

 

Wychodzi na to, że Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu wycofa degradacje klubów, które się o to upomną, a kupczyły przed 1 styczniem 2007 (data wejścia w życie przepisu, że korupcja nie ulega przedawnieniu).

 

W sumie Trybunal zastosowal dosc ciekawa linie w tym orzeczeniu - czyli przedawnienie. Rok temu przy Arce, Lecznej (i chyba jeszcze jakas ekipa z II ligi) nie mieli z tym problemu i watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Chyba sam sobie odpowiem na moje wcześniejsze pytanie... Ponoć Korona zapowiedziała, że także skorzysta z odwołania się od decyzji degradacji za korupcję, a odwołanie Zagłębia Sosnowiec, mimo, że złożone wcześniej od Zagłębia Lubin i Widzewa nie zostało jeszcze rozpatrzone...

 

Wychodzi na to, że Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu wycofa degradacje klubów, które się o to upomną, a kupczyły przed 1 styczniem 2007 (data wejścia w życie przepisu, że korupcja nie ulega przedawnieniu).

 

W sumie Trybunal zastosowal dosc ciekawa linie w tym orzeczeniu - czyli przedawnienie. Rok temu przy Arce, Lecznej (i chyba jeszcze jakas ekipa z II ligi) nie mieli z tym problemu i watpliwosci.

 

Ba, uznali, że zarzuty o przedawnienie są bezzasadne.

 

Miej tu człowieku rozum...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...