Skocz do zawartości

Ekstraklasa sezon 2008/2009


Rekomendowane odpowiedzi

Akurat tutaj Koźmiński ma rację. Nie da się walczyć z korupcją za pomocą degradacji i żeby nie było bałaganu w przerwie letniej kto gra w ekstraklasie, a kto nie. Trzeba zachować wszystkie procedury itp.

A PZPN nie jest tutaj żadną stroną między Drzymałą i Polonią. Drzymała ma dosyć bo nie udało mu się we Wrocławiu, Szczecinie, a w Grodzisku nie ma sensu dalej tego ciągnąć. Więc chce sprzedać klub, a że akurat Polonia chce kupić to miejsce to już na to wpływu PZPN nie ma.

Odnośnik do komentarza
za Pogon.v.pl

 

Jak się przed chwilą dowiedzieliśmy, nie będzie fuzji pomiędzy Pogonią Szczecin, a spółką Zbigniewa Drzymały

Komus moze tam powiewac Pogon - nie dziwie sie, ale to co sie tutaj ostatnio dzialo to byl absurd, ktory ciezko opisac. Jakies stowarzyszenia majace po 5 osob na krzyz decydowaly za kilkadzieisat tys kibicow, za cale miasto czy chca fuzji czy nie. Kibice jasno pokazali, ze chca bo z najwiekszej frewkencji w kraju (no moze poza Lechem) to na mecze w tym sezonie przychodzilo moze z 500 osob, z tego polowa to patologia.

 

A Drzymale potraktowano jak jakiegos buraka skonczonego. Wrecz mi wstyd - bo Ptak, Gondor byli dobrzy, a Drzymala slaby ? :) A najzabawniejsze sa oswiadczenia ludzi, ze zbuduja Pogon. Na jakich fundamentach ? Oni nie maja grosza przy dupie - sa totalnie goli, nie maja sponsora, jak tak dalej pojdzie to nawet na wyjazdy nie beda mieli. No a srodowisko wokol Pogoni mocno sie podzielilo. Wielu twierdzi, ze to najczarniejszy dzien w historii Pogoni i jesli Pogon kiedykolwiek wroci na salony to bedzie to nie wczesniej jak 10 lat. Nie brakuje deklaracji ludzi, ze wiecej ich noga na Twardowskiego nie stanie. Moja szczerze mowiac tez juz nie stanie, a na pana Prezydenta Krzystka z PO to juz nigdy nie zaglosuje - mial okazje zrobic choc jedna dobra rzecz, zawalil (choc specjalnie mnie to nie dziwi - od kilkunastu lat w Szczecinie miasto systematycznie zawala)

 

Sam tez bylem zwolennikiem fuzji bo to jedyna droga na finansowa plynnosc przy obecnej sytuacji w Szczecinie - o sponsorze mozna pomarzyc, o atrakcyjnosci regionu, samego miasta mozna pomarzyc, o zasobnych portfelach panow ze "stowarzyszen" (jak dla mnie to mafia, ktora nie chciala oddac zabawki) mozna tez jedynie marzyc. Jasne fajnie byloby piac sie do gory, ale Szczecin znam na wylot i wiem, ze tutaj jest to niemozliwe, dlatego opcja z Drzymala byla najlepsza jaka kiedykolwiek Szczecin mogl miec. Ekstraklasa to jednak prestiz, to rozwoj dla mlodych zawodnikow w sezonie, to murowane co najmniej 10 tys na Twardowskiego. No ale coz, nie bedzie tego. Zamiast tego bedzie druga liga (czyli trzecia) z ludzmi u steru, ktorzy wg mnie beda grabarzami futbolu w tym regionie.

 

Nawet jesli z jakichs wzgledow Drzymala nie podpasowal to nalezalo to zrobic z klasa - teraz to juz na pewno nikt nie przyjdzie. Sam, choc jesstem ze Szczecina to jakbym mial kase to tez bym tu nie przyszedl...

 

 

Opadają mi ręce jak czytam takich ludzi.

 

Człowieku - mieliście już jednego cudotwórce z Piotrkowa i się to dla was zajebiście skończyło, po prostu interes życia. Zapewne każdy kibic Pogoni marzy o tym, żeby ich klub pograł 3 lata w Ekstraklasie i znowu poleciał do 4 ligi bo wielkiemu - oh, ah - sponsorowi się nagle odwidzi. Nie tędy droga, awanse zdobywa się na boisku, bo po to się gra w piłkę. Nie można prezentować mentalności dziwki - "nie ważne w jaki sposób, ważne żeby był zysk".

 

Lepiej uczciwie klepać biedę niż się zeszmacić.

 

-----------------------------------------------------------

 

Co do Twojego inteligentnego argumentu z frekwencją:

 

1. "na mecze w tym sezonie przychodzilo moze z 500 osob" - za 90minut.pl kilka przykładowych frekwencji (przeciwnik - frekwencja):

 

Lech Czaplinek - 1800

Victoria Przecław - 5000

Sokół Pyrzyce - 3000

Błękitni St. Szc. - 3500

Pogoń Barlinek - 700 (najniższa w sezonie)

 

Frekwencja w całym sezonie JEDEN RAZ zeszła poniżej 1000, kilka razy było to po 3-4 tysiące. Liczyłeś na to, że nikt tego nie sprawdzi?

 

2. Co to za kibice którzy przychodzą na mecze kiedy jest dobry przeciwnik? To są pierdoły nie kibice, chodzisz na mecze bo gra TWÓJ KLUB, a nie Wisła czy Lech. Ludzie zachwycają się że na niektóre mecze we włoskiej 3 lidze przychodzi mnóstwo ludzi - bo tam jest inna mentalność. Tam się jest z klubem na dobre i na złe, u nas kiedy drużynie nie idzie trzeba ją jeszcze bardziej wyszydzić, wyśmiać, zeszmacić. Na 4ligowy mecz się nie idzie - bo po co? Tam ludzie chodzą na mecze bo GRA ICH KLUB, a czy gra z Barceloną czy z ogórkami z 7 ligi - kogo to obchodzi?

 

To jest moim zdaniem główna przyczyna niskiej frekwencji w Polsce. Każdy chce się identyfikować z klubem kiedy jest na szczycie i wygrywa, ale żeby trwać przy nim kiedy drużynie nie idzie trzeba mieć jaja. Tych jaj w Polsce brakuje (nadrabiają to misie z PZPNu, ale ich "jaja" mnie raczej średnio interesują ;) )

Odnośnik do komentarza
W ogóle dzisiejszy dzień to jaja na kółkach. Kolejne rewelacje za gazeta.pl:

 

Prawdopodobnie Polonia Warszawa zajmie miejsce Groclinu Grodzisk Wlkp. w ekstraklasie. Tym razem nie chodzi o fuzję, ale o sprzedaż drużyny piłkarskiej. Jeśli transakcja dojdzie do skutku Zbigniew Drzymała całkowicie wycofa się z futbolu.

 

http://www.sport.pl/pilka/1,65050,5415771,...Groclinu__.html

Akurat tutaj powinno być najprościej - wcześniej były problemy z kibicami a w przypadku Polonii powinno się wszystko odbyć bez zgrzytów... Brak słów, że biznesmeni nie mają szacunku dla tradycji.

 

A mnie sie wydaje, ze to nie do konca tak. Pamietam byl wywiad z Drzymala w bodajze Kurierze lub Glosie Szczecinskim, a nie sa to szmatlawce no i jeszcze przez calym tym cyrkiem Drzymala powiedzial, ze jesli zdecydowalby sie za 2-3 lata zrezygnowac to klub zostawilby miasto. JAk dla mnie to wygladalo to tak, ze gosc chcial choc raz sprobowac w wiekszym miescie (pilkarsko) , z jakas fajna otoczka pilkarska i jak nie wypali to po cichu sie wycofa z futbolu. Coz, widac to sie moze potwierdzilo.

Odnośnik do komentarza
Człowieku - mieliście już jednego cudotwórce z Piotrkowa i się to dla was zajebiście skończyło, po prostu interes życia.

O P. od poczatku bylo wiadomo, ze potrafi zniszczyc kluby i akurat porownanie Ptaka do Drzymaly nie ma sensu (i tak wg mnie dlugo wytrzymal w Grodzisku). Drzymala jest dla mnie powaznym czlowiekiem, a pan P. jest handlarzyna i nawet mojego FM'owego klubu bym mu nie dal prowadzic do spolki z synkiem. O Bekdasie / Gondorze nie bede pisal - z prawnego punktu widzenia, miasto przegralo sprawe i z tego wzgledu to nawet sie nie dziwie, ze rozlozyli oni klub. Jakby mnie ktos 2-3 lata zwodzil to tez by mnie trafilo.

 

Zapewne każdy kibic Pogoni marzy o tym, żeby ich klub pograł 3 lata w Ekstraklasie i znowu poleciał do 4 ligi bo wielkiemu - oh, ah - sponsorowi się nagle odwidzi. Nie tędy droga, awanse zdobywa się na boisku, bo po to się gra w piłkę.

W poprzednim poscie o tym mowilem. Byl wywiad z Drzymala i stwierdzil, ze jesli odejdzie to miejsce w lidze zostanie w Szczecinie. Wrecz stwierdzil, ze zdaje sobie sprawe w jakiej sytuacji byla wczesniej Pogon i wie, ze na tym punkcie sa mocno wyczuleni bo los juz ich doswiadczyl.

 

http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?A...=73322485699868

Tutaj o tym pisza, choc nie w formie wywiadu, ktory czytalem w wydaniu papierowym. Z perspektywy czasu z calej tej grupki "dobrodziejow" Drzymala byl najlepsza partia bo nie chcial tak naprawde nic - nie chcial gruntow, z ktorymi zawsze byly cyrki, zgodzil sie, aby klub sie nazywal Pogon Szczecin, jedyne chyba czego oczekiwal to, ze 20 % budzetu klubu bedzie pokrywac miasto.

 

Nie można prezentować mentalności dziwki - "nie ważne w jaki sposób, ważne żeby był zysk".

Idac tym tropem myslenia, Pogon powinna startowac z B klasy wiec ten argument zupelnie do mnie nie trafia - a nim to glownie posluguja sie rozne stowarzyszenia o ironio.

 

Lepiej uczciwie klepać biedę niż się zeszmacić.

Wiesz, gadasz jakby to jakis klubik byl w FM'ie. Nie obraz sie, ale to co mowisz to sa frazesy. No kazdy to wie, ze lepiej by bylo sie nie zeszmacac, ale ktore kluby tak naprawde dzisiaj nie sa zeszmacone ? Wiekszosc jest po zmianach nazw, poprzepoczwarzanych w jakies spolki, aby unikac bankructwa, a zarazem nie mozna np. ich pociagnac do odpowiedzialnosci za korupcje.

 

Pogon to klub, ktory nieprzerwanie od 50 (!!!) lat byl w I-II lidze. Wiesz to uczciwe klepanie biedy to moze sobie uprawiac, nie przymierzajac: Stal Stocznia czy inny Energetyk Gryfino, a nie klub z taka tradycja. Akurat jest 60-lecie klubu i IV liga (ok. teraz juz III) to przy obecnej kondycji finansowej, organizacji - hanba.

 

I miejsce takiego klubu jest w tej I-II lidze, a nie w IV - a w III jest dlatego, bo ktos juz sie przez rok bawil sie zabawka w IV lidze i nie chce jej oddac. Jak dla mnie decyzja o takiej fuzji powinna przede wsystkim byc sprawa calego miasta - bo to w koncu miasto uzycza stadion i co by nie mowic firmuje soba klub.

 

A nie, ze paru kolesi bez grosza przy dupie, jakies smieszne stowarzyszenia po pare osob na krzyz decyduja o tym, ze oni chca sami dume pomorza poprowadzic. Narazie ja poprowadza ... do grobu

 

 

Frekwencja w całym sezonie JEDEN RAZ zeszła poniżej 1000, kilka razy było to po 3-4 tysiące.

Ok, punkt dla Ciebie :) Moj blad wynika z tego, ze bardziej interesowala mnie runda rewanzowa, a tam juz dosc etatowo bylo ledwo 1000 i mniej kibicow - no jakby tego nie ujac to byl widoczny spadek w porownaniu chyba do premierowego meczu, w ktorym faktycznie bylo 5000

 

2. Co to za kibice którzy przychodzą na mecze kiedy jest dobry przeciwnik? To są pierdoły nie kibice, chodzisz na mecze bo gra TWÓJ KLUB, a nie Wisła czy Lech. Ludzie zachwycają się że na niektóre mecze we włoskiej 3 lidze przychodzi mnóstwo ludzi - bo tam jest inna mentalność. Tam się jest z klubem na dobre i na złe, u nas kiedy drużynie nie idzie trzeba ją jeszcze bardziej wyszydzić, wyśmiać, zeszmacić. Na 4ligowy mecz się nie idzie - bo po co? Tam ludzie chodzą na mecze bo GRA ICH KLUB, a czy gra z Barceloną czy z ogórkami z 7 ligi - kogo to obchodzi?

Tak szczerze powiedziawszy to juz nie jest moj klub - to jest klub jakiegos stowarzyszenia, ktore decyduje za kibicow co dla nich dobre, a ich oswiadczenia to taka propaganda jak za PRL. Jest takie przyslowie, ze trzeba mierzyc sily na zamiary. Oni tych sil nie maja : nie maja pilkarzy, nie maja pieniedzy, nie maja sponsora - takie sa realia dzisiejszej pilki w Szczecinie. Ba, tu nie ma tak naprawde nie ma zadnej (!) wielkiej firmy, ktora takim sponsorem na poziomie pierwszoligowym moglaby byc - dzisiaj czy wczoraj, trenowalo w klubie 12 zawodnikow, bez bramkarzy !!! Oni nie tylko nie awansuja, ale spadna z hukiem juz w tym sezonie z powrotem do IV...

 

Tez bym tak chcial, zeby wszedzie moznabylo zbudowac klub na zdrowych zasadach, ale w takiej rzeczywistosci jaka jest teraz w Szczecinie - to utopia. Moze sie to uda za 10 lat, ale przez ten czas to zmarnuje sie mlodziez, zmarnuje sie stadion, kibice chyba juz zmarnowani po ostatnich cyrkach

 

 

To o czym mowisz bierze sie pewnie z ogolnie chorej sytuacji w naszym futbolu, korupcji. Efekt taki, ze jedne druzyny kupuja awanse i w 3-4 lata potrafia pokonac wedrowki z IV do I ligi, a inni potrafia w rok spasc z I do IV.

 

 

 

--------------------------------------------

tak jeszcze na zakonczenie, fragment z Kuriera Szczecinskiego:

"Większość udziałów w Pogoni ma Artur Kałużny i Grzegorz Smolny - w sumie już 75 procent. Ale muszą się oni liczyć ze zdaniem przedstawicieli Pogoni Nowej (12,5 procenta) oraz Grzegorza Matlaka i Dariusza Adamczuka (po 6,25 procent). Do tego dochodzą władze miasta, które nie tylko mogą użyczyć stadion, ale i udzielić znacznego wsparcia drużynie. Ważne (choć nie formalnie, ale praktycznie) są również głosy kibiców, zrzeszonych w stowarzyszeniach Portowcy i Pogoń Walcząca oraz MKS Pogoni, która stoi na straży tradycji, dysponując barwami i herbem. W tej mnogości różnych wizji i poglądów trudno osiągnąć porozumienie."

 

Nie wiem szczerze mowiac jak wyglada to w innych klubach, ale tutaj to jest jakas parodia. Natworzylo sie stowarzyszen znikad powiazanych z udzialowcami no i efekt taki, ze:

 

"Chyba trafnie określił to na odchodne Zbigniew Drzymała: Środowisko samo nie wie, czego chce".

Odnośnik do komentarza

jeszcze tak juz na samiutki koniec bo sie rozpisalem. Ok 10 lat temu z Zachodniopomorskiego w sportach druzynowych graly takie druzyny:

- I liga - Siatkowka - Morze Szczecin (m.in. tacy zawodnicy jak Zagumny)

- I liga - Siatkowka - Chemik Police (z trenerem Niemczykiem, M.Sliwa i europejskimi pucharami)

- I liga - Pilka Reczna Mezczyzn - Szczecin

- I liga - Pilka Reczna Kobiet - Szczecin

- I liga - Koszykowka - Spojnia Stargard i chyba Pogon Szczecin krotko

- II liga - Koszykowka - AZS

- I, II liga - Pilka Nozna - Pogon Szczecin

 

 

Dzisiaj w pierwszej lidze nie ma zadnego (!!!) klubu. Po prostu nie ma sponsorow w regionie i nie bylo finansow. Z tego wzgledu, niedogadanie sie z Drzymala to taki samoboj, ze szkoda gadac. w II lidze latwo nie bedzie, podejrzewam, ze bedzie obrona przed spadkiem, a jak spadna to pewnie zarzad sie poda do dymisji i klub zniknie w ogole z mapy Polski. Dalej Bake myslisz, ze Drzymala to byla taka zla opcja ?

Odnośnik do komentarza

Za późna godzina żebym odniósł sie do całej wypowiedzi, skontruje jednak jedną Twoją opinię ;}

 

Drzymala jest dla mnie powaznym czlowiekiem

 

Poważny człowiek jest cierpliwy - skoro Drzymała jest taki uczciwy, taki inny niż Ptak to dlaczego nie chciał po prostu zainwestować pieniędzy w Pogoń? Dlaczego wolał machlojki, przecież powrót Paprykarzy do OE zająłby raptem 2 lata - co to jest ? Zmarnował mnóstwo czasu w Grodzisku, to nie może poświęcić dwóch lat na to, żeby z perspektywy ewentualnych sukcesów móc powiedzieć, że TO JEST POGOŃ, a nie "wyrób Pogoniopodobny" ?

 

Wolał zielony stolik od uczciwości ? Dostał kopa w dupę. Teraz wykręci jeden numer, a ch** wie co strzeli mu do głowy za pół roku?

 

Nie można mówić że "inni tak robią to i my możemy". na tej zasadzie własnie z ligi poleciała Korona*. Kibicowałem w 3 lidze i swoje wiem - do pewnego czasu nie kupując meczów szanse na awans były zerowe. Choćbyś miał w składzie pół reprezentacji Argentyny, to i tak ligę wygra ten kto dał więcej. I kogo to teraz obchodzi że Stal Rzeszów też kupowała, że inaczej Kielczanie nigdy by się z 3ciej ligi nie wygrzebali? Nikogo. Kupili awans - dowidzenia. Załatwili awans przy stoliku - moralnie też dowidzenia (aczkolwiek nikt za to degradował nie będzie, a szkoda ). Zasady to zasady.

 

*o ile Koronie oberwało się po dupie za kupiony awans do 2 ligi, a nie za kupowanie na zapleczu...

Odnośnik do komentarza
Vami: Jaga pokrzwydzona? :co: Napisz cos na ten temat wiecej :)

 

Wałki kręcił były prezes Wojciech Sularz, który handlował 6 meczami na własną rękę ale... my tych meczów nie wygraliśmy. Nie osiągnęliśmy żadnych korzyści z tego procederu, a jedyne korzyści osiągnął Wojciech S. Człowiek ten zanim ktokolwiek słyszał o jego przekrętach został wywalony na zbity pysk. Prokuratura uznała że jesteśmy stroną pokrzywdzoną w sprawie korupcji. Najgorsze jest to że wówczas wywalono także do rezerw kilku piłkarzy, a kibice od razu stwierdzili że pewnie oni byli zamieszani w sprzedawanie meczów. Tak się mówiło. Jednym z nich był Jacek Chańko - obecny dyrektor sportowy...

Odnośnik do komentarza

Dyskusja powinna być toczona w topicu Pogoń Szczecin, ale ten został zamknięty.

 

Komus moze tam powiewac Pogon - nie dziwie sie, ale to co sie tutaj ostatnio dzialo to byl absurd, ktory ciezko opisac. Jakies stowarzyszenia majace po 5 osob na krzyz decydowaly za kilkadzieisat tys kibicow, za cale miasto czy chca fuzji czy nie. Kibice jasno pokazali, ze chca bo z najwiekszej frewkencji w kraju (no moze poza Lechem) to na mecze w tym sezonie przychodzilo moze z 500 osob, z tego polowa to patologia.

 

Skąd ty masz takie informacje? Z Drzymałą negocjował prezydent oraz rada miasta, te stowarzyszenia o których mówisz, mówiły tylko głośno że nie chcą kolejnej fuzji, i mają do tego pełne prawo! Po Ptakach i Gondorach, w końcu miasto odzyskało prawdziwą Pogoń z herbem i tradycją, mamy szansę teraz odbudować to co zostało zniszczone, i na pewno droga ku temu nie jest przez kolejne łączenie klubów, powiedz czym różni się awans poprzez fuzję od kupowania meczu? Nie sądzisz że awans do ekstraklasy na boisku będzie sukcesem którym można będzie się chwalić i szczycić? Ci kibice o których mówisz przyszli by licznie na pierwsze kilka meczy, zaczęłyby się porażki, to od razu frekwencja by spadła.

 

A Drzymale potraktowano jak jakiegos buraka skonczonego. Wrecz mi wstyd - bo Ptak, Gondor byli dobrzy, a Drzymala slaby ? smile.gif A najzabawniejsze sa oswiadczenia ludzi, ze zbuduja Pogon. Na jakich fundamentach ? Oni nie maja grosza przy dupie - sa totalnie goli, nie maja sponsora, jak tak dalej pojdzie to nawet na wyjazdy nie beda mieli. No a srodowisko wokol Pogoni mocno sie podzielilo. Wielu twierdzi, ze to najczarniejszy dzien w historii Pogoni i jesli Pogon kiedykolwiek wroci na salony to bedzie to nie wczesniej jak 10 lat. Nie brakuje deklaracji ludzi, ze wiecej ich noga na Twardowskiego nie stanie. Moja szczerze mowiac tez juz nie stanie, a na pana Prezydenta Krzystka z PO to juz nigdy nie zaglosuje - mial okazje zrobic choc jedna dobra rzecz, zawalil (choc specjalnie mnie to nie dziwi - od kilkunastu lat w Szczecinie miasto systematycznie zawala)

 

Ten twój cudo-twórca, to prawie bankrut wiesz? Wartość jego firmy spadła prawie dziesięciokrotnie. Dlaczego Wrocław się nie zgodził na tą całą fuzję? Bo wyczuli że pan Zbysiu, chcę ich najzwyczajniej w świecie oszukać, a w Szczecinie miałby do tego znakomitą okazję. Do tego Drzymała nigdy nie powiedział że chcę Pogoń sponsorować, tylko że przyniesie ekstraklasę i liczy na pomoc z miasta, aby odbudować klub. Skoro tak, to dlaczego sprzedał większość wartościowych zawodników? Na czym chciał budować? Na amatorach z 4 ligi? Gdzieś czytałem artykuł że ten pomysł z fuzją to tylko i wyłącznie sposób aby banki przedłużyły mu terminy spłat kredytów, jak wiadomo robi on jakiś nowy interes na Ukrainie, i jeszcze nie do końca wiadomo czy wypali. Ale z jedną rzecz się z tobą zgodzę, Krystek to burak, i fakt, miasto bardzo często zawala sprawy, tym razem po prostu nie chciała zaryzykować, i bardzo dobrze, kto wie jakby to się skończyło? Za dużo było nie jasności, aby znów powierzyć szczecińską piłkę jednemu człowiekowi.

 

Sam tez bylem zwolennikiem fuzji bo to jedyna droga na finansowa plynnosc przy obecnej sytuacji w Szczecinie - o sponsorze mozna pomarzyc, o atrakcyjnosci regionu, samego miasta mozna pomarzyc, o zasobnych portfelach panow ze "stowarzyszen" (jak dla mnie to mafia, ktora nie chciala oddac zabawki) mozna tez jedynie marzyc. Jasne fajnie byloby piac sie do gory, ale Szczecin znam na wylot i wiem, ze tutaj jest to niemozliwe, dlatego opcja z Drzymala byla najlepsza jaka kiedykolwiek Szczecin mogl miec. Ekstraklasa to jednak prestiz, to rozwoj dla mlodych zawodnikow w sezonie, to murowane co najmniej 10 tys na Twardowskiego. No ale coz, nie bedzie tego. Zamiast tego bedzie druga liga (czyli trzecia) z ludzmi u steru, ktorzy wg mnie beda grabarzami futbolu w tym regionie.

 

Jest masa artykułów o problemach finansowych Drzymaly, oraz o jego powodach do odejścia z finansowania Groclinu, owszem też jestem zdania że obecni właściciele to golasy. Ale opcja z Drzymała, była jeszcze gorsza. A tak zespół przygotowuje się do kolejnego sezonu, klub ma teraz czas pozyskiwać kolejnych sponsorów, który zapewniłby nam w 2-3 lata 2 ligę, a jak wiadomo, czym liga wyższa tym sponsoring poważniejszy. Nazywasz ludzi którzy chcą odbudować klub, ze zgliszcz po Ptaku, to jak do cholery nazwiesz Ptaka?

 

A mnie sie wydaje, ze to nie do konca tak. Pamietam byl wywiad z Drzymala w bodajze Kurierze lub Glosie Szczecinskim, a nie sa to szmatlawce no i jeszcze przez calym tym cyrkiem Drzymala powiedzial, ze jesli zdecydowalby sie za 2-3 lata zrezygnowac to klub zostawilby miasto. JAk dla mnie to wygladalo to tak, ze gosc chcial choc raz sprobowac w wiekszym miescie (pilkarsko) , z jakas fajna otoczka pilkarska i jak nie wypali to po cichu sie wycofa z futbolu. Coz, widac to sie moze potwierdzilo.

 

No stary, przed chwilą spuszczałeś się na temat tego pana. Dopiero teraz kiedy ogłoszono że fuzji nie będzie zauważasz że to był kompletny idiotyzm?

 

Tutaj o tym pisza, choc nie w formie wywiadu, ktory czytalem w wydaniu papierowym. Z perspektywy czasu z calej tej grupki "dobrodziejow" Drzymala byl najlepsza partia bo nie chcial tak naprawde nic - nie chcial gruntow, z ktorymi zawsze byly cyrki, zgodzil sie, aby klub sie nazywal Pogon Szczecin, jedyne chyba czego oczekiwal to, ze 20 % budzetu klubu bedzie pokrywac miasto.

 

Po1 Drzymała, chciał gwarancji że powstanie stadion...po2 Ptak też na początku nie chciał niczego.

 

Idac tym tropem myslenia, Pogon powinna startowac z B klasy wiec ten argument zupelnie do mnie nie trafia - a nim to glownie posluguja sie rozne stowarzyszenia o ironio.

 

Niby dlaczego? Pogoń Szczecina zajęła miejsce rezerw Pogoni które grał w 4 lidze, bez żadnych fuzji!

 

Wiesz, gadasz jakby to jakis klubik byl w FM'ie. Nie obraz sie, ale to co mowisz to sa frazesy. No kazdy to wie, ze lepiej by bylo sie nie zeszmacac, ale ktore kluby tak naprawde dzisiaj nie sa zeszmacone ? Wiekszosc jest po zmianach nazw, poprzepoczwarzanych w jakies spolki, aby unikac bankructwa, a zarazem nie mozna np. ich pociagnac do odpowiedzialnosci za korupcje.

 

Wszyscy się sprzedają więc my też to zróbmy? Są sprzedajni? To niech sobie tacy pozostaną, w dupie mam te klubiki, Pogoń dostała szansę rozpoczęcia wszystkiego na nowo, spróbujmy chociaż wykorzystać tą okazję, niż znów prowokować jakieś tragedie, po której cała Polska będzie się śmiała, zresztą tfu, polska...Cały świat, jak wiemy w World Football był materiał o brazylijskiej Pogoni.

 

Pogon to klub, ktory nieprzerwanie od 50 (!!!) lat byl w I-II lidze. Wiesz to uczciwe klepanie biedy to moze sobie uprawiac, nie przymierzajac: Stal Stocznia czy inny Energetyk Gryfino, a nie klub z taka tradycja. Akurat jest 60-lecie klubu i IV liga (ok. teraz juz III) to przy obecnej kondycji finansowej, organizacji - hanba.

 

I ta tradycja zobowiązuje do awansu sportowego na boisku a nie poprzez jakieś fuzje, dlaczego Drzymała nie chciał po prostu finansować zespołu od 3 ligi? W drugiej lidze spokojnie by miał, ogromne zainteresowanie klubem, do tego w dwa lata spokojnie mógłbym zbudować klub, który walczyłby o jakieś cele w 1 lidze...Gdyby tylko chciał! Ale ten człowiek miał inne plany, o których teraz na szczęście możemy tylko gdybać.

 

Tak szczerze powiedziawszy to juz nie jest moj klub - to jest klub jakiegos stowarzyszenia, ktore decyduje za kibicow co dla nich dobre, a ich oswiadczenia to taka propaganda jak za PRL. Jest takie przyslowie, ze trzeba mierzyc sily na zamiary. Oni tych sil nie maja : nie maja pilkarzy, nie maja pieniedzy, nie maja sponsora - takie sa realia dzisiejszej pilki w Szczecinie. Ba, tu nie ma tak naprawde nie ma zadnej (!) wielkiej firmy, ktora takim sponsorem na poziomie pierwszoligowym moglaby byc - dzisiaj czy wczoraj, trenowalo w klubie 12 zawodnikow, bez bramkarzy !!! Oni nie tylko nie awansuja, ale spadna z hukiem juz w tym sezonie z powrotem do IV...

 

Widocznie nigdy nie był twój, powtarzam po raz kolejny, decyzję o zerwaniu rozmów o fuzji zerwało miasto oraz Smolny i ten drugi. Owszem nie mają sił, kto wie może i spadną, ale wole zdecydowanie to! Niż jakieś fuzje, która była bardzo niebezpieczna i która mogła się skończyć tak samo jak nasza gra w 3 lidze w przyszłym sezonie albo nawet i gorzej, czyt znikniecie Pogoni Szczecin z w ogóle mapy futbolowej Polski.

Odnośnik do komentarza

Wiadomo, ze sie nie dogadamy, no ale ... pogadac mozna ;)

 

powiedz czym różni się awans poprzez fuzję od kupowania meczu? Nie sądzisz że awans do ekstraklasy na boisku będzie sukcesem którym można będzie się chwalić i szczycić? Ci kibice o których mówisz przyszli by licznie na pierwsze kilka meczy, zaczęłyby się porażki, to od razu frekwencja by spadła.

Ja na ta fuzje patrze inaczej - zniknelismy praktycznie z pilkarskiej mapy polski przez dobrodzieja, teraz moglismy to miejsce odzyskac. Nie widze tutaj zadnego wałka. Raczej naprawienie szkod po poprzednim ;)

 

Zreszta, to slowa Drzymaly (cytat za Glos Szczecinski), wg mnie bdb oddaja sens calego tego cyrku:

"- Na przeszkodzie fuzji stanęły również partykularne interesy ludzi, którzy po połączeniu klubów, straciliby wpływ na działania w Pogoni - dodał Drzymała. - Nie rozumiem ich niekonsekwencji. Mówią, że nie chcą awansować przy "zielonym stoliku", a ja się pytam jak Pogoń z B-klasy trafiła nagle do IV ligi?"

 

Wlasnie najbardziej smiesza mnie te dyrdymaly stowarzyszen, o honorze itp. Jakby byli honorowi to by zaczeli od B-klasy, taka prawda.

 

Ten twój cudo-twórca, to prawie bankrut wiesz? Wartość jego firmy spadła prawie dziesięciokrotnie. Dlaczego Wrocław się nie zgodził na tą całą fuzję? Bo wyczuli że pan Zbysiu, chcę ich najzwyczajniej w świecie oszukać, a w Szczecinie miałby do tego znakomitą okazję. Do tego Drzymała nigdy nie powiedział że chcę Pogoń sponsorować, tylko że przyniesie ekstraklasę i liczy na pomoc z miasta, aby odbudować klub.

 

W "Rzeczpospolitej? ukazał się artykuł wyjaśniający dlaczego Drzymała nie trafił ze swym Groclinem do Wrocławia. Okazało się, że na majątku, który miał wnieść ciążyła 9-milionowa hipoteka (jako zabezpieczenie kredytu zaciągniętego w Banku Zachodnim WBK na dziesięć lat). Tzn. to nawet zle napisane jest - Drzymala nigdy tego nie ukrywal.

 

"- Pogoni to nie przeszkadza - zapewnia rzecznik szczecińskiego klubu, Adam Wosik. - Bo pan Drzymała nie wnosi ani stadionu, ani hotelu. Nie chce też żadnych gruntów."

 

 

A tak zespół przygotowuje się do kolejnego sezonu, klub ma teraz czas pozyskiwać kolejnych sponsorów, który zapewniłby nam w 2-3 lata 2 ligę, a jak wiadomo, czym liga wyższa tym sponsoring poważniejszy.

W Szczecinie, sponsoring ? Spojrz z ekonomicznego punktu widzenia. Kiedy tutaj jakiegos sponsora widziales ? Ostatni to chyba Komfort, Morze i "dobrodzieje" Pogoni... Poza tym, no kto tu bedzie chcial cos sponsorowac jesli tak naprawde o fiasku tego calego przedsiewziecia zacedywoaly 2 czy 3 stowarzyenia majace + slabo przykladajacy sie prezydent ? Na treningu ostatnim nie bylo bramkarzy bo obaj chyba rozwiazali kontrakty...

 

Nazywasz ludzi którzy chcą odbudować klub, ze zgliszcz po Ptaku, to jak do cholery nazwiesz Ptaka?

Mysle, ze akurat tego pana to wszyscy kibice Pogoni nazywaja podobnie ;)

 

 

Dopiero teraz kiedy ogłoszono że fuzji nie będzie zauważasz że to był kompletny idiotyzm?

No ale jaki idiotyzm ? Gosc daje licencje na I lige, obiecuje publicznie (z pewnoscia bylyby dokumenty odpowiednie), ze jesli sie wycofa z futbolu to licencja zostanie w szczecinie, chce od miasta pomocy na poziomie 20 % budzetu klubu, nie chce zadnych gruntow. Gdzie tu idiotyzm ? No albo inaczej - jak nazwac podejmowanie wspolpracy z poprzednikami, jesli to nazwiesz idiotyzmem ? :)

 

W slabym wariancie, po sezonie klub moglby spasc do I ligi (co przy degradacjach wydaje sie malo prawdopodobne bo w ekstraklasie beda jednak druzyny tez troche z przypadku), Drzymala moglby sie wycofac i co, to bylby taki dramat ? Teraz "gastronomicy" maja juz 1 mln zl dlugu za sama gre w IV lidze, gdzie nie bylo praktycznie wyjazdow, zaowdnicy mierni. W takim tempie to szybciutko bedziemy bankrutami. Zreszta, dlatego akurat oni chcieli fuzji bo z pewnoscia probowali znalezc sponsorow, i co ? Ano nic. To byl jedyny sponsor jaki sie pojawi przez najblizsze pare lat w Szczecinie...

 

I ta tradycja zobowiązuje do awansu sportowego na boisku a nie poprzez jakieś fuzje, dlaczego Drzymała nie chciał po prostu finansować zespołu od 3 ligi?

Bo ma LICENCJE na gre w ekstraklasie. Czy to tak trudno zrozumiec ? :) Chyba tylko Ci co nigdy nie mieli pieniedzy, nie szanuja ich...

 

W drugiej lidze spokojnie by miał, ogromne zainteresowanie klubem, do tego w dwa lata spokojnie mógłbym zbudować klub, który walczyłby o jakieś cele w 1 lidze...Gdyby tylko chciał! Ale ten człowiek miał inne plany, o których teraz na szczęście możemy tylko gdybać.

Dla mnie jego plan byl klarowny. Chcial do pomocy z miastem, sprobowac jeszcze raz - ostatni raz, sil w lepszym pilkarsko otoczeniu. Jak nie wypali - wycofa sie z futbolu.

 

Widocznie nigdy nie był twój, powtarzam po raz kolejny, decyzję o zerwaniu rozmów o fuzji zerwało miasto oraz Smolny i ten drugi.

A masz jakies zrodlo ?

 

"Rok temu podjęliśmy decyzję, by rozpocząć budowanie Pogoni od nowa. Udało się, Pogoń awansowała. Była szansa, by przyspieszyć przejście do najwyższej ligi, ale zabrakło porozumienia między działaczami - zauważa prezydent Szczecina."

 

"To (dop. informacja o fuzji) jednak wywołało kolejne protesty, zwłaszcza kibiców (dop. zapomnieli chyba napisac stowarzyszen), którzy w odpowiedzi wywieszali na stadionie hasła nieprzyjazne Drzymale, a w mieście pojawiło się kilka transparentów tej samej treści.

 

- Nie będę przecież na stadion przyjeżdżał w eskorcie kilku ochroniarzy - oburzał się jeszcze wczoraj Drzymała.

 

Prezesi Pogoni, Artur Kałużny i Grzegorz Smolny, do końca walczyli o możliwość fuzji, ale nie byli w stanie nic zrobić."

 

 

Z tego wynika jasno, ze:

- prezesi chcieli (bo kazdy w temacie wie, ze juz nie maja grosza)

- miasto powiedzmy, ze umiarkowanie chcialo

 

Jedyny obrazek jaki sie wylania to Pogon Nowa z panami juz usadowionymi niczym dziadki w PZPN (niektorzy juz daja sobie niemalze reke uciac, ze Pogon bedzie grala w stojach jakiejs marki krzak bo kontakty "biznesowe" ma tam jeden szanowny Pan z Pogoni Nowej i przeciez nie przepusci okazji, aby mu troszke kasiorki wpadlo przy okazji) + "stowarzyszenia". No sorry, ale nie rozumiem jak mniejszosc (chcialbym szczerze mowiac poznac liczbe czlonkow tych stowarzyszen bo po fotkach to widze tam 10 osob na krzyz, a w tych co jest wiecej to ludzie ktorzy mogliby w programie 997 wystepowac) moze decydowac za wiekszosc, a jeszcze wypowiadac sie gornolotnie w imieniu "kibicow" to juz w ogole. Wystaraczy poczytac pogon.v.pl czy jakikolwiek serwis, aby widziec jak ludzie jada po tych pozal sie boze stowarzyszeniach. A jada dlatego, ze nie zycza sobie, aby garstka ludzi , no nie czarujmy sie, z przypadku wypowiadala sie w ich imieniu.

 

Owszem nie mają sił, kto wie może i spadną, ale wole zdecydowanie to! Niż jakieś fuzje, która była bardzo niebezpieczna i która mogła się skończyć tak samo jak nasza gra w 3 lidze w przyszłym sezonie albo nawet i gorzej, czyt znikniecie Pogoni Szczecin z w ogóle mapy futbolowej Polski.

Bede drazyl ;) W jaki sposob byla bardzo niebezpieczna ? Chyba jedyne niebezpieczenstwo jakie widze wynikajace z tej konkretnej fuzji to brak pieniedzy w przypadku wycofania sie Drzymaly, ale to niebezpieczenstwo bedziemy juz przerabiac teraz na poziomie II (III) - ligowym bez Drzymaly.

 

ps. Dlaczego topic o Pogoni, zamkniety ? Otwierac !!! :)

Odnośnik do komentarza

no coz, moze dzieki temu inni zapoznaja sie lepiej z sytuacja Pogoni :), gdzie tak naprawde o przyszlosci nie decydowal wlasciciel majacy 75 % akcji, tylko twor - Pogon Nowa majaca 12 % udzalow + stowarzyszenia 2 czy 3 nie majace teoretycznie nic do gadania, a praktycznie majace kluczowy glos mieniacy sie glosem kibicow (wystarczy odwiedzic strony, aby zdac sobie sprawe jaka to amatorka jest)...

 

Naprawde, jeszcze sporo mnie w zyciu zaskoczy. Nie byloby tego cyrku, gdyby to np. wlasciciele powiedzieli - Nie, nie chcemy fuzji, mamy pakiet wiekszosciowy, pocalujcie nas w trabke. Wtedy chyba kazdy by zrozumial. Ale to, ze tak naprawde decyduja jakies stowarzyszenia, na ktore szla 1 zl z biletow po to, aby odpalili pare rac to naprawde zalosc. Z takim zasciankiem u steru to faktycznie tylko IV liga...

 

konczy sie tak, ze kibice tego samego klubu pisza do siebie w stylu : "Pogon nigdy nie wejdzie do ekstraklasy poniewaz nie pozyska sponsora, bo kto by nie przyszedl jest odstraszany przez jebanych karkow!!! teraz niech panowie ze stowarzyszen + kibole (dzieci z 12 sektora) zalatwiaja sponsorow - barany!!!!!!!!!". I tyle w tym temacie ode mnie...

Odnośnik do komentarza
W "Rzeczpospolitej? ukazał się artykuł wyjaśniający dlaczego Drzymała nie trafił ze swym Groclinem do Wrocławia. Okazało się, że na majątku, który miał wnieść ciążyła 9-milionowa hipoteka (jako zabezpieczenie kredytu zaciągniętego w Banku Zachodnim WBK na dziesięć lat). Tzn. to nawet zle napisane jest - Drzymala nigdy tego nie ukrywal.

Nie ukrywał? To że wiele osób o tym wiedziało, nie oznacza jednak, że Drzymała oficjalnie przyznał się do tej hipoteki. Subtelna różnica.

Odnośnik do komentarza
Ja na ta fuzje patrze inaczej - zniknelismy praktycznie z pilkarskiej mapy polski przez dobrodzieja, teraz moglismy to miejsce odzyskac. Nie widze tutaj zadnego wałka. Raczej naprawienie szkod po poprzednim ;)

 

Spadliśmy przez piłkarzy, nie sprzedawaliśmy meczu tylko po to żeby grać klasę niżej, a szkody mamy okazję sami naprawić.

 

Na przeszkodzie fuzji stanęły również partykularne interesy ludzi, którzy po połączeniu klubów, straciliby wpływ na działania w Pogoni - dodał Drzymała. - Nie rozumiem ich niekonsekwencji. Mówią, że nie chcą awansować przy "zielonym stoliku", a ja się pytam jak Pogoń z B-klasy trafiła nagle do IV ligi?

 

On pyta, a ja chętnie odpowiem, Pogoń gra w miejsce rezerw, które za czasów Ptaka grała w 4 lidze.

 

Wlasnie najbardziej smiesza mnie te dyrdymaly stowarzyszen, o honorze itp. Jakby byli honorowi to by zaczeli od B-klasy, taka prawda.

 

No niestety, nie prawda.

 

W "Rzeczpospolitej? ukazał się artykuł wyjaśniający dlaczego Drzymała nie trafił ze swym Groclinem do Wrocławia. Okazało się, że na majątku, który miał wnieść ciążyła 9-milionowa hipoteka (jako zabezpieczenie kredytu zaciągniętego w Banku Zachodnim WBK na dziesięć lat). Tzn. to nawet zle napisane jest - Drzymala nigdy tego nie ukrywal.

 

Na to odpisał Icon.

 

"- Pogoni to nie przeszkadza - zapewnia rzecznik szczecińskiego klubu, Adam Wosik. - Bo pan Drzymała nie wnosi ani stadionu, ani hotelu. Nie chce też żadnych gruntów."

 

Podstawą była gwarancja u budowie stadionu.

 

W Szczecinie, sponsoring ? Spojrz z ekonomicznego punktu widzenia. Kiedy tutaj jakiegos sponsora widziales ? Ostatni to chyba Komfort, Morze i "dobrodzieje" Pogoni... Poza tym, no kto tu bedzie chcial cos sponsorowac jesli tak naprawde o fiasku tego calego przedsiewziecia zacedywoaly 2 czy 3 stowarzyenia majace + slabo przykladajacy sie prezydent ? Na treningu ostatnim nie bylo bramkarzy bo obaj chyba rozwiazali kontrakty...

 

Wójcik już trenuje z zespołem. Nie lubię gdybać. Ale kit wie co będzie za 5-6 lat.

 

No ale jaki idiotyzm ? Gosc daje licencje na I lige, obiecuje publicznie (z pewnoscia bylyby dokumenty odpowiednie), ze jesli sie wycofa z futbolu to licencja zostanie w szczecinie, chce od miasta pomocy na poziomie 20 % budzetu klubu, nie chce zadnych gruntow. Gdzie tu idiotyzm ? No albo inaczej - jak nazwac podejmowanie wspolpracy z poprzednikami, jesli to nazwiesz idiotyzmem ? :)

 

Gość przychodzi z licencją na ekstraklasę i 9mln[bodajże] od canapl plus, dodaj do tego zawodników z 4 ligi, w sezon spadamy do 2 ligi, na trybunach zaczynają się burdy, Pan Drzymała wycofuje się z biznesu pod pretekstem, nie zgody kibiców. Kredycik przedłużony, do tego sprzedaje licencje innemu klubowi, bierze ze sobą jeszcze kasę z canal +. Interes życia. To jedne z możliwych wyjść, na szczęście ten gość już w Szczecinie nie zainwestuje, więc na tym poprzestańmy gdybać.

 

Bo ma LICENCJE na gre w ekstraklasie. Czy to tak trudno zrozumiec ? :) Chyba tylko Ci co nigdy nie mieli pieniedzy, nie szanuja ich...

 

O jakiej kasie mówisz? Skoro Drzymała mówił otwarcie że przynosi ekstraklasę plus wpływy z canal +. Nic więcej... licencję wolę żeby Pogoń wywalczyła na boisku, niż ją sobie kupiła.

 

A masz jakies zrodlo ?

 

To chyba oczywiste że zarząd podejmuje tak wiążące decyzje, a to że kibice powiedzieli głośno że oni sobie tego nie życzą, to tylko świadczy o trzeźwości umysłu zarządu.

 

"Rok temu podjęliśmy decyzję, by rozpocząć budowanie Pogoni od nowa. Udało się, Pogoń awansowała. Była szansa, by przyspieszyć przejście do najwyższej ligi, ale zabrakło porozumienia między działaczami - zauważa prezydent Szczecina.

 

Podobnie jak we Wrocku, nikt nie chcę wziąć odpowiedzialności za decyzję.

 

"To (dop. informacja o fuzji) jednak wywołało kolejne protesty, zwłaszcza kibiców (dop. zapomnieli chyba napisac stowarzyszen), którzy w odpowiedzi wywieszali na stadionie hasła nieprzyjazne Drzymale, a w mieście pojawiło się kilka transparentów tej samej treści.

 

- Nie będę przecież na stadion przyjeżdżał w eskorcie kilku ochroniarzy - oburzał się jeszcze wczoraj Drzymała.

 

Prezesi Pogoni, Artur Kałużny i Grzegorz Smolny, do końca walczyli o możliwość fuzji, ale nie byli w stanie nic zrobić."

 

No ale nie rozumiem, co ludzie którym fuzja się nie podobała miała nie robić nic i zgodzić się na fuzję? Forma nie właściwa, ale efekt liczy się najbardziej.

 

Jedyny obrazek jaki sie wylania to Pogon Nowa z panami juz usadowionymi niczym dziadki w PZPN (niektorzy juz daja sobie niemalze reke uciac, ze Pogon bedzie grala w stojach jakiejs marki krzak bo kontakty "biznesowe" ma tam jeden szanowny Pan z Pogoni Nowej i przeciez nie przepusci okazji, aby mu troszke kasiorki wpadlo przy okazji) + "stowarzyszenia". No sorry, ale nie rozumiem jak mniejszosc (chcialbym szczerze mowiac poznac liczbe czlonkow tych stowarzyszen bo po fotkach to widze tam 10 osob na krzyz, a w tych co jest wiecej to ludzie ktorzy mogliby w programie 997 wystepowac) moze decydowac za wiekszosc, a jeszcze wypowiadac sie gornolotnie w imieniu "kibicow" to juz w ogole. Wystaraczy poczytac pogon.v.pl czy jakikolwiek serwis, aby widziec jak ludzie jada po tych pozal sie boze stowarzyszeniach. A jada dlatego, ze nie zycza sobie, aby garstka ludzi , no nie czarujmy sie, z przypadku wypowiadala sie w ich imieniu.

 

Fuzja nie doszła do skutku nie ma co gdybać. A te stowarzyszenia jakbyś nie wiedział wszelakie pisma które umieszczały np na pogononline.pl podpisywała swoją nazwą, swoją drogą to zobacz ankietę na głównej stronie i jej wynik.

 

Bede drazyl ;) W jaki sposob byla bardzo niebezpieczna ? Chyba jedyne niebezpieczenstwo jakie widze wynikajace z tej konkretnej fuzji to brak pieniedzy w przypadku wycofania sie Drzymaly, ale to niebezpieczenstwo bedziemy juz przerabiac teraz na poziomie II (III) - ligowym bez Drzymaly.

 

Zamiast drążyć po prostu przeczytaj dokładnie moją wcześniejszą wypowiedź. Nie pewność finansowa Drzymały, nie do końca jasne interesy pana prezesa, brak zawodników, brak zgody kibiców. Jeszcze nie tak dawno na oficjalnym jakimś tam zlocie UEFA, była poruszana kwestia fuzji, głównie przez pismo jak ty ich tam nazywasz bandytów. Na tym spotkaniu UEFA, poparła kibiców Pogoni, do tego oznajmiła że awans powinien być wywalczany tylko i wyłącznie na boisko a nie przez jakiekolwiek fuzje.

 

no coz, moze dzieki temu inni zapoznaja sie lepiej z sytuacja Pogoni smile.gif, gdzie tak naprawde o przyszlosci nie decydowal wlasciciel majacy 75 % akcji, tylko twor - Pogon Nowa majaca 12 % udzalow + stowarzyszenia 2 czy 3 nie majace teoretycznie nic do gadania, a praktycznie majace kluczowy glos mieniacy sie glosem kibicow (wystarczy odwiedzic strony, aby zdac sobie sprawe jaka to amatorka jest)...

 

Co w tym dziwnego że zarząd liczy się z opinią kibiców?

 

Naprawde, jeszcze sporo mnie w zyciu zaskoczy. Nie byloby tego cyrku, gdyby to np. wlasciciele powiedzieli - Nie, nie chcemy fuzji, mamy pakiet wiekszosciowy, pocalujcie nas w trabke. Wtedy chyba kazdy by zrozumial. Ale to, ze tak naprawde decyduja jakies stowarzyszenia, na ktore szla 1 zl z biletow po to, aby odpalili pare rac to naprawde zalosc. Z takim zasciankiem u steru to faktycznie tylko IV liga...

 

Aha, czyli chcesz mi powiedzieć że nie doszło do fuzji, bo zarząd boi się garstki ludzi?:D No proszę cię, tak jak pisałem wcześniej, nie tylko te stowarzyszenia mówiły głośno nie ale również ponad 52% kibiców.

 

konczy sie tak, ze kibice tego samego klubu pisza do siebie w stylu : "Pogon nigdy nie wejdzie do ekstraklasy poniewaz nie pozyska sponsora, bo kto by nie przyszedl jest odstraszany przez jebanych karkow!!! teraz niech panowie ze stowarzyszen + kibole (dzieci z 12 sektora) zalatwiaja sponsorow - barany!!!!!!!!!". I tyle w tym temacie ode mnie...

 

To ci ludzie są żałośni, jeśli w życiu postępują tak samo jak w tej sytuacji, to żal mi ich rodzin, znajomych, kit wie, kiedy pójdzie i nie sprzeda kogoś dla własnego zysku. Jeśli awans to tylko na boisku, szkoda że dla ciebie to nie takie oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Polonia Warszawa kupiła pierwszoligową drużynę piłkarską Groclin Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski i licencję grodziszczan na grę w ekstraklasie. Właściciel grodziskiego klubu Zbigniew Drzymała nie chciał jednak zdradzić, czy wycofa się z polskiego futbolu - informuje IAR.

Choć działacze warszawskiej Polonii mówią wprost o kupnie Groclinu i licencji, Zbigniew Drzymała nie chce tego jednoznacznie potwierdzić. Biznesmen tłumaczy, że "transakcja dotyczy przejścia zespołu Groclin Dyskobolia do Warszawy, zmiany nazwy i siedziby". Wiadomo jednak, że właściciel Polonii Warszawa - Józef Wojciechowski zdecydował się na zakup stu procent akcji klubu z Grodziska. Oznacza to, że przejął wszystkich zawodników, trenerów, masażystów i lekarzy. Wojciechowskiego nie interesował tylko kompleks sportowy w Grodzisku: hotel i boiska.

 

Umowa ma być ostatecznie sfinalizowana w ciągu kilku najbliższych dni - najpóźniej do 11 lipca. Milioner z Grodziska nie zapomniał jednak o tym, co wcześniej spotkało go we Wrocławiu. Prezydent miasta rozmowy o fuzji ze Śląskiem przerwał w ostatniej chwili, dlatego Drzymała przygotowuje się do aż dwóch spraw sądowych.

Wszystko wskazuje jednak na to, że w przypadku Polonii, Zbigniew Drzymała dopnie swego i wielka piłka zniknie z małego Grodziska.

Az Zbysiu zdesperowany, no :-k

Odnośnik do komentarza

hmmm od wczoraj jest terminarz a nikt nie podal :P

 

Kolejka 1 - 25-27 lipca

 

Górnik Zabrze - GKS Bełchatów

Jagiellonia Białystok - Cracovia

Lech Poznań - Odra Wodzisław Śląski

Legia Warszawa - Lechia Gdańsk

Łódzki KS - Śląsk Wrocław

Wisła Kraków - Ruch Chorzów

Piast Gliwice - Znicz Pruszków

Arka Gdynia - Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski

 

Kolejka 2 - 1-3 sierpnia

 

Cracovia - Arka Gdynia

Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski - Piast Gliwice

GKS Bełchatów - Legia Warszawa

Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze

Odra Wodzisław Śląski - Wisła Kraków

Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław

Lechia Gdańsk - Łódzki KS

Znicz Pruszków - Lech Poznań

 

Kolejka 3 - 8-10 sierpnia

 

Górnik Zabrze - Ruch Chorzów

Lech Poznań - GKS Bełchatów

Legia Warszawa - Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski

Łódzki KS - Odra Wodzisław Śląski

Wisła Kraków - Znicz Pruszków

Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk

Piast Gliwice - Cracovia

Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok

 

Kolejka 4 - 15-17 sierpnia

 

Cracovia - Łódzki KS

Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski - Wisła Kraków

GKS Bełchatów - Piast Gliwice

Jagiellonia Białystok - Lech Poznań

Odra Wodzisław Śląski - Legia Warszawa

Ruch Chorzów - Lechia Gdańsk

Arka Gdynia - Górnik Zabrze

Znicz Pruszków - Śląsk Wrocław

 

Kolejka 5 - 22-24 sierpnia

 

Lech Poznań - Górnik Zabrze

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok

Łódzki KS - Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski

Ruch Chorzów - Znicz Pruszków

Wisła Kraków - GKS Bełchatów

Lechia Gdańsk - Cracovia

Śląsk Wrocław - Odra Wodzisław Śląski

Piast Gliwice - Arka Gdynia

 

Kolejka 6 - 29-31 sierpnia

 

Cracovia - Wisła Kraków

Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski - Śląsk Wrocław

GKS Bełchatów - Łódzki KS

Górnik Zabrze - Legia Warszawa

Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice

Odra Wodzisław Śląski - Ruch Chorzów

Arka Gdynia - Lech Poznań

Znicz Pruszków - Lechia Gdańsk

 

Kolejka 7 - 12-14 września

 

Legia Warszawa - Arka Gdynia

Łódzki KS - Jagiellonia Białystok

Ruch Chorzów - Cracovia

Wisła Kraków - Lech Poznań

Lechia Gdańsk - Odra Wodzisław Śląski

Śląsk Wrocław - GKS Bełchatów

Piast Gliwice - Górnik Zabrze

Znicz Pruszków - Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski

 

Kolejka 8 - 19-21 września

 

Cracovia - Legia Warszawa

Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski - Ruch Chorzów

GKS Bełchatów - Lechia Gdańsk

Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław

Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków

Lech Poznań - Piast Gliwice

Odra Wodzisław Śląski - Znicz Pruszków

Arka Gdynia - Łódzki KS

 

Kolejka 9 - 26-28 września

 

Legia Warszawa - Piast Gliwice

Łódzki KS - Lech Poznań

Odra Wodzisław Śląski - GKS Bełchatów

Ruch Chorzów - Jagiellonia Białystok

Wisła Kraków - Arka Gdynia

Lechia Gdańsk - Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski

Śląsk Wrocław - Cracovia

Znicz Pruszków - Górnik Zabrze

 

Kolejka 10 - 3-5 października

 

Cracovia - Znicz Pruszków

Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski - Odra Wodzisław Śląski

GKS Bełchatów - Ruch Chorzów

Górnik Zabrze - Wisła Kraków

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław

Lech Poznań - Legia Warszawa

Piast Gliwice - Łódzki KS

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk

 

Kolejka 11 - 17-19 października

 

Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski - Cracovia

Łódzki KS - Legia Warszawa

Odra Wodzisław Śląski - Jagiellonia Białystok

Ruch Chorzów - Lech Poznań

Wisła Kraków - Piast Gliwice

Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze

Śląsk Wrocław - Arka Gdynia

Znicz Pruszków - GKS Bełchatów

 

Kolejka 12 - 24-26 października

 

Cracovia - Odra Wodzisław Śląski

GKS Bełchatów - Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski

Górnik Zabrze - Łódzki KS

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk

Lech Poznań - Śląsk Wrocław

Legia Warszawa - Wisła Kraków

Piast Gliwice - Ruch Chorzów

Arka Gdynia - Znicz Pruszków

 

Kolejka 13 - 7-9 listopada

 

Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski - Jagiellonia Białystok

GKS Bełchatów - Cracovia

Odra Wodzisław Śląski - Górnik Zabrze

Ruch Chorzów - Arka Gdynia

Wisła Kraków - Łódzki KS

Lechia Gdańsk - Lech Poznań

Śląsk Wrocław - Piast Gliwice

Znicz Pruszków - Legia Warszawa

 

Kolejka 14 - 14-16 listopada

 

Górnik Zabrze - Cracovia

Jagiellonia Białystok - Znicz Pruszków

Lech Poznań - Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski

Legia Warszawa - Śląsk Wrocław

Łódzki KS - Ruch Chorzów

Wisła Kraków - Lechia Gdańsk

Piast Gliwice - Odra Wodzisław Śląski

Arka Gdynia - GKS Bełchatów

 

Kolejka 15 - 21-23 listopada

 

Cracovia - Lech Poznań

Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski - Górnik Zabrze

GKS Bełchatów - Jagiellonia Białystok

Odra Wodzisław Śląski - Arka Gdynia

Ruch Chorzów - Legia Warszawa

Lechia Gdańsk - Piast Gliwice

Śląsk Wrocław - Wisła Kraków

Znicz Pruszków - Łódzki KS

 

Kolejka 16 - 28-30 listopada

 

Cracovia - Jagiellonia Białystok

Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski - Arka Gdynia

GKS Bełchatów - Górnik Zabrze

Odra Wodzisław Śląski - Lech Poznań

Ruch Chorzów - Wisła Kraków

Lechia Gdańsk - Legia Warszawa

Śląsk Wrocław - Łódzki KS

Znicz Pruszków - Piast Gliwice

 

Kolejka 17 - 5-7 grudnia

 

Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok

Lech Poznań - Znicz Pruszków

Legia Warszawa - GKS Bełchatów

Łódzki KS - Lechia Gdańsk

Wisła Kraków - Odra Wodzisław Śląski

Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów

Piast Gliwice - Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski

Arka Gdynia - Cracovia

8 meczy w Poznaniu w tym Legia, Slask powinien byc komplet karnetow sprzedany. Cale szczescie ze 2 kolejka w trakcie zlotu away grana :)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...