Skocz do zawartości

Przeklęta klątwa


wenger

Rekomendowane odpowiedzi

Mistrzostwo świata! Piszesz świetnie, tak luźno :D A czy ja jak Turek jakiś wyglądam? Mam nadzieję, że to przez te paluszki :P

A kto w Turcji z opkiem siedzi, hę? Toś prawie Turek :D

Widać, żeś dawno nie czytał opka :P W Hiszpanii siedzę :D Ale nich Ci będzie, żem Turek jest :P

Odnośnik do komentarza

Dziękować, dziękować...

------------------------------

 

Hiszpańska II liga B2 - sezon 2005/2006

 

| Poz| Zespół		   | M	| Z	| R	| P	| ZdG  | StG  | R.B. | Pkt   | 
| 1. | Athletic B	   | 38   | 24   | 10   | 4	| 66   | 33   | +33  | 82	| 
| 2. | Real Oviedo	  | 38   | 23   | 9	| 6	| 70   | 35   | +35  | 78	| 
| 3. | Valladolid B	 | 38   | 23   | 8	| 7	| 69   | 33   | +36  | 77	| 
| 4. | Real Sociedad B  | 38   | 18   | 9	| 11   | 57   | 44   | +13  | 63	| 
| 5. | Alavés B		 | 38   | 17   | 12   | 9	| 62   | 45   | +17  | 63	| 
| 6. | Salamanca		| 38   | 16   | 14   | 8	| 59   | 37   | +22  | 62	| 
| 7. | Burgos		   | 38   | 18   | 8	| 12   | 51   | 42   | +9   | 62	| 
| 8. | Racing B		 | 38   | 16   | 12   | 10   | 64   | 47   | +17  | 60	| 
| 9. | Zamora		   | 38   | 16   | 10   | 12   | 49   | 48   | +1   | 58	| 
| 10.| Cultural Leonesa | 38   | 17   | 6	| 15   | 54   | 44   | +10  | 57	| 
| 11.| Barakaldo		| 38   | 16   | 6	| 16   | 46   | 55   | -9   | 54	| 
| 12.| Real Unión	   | 38   | 14   | 9	| 15   | 45   | 45   | 0	| 51	| 
| 13.| Ponferradina	 | 38   | 13   | 10   | 15   | 48   | 49   | -1   | 49	| 
| 14.| Marino		   | 38   | 12   | 9	| 17   | 45   | 51   | -6   | 45	| 
| 15.| Lemona		   | 38   | 11   | 10   | 17   | 43   | 57   | -14  | 43	| 
| 16.| Cultural Durango | 38   | 12   | 6	| 20   | 43   | 54   | -11  | 42	| 
| 17.| Palencia		 | 38   | 10   | 9	| 19   | 40   | 54   | -14  | 39	| 
| 18.| Amurrio		  | 38   | 8	| 11   | 19   | 36   | 54   | -18  | 35	| 
| 19.| Portugalete	  | 38   | 4	| 5	| 29   | 19   | 78   | -59  | 17	| 
| 20.| Zalla			| 38   | 3	| 5	| 30   | 26   | 87   | -61  | 14	|

 

 

 

Statystyki w pigułce:

 

Średnia ocen:

Narbaiza – 7,37

Aritz - 7,16

Asier – 7,09

Joshua – 7,03

Maguregi – 6,92

 

Strzelcy:

Pitu – 13

Joshua – 10

Aritz – 5

Eneko – 4

 

Asysty:

Pitu – 8

Joshua – 7

Aritz – 7

Ander – 4

 

Gracz meczu:

Narbaiza – 8

Asier – 5

Aritz - 2

 

 

Ocena ogólna:

Przyznam, że miałem trochę szczęścia, gdyż na optymalne ustawienie 4-1-3-2 trafiłem bodajże w drugim meczu kontrolnym i twardo się tego trzymałem już do końca rozgrywek. Bokami grać nie mogłem, gdyż moi skrzydłowi byli za słabi. Jedynie słuszne było zagęszczenie środka pola czterema pomocnikami i liczenie na dwójkę napastników, co, znając specyfikę rozgrywek w niższych klasach, mogło być kluczem do pojedyńczych zwycięstw. Z indywidualnymi ustawieniami taktycznymi trafiłem również w drugim meczu… ale rewanżowe rundy. Bardzo istotne zmiany nastawienia ofensywnego, pressingu i kreatywności całkowicie odmieniły naszą grę. Gdyby nie kontuzja napastnika Joshua, śmiem twierdzić, że utrzymalibyśmy się bez tej nerwowej końcówki i horroru w barażach…

 

Mocne strony:

Kluczem do sukcesu była znakomita gra bramkarza Maguregi’ego, oraz dwójki środkowych obrońców Asiera i Narbaizy. W środku pola świetną grą błysnął Artiz, a w napadzie dwójka Pitu – Joshua stanowiła o naszej ofensywnej sile.

 

Słabe strony:

Boki obrony, w szczególności prawa strona, były bardzo słabo obsadzone, toteż przeciwnicy często wjeżdżali po skrzydłach w nasze pole karne. Reszta pomocników, która grała u boku Aritza była właściwie tylko do przeszkadzania i uniemożliwienia przeciwnikowi rozegranie akcji środkiem boiska.

 

Plany na przyszłość:

Zwolnienie scouta i poszukanie kogoś, kto zabrałby się do solidnej roboty i wyszperałby kilku tanich zawodników na hiszpańskim rynku. Fundusze będą, gdyż sprzed Joshua jest nieunikniona, aby wyjść z długów, a to pozwoli racjonalnie myśleć nad wzmocnieniami kadry przed nadchodzącym sezonem…

 

Finanse:

 

Stan konta : - 603 tys. euro

Dochody: 272, 94 tys.

Wydatki: 286,69 tys.

Różnica: - 13, 74 tys.

Płace: Limit – 13 tys., wykorzystano – 11 tys.

 

 

Polityka finansowa:

Udało mi się utrzymać wyjściowe zadłużenie z kilku powodów.

1. Nie podpisałem kontraktów z juniorami – oszczędność ok. 30 tys.

2. Nie podpisałem kontraktów profesjonalnych – oszczędność ok. 50 tys.

3. Sprzedałem trzeciego bramkarza – zysk 35 tys.

4. Graliśmy w miarę przyzwoicie, toteż nasi kibice często zapełniali stadion w połowie. Wpływy z biletów to nasze główne dochody…

 

Po sprzedaniu Joshua do klubowej kasy wpadnie 800 tys. euro. Wyjdziemy z długów i celem na najbliższy sezon będzie ustabilizowanie finansów.

Odnośnik do komentarza
Gość Amicus
Jakbyś czytał uważnie, to byś wiedział, że scout nie znalazł ani jednego piłkarza chętnego do gry w Durango :]

Tak myślałem... :-k Ten skaut to straszliwy lamer :D

Odnośnik do komentarza

:-k Czekaj no, już ja wymyślę jakiś wątek o Japonii :D

-----------------------------------------------------------------

 

1 lipca rozpoczęły się poważne ruchy transferowe.

 

Sprzedaż Joshua stała się faktem i ten napastnik (10 bramek, 7 asyst) odszedł za sumę 800 tys. euro do drugoligowego Elche. Ponadto kasę naszego klubu zasili 20% sumy kolejnego transferu tego zawodnika. Do klubu z wypożyczenia powrócił natomiast Izu Del Pedro, który będzie poważnym wzmocnieniem słabiutkiej linii pomocy.

Pozbyłem się również czarnej owcy ze swego stada, czyli scouta Luisa Santiago Ormaetxea, który dostał ode mnie 3 tys. odprawy i kopniaka w dupę na pożegnanie. Jego miejsce zajął niejaki Miguel Angel Gallardo (55L) za którego zapłaciliśmy klubowi Zalla całe 3 tys. euro. Nie tylko jego pięknie brzmiące nazwisko mnie ujęło… Po rozmowie kwalifikacyjnej ten zdeterminowany obserwator od razu wyruszył na poszukiwanie wzmocnień, nie pytając nawet o wysokość swego wynagrodzenia. Wpisałem mu 120 euro i czekałem na wieści. Po dwóch dniach zadzwonił telefon:

 

- Szanowny Panie Trenerze, mam dla Pana…

- Luis, mów mi po prostu „mistrzu”…

- Szanowny Panie Mistrzu, chciałbym…

- Dobra, mów mi Leon…

- Mam zawodnika, który mógłby być wzmocnieniem naszej kadry. Jest to młody, perspektywiczny piłkarz. Jego zalety to…

- Dobra, bez tych oficjalnych przemówień, kogo masz?

- Środkowego obrońcę, 19 lat… Biorąc pod uwagę nasz stan posiadania, to może być prawdziwa gwiazda. Nie pije, nie pali, nie wali…

- Eee, to się nie uchowa. Będzie się musiał nauczyć. Wysoki?

- 171 cm…

- W kapeluszu?

- Nie, na obcasach, ale jeszcze rośnie…

- Dobra, dawaj go. Jak nie urośnie, to postawimy go na prawej obronie, tam każdy nowy zawodnik będzie wzmocnieniem - odpowiedziałem, nie wiedząc jeszcze, że po Carracedo ustawiła się już długa kolejka.

 

 

Notes: Niedługo potem zasypany zostałem kolejnymi ofertami. Wobec tego postanowiłem zmienić dotychczasowe zasady HC na „Baskowie only”, ma się rozumieć!

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...