Skocz do zawartości

Czwarty dzień mnicha


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

@jasnox: Slavia H, Marseille A, Basel H

@SZU: w takim razie nie ma takich

 

Grę w fazie grupowej Pucharu UEFA zaczynaliśmy wyjazdem do Rotterdamu. Uznałem, że młody Bondarienko jest za młody na grę na takim poziomie i w jego miejsce na bramce wystawiłem Jermakowa, co okazało się błędem. Co prawda już w 2. minucie Czerbiński zagrał za obrońców do Ponomariewa, którego strzał Otten sparował wprost pod nogi Łukina, dzięki czemu objęliśmy nawet prowadzenie na De Kuip, ale potem było już tylko gorzej. Po zaledwie pięciu minutach wyrównał Hofs strzałem z dystansu, który kompletnie zaskoczył źle ustawionego bramkarza, następnie zaś swój popis rozpoczął reprezentant Argentyny, Hernán Peirone. W 31. wykorzystał błąd w ustawieniu naszej defensywy, by dobić strzał De Vriesa, a dziesięć minut później znów ośmieszył Propyswita i na raty zdobył swojego gola numer dwa. Po przerwie uzyskaliśmy lekką przewagę, ale brakowało nam szczęścia oraz skuteczności, a w 76. minucie Korol wrzucił piłkę za plecy naszych obrońców i Peirone przy biernej postawie Jermakowa skompletował w pełni zasłużonego hat-tricka. Przeszliśmy obok tego meczu, w dużej mierze za sprawą koszulki zawieszonej na naszej bramce w miejscu golkipera.

 

17.10.2013 De Kuip, Rotterdam: 33.458 widzów
PU GrE/1 Feyenoord [NED] — Liwadia [BLR] 4:1 (3:1) TV

2. W.Łukin 0:1
7. N.Hofs 1:1
31. H.Peirone 2:1
41. H.Peirone 3:1
76. H.Peirone 4:1

Liwadia: A.Jermakow — D.Sokołow (46. E.Odita ŻK), W.Sorokin, W.Propyswit (46. D.Baranow), A.Szestakow — D.Gorbuszyn, O.Czarkowskij, D.Czerbiński, Ch.Edwards ŻK — W.Łukin (73. A.Nosow), A.Ponomariew

MVP: Hernán Peirone (ST; Feyenoord) — 9

Odnośnik do komentarza

Przed meczem z Szachtiorem Solihorsk z klubu zwolniony został scout Désiré Mbonabucya (36; Rwanda: 36/25), który przez dwa ostatnie lata nie znalazł nam nikogo godnego uwagi, więc 12.000 funtów odszkodowania nie było wygórowaną ceną za pozbycie się go z Dzierżyńska. Samo spotkanie z Szachtiorem było bardzo nudne, gdyż moim zawodnikom nie bardzo chciało się wysilać, a rywal, poza jednym strzałem Andriejewa, efektownie wybronionym przez Bondarienkę, nie pokazał niczego szczególnego. W 63. minucie padł jedyny gol tego spotkania — Sorokin podał z rzutu wolnego w pole karne, a rezerwowy Siergiejew obrócił się z piłką i mocnym strzałem skierował ją do bramki. Tym samym padł ligowy rekord liczby punktów zdobytych w jednym sezonie.

 

20.10.2013 Zawiety Ilicza, Dzierżyńsk: 2.461 widzów
WL (22/26) Liwadia [1.] — Szachtior Solihorsk [4.] 1:0 (0:0)

63. I.Siergiejew 1:0

Liwadia: W.Bondarienko — D.Sokołow, W.Sorokin, W.Propyswit, A.Szestakow — D.Gorbuszyn ŻK (59. I.Siergiejew), O.Czarkowskij, D.Czerbiński (35. M.Osipowicz), Ch.Edwards — W.Łukin, A.Ponomariew (35. A.Nosow)

MVP: Oleksij Czarkowskij (MC; Liwadia) — 8

Odnośnik do komentarza

Naszym następnym ligowym rywalem było przeciętne Dynamo Brześć. Jego przeciętność przejawiała się w tym, że w osiem minut dwukrotnie rozklepało naszą obronę, a strzał Žižki w długi róg znalazł drogę do naszej bramki. Dostaliśmy dwa kopy w jądra, po których już się nie wyprostowaliśmy; o ile Bondarienko zaliczył kiepski występ, Frołow, jego odpowiednik po drugiej stronie boiska, rozegrał mecz życia, dzięki czemu po ograniu wszystkich mocnych ekip Wyższej Ligi nasze marzenia o sezonie bez porażki skończyły się w starciu z ligowym średniakiem.

 

23.10.2013 SportKompleks Brestskij, Brześć: 2.617 widzów
WL (23/26) Dynamo Brześć [10.] — Liwadia [1.] 2:0 (2:0)

6. M.Žižka 1:0
8. M.Žižka 2:0

Liwadia: W.Bondarienko — D.Sokołow, W.Sorokin, W.Propyswit ŻK, A.Szestakow — D.Gorbuszyn (56. I.Siergiejew), O.Czarkowskij, D.Czerbiński, Ch.Edwards (27. I.Judin) — W.Łukin, A.Ponomariew (56. P.Pokornỳ)

MVP: Witalij Frołow (GK; Dynamo Brześć) — 9

Odnośnik do komentarza

Moi zawodnicy ewidentnie uznali, że nie muszą się już wysilać, a przy okazji mogą zepsuć mi dobry humor w końcówce sezonu. Wyjazdowy mecz z Daridą był żenującą powtórką z Brześcia, tyle że powracający do pierwszego zespołu Wichlianow pokazał parę naprawdę dobrych interwencji. Nawet i on był wszakże bez szans, gdy w 47. minucie po rzucie rożnym dopuściliśmy do zamieszania w naszym polu karnym, które skończyło się celnym strzałem Mironowa. Wtedy moja cierpliwość się wyczerpała, przeprowadziłem trzy szybkie zmiany i na kwadrans przed końcem meczu rezerwowy Karawajew uratował nam honor, wrzucając precyzyjną piłkę wprost na głowę Sedláčka, który uderzeniem głową doprowadził do wyrównania. Niemniej jednak, przed kolejnym meczem postanowiłem przewietrzyć meczową osiemnastkę i wypróbować w niej zawodników do tej pory pozostających poza pierwszym zespołem. Moim pierwszym celem został Dmitrij Sokołow, którego publicznie skrytykowałem za grę poniżej moich oczekiwań.

 

26.10.2013 Darida Kuncewszczyna, Żdanowicze: 311 widzów
WL (24/26) Darida [12.] — Liwadia [1.] 1:1 (0:0)

47. S.Mironow 1:0
75. J.Sedláček 1:1

Liwadia: S.Wichlianow — D.Sokołow ŻK, W.Sorokin, W.Propyswit, A.Szestakow — D.Gorbuszyn, O.Czarkowskij ŻK, D.Czerbiński, J.Sedláček — W.Łukin, A.Ponomariew 

MVP: Walerij Kuklewskij (WBL; Darida) — 9

Odnośnik do komentarza

Ciekawy jestem jak Waść poradzi sobie z problemem przygotowania pogrążonego w śnie zimowy zespołu do wczesnowiosennego wznowienia rozgrywek europejskich (w co nie wątpię - i Sławia, i Basel są do ogrania :>). Pamiętam, że w Avangardzie był to spory problem. :-k

Odnośnik do komentarza

@stilonowiec123: A może po prostu już im się nie chce... Syndrom Wisły z końcówki tego sezonu.

@Amicus: Na wschodzie to niestety zawsze jest spory problem.

@jasonx: Taki też jest nasz sprytny plan :D.

 

Zespół nie potrafił się już zmotywować na mecze ligowe, więc do spotkania Pucharu UEFA ze Slavią Praga przystępowałem z drżeniem serca. Nie zmieniałem niczego w składzie, gdyż chciałem, by obiboki pogrążyli się ostatecznie, a zawodnicy bardziej ambitni mogli się wykazać przed pełnym stadionem.

 

Decyzje kadrowe okazały się trafne, bardzo pozytywnie zaskoczył mnie zwłaszcza Kazach Wichlianow, który tym występem przedłużył swoje nadzieje na pozostanie w Liwadii na kolejny sezon. Ale absolutną gwiazdą tego meczu został Czech Sedláček, który w pojedynkę pogrążył swoich rodaków. Po kwadransie gry Jan zabrał piłkę Tomanowi i podał ją do Ponomariewa, który wykorzystał sytuację sam na sam z McDonaldem, dając nam prowadzenie. Graliśmy bardzo ostro, już w pierwszej połowie zbierając trzy żółte kartki, ale Czesi nie byli w stanie sobie z nami poradzić.

 

W 60. minucie za kiepską grę zrehabilitował się Sokołow, dośrodkowując w pole karne na głowę Łukina, który strącił piłkę pod nogi Sedláčka, a nasz prawy pomocnik plasowanym strzałem podwyższył na 2:0. Czesi nie wytrzymali nerwowo naszej dominacji i w zamieszaniu po naszej drugiej bramce Razulis przewrócił Czerbińskiego, za co otrzymał czerwoną kartkę. Teraz grało się nam o wiele łatwiej i na kwadrans przed końcem spotkania Sedláček raz jeszcze przedarł się prawym skrzydłem, po czym dośrodkował do Ponomariewa, który złapał McDonalda na wykroku i strzałem w krótki róg dorzucił trzeciego gola dla Liwadii. Piłkarze Slavii nie potrafili nas powstrzymać i w doliczonym czasie gry Szestakow wrzucił piłkę w pole karne z prawego skrzydła, Ponomariew przedłużył ją do rezerwowego Nosowa, a ten strzałem głową ustalił wynik spotkania.

 

31.10.2013 Zawiety Ilicza, Dzierżyńsk: 3.678 widzów
PU GrE/2 Liwadia [BLR] — Slavia Praga [CZE] 4:0 (1:0) TV

14. A.Ponomariew 1:0
60. J.Sedláček 2:0
61. E.Razulis (SP) cz.k.
73. A.Ponomariew 3:0
90+3. A.Nosow 4:0

Liwadia: S.Wichlianow — D.Sokołow, W.Sorokin ŻK, W.Propyswit ŻK, A.Szestakow — D.Gorbuszyn ŻK (55. M.Osipowicz), O.Czarkowskij, D.Czerbiński (77. A.Ajwazjan), J.Sedláček — W.Łukin (65. A.Nosow ŻK), A.Ponomariew ŻK

MVP: Jan Sedláček (MR; Liwadia) — 10

Odnośnik do komentarza

Październik 2013

 

Bilans (Liwadia): 5-0-1, 17:6

Bilans (Jordania): 3-1-2, 13:8

Wyższaja Liga: 1. [—], 65 pkt, 62:14

Puchar Białorusi: 4. runda (z Bielsziną)

Liga Mistrzów: 3. faza kwal. (3:3, 0:3 z Middlesbrough)

Puchar UEFA: GrE (Marseille, 1:4 (A) z Feyenoordem, Basel, 4:0 (H) ze Slavią Praga)

Finanse: +14.437.366 funtów (+580.093 funtów)

Budżet transferowy: 8.896.733 funtów (100%)

Budżet płac: 43.280 funtów (160.000 funtów)

 

Transfery (Polacy): brak

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Carlos Hernández (24, DL; Meksyk) z Valladolid do Al-Ittihad (KSA) za 425.000 funtów

2. Daniel Kolář (28, ST; Czechy U-21: 4/1) z Al-Ain do Al-Sadd za 160.000 funtów

3. Patrick Moubitang Aribal (22, ST; Kamerun U-21: 4/4) z Coton Sport do Canonu za 50.000 funtów

 

Ligi świata:

 

Anglia: Newcastle [+0]

Białoruś: Liwadia [+27] (M)

Czechy: Sparta Praga [+4]

Francja: Monaco [+1]

Hiszpania: Valencia [+2]

Niemcy: Schalke [+1]

Polska: Legia [+7]

Rosja: CSKA Moskwa [+7] (M)

Słowacja: Artmedia [+1]

Ukraina: Szachtar [+5]

Włochy: Juventus [+2]

 

Polskie kluby w pucharach: brak

 

Reprezentacja Polski:

09.10.2013 EMŚ Polska — Andora 4:0

 

Ranking FIFA: 1. Brazylia (1396), 2. Anglia (1296), 3. Francja (1224), 41. [+5] Polska (626), 59. [-1] Jordania (575)

Odnośnik do komentarza

Listopad zaczynaliśmy meczem z Torpedem Żodino, zespołem, który o mały włos nie pozbawił nas przed rokiem tytułu. Tym razem w końcu i w lidze zagraliśmy płynnie, szybko i z bezlitosną skutecznością. Fenomenalny Sedláček, dzięki któremu zupełnie nie odczuwaliśmy braku kontuzjowanego Edwardsa, w 21. minucie znowu błysnął klasą, tym razem zaskakując Berga podkręconym uderzeniem spod linii bocznej boiska. Siedem minut później Czerbiński wykorzystał błąd defensywy gości, którzy pozostawili mu sporo miejsca przed polem karnym, i potężnym strzałem z dystansu wpakował piłkę do bramki wraz z Bergiem. Znów dobry mecz rozegrał Wichlianow, ratując nas w paru trudnych sytuacjach, ale i on nie był w stanie obronić strzału Krioki, który skorzystał z luki, pozostawionej przez naszych środkowych obrońców. Niewielka to była pociecha dla gości, którzy tą porażką już prawie na pewno pożegnali się z marzeniami o grze w europejskich pucharach.

 

03.11.2013 Zawiety Ilicza, Dzierżyńsk: 1.586 widzów
WL (25/26) Liwadia [1.] — Torpedo Żodino [4.] 2:1 (2:0)

16. V.Ubiparip (TŻ) knt.
21. J.Sedláček 1:0
28. D.Czerbiński 2:0
87. M.Krioka 2:1

Liwadia: S.Wichlianow — D.Sokołow, W.Sorokin, W.Propyswit, A.Szestakow — D.Gorbuszyn (70. W.Zacharow), O.Czarkowskij, D.Czerbiński (70. J.Toman), J.Sedláček — W.Łukin, A.Ponomariew (70. A.Nosow)

MVP: Aleksiej Biełousow (DC; Torpedo Żodino) — 8

Odnośnik do komentarza

Mój ulgowy, debiutancki rok za sterami reprezentacji Jordanii dobiegał końca. Czekały nas jeszcze sparingi z Bahrajnem i Katarem, i one musiały zakończyć etap selekcji kadrowiczów przed meczami o punkty, jakie według moich obliczeń czekały nas na wiosnę. Powołania otrzymali:

 

Bramkarze: Jamal Al-Dardour (24, GK; 22/0; Faysali (JOR)), Bilal Daoud (24, GK; 2/0; Faysali (JOR)), Khaldoun Samara (24, GK; 41/0; Wehdat)

 

Obrońcy: Mua'ed Al-Drouby (32, DL; 25/0; Faysali (JOR)), Ibrahim Al-Khatib (23, DC; 1/0; Wehdat), Mahmoud Batayneh (23, DRC/DM; 2/0; Baqa'a), Khalid Khalil (23, DC; 6/0; Wehdat)

 

Pomocnicy: Omar Abdullah (24, MC; 20/1; Faysali (JOR)), Osama Al-Khalayleh (24, DM; 20/1; Baqa'a), Mohammed Al-Mutasem (31, MR; 43/0; Faysali (JOR)), Mahmoud Al-Qaisy (22, MC; 2/0; Faysali (JOR)), Hussam Al-Shdeifat (31, WBR; 3/0; Wehdat), Raed Awad (25, AMRLC/FC; 27/4; Wehdat), Hasan Abdel Fattah (31, MC; 34/2; Wehdat), Wisam Hzein (31, MR; 4/0; Faysali (JOR)), Ahmad Mahmoud (24, MC; 11/0; Faysali (JOR)), Esam Obeidat (26, MC; 28/1; Wehdat), Yousef Obeidat (26, AMLC; 3/0; Baqa'a), Shadi Samara (21, DC/DM; —/—; Faysali (JOR)), Ibrahim Tawalbeh (24, WBL; 2/0; Wehdat)

 

Napastnicy: Abdullah Al-Dardour (26, ST; 37/15; Saturn), Abdelhadi Al-Maharmeh (30, ST; 51/25; Al-Gharrafa), Khalid Azzam (24, AMLC/FC; 11/0; Faysali (JOR)), Bilal Batayneh (25, AM/FC; 35/13; Faysali (JOR)), Ahmad Mahmoud (20, ST; 2/0; Wehdat), Anas Mohammed (24, ST; Wehdat; 15/5)

Odnośnik do komentarza

Przedostatnim przeciwnikiem reprezentacji Jordanii w tym sezonie był Katar. Udało mi się wystawić właściwie najmocniejszy skład, jedynie w miejsce kontuzjowanego obrońcy Al-Halasy wystawiłem dla próby doświadczonego Shadiego Samarę. Pierwsza połowa potwierdziła słuszność mojego wyboru, bardzo groźnie wyglądały zwłaszcza nasze ataki prawym skrzydłem, po których padły aż trzy bramki dla nas. Zaczęliśmy w 19. minucie kontratakiem zainicjowanym przez Hzeina, po którym wynik otworzył Al-Dardour, kwadrans później Hzein zaliczył asystę przy trafieniu Al-Maharmeha, a po chwili swojego drugiego gola zdobył napastnik Saturna i jedyny europejski stranieri w naszej drużynie. Po przerwie dałem szansę rezerwowym, którzy grali jednak wyraźnie słabiej i w 89. minucie sprokurowali karnego, co pozwoliło gościom na uratowanie honoru, choć oczywiście nie wyniku.

 

09.11.2013 Amman International Stadium, Amman: 15.129 widzów
TOW Jordania — Katar 3:1 (3:0)

19. A.Al-Dardour 1:0
34. A.Al-Maharmeh 2:0
38. A.Al-Dardour 3:0
80. M.Al-Kuwari (K) knt.
89. A.Al-Kaabi (K) knt.
89. A.Jaafar 3:1 rz.k.

Jordania: K.Samara 7 (75. J.Al-Dardour 6) — I.Tawalbeh 7, S.Samara 7, Kh.Khalil 7, M.Batayneh 5 — Y.Obeidat 8 (75. Kh.Azzam 6), M.Al-Qaisy 7 (E.Obeidat 6), A.Mahmoud 7, W.Hzein 8 (75. M.Al-Mutasem 6) — A.Al-Dardour 8 (58. R.Awad 6), A.Al-Maharmeh 8 (58. A.Mahmoud 6)

MVP: Abdullah Al-Dardour (ST; Jordania) — 8

Odnośnik do komentarza

Ligę kończyliśmy wyjazdowym meczem w Grodnie. Po mało udanej pierwszej połowie, gdy zbieraliśmy się już do zejścia do szatni, Pokornỳ zdołał dośrodkować na długi słupek, a Sedláček mocnym strzałem głową dał nam prowadzenie. Niestety tuż po przerwie błąd popełnił Wichlianow, źle oceniając tor lotu piłki odegranej do niego przez Czecha i Kowalienko strzałem głową wyrównał na 1:1. Po paru udanych występach Kazach dobitnie przypomniał mi, dlaczego miałem do niego zastrzeżenia, i chyba jednak tym kiksem przekreślił swoją przyszłość w Dzierżyńsku, tym bardziej że mimo falowych ataków moich zawodników wynik nie uległ już zmianie.

 

10.11.2013 Niemen, Grodno: 9.057 widzów
WL (26/26) Niemen Grodno [7.] — Liwadia [1.] 1:1 (0:1)

19. R.Nigmatulin (NG) knt.
45+2. J.Sedláček 0:1
47. J.Kowalienko 1:1

Liwadia: S.Wichlianow — D.Sokołow, W.Sorokin, W.Propyswit, A.Szestakow — W.Zacharow (64. W.Dawydow), O.Czarkowskij, D.Czerbiński (73. M.Osipowicz), J.Sedláček — W.Łukin (41. P.Pokornỳ), A.Ponomariew

MVP: Jan Sedláček (MR; Liwadia) — 7

 

Wyższaja Liga - sezon 2013

 

Pos   | Inf   | Team				| Pld   | Won   | Drn   | Lst   | For   | Ag	| Pts   
1st   | C	 | Liwadia			 | 26	| 22	| 3	 | 1	 | 65	| 16	| 69	
2nd   |	   | Szachtior Solihorsk | 26	| 11	| 7	 | 8	 | 37	| 27	| 40	
3rd   |	   | Torpedo Żodino	  | 26	| 12	| 4	 | 10	| 40	| 33	| 40	
4th   |	   | Dynamo Mińsk		| 26	| 9	 | 12	| 5	 | 37	| 33	| 39	
5th   |	   | Homel			   | 26	| 10	| 9	 | 7	 | 36	| 34	| 39	
6th   |	   | BATE				| 26	| 9	 | 8	 | 9	 | 37	| 38	| 35	
7th   |	   | Niemen Grodno	   | 26	| 8	 | 10	| 8	 | 34	| 35	| 34	
8th   |	   | Dynamo Brześć	   | 26	| 7	 | 12	| 7	 | 29	| 30	| 33	
9th   |	   | Torpedo Mohylew	 | 26	| 9	 | 6	 | 11	| 32	| 37	| 33	
10th  |	   | Lokomotiw Witebsk   | 26	| 8	 | 7	 | 11	| 32	| 39	| 31	
11th  |	   | Naftan			  | 26	| 6	 | 9	 | 11	| 40	| 46	| 27	
12th  |	   | Bielszina		   | 26	| 6	 | 9	 | 11	| 30	| 42	| 27	
13th  | R	 | Darida			  | 26	| 5	 | 9	 | 12	| 39	| 50	| 24	
14th  | R	 | Dniepr Mohylew	  | 26	| 4	 | 7	 | 15	| 17	| 45	| 19

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...