Skocz do zawartości

Lechia Gdańsk


Rekomendowane odpowiedzi

Sobolewski imo od jakiegoś czasu jedzie na swoim nazwisku a nie faktycznie dobrej grze. No ale ja tam nie wiem, Wisły zbyt często nie oglądam.

Vrdoljak rozegrał dopiero 5 meczów, bez przesady :] Jak zagra dobry sezon to będzie można go pochwalić. Tymczasem Surma trzyma równy, wysoki poziom od początku gry w Lechii.

 

Napastnikiem ma być Sazankow z Dynama Mińsk. Teraz kiedy Białorusini odpadli z LE sprawy powinny potoczyć się szybko. Opcją rezerwową jest Finnbogason, ale jego klub nagle chce więcej kasy.

Odnośnik do komentarza

Super, taką gę chcę oglądać. Śląsk słabiutki, gdyby nie skuteczność to mogliśmy braci powieźć czwórką. Pierwsze 20-30 minut trochę senne, ale później się rozkręciliśmy. Motorem napędowym Traore, który, jeśli podtrzyma taką formę może być wielką gwiazdą ligi. Sprytem boiskowym przewyższa chyba nasz cały zespół i nie zawsze pozostali nadążali za jego zagraniami. Bardzo dobra gra obrony, świetnie, że wrócił do składu Hubert. W pomocy słabo grał tylko Nowak, gubił się, niecelnie podawał i zaliczył dużo strat. Powinniśmy zamiast niego grać chyba dwójką w ataku Lucek i Buzi. Jeżeli będziemy grać tak jak dziś to możemy być spokojni o pozycję w tabeli, choć na pewno warto byłoby jeszcze przed końcem okienka sprowadzić. Ale co do Sazankowa to uwierzę jak zobaczę. Do informacji, że niby jesteśmy z nim dogadani podchodzę z dużą dozą nieufności

 

No i fajne powitanie Sebastiana Mili.

 

http://goals.by/football/articles/9819

Chociaż tutaj jest napisane, że w poniedziałek Sazankow przyjeżdża do Gdańska na testy medyczne i podpisuje kontrakt. Oby tak było :)

Odnośnik do komentarza

http://lechia.pl/25126

Mamy napastnika. Jest nim jednak nie Sazankow, a Francuz Bedi Buval - wychowanek Boltonu mający na swoim koncie grę w Red Star Paris, duńskim Randers FC i greckich klubach Panthrakikos i Panionios. Jego statystyki strzeleckie nie są imponujące, 15 goli w Danii, 3 w Grecji. Ale może na polską ligę wystarczy. Ciekawe co w takim razie z Sazankowem.

Odnośnik do komentarza

Jest i Zieńczuk :jupi: To teraz mamy 3 lewoskrzydłowych i lipę w środku pomocy. Dobrze by było gdyby Zieńczuk wrócił do formy i zajął miejsce Traore na lewej stronie. W ten sposób Iworyjczyk mógłby grać w środku pola zamiast Nowaka lub Bajicia. Tyle było narzekań na transfery w tym okienku a tymczasem Lechia ma bardzo szeroką i wyrównaną kadrę. Mi osobiście brakuje jeszcze bramkarza do rywalizacji z Kapsą.

Odnośnik do komentarza

I jest Sazankow. Na papierze ta kadra nie wygląda źle, martwi mnie tylko, że mamy zaledwie 6 obrońców, jedna kontuzja, jakieś kartki i zacznie się łatanie obrony Kaczmarkiem Pietrowskim czy Bajiciem. Ale z przodu wygląda to ciekawie. Już nie mogę sie doczekać kolejnego meczu i zobaczenia zespołu w akcji. Jeszcze niedawno obawiałem się tego sezonu, ale teraz patrzę w przyszłość z optymizmem :)

Odnośnik do komentarza

Najlepsze jest to, że "kumaci" myślą że te wzmocnienia to dzięki ich protestowi :rotfl:

Z przodu jest bardzo tłoczno, fakt. Do jednego miejsca na środku ataku jest 4 kandydatów (Buval, Sazankow, Buzała i Dawidowski) i któryś z nich być może nie zmieści się nawet na ławce. W zimowym okienku trzeba sprowadzić zmiennika dla Andriuskeviciusa. Dobrze byłoby się też pozbyć Bajicia i Nowaka, ale to pewnie dopiero po sezonie.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Najsłabszy mecz w tym sezonie, ale są 3 punkty. To najważniejsze. Niezła pierwsza połowa, druga tragiczna, nie dało się oglądać. Szkoda nieuznanego gola Buzały, z perspektywy trybun wyglądał na prawidłowy. Ale ważne, że jest zwycięstwo, może Buval będzie snajperem, którego tyle już szukamy.

Odnośnik do komentarza

Najsłabszy mecz w tym sezonie, ale są 3 punkty. To najważniejsze. Niezła pierwsza połowa, druga tragiczna, nie dało się oglądać. Szkoda nieuznanego gola Buzały, z perspektywy trybun wyglądał na prawidłowy. Ale ważne, że jest zwycięstwo, może Buval będzie snajperem, którego tyle już szukamy.

 

Najsłabszy był zdecydowanie mecz w Bytomiu.

O Buzale nawet nie wspominaj, to co zrobił w 1. połowie wołało o pomstę do nieba. Buval bardzo fajny, dobrze się zastawia, jest silny i widać że wie, jak się strzela bramki. Będzie z niego sporo pociechy, potrzebny mu tylko lepszy partner w ataku. Zadziwia mnie kondycja Lukjanovsa. Facet nie wygląda na tytana, ale biega niesamowicie dużo.

 

@Manort - Sazankov grał 10 minut w Bełchatowie i nie pokazał nic. Wczoraj cały czas siedział na ławie.

 

Edyta właśnie obejrzała skrót meczu na ekstraklasa.tv i przy bramce Buzały spalony był.

Odnośnik do komentarza

Lechia - Górnik 5:1 :jupi: :jupi:

 

Prawda jest taka, że te 5 bramek to... najniższy wymiar kary. Ilość zmarnowanych sytuacji przez Lechię niesamowita. W zasadzie nie ma kogo wyróżniać bo cały zespół zagrał wspaniale, nawet Buzała :keke:. Bramka dla Górnika padła do ewidentnym zagraniu ręką, cały stadion to widział oprócz sędziego :| W ogóle sędziowanie był bardzo słabe.

Mecz życia zagrał chyba Bajić, któremu przez pewien czas wychodziło wszystko. Traore na swoim, wysokim poziomie, szkoda tylko tych wszystkich zmarnowanych sytuacji. Wołąkiewicz awaryjnie przesunięty na lewą stronę tradycyjnie czyścił wszystko. Surma jest chyba w życiowej formie, większość ataków przeciwników środkiem kończy się na nim.

Powoli zaczynam się zastanawiać czy to przeciwnicy są tacy słabi czy Lechia taka dobra. Drużyny Ruchu, Śląska, Bełchatowa i Górnika właściwie nie istniały w meczach z nami, z Jagą w pierwszej połowie mecz był wyrównany (druga to była loteria) i tylko z Cracovią i Polonią Bytom Lechia zagrała słabo.

 

Teraz pora na Legię, przy takiej formie jestem spokojny o wynik :)

Odnośnik do komentarza

Co tu dużo mówić, zagraliśmy fantastycznie, Górnik ma szczęście, że nie stracił dwa razy więcej goli. Cichym bohaterem meczu dla mnie Surma, jest w świetnej formie i wprowadza mnóstwo spokoju w środku pola. Trzeba też przyznać, że letnie transfery sprawdzają się w stu procentach. Szkoda teraz trochę straconych punktów z pierwszych spotkań sezonu, ale najważniejsze, że teraz wszystko idzie do przodu. Legia powinna się nas obawiać, jeśli nasi zawodnicy podejdą do meczu w Warszawie z wiarą w to, że można wygrać mogą wywieźć z Łazienkowskiej komplet punktów.

 

A dziś druga dobra wiadomość, do kadry powołany został Hubert Wołąkiewicz :jupi:

Odnośnik do komentarza

Dla wszystkich oczywiście powołanie dla Huberta jest zaskakujące :kekeke:

Ligowy obrońca nie wyróżniał się niczym szczególnym w meczach "Biało-Zielonych", ale mimo to znalazł uznanie w oczach selekcjonera.

Niczym się nie wyróżniał poza tym że był nie do przejścia i nie popełniał błędów :keke: Prawda jest taka że Hubert od czasu kiedy szkoleniowcem Lechii jest Kafar prezentuje się świetnie. Jest opanowany, nie wybija piłek na oślep. Jego jedyną wadą jest chyba wzrost, ale jednym z najlepszych DC na świecie jest równie niski Puyol :P Szczerze mówiąc nie sądziłem że Smuda go zauważy, biorąc pod uwagę jego przywiązanie do nazwisk.

 

Do kadry został powołany też Bonin, który Wołąkiewicza w sobotnim meczu przeszedł chyba raz :kekeke:

Odnośnik do komentarza

Warszawa zdobyta, po może i brzydkim meczu pokonujemy Legię absolutnie pewnie i zasłużenie. Wszyscy zawodnicy zasłużyli na wielkie brawa i gratulacje. Świetne jest to, że mimo słabszej dziś postawy Traore, kto inny potrafił pociągnąć zespół do ataku. Świetnie grał Nowak, Bąk, Deleu, Wołąkiewicz. Brak mi słów dla opisania Surmy, który jest obecnie czołowym defensywnym pomocnikiem w lidze.

Na minus dziś Lukjanovs, ale asystę zaliczył. Słabiej na tel zespołu wypadł też Bajić, tracił dużo piłek i oddał niecelne strzały. Ale zwycięzców się nie sądzi.

I tylko szkoda, że derby dopiero za dwa tygodnie, bo czuję, że moglibyśmy spokojnie grać choćby jutro ;) Trzeba jednak zachować nerwy na wodzu, bo w poprzednim sezonie też po dwóch wygranych w dwóch pierwszych meczach przyszedł fatalny mecz z Odrą, oby to się nie powtórzyło.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się w pełni, w zasadzie nie muszę nic dodawać. Bardzo podobał mi się pomysł Lechii - przeczekać Legię przez 15-20 minut każdej połowy i wtedy odważniej zaatakować. Do grona świetnie grających dopisałbym też Wiśniewskiego. Bajić nie grał tak źle, technicznie jest wyszkolony znakomicie, czasami tylko za wolno myśli :keke: Surma przeżywa drugą młodość, genialnie gra.

Odnośnik do komentarza

Lechia może być czarnym koniem w tym roku. Dobrze dla niech, że te transfery jakieś tam zrobili, bo cienko to wyglądało w sierpniu, widać że Duval i inni wnieśli do tej drużyny, 8 bramek w 2 meczach robi wrażenie. Szkoda tylko konfliktu z kibicami, który mimo, że jest zawieszony, ale przy takiej drużynie powinien być pełny ten stadion, bo w Gdańsku powinien być głód na piłkę po tylu latach posuchy

Odnośnik do komentarza

Lechia może być czarnym koniem w tym roku. Dobrze dla niech, że te transfery jakieś tam zrobili, bo cienko to wyglądało w sierpniu, widać że Duval i inni wnieśli do tej drużyny, 8 bramek w 2 meczach robi wrażenie. Szkoda tylko konfliktu z kibicami, który mimo, że jest zawieszony, ale przy takiej drużynie powinien być pełny ten stadion, bo w Gdańsku powinien być głód na piłkę po tylu latach posuchy

Może ktoś przyblizyć czego dotyczy ten konflikt?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...