Skocz do zawartości

Lechia Gdańsk


Rekomendowane odpowiedzi

Wołąkiewicz sobie zasłużył na "Judasza" i "sprzedałeś się za AGD", niech teraz nie zgrywa świętego.

 

Podoba mi się to, że wreszcie Lechia pomimo, że nie gra pięknie, to wygrywa mecze. Szansa na europuchary jest i trzeba to wykorzystać.

Czy uda się zagrać w LE czy nie i tak najważniejszym zadaniem będzie zatrzymanie Traore. Drugiego takiego zawodnika (w takiej cenie) prawdopodobnie nie uda się znaleźć.

Odnośnik do komentarza

Nie rozumiem, w czym problem. Wołąkiewicz miał prawo odejść, a kibice mają prawo mieć o to do niego pretensje. Czy kibice Barcy nie bluzgali na Figo, gdy wykorzystując klauzulę w kontrakcie czmychnął do największego rywala? Normalne emocje, nie rozumiem, czym takim kibice Lechii zasłużyli sobie na określenie "idioci".

Odnośnik do komentarza

1) Szopką przy odejściu. Długo zwodził kibiców i działaczy chociaż wiedział, że klub nie będzie w stanie spełnić jego wygórowanych oczekiwań finansowych. Buzała jasno powiedział, że chce odejść. Pomimo tego, że Buziego nigdy nie lubiłem, to mam do niego szacunek, bo zachował się jak facet. Z Wołąkiewiczem sytuacja jest dokładnie odwrotna.

2) Odszedł do Lecha a wiadomo, jaki jest stosunek kibiców Lechii do Arki i jej zgód.

Odnośnik do komentarza

Spory pech we wczorajszym meczu z Widzewem (2 razy poprzeczka, raz słupek, nieprawidłowo nieuznany gol Bajicia) i teraz trzeba liczyć na potknięcie Jagi :/ Łatwo nie będzie, ale mam nadzieję, że uda się przynajmniej wygrać z Zagłębiem na pożegnanie stadionu przy Traugutta 29.

Odnośnik do komentarza

No i niestety nie udało się wygrać. Szkoda, bo mam wrażenie, że ten sezon był lepszy od poprzedniego i Lechia zasługiwała na wyższe miejsce. Kilka punktów zabrali nam sędziowie (Wisła, Bełchatów, Korona, Widzew), kilka punktów sami piłkarze pogubili (Polonia W., Zagłębie) i ostatecznie zamiast wicemistrzostwa jest dopiero 8. miejsce.

Jak już pisałem, najważniejsze będzie zatrzymanie Traore. Widać, że chłopak ma trudny charakter, w dodatku śmierć ojca go rozbiła, ale to jeden z najlepszych zawodników w lidze. Oprócz niego zdecydowanie na pochwały zasługują Lukjanovs, Nowak, Surma, Vucko i Kapsa.

Jak najszybciej pozbyć się trzeba za to Buvala. Nie dość, że strzelił tylko 2 bramki (ostatnią z Legią, 1 października!), to jeszcze podobno zarabia najwięcej w drużynie. Ja bym spróbował też sprzedać Bąka, który popełnił w tym sezonie mnóstwo błędów. Nie wiem po co go Kafar wystawiał w pierwszym składzie, młody Janicki prezentował się całkiem nieźle i to on powinien grać, co zaprocentowałoby w przyszłości.

Trzeba koniecznie pozyskać napastnika i prawego obrońcę, może też stopera (jeśli Kożans nie wróci do formy). Przydałby się też następca Surmy, bo Łukasz już długo nie pogra.

 

Gratulacje dla Wisły i Śląska, na szczycie tabeli mogła być Wielka Trójka, szkoda że Lechia się nie dostosowała poziomem.

Odnośnik do komentarza

Koniec sezonu spieprzyliśmy kompletnie, a szkoda, bo po w sumie całkiem niezłych występach kończymy tylko na 8. miejscu i pewnie niedługo mało kto będzie ten sezon pamiętał.

 

Priorytet na okienko transferowe to pozbycie się Buvala. Nikt by też nie płakał po Sazankowie, Pietrowskim i Poźniaku. Potrzebne wzmocnienia to zdecydowani środkowy pomocnik i napastnik. Obrona generalnie wygląda dosyć przyzwoicie. Andruskievicius ma spory talent i powinien zostać w Lechii na długo. Pewnym punktem jest Vucko, który moim zdaniem jest w czołówce stoperów Ekstraklasy. W parze z nim wolałbym oglądać Kożansa zamiast Bąka. Na prawej Deleu to też jak na naszą ligę niezły zawodnik. W pomocy Surma i Nowak przez prawie cały sezon grali dobrze, szczególnie podobało mi się zaangażowanie Nowaka. Jednak potrzebny jest do nich jakiś dobry środkowy pomocnik (Majewski albo Cywka mi się marzy, ale to nierealne). W Ataku Lukjanovs, Traore i do tego przydałby się ktoś w rodzaju Genkowa z Wisły.

Odnośnik do komentarza

Koniec sezonu spieprzyliśmy kompletnie, a szkoda, bo po w sumie całkiem niezłych występach kończymy tylko na 8. miejscu i pewnie niedługo mało kto będzie ten sezon pamiętał.

 

Priorytet na okienko transferowe to pozbycie się Buvala. Nikt by też nie płakał po Sazankowie, Pietrowskim i Poźniaku.

 

Taki talent... Do Jagi nie przeszedł bo trener za dużo by wymagał. Poszedł do Kafarskiego, który mało wymagał. Teraz taki efekt. Po szopce z Jagą wiadomo było, że zawodnik jest mało ambitny.

Odnośnik do komentarza

hmm, ale Bąk nieźle sobie radził na prawej obronie przecież. może jak wróci Kożans to tam zostanie przesunięty zamiast Deleu?

 

Na prawej stronie grał wręcz znakomicie imo, do czasu kontuzji w meczu z Piastem. Po niej już nie było tak dobrze.

 

Vucko brakuje zwinnosci, dynamiki.

 

Ale ma wzrost, coś za coś. Moim zdaniem to, jak na naszą ligę, świetny stoper.

 

Ja bym Poźniakowi dał czas, Bajić też miał kiepskie wejście do drużyny. Kiedy jednak nabrał pewności, zaczął grać naprawdę nieźle.

Deleu jest przyzwoity, ale tylko to. Na początku sezonu grał świetnie, wydaje mi się, że brakuje mu konkurencji.

Buval ma podobno zapis w umowie, że można ją rozwiązać po sezonie. Naprawdę nie wiem co musiałoby się stać w głowie Kafara, żeby z tego zapisu nie skorzystał.

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...