Skocz do zawartości

Lechia Gdańsk


Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda straconych punktów z Koroną ale w sumie to sami się o to prosiliśmy. Zamiast dobić rywala cofnęliśmy się do obrony i Korona to wykorzystała. Gol dla Korony wisiał w powietrzu, a my zamiast oddalić grę od własnej bramki, głupio się pod nią bawiliśmy no i skończyło się źle. Szkoda znowu Lucka, bo miał kapitalną okazję w której minimalnie chybił. Wydaje mi się też że w pewnym momencie sędzia powinien podyktować dla nas karnego, po zagraniu ręką któregoś z zawodników Korony. Na plus dziś zdecydowanie Kaka, piękny gol, walka w obronie o każdą piłkę, podobało mi się jego zaangażowanie. W Koronie zdecydowanie najlepszy Edi, to moim zdaniem jeden z najlepszych obcokrajowców w naszej lidze. Dużo widzi, dobrze rozgrywa, bez niego Korona praktycznie nie istnieje. Niestety Kafarski za szybko zaczął robić defensywne zmiany no i nie możemy się cieszyć ze zwycięstwa.

W środę mecz z Odrą w Pucharze, trzeba zrewanżować się im za porażkę 0-2 i awansować do następnej rundy.

Odnośnik do komentarza

Właściwie mógłbym tylko napisać "+1", bo w pełni zgadzam się ze Szramkiem. Do bardzo słabego sędziowania w Polsce już się przyzwyczaiłem, ale jak żaden sędzia (szczególnie liniowy) nie zauważył ewidentnej ręki zawodnika Korony to nie jestem w stanie pojąć. Nie ma jednak co zwalać na sędziego, Korona była słabiutka (szczególnie w drugiej połowie) i trzeba było ją powieźć 3-4 bramkami. Nie da się jednak wygrać mając w składzie atrapę napastnika (Buzała) i atrapę piłkarza (Rogal).

Jestem ciekawy co zrobi Kafar kiedy wróci Mysona, bo Kaczmarek świetnie sobie radzi na obronie.

Odnośnik do komentarza

Jestem lekko zdziwiony, bo Kafarski mówił, że Tomek najwcześniej zagra w Lechii w rundzie wiosennej :) Szutowicz wykonał świetną robotę. Oby Dawidowski jak najszybciej wyrzucił ze składu Buzałę.

 

BTW Tomek jest wychowankiem Lechii, jakby ktoś nie wiedział.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nie wiem już co muszą zrobić Buzała i Rogal, żeby Kafar ich wreszcie wywalił ze składu :picard: To się w głowie nie mieści, ci zawodnicy nadają się maksymalnie do 3. ligi. Kolejna strata punktów u siebie i znowu ci dwaj "piłkarze" zaprezentowali żenujący poziom. Trener powinien postawić na młodych, którzy może pokazaliby chociaż odrobinę ambicji. Póki Dawidowski nie jest gotowy do gry od początku to zamiast Buzały grać powinien albo Wiśniewski (któy umiejętności wielkich nie ma, ale chociaż umie trafić w piłkę) albo Szuprytowski. Od Rogala na prawej obronie lepiej poradziłby sobie każdy, najlepszym rozwiązaniem na chwilę obecną byłoby chyba postawienie na Osłowskiego i przesunięcie Kaki na drugą stronę.

Szkoda mi trochę Huberta, bo on akurat cały mecz grał całkiem nieźle a teraz wszyscy będą mieli do niego pretensje za niestrzelonego karnego.

 

O arbitrze nie będę się wypowiadał, bo wszyscy polscy sędziowie prezentują jeden poziom - kompletne dno.

Odnośnik do komentarza

Wiadomo od dawna, że Rogal i Buzała nie mają umiejętności na ekstraklasę. O ile Buzi nadrabia to walecznością o tyle Rogalski po prostu się nie nadaje i powinien się z Lechią pożegnać. Do odstrzału jest też Bajić, jak widziałem jak on przyjmuje piłkę i zastanawia się pół godziny co z nią zrobić, to myślałem że mnie zaraz krew zaleje. Prawa strona praktycznie nie istniała, w środku mało ruchu, na lewej jak zwykle aktywny Kaka, ale Ljukanovs nie mógł sobie znaleźć miejsca. Zdecydowanie musimy wzmocnić skrzydła. Zmiennik dla Krzyśka Bąka jest konieczny.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ważne zwycięstwo z Cracovią 1:0 ale jeśli ktoś zaczął oglądać mecz w 60. minucie to nic nie stracił. Wcześniej na boisku panował totalny chaos. Nad tym wszystkim kompletnie nie umiał zapanować sędzia, który był cienki jak sik węża :/ Ładna akcja zakończona bramką Dawidowskiego. Tytuł dla najsłabszego z najsłabszych dostaje Nowak, który generalnie przeszkadzał we wszystkim. Na plus tylko Kapsa, Surma, Ivans i Pietrowski.

Odnośnik do komentarza

Wystawianie Lukjanovsa na skrzydle to marnowanie jego potencjału, jego dośrodkowania wołają o pomstę do nieba. Łotysz jak grał na szpicy zawsze był wyróżniającym się zawodnikiem, który dawał Lechii bardzo dużo jakości w ofensywie. Kapitalne wejście zaliczył Pietrowski, z tego zawodnika Lechia i może nawet reprezentacja może mieć w przyszłości wiele pociechy.

Odnośnik do komentarza

http://www.sport.pl/sport/1,65025,7362662,Ekstraklasa__Osmiu_pilkarzy_moze_odejsc_z_Lechii_Gdansk.html

Spore zmiany planowane są w przerwie zimowej w Lechii. Na wiosnę w barwach gdańskiego klubu możemy nie zobaczyć aż ośmiu piłkarzy. W poniedziałek z zespołem pożegnał się także trener Tomasz Kafarski. Szkoleniowiec biało-zielonych nie odchodzi jednak z klubu, tylko razem ze swoim asystentem Piotrem Gruszką wyjechał na staż do Feyenoordu Rotterdam, na którym będą przebywać do 23 grudnia. Na własną prośbę chce odejść bramkarz Mateusz Bąk, który przeszedł z Lechią cały szlak od klasy A do ekstraklasy. Ten 26-letni bramkarz może zamienić nadmorski klimat na śląskie powietrze - jego pozyskaniem zainteresowana jest chociażby Polonia Bytom. - Kiedy bronił, Mateusz był silnym punktem drużyny, ale teraz numerem jeden jest Paweł Kapsa - mówi trener Lechii Tomasz Kafarski. - Bąk sam przyszedł do mnie i powiedział, że chce spróbować swoich sił w innym klubie, bo dla jego rozwoju najlepiej będzie, jeśli zmieni otoczenie. Ja na pewno nie będę czynił mu przeszkód".

 

Trzem innym zawodnikom postanowiono dać wolną rękę w poszukiwaniu klubu, a czterech młodych piłkarzy gdańscy szkoleniowcy zamierzają wypożyczyć do zespołów z niższych klas. - Pierwszy wariant dotyczy stopera Jacka Manuszewskiego oraz napastników, Macieja Kowalczyka i Andrzeja Rybskiego, którzy mają ważne kontrakty do końca tego sezonu - kontynuuje trener Kafarski. - Oczywiście nikt ich nie wyrzuca z Lechii, ale zdaję sobie sprawę, że ci gracze mogą być niezadowoleni z liczby minut, które mieli okazję spędzić jesienią na boisku. To są naprawdę nieźli zawodnicy, ale w mojej koncepcji prowadzenia zespołu nie przewidziałem dla nich wiodących ról. Jeśli nie znajdą sobie nowych zespołów zostaną oczywiście w Gdańsku i nadal będą trenować z pierwszą drużyną.

 

Na czasową przeprowadzkę mogą natomiast szykować się Robert Hirsz, Jakub Kawa, Piotr Kasperkiewicz i Damian Szuprytowski. "Dla rozwoju tych młodych zawodników najważniejsza jest możliwość regularnego grania, a na razie w Lechii nie mogą na to liczyć. Dlatego chcemy ich wypożyczyć na pół roku do innych zespołów. Uważam, że z powodzeniem poradzą sobie w I lidze, a w ostateczności mogą trafić do II ligi. Mam nadzieję, że dzięki temu w czerwcu wrócą do nas, jako piłkarze ograni, bardziej doświadczeni i gotowi do podjęcia rywalizacji o miejsce w pierwszym składzie" - zakończył szkoleniowiec Lechii.

 

Szkoda Bączka ale Kapsa spisuje się bardzo dobrze i raczej nie odda pola Mateuszowi. Oprócz Polonii Bytom mówi się także o Cyprze.

Dobre decyzje dotyczące Manu, Kowala i Ryby ale zdecydowanie brakuje mi w tym gronie Rogala i Buziego. To nie są zawodnicy nadający się do Ekstraklasy. Dobrze też, że młodzi być może będą się ogrywać w słabszych klubach, chociaż Kasperkiewicz dobrze grał przed serią kontuzji i jego chętnie bym oglądał przy Traugutta (kosztem np. Bajicia).

 

Słyszałem też, że Łotysze którzy byli na testach zaprezentowali się świetnie i być może zimą trafią do Gdańska.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Bezbramkowy remis z Odrą w pierwszym meczu ligowym w 2010 roku. Szkoda, ten mecz trzeba było wygrać. Bardzo słabo środek pola, o tym co zrobił Nowak szkoda pisać. Dobrze grał Buzała, który oczywiście strzelał beznadziejnie, ale walczył, biegał i nawet nieźle dośrodkowywał z SFG. Niestety brak porządnego napastnika odbija się czkawką. Pietrowski miał piłkę meczową i mógł z nią zrobić wszystko, w sumie nie wiem jak on chciał strzelić bramkę takim strzałem :|

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nie dość, że zimno to jeszcze mecz z Polonią był mega nudny :/ W pierwszej połowie jeszcze coś się działo, druga to już męczarnie. Fajny gol Laizansa, znowu dobry Dawidowski i to by było na tyle. Zbyt dużo podań do najbliższego partnera (co zwykle kończyło się tym, że 3 zawodników klepało sobie piłkę na 5 m2 i nie za bardzo wiedzieli co dalej z nią robić), zbyt defensywna gra pomocników (zwykle stali na 40. metrze, kiedy co najmniej jeden powinien wbiegać w pole karne) i bocznych obrońców. Tragicznie Buzała i Wiśnia, ale to nie nowość. Lukjanovs dał dobrą zmianę i w następnym meczu powinien grać od początku. Śmieszna jest sytuacja Kaczmarka, który często ciągnął tą drużynę, a teraz jest zmiennikiem dla Bąka na prawej obronie. Kafar powinien dać mu szansę na skrzydle. Nowak gra w tym sezonie przeciętnie, ale jakoś łączył pomoc z napadem, w meczu z Polonią wyraźnie kogoś takiego zabrakło.

Odnośnik do komentarza

Kopanina niesamowita, nie dałem rady oglądać tego spotkania. IMO bramka padła po spalonym, ale i tak była ładna, zwłaszcza ten przerzut Bąka, Laizans też (wg Łotyszy) miał być specem od uderzeń z dystansu i pierwszej piłki, ładnie się tutaj złożył. Lubię Lechię ale to wstyd dla ligi że z taką grą można zajmować szóste miejsce w tabeli :/

Odnośnik do komentarza

Nie przesadzajmy, jesienią nie wyglądało to źle. Kafarski chce temu zespołowi nadać określony styl (szybkie granie po ziemi, często z pierwszej piłki) i chwała mu za to, bo większość zespołów w Polsce tego nie ma. Ok, oba wiosenne mecze były bardzo słabe, ale z czasem drużyna będzie grała coraz lepiej. Na szczęście Kuchar to facet, który o sporcie wie mnóstwo (był trenerem reprezentacji Polski w koszykówce kobiet) i mam nadzieję, że da Kafarskiemu spokojnie pracować. Drużyna jest budowana powoli i ma walczyć o miejsce w europejskich pucharach dopiero na nowym stadionie, jest jeszcze mnóstwo czasu. Póki co, przebłyski świetnej gry widać i ja się z tego cieszę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...