Skocz do zawartości

Lechia Gdańsk


Rekomendowane odpowiedzi

Komisja Ligi postanowiła zamknąć dla publiczności stadion Lechii Gdańsk na 1 mecz w zawieszeniu na 6 miesięcy oraz nałożyć na klub karę finansową w wysokości dwudziestu tysięcy złotych w związku z zajściami do jakich doszło podczas meczu 1. kolejki Ekstraklasy Lechia Gdańsk - Arka Gdynia.

W trakcie tego spotkania z sektora kibiców gospodarzy rzucono szklaną butelką w kierunku piłkarzy klubu Arka Gdynia, ponadto wniesiono i odpalono kilkadziesiąt środków pirotechnicznych, a po zakończeniu meczu na ogrodzeniu płyty boiska spalono szaliki klubowe Arki Gdynia.

 

http://www.pilka24.com/news/decyzje-komisji-ligi-z-04082009-30642.html

 

W tym tempie zamknięcie stadionu jest niedaleko.

Odnośnik do komentarza

Cracovia - Lechia 2:6 :respekt:

Pasy były słabe, ale i tak trzeba być zadowolonym z postawy zawodników z Gdańska. Wpływ Kafarskiego na Lechistów było widać już w poprzednim sezonie, ale dopiero teraz drużyna pokazuje pełnię możliwości. Transfer Nowaka póki co wygląda na genialny, oby tak dalej. Lukjanovs też pokazuje się z dobrej strony, świetnie odegrał do Surmy przy bramce na 4:2. Dalej zaskakująco dobrze grają Bajić i Buzała, tym razem pokazał się też Rogal.

 

Za tydzień gramy z Odrą u siebie, jest szansa na 9 punków na samym początku sezonu.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mój komentarz do meczu z Odrą - :picard:

Najsłabszy mecz pod wodzą Kafara. Wszyscy grali słabo (na plus chyba tylko Buzała, który nadal jest w świetnej formie :o), na już dno kompletne zaprezentowali Piątek, Wiśniewski i Mysona. Szkoda pięknego strzału Lukjanovsa, który trafił w poprzeczkę.

Następny mecz pokaże, co było przypadkiem - wysoka wygrana z Cracovią czy porażka z Odrą.

Odnośnik do komentarza

Polonia W. - Lechia 0:1 :jupi:

 

W pierwszej połowie graliśmy świetnie, oprócz pierwszych 5 minut Polonia nie istniała. W drugiej zbytnio się cofnęliśmy, ale Czarne Koszule nie potrafiły skonstruować żadnej porządnej akcji. Na plus zdecydowanie linia obronna (szczególnie Bąk), Kaczmarek, Surma i Lukjanovs. Reszta też poprawnie.

 

Cenne zwycięstwo, póki co wygraliśmy oba wyjazdowe mecze :o

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Środa 21 października 2009 roku powinna być ważnym dniem dla przyszłości naszego Klubu. W samo południe zaplanowano bowiem podpisanie przez władze Lechii porozumienia w celu realizacji wspólnego przedsięwzięcia z firmą Sportfive.

 

– Dopóki jednak nie parafujemy stosownych dokumentów, nie mogę zdradzać szczegółów. Dzięki związaniu się ze światowym liderem marketingu sportowego, mamy jednak okazję znacznie sobie skrócić drogę do elity w piłkarskiej Europie – ujawnia Maciej Turnowiecki, prezes klubu.

 

no to czekamy na szczegóły. brzmi ciekawie :>

Odnośnik do komentarza

Przed meczem remis wziąłbym w ciemno, ale patrząc na przebieg meczu powinniśmy byli pokonać Kolejorza dwoma, trzema golami. Zagraliśmy naprawdę dobry mecz, mieliśmy dobre okazje do strzelenia gola ale brakowało skuteczności. Lech rzadko zagrażał naszej bramce, nie wiem jak wyglądała sytuacja z nieuznanym golem, bo z mojego miejsca nie widziałem zbyt wiele. Za to kartka dla Djurdjevica chyba błędna, bo wydaje mi się, że Kowalczyk kładł się już zanim Djurdjevic go zaatakował. Ogólnie można być zadowolonym ze zdobytego punktu, ale pozostał pewien niedosyt bo byliśmy w tym meczu lepsi.

Odnośnik do komentarza

Przed meczem remis wziąłbym w ciemno, ale patrząc na przebieg meczu powinniśmy byli pokonać Kolejorza dwoma, trzema golami. Zagraliśmy naprawdę dobry mecz, mieliśmy dobre okazje do strzelenia gola ale brakowało skuteczności. Lech rzadko zagrażał naszej bramce, nie wiem jak wyglądała sytuacja z nieuznanym golem, bo z mojego miejsca nie widziałem zbyt wiele. Za to kartka dla Djurdjevica chyba błędna, bo wydaje mi się, że Kowalczyk kładł się już zanim Djurdjevic go zaatakował. Ogólnie można być zadowolonym ze zdobytego punktu, ale pozostał pewien niedosyt bo byliśmy w tym meczu lepsi.

 

Wersja sprzed TV, owszem Lechia była lepszym zespołem, zdecydowanie częściej atakowała lecz to goście wypracowali sobie więcej 100% sytuacji, zwłaszcza Lewandowski w pierwszej połowie powinien strzelić gola, ale nie zdołał posłać piłki z pięciu metrów do pustej bramki. Gol Peszki to wielka niewiadoma, nie oglądałem Ligi+ Ekstra więc nie wiem jak tam fachowcy sie wypowiedzieli, mi trudno było ocenić. Czerwo dla Djurdjevicia jak najbardziej zasłużone.

Odnośnik do komentarza

Również wersja sprzed tv. Druga żółta dla Djurdjevicia jak najbardziej słuszna. A nieuznana bramka dla Lecha, to IMO błąd arbitra. Nie wiem w ogóle, czy dobrze widziałem, bo miałem w domu małe zamieszanie, ale odniosłem wrażenie, że to Kaczmarek? sam wbił tą piłkę do bramki i w dodatku nie był faulowany.

Odnośnik do komentarza

Również wersja sprzed tv. Druga żółta dla Djurdjevicia jak najbardziej słuszna. A nieuznana bramka dla Lecha, to IMO błąd arbitra. Nie wiem w ogóle, czy dobrze widziałem, bo miałem w domu małe zamieszanie, ale odniosłem wrażenie, że to Kaczmarek? sam wbił tą piłkę do bramki i w dodatku nie był faulowany.

 

Piłkę na pewno do bramki skierował klatką Peszko, tylko że chwilę wcześniej wywrócił się stojący przed nim Kaczmarek, dlaczego się przewrócił żadna powtórka nie pokazała, sędzia był w sumie dobrze ustawiony ;>

Odnośnik do komentarza

Moje przemyślenia po meczu:

1. Zaskakujące ustawienie, które przyniosło skutek. Taktyka trochę w stylu Barcelony - Trzech napastników, w tym dwóch cofniętych, trójka w środku i bardzo ofensywnie usposobieni boczni obrońcy. Duży plus dla Kafara.

2. Szkoda, że tylko Lechia chciała grać w piłkę, piłkarze Lecha skupili się na wymuszaniu fauli i ostrej grze.

3. Zwykle nie lubię, kiedy arbitrzy wypaczają wynik meczu (nawet na korzyść Lechii), ale gdyby Lech strzelił bramkę to byłoby to po prostu niesprawiedliwe. Poznaniacy z przebiegu meczu imo nie zasłużyli nawet na 1 punkt.

4. Pan Gil powinien zmienić zawód, najsłabszy sędzia jakiego widziałem. Peszko w ciągu pierwszych 17 minut popełnił 5 fauli, a nie dostał nawet upomnienia od arbitra.

5. Świetny Kaczmarek, który kompletnie nie dał pograć Peszce i całkiem przyzwoicie grał w ataku.

6. Równie dobry mecz Pietrowskiego, który rządził środkiem pola. Marcin dobrze odbiera piłkę, dokładnie podaje i co najważniejsze ma genialny przegląd pola. Będzie z niego pociecha :)

7. Krzysiek Bąk :respekt: Nie wiem, co w kadrze robi Rzeźniczak. Prawy obrońca Lechii zjada go na śniadanie. Swoją drogą, na wymianie Trałka - Bąk znacznie lepiej wyszła Lechia, bo dostała nie tylko lepszego zawodnika, ale i pieniądze.

8. Buzała sporo biegał i dobrze panował nad piłką, ale za to co zrobił po podaniu Zabłockiego powinno się mu obciąć pensję :|

9. Dobry debiut Kożansa, który może wygryźć z pierwszego składu Cvirika.

 

Mam nadzieję, że Kafarski będzie miał jaja i w następnym meczu również zagramy 4-3-3, bo Piast to przeciwnik do ogrania.

Odnośnik do komentarza

Ad.2

Lechia faulowała tyle samo razy i z podobną agresją.

Ad.3

Remis jak najbardziej sprawiedliwy, Lechia miała większe posiadanie piłki, ale to Lech miał groźniejsze ataki.

Ad.4

Pisałem o tym w livescorze. Gil się nie nadaje do Ekstraklasy, może nawet do 1 ligi.

Ad.7

Może przez te dwie straty kiedy poszły kontry Lecha?

Ad.9

Poza tą żółtą kartką i jeszcze dwoma głupimi faulami niczym dobrym się nie popisał.

Odnośnik do komentarza

2. Może i tak, z pozycji trybun inaczej to widziałem. Piłkarze Lecha jednak niesamowicie aktorzyli, kiedy najpierw padali jak w agonii, a pięć sekund później wstawali i grali dalej jakby nigdy nic.

3. Jakie groźniejsze ataki? :lol: Poza sytuacją Lewego (po błędzie sędziego), nieuznaną bramką i rajdem Peszki Lech tylko bezproduktywnie wrzucał piłkę w pole karne. Lechia miała natomiast sytuacje Buzały, Bąka, Nowaka (kiedy to dwa razy trafił w obrońców, a co najmniej jeden z tych strzałów leciał w okolice słupka) i bodajże Wiśniewskiego w ostatniej minucie.

7. Takie jest ryzyko, kiedy obrońca wybiega do przodu. Chłopak ma jednak świetną kondycję i dużą (jak na swój wzrost) szybkość. Gdyby popracował jeszcze nad wrzutkami, byłoby super.

9. Ja widziałem sporo więcej, może w telewizji nie było tego widać.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...