Skocz do zawartości

Polonia Warszawa


Rekomendowane odpowiedzi

nie jest rzeczą normalną, że z dwóch klubów które awansowały do europejskich pucharów na jedną wydaje się kwoty rzędu kilkuset milionów złotych, a na drugiej się de facto zarabia ("modernizacja" za 200 tys. zł, wpływu z najmu stadionu ok. 340 tys. zł netto)

 

Ile jeszcze razy bedziesz pisal to samo w co drugim poscie? Nudne sie to robi powoli.

Odnośnik do komentarza

@marshall - rzekomo Grembocki miał zostać pierwszym trenerem jeśli uzyska awans do europejskich rozgrywek. jeśli nie, to miał zostać w klubie, ale w innej roli.

 

@Cavior - będę pisał do upadłego (albo bana :P). większość pisze o marnych warunkach na stadionie Polonii, o zamkniętym sektorze gości itd. może i jestem monotematyczny, ale WOSiR tym bardziej - wczoraj oraz dzisiaj pokazano, że Polonia to tylko taki gość, który rozgrywa tam spotkania co 2 tygodnie i płaci rynkową stawkę za wynajem - nic więcej. (1) Młoda Ekstraklasa grała mecz u siebie w... Nowym Dworze Mazowieckim, (2) zamiast wymiany murawy i jej odpowiedniej pielęgnacji są rugbyści, (3) podczas tego meczu kolejny raz zasłonięto banner "Polonia Warszawa", (4) a kibice nie mogli obejrzeć meczu z Górnikiem w klubowej kawiarni, bo rugbyści z WOSiRem nie wyrazili na to zgodę. 4 splunięcia w twarz w przeciągu 48h, faktycznie - nie warto poświęcać uwagi takim błachostkom, niech będzie jak jest.

poza tym nie pisze "tego samego w co drugim poście" - zawsze staram się dopisać coś nowego, coś ubarwić, sprowokować jakąś dyskusję czy coś ;) taki już ze mnie zakapior i rycerz przegranej sprawy, jak będzie trzeba to i całą scenę eFeMową poruszę :P

 

co się zmieniło od spotkań "na własnym boisku" w Płocku? nic, stadion mimo wielu pięknych słów i obietnic nadal nie spełnia wymogów UEFA, a niedługo nie będzie można grać na nim nawet w Ekstraklasie, nie mówiąc o pucharowych spotkaniach z Azerami itp.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

chyba w gazecie.pl pracują nad poprawą klikalności, bo nie wiem jak inaczej wytłumaczyć rozdźwięk między tytułami w GW, a na gazecie.pl

 

było Polonia "sprzeda się" Górnikowi?!, a teraz Kibolsko-powstańcze graffiti Polonii :picard: w końcu wiadomo od dawna, że Muzeum Powstania Warszawskiego od dawna współpracuje z kibolami, aby upamiętnić 13 powstańców, których rozstrzelano na stadionie przy Konwiktorskiej.

pozytywna akcja, a wystarczy wcisnąć kibola i człowiek zastanawia się o co chodzi i czego ci emeryci-bandyci w kapeluszach chcą od ofiar Powstania Warszawskiego.

Odnośnik do komentarza

chodzi Ci o murale wykorzystujące znak Polski Walczącej? takie jak te:

http://www.jp85.pl/images/graffiti/graffiti7.jpg

http://www.jp85.pl/images/graffiti/graffiti70.jpg

 

faktycznie - Bordziłowski, Popławski czy inni się w grobach przewracają... :roll: tego typu wrzuty, ze względów historycznych, są strzałem w kolano i nie wiem czemu tego typu rzeczy nadal się pojawiają, bo przecież Legioniści potrafią niezłe grafy zrobić.

 

natomiast współpraca Polonii z Muzeum Powstania Warszawskiego, to nie jest coś nowego - już od dłuższego czasu były prowadzone wspólnie lekcje historii, Piekarzewski zorganizował turniej Małego Powstańca itd.

 

co do konkursu, to Stowarzyszenie Wielka Polonia zawiesiło swój udział w konkursie:

Stowarzyszenie Wielka Polonia informuje o zawieszeniu swojego udziału w projekcie graffiti na stadionie Polonii Warszawa. W związku z brakiem współpracy ze strony Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji z KSP Polonia Warszawa, zdecydowaliśmy się zawiesić współpracę Stowarzyszenia sympatyków Polonii Warszawa z WOSiRem przy projekcie ?Graffiti 1944?.

 

Wyrażamy głęboki smutek, że jako pomysłodawcy i organizatorzy Projektu, który ma upamiętniać bohaterów Warszawy z 1944 roku, zostaliśmy zmuszeni do takiej decyzji.

 

NIE wyobrażamy sobie kontynuowania współpracy z podmiotem utrzymywanym z podatków Warszawiaków, który naszym zdaniem robi wszystko, by Warszawska Polonia przestała istnieć.

 

Puste obietnice wyborcze Pani Hanny Gronkiewicz-Waltz i jej zaplecza politycznego oraz indolencja pracowników Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji prowadzą do marginalizowania Naszego Klubu w stolicy.

 

Oświadczenia o modernizacji obiektu Polonii Warszawa, potwierdzane publicznie przez Dyrektora Biura Sportu - Pana Wilczyńskiego oraz pracowników WOSiR - Panów Kopaniaka i Pietruszkę, pozostają wyborczymi sloganami, a podejmowane działania mają charakter pozorny.

 

Informujemy, że do czasu wyjaśnienia wszystkich spraw związanych z przyszłością stadionu Polonii Warszawa nie wyobrażamy sobie dalszej współpracy z władzami miasta oraz z WOSiRem. Nie zgadzamy się na wykorzystywanie tej współpracy jako ?listka figowego? do braku decyzji, zaniechania, a wręcz negacji przyszłości sportu profesjonalnego w Klubie Polonia Warszawa.

 

Niniejszym zwracamy się do Pani Prezydent Miasta o zrealizowanie swoich obietnic wyborczych, składanych publicznie na stadionie Polonii w okresie wyborów prezydenckich.

 

Z poważaniem,

Stowarzyszenie Przyjaciół Czarnych Koszul WIELKA POLONIA

http://www.wielkapolonia.pl/serwis/content/view/2294/1/

Odnośnik do komentarza

ten spontan trochę wymknął się spod kontroli, ale wycinanie pół zdania z kilkugodzinnej obecności kibiców Polonii w PKiN jest jawną manipulacją i trochę na poziomie TVN, który mówi o 50 kibicach :kekeke:

było 200-250 osób, bez awantur, kulturka i spokój. głośniki o których pisze TVN też nie wiem skąd się wzięły, no chyba że kibicowskie gardła to jakiś nowy typ głośników ;) na kilkanaście artykułów obiektywnych, zawsze się znajdzie jakiś który szuka dziury w całym - tak było i w tym przypadku. Cavior, ogłosili jakiś nabór w TVN Warszawa, czy tak spontanicznie napisałeś?

 

 

Polonia otrzymała licencję na grę w Ekstraklasie warunkowo, jeśli nie będzie sektora gości i systemu identyfikacji kibiców, to przez zaniechania miasta Polonia automatycznie spadnie i będzie mogła jedynie wystawić zespół w IV lidze. WOSiR nadal tylko obiecywał, a jedyny ogłoszony przetarg związany z Polonią, to... "Zakup aeratora, kosiarki oraz pisakarki - maszyn do konserwacji i pielęgnacji murawy boiska piłkarskiego stadionu Ośrodka Polonia"

 

coraz głośniej się mówi o tym, że JW sam by sfinansował niezbędne prace modernizacyjne. taką gotowość wyrażał już na początku roku, ale nie wiedzieć czemu miasto nie chce pójść na taki układ. w tym momencie miasto woli zarabiać na Wojciechowskim, który poza piłkarzami musi utrzymywać dodatkowo basen i halę, które znajdują się przy Konwiktorskiej. on proponuje normalny układ - skoro nie macie kasy, to ja to zrobię, ale zwolnijcie mnie z wysokiego czynszu. wolą jednak postawę typu: my nie mamy, a wam nie pozwolimy zrobić - podobnie zresztą było z Marymontem.

murawa, sektor gości, obiekty treningowe, nowy stadion - w żadnym z tych punktów Polonia nie mogła liczyć na pomoc miasta, ba - jeśli są działania, to tylko takie, które mają na celu przeszkodzenie w realizacji jakichkolwiek planów modernizacyjnych.

umowa na wynajem jest krótka (2 czy 3 lata), więc Wojciechowski też nie ma specjalnie pola manewru. najlepiej jakby sam zrobił, a potem jeszcze płacił rynkową stawkę za wynajem i utrzymywał basen oraz halę, z których głównie korzysta WOSiR. :doh!:

 

o wypowiadziach Kalbarczyka, Pietruszki czy Kopaniaka szkoda gadać. zresztą czego wymagać od członków SKLW, byłych prezesów Legii czy osób które w swoim dyrektorskim gabinecie wieszają szaliki Legii? ciągłe to samo: "wicie, rozumicie, kryzys, a to że nic od kilku lat nie robimy.. no bo kryzys... to nie znaczy że nam na Polonii nie zależy... bo przecież kryzys... a plany mamy wielkie, tylko nie możemy ich zrealizować, bo kryzys. zresztą sami rozumicie".

 

w poniedziałek będzie nadzwyczajna sesja Biura Sportu w sprawie Polonii. mam nadzieję, że zostanie coś ustalone, nawet wyjątkowo Wojciechowskiego zaprosili. jeśli nie, to miasto zdegraduje Polonię, a co będzie później to nawet nie chcę specjalnie czarnych scenariuszy analizować.

to nie jest walka o pieniądze, to jest walka o przetrwanie. Wojciechowski proponuje swoje prywatne pieniądze (bo JWC Holding nie wkłada w Polonię), proponuje sensowne i niewygórowane sposoby rozliczenia. dodatkowo kwoty są śmieszne, nawet w porównaniu z kasą wydaną na korty Legii, o stadionie nie mówiąc.

 

murawa, sektor gości, szatnie, oddzielne wejścia, krzesełka, obiekty treningowe, system identyfikacji, nowy obiekt - w ilu z tych kwestii miasto cokolwiek pomogło?

 

Warszawianka nie ma kasy na rozpoczęcie przygotowań do sezonu, impas w sprawie Skry trwa od wielu lat, w Politechnice też się nie przelewa i sytuacja zmierza ku krawędzi, piłkarska Polonia może de facto zniknąć, dwie koszykarskie Polonie w Ekstraklasie nie mają odpowiedniej hali, pływacy i lekkoatleci nie mają odpowiednich warunków do trenowania, o zawodach nie mówiąc - tak wygląda stołeczny sport.

Odnośnik do komentarza
było 200-250 osób, bez awantur, kulturka i spokój. głośniki o których pisze TVN też nie wiem skąd się wzięły, no chyba że kibicowskie gardła to jakiś nowy typ głośników na kilkanaście artykułów obiektywnych, zawsze się znajdzie jakiś który szuka dziury w całym - tak było i w tym przypadku. Cavior, ogłosili jakiś nabór w TVN Warszawa, czy tak spontanicznie napisałeś?

 

Grożenie awanturą i zamieszkami to wlaśnie ta 'kulturka' ?

Odnośnik do komentarza

Cavior - i to jedyny punkt wypowiedzi do którego się odniesiesz?

Grożenie awanturą jest głupie i nie jest tą kulturką ale napisz mi najpierw czy byłeś na tym spotkaniu, to mnie bardzo ciekawi. Albo czy znasz informacje o nim z jakiegoś innego źródła niż z mediów. shqvarny napisał że to zdanie zostało wycięte z całego spotkania a Ty na nim budujesz tylko polemikę.

Odnośnik do komentarza

:picard: to nie jest "kulturka", to jedno zdanie było zupełnie niepotrzebne i po prostu głupie - tego nie podważam. chcesz rozmawiać o JEDNYM zdaniu czy o kilku godzinach kiedy to kibice Polonii byli w PKiN, o wystąpieniu Jacka Kamińskiego, o rozmowach z Wilczyńskim itd.?

 

ze względu na egzamin nie mogło mnie być od 11 w pekinie :-/ relację mam bezpośrednio od osób które tam były, od tych którzy rozmawiali z władzami miasta. w tamtej mowie generalnie było o tym, że obietnic to już było mnóstwo, żeby się nie wykręcali kryzysem, bo te sprawy są poruszane od co najmniej kilku lat, że nie ma mowy o odkładaniu konkretnych rozmów w czasie, bo tego po prostu nie ma itd. "wariant krakowski" wypłynął później i tutaj po prostu już poniosła fantazja i wylała się frustracja karmiona przez lata niespełnionymi obietnicami.

 

kibice walczyli też tak:

http://www.wielkapolonia.pl/serwis/images/...nia-trasa-f.jpg

http://i43.tinypic.com/2cz24a1.jpg

http://i42.tinypic.com/2hqbcet.jpg

Odnośnik do komentarza
Tak, jedyny. O ile z tym, ze jakies dofinansowanie dla Polonii byc powinno, sie zgadzam i rozumiem ze kibice walcza o to, ale zeby isc i grozic zamieszkami, to dla mnie zenada.

 

Uczą się od najlepszych - pozdro górnicy :> Kibice Legi rozpierdolili Warszawe a i tak dostaną nowy stadion, może miasto uczy takim systemem wynagradzania :-k

Odnośnik do komentarza
Tak, jedyny. O ile z tym, ze jakies dofinansowanie dla Polonii byc powinno, sie zgadzam i rozumiem ze kibice walcza o to, ale zeby isc i grozic zamieszkami, to dla mnie zenada.

 

Uczą się od najlepszych - pozdro górnicy :> Kibice Legi rozpierdolili Warszawe a i tak dostaną nowy stadion, może miasto uczy takim systemem wynagradzania :-k

 

Udowodnij albo przeproś. (Jeśli jako rozpierdoloną całą Warszawę masz na myśli ogródek piwny na starówce + przekrzywiony znak, kilka koszy i wyrwanego bruku, by tak jak to niestety jest w takim przypadku móc czymś rzucać w policję, to ci współczuje... Chyba, że chodzi ci o akcje widelec? Tam rozpierdolona Warszawa tak szumnie informowana w tewuenie zakończyła się bodajże uszkodzeniem dwóch samochodów...)

Odnośnik do komentarza
Tak, jedyny. O ile z tym, ze jakies dofinansowanie dla Polonii byc powinno, sie zgadzam i rozumiem ze kibice walcza o to, ale zeby isc i grozic zamieszkami, to dla mnie zenada.

 

Uczą się od najlepszych - pozdro górnicy :> Kibice Legi rozpierdolili Warszawe a i tak dostaną nowy stadion, może miasto uczy takim systemem wynagradzania :-k

 

Niektórzy to żyją chyba w innej rzeczywistości... :rotfl:

Odnośnik do komentarza

Buła - przesadzasz, napisałeś ,,ogródek piwny na starówce + przekrzywiony znak, kilka koszy i wyrwanego bruku'', dostałeś jasną informację z liczbami i bagatelizujesz głupkowatym ,,ta, i co jeszcze?'' Nie mam nic do waszych klubowych wojenek ale nie lubię takiego prowadzenia rozmowy, jak nie masz nic do powiedzenia tylko taki wpis jak #297 to nie pisz, proste.

Odnośnik do komentarza

No to niech uświadomi mnie jakimś wiarygodnymi linkami, zdjęciami itp. Jakoś ciężko mi w nie uwierzyć, zwłaszcza po relacjach przeze mnie słyszanych/przeczytanych, czy po zdjęciach jakie oglądałem po tej "wielkiej demolce".

 

No ale to temat Polonii, więc lepiej zając się tematem rozpierdalania Warszawy przez kibiców Czarnych koszul i ich "ziomków z Kielc i Krakowa" ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...