Skocz do zawartości

Patch 8.02


wesol

Rekomendowane odpowiedzi

A propos polskiej bazy (wklejone z forum research):

 

Łatka jak zwykle wyszła w połowie sezonu transferowego więc będa problemy.

 

1. Nr. 1 to Matusiak w Bełchatowie. W chwili zamykania bazy holenderski researcher miał takie dane i widocznie tak to zgłosił SI.

 

2. Wypożyczenia od połowy sezonu teoretycznie nie miały być wprowadzane, ale przynajmniej część międzynarodowych jest zrobiona. W naszej części bazy ich nie uwzględnialiśmy. Ale Bandrowski z bazy niemieckiej już się w Lechu znalazł.

 

3. Dodane są stadiony na Euro. Oczywiście jak dokładnie będą wyglądać nie wiemy, więc podane są dane z projektów. ME nie są rozgrywane na stadionie Lecha tylko na Śląskim. Podejrzewam, że to trzeba zakodować bezpośrednio w grze i widocznie nie było na to czasu.

 

4. Uwzględniona jest też rozbudowa kilku stadionów, tam gdzie jest prawie pewna.

 

5. Starałem się uwzględnić większość sugestii z forum, ale zmiany CA/PA i atrybutów były raczej kosmetyczne. Nie mamy możliwości przetestowania tej bazy, więc staramy się nie wprowadzać drastycznych zmian, żeby nie było niespodzianek.

 

6. Plik Polonii Warszawa dosłałem już SI osobno (przyszedł późno) i widocznie nie został zaimportowany

 

Komunikacja między researcherami z różnych krajów jest niestety słaba. Winien jest tu trochę system. Każdy pracuje na swoim odcinku i nie ma wglądu w bazy innych. Ja np. nie jestem informowany o transferach do Polski. Większość zgłaszamy sami, ale niektórzy przejawiają własną inicjatywę i później są niespodzianki typu Matusiak w Bełchatowie, albo jacyś nieznani Peruwiańczycy w Lechu.

 

Spadek atrybutów związany jest z tym, że w poprzednim kodzie zawodnicy rozwijali się zbyt szybko i w ciągu sezonu-dwóch osiągali maksymalne CA. Teraz w efekcie atrybuty trochę spadają. Juniorzy mają też rozwijać się trochę wolniej.

Odnośnik do komentarza
Spadek atrybutów związany jest z tym, że w poprzednim kodzie zawodnicy rozwijali się zbyt szybko i w ciągu sezonu-dwóch osiągali maksymalne CA. Teraz w efekcie atrybuty trochę spadają. Juniorzy mają też rozwijać się trochę wolniej.

 

To chyba jakiś żart ? Parę sezonów już zagrałem i jeszcze nie spotkałem sie z tym by którykolwiek z moich młodych zawodników osiągnął maksymalne CA. Ich umiejętności wzrastały wolno, około 2 - 5 punktów CA na sezon. Jeśli więc np. CA na początku gry było 95 zaś PA 115, to nie trudno wyliczyć, że dojście do maksymalnego CA, takiego przeciętnego grajka, zajmowałoby ok. 4 sezonów.

Odnośnik do komentarza

Niestety mojego problemu łatka nie rozwiązała. Dalej są nie zgłoszeni. Na pewno wynika to z tego, ze na save nie byli juz zgłoszeni, przez dobrze znany nam problem. Dodatkowo przez ostatni tydzień kiedy można było zgłaszać zawodników nie miałem żadnych spotkań, a więc nie moglem tego dokonać. No nic pozostaje mi rozpocząć nową grę ): Może teraz we Włoszech albo Anglii (:

Odnośnik do komentarza
Spadek atrybutów związany jest z tym, że w poprzednim kodzie zawodnicy rozwijali się zbyt szybko i w ciągu sezonu-dwóch osiągali maksymalne CA. Teraz w efekcie atrybuty trochę spadają. Juniorzy mają też rozwijać się trochę wolniej.

 

To chyba jakiś żart ? Parę sezonów już zagrałem i jeszcze nie spotkałem sie z tym by którykolwiek z moich młodych zawodników osiągnął maksymalne CA. Ich umiejętności wzrastały wolno, około 2 - 5 punktów CA na sezon. Jeśli więc np. CA na początku gry było 95 zaś PA 115, to nie trudno wyliczyć, że dojście do maksymalnego CA, takiego przeciętnego grajka, zajmowałoby ok. 4 sezonów.

 

Może osiągali maksymalne CA w klubach z najlepszymi bazami, trenerami i treningiem ale na pewno nie w klubach z niższej półki.

Pozostaje rozegrać parę sezonów i sprawdzić czy w tej łacie nie przegieli w drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Spadek atrybutów związany jest z tym, że w poprzednim kodzie zawodnicy rozwijali się zbyt szybko i w ciągu sezonu-dwóch osiągali maksymalne CA. Teraz w efekcie atrybuty trochę spadają. Juniorzy mają też rozwijać się trochę wolniej.

 

...i nie rozdają tylko kradną.

 

Ok folks, I'll tell you exactly what is happening here.

 

If you are seeing a drop in some of your players' attributes after a short time playing 8.0.2, then its because we have modified the CA-attribute balance slightly. The algorithm we used in FM2008 was less harsh than the one in FM2007, and this was contributing to some of the flaws in the match engine, with an overload on certain types of attacking player. As a result we have modified the algorithm for 8.0.2 to be a halfway point between 7.0.2 and 8.0.1.

 

To clarify, its not training related, and it has no bearing on player CA progression over time. That doesnt mean progression hasnt been tweaked itself, because it has but that is a separate issue.

 

Cheers,

Paul

 

ps The reason you see the red arrows is simply that the game *thinks* training has modified the attributes, but you can ignore the initial red arrows because its down to something else.

 

dla niegramotnych: zmienił się algorytm przeliczania CA na wysokość atrybutów. Jeśli jakiemuś zawodnikowi po zaaplikowaniu patcha spadły atrybuty, to znaczy, że gra uznała, że były one za wysokie w stosunku do jego CA. Jeśli dany piłkarz nie osiągnął jeszcze PA, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w przyszłości odzyskać stracone punkty.

Odnośnik do komentarza

Ale np. taki zawodnik w wieku 30 lat regularnie grający w pierwszym składzie to nic dziwnego że ma CA bliskie PA a umnie właśnie kilku takim statystyki poleciały w dół i niby kiedy teraz taki zawodnik ma się znowu rozwijąć przecież on jest w takim wieku że już się nie rozwija. A przez to co się stało mój team strasznie dużo stracił zwłaszcza obrona którą mam w wieku około 30, nagle w ciągu tygodnia z graczy b. dobrych stali się ledwo dobrymi - chyba nie tędy droga.

A co do tych juniorów to u mnie jakoś super się nie rozwijali chociaż mam wszystko najnowocześniejsze ( choć może to dlatego że mało im dawałem pograć)

Odnośnik do komentarza
a którędy droga? wszyscy powinni mieć każdy atrybut na 20? każdym zawodnikiem steruje ten sam algorytm, więc relatywnie nic się zmieniło - w innych drużynach też poleciały staty.

 

tylko dlaczego nagle moi obrońcy kompletnie sobie nie radzą z napastnikami przeciwnika. Inna sprawa że teraz prawie każdy strzał z dystansu kompa to gol

Odnośnik do komentarza
a którędy droga? wszyscy powinni mieć każdy atrybut na 20? każdym zawodnikiem steruje ten sam algorytm, więc relatywnie nic się zmieniło - w innych drużynach też poleciały staty.

 

tylko dlaczego nagle moi obrońcy kompletnie sobie nie radzą z napastnikami przeciwnika. Inna sprawa że teraz prawie każdy strzał z dystansu kompa to gol

 

Nie zauważyłem, by każdy strzał przeciwnika kończył się golem. Nie przesadzajmy. Gram na taktyce z poprzedniej łatki i jeśli wtedy mogłem narzekać na złą grę obronną to teraz nie mam do tego żadnych podstaw. Ba ! W jednym z meczów ze słabym rywalem moi obrońcy zanotowali łącznie 56 (!) przechwytów piłki. Śmiem twierdzić, że gra obronna w wersji 8.02 jest o niebo lepsza w stosunku do tego co było.

Odnośnik do komentarza

Jedna rzecz mnie zastanawia :

Jak to jest możliwe że zawodnik mający 168 CA ma atrybuty gorsze o 81 od zawodnika o CA równym 160, powinien mieć atrybuty zbliżone a nawet troche lepsze ( dane o CA z łatki 8.0.1 bo pod tą łatką nie da się sprawdzić - ale to nie powinno mieć znaczenia no chyba że pozmieniało CA i PA zawodników na wcześniej zaczętej grze a to byłaby już tragedia)

Odnośnik do komentarza

Dzięki temu nowemu wspaniałemu patch-owi całkiem grać mi się odechciało. Nowej gry zaczynać mi się nie chcę , a w starym savie wszystko się porąbało taktyka już nie tak dobra ( a zawodników mam sprowadzonych właśnie pod nią ) , statystyki zawodników całkowicie się pozmieniały ( ciekawe jak CA i PA ) np. taki Nedum Onuha dzień przed zainstalowaniem patch-a ściągnąłem go za 17 mln funtów bo miał świetne statsy i zresztą dostał powołanie do repry anglii ( bo grał naprawdę dobrze w Tottenhamie), niestety po zainstalowaniu patch-a jego statystyki wyglądają żałośnie gra zresztą też czyli dzięki patch-owi 17 baniek poszło się kochać. Dzięki

 

dostał jakis piłkarz u was ocene 10 ?

 

To według mnie jest kolejny błąd FM08 (nie patcha 8.0.2 tylko w ogóle) bo mi się chyba tylko raz zdarzyło że piłkarz dostał 10 a gram już 4 sezon. Przed chwilką wygrałem 6-0 w pucharze z jakimiś ogórkami i tylko jeden zawodnik dostał 9 reszta 8 a nawet dwie 7 się trafiły

Odnośnik do komentarza

tyle że save już się nie uruchomi pod 8.0.1

 

 

I gdzie ten realizm bo o tym że mój zespół strzela dużo i traci też sporo ( w ostatnim meczu obydwa zespoły oddały łącznie 7 strzałów w światło bramki i padło 5 goli) to można dać na barki dość ofensywnej taktyki , ale już to że po 6 kolejkach Premiership lider strzelców jest Leroy Lita ( wykańczanie = 14) z 11

bramkami to jest już troszkę nierealne

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...