Skocz do zawartości

Patch 8.02


wesol

Rekomendowane odpowiedzi

Co do not 10 to nie mam tu żadnych pretensji do SI bo wystarczy wziąć Przegląd sportowy do ręki poczytać ,że nie raz w jednej kolejce niemieckiej lub angielskiej jest z 4-6 najwyższych not w lidze. A ja na sowim zauważyłem tą realistkę gdyż to dla mnie jest realne i do tego nie można się przyczepić naprawdę zawodnik na 10 musi dużo zdziałać w meczu. Ja na razie jestem zadowolony też z wzrostu umiejętności rosną wolno ,ale zależy też komu rosną wiem wolniej rosną niż na patchu 8.0.1 ale zauważcie że na tamtym patchu po 2 sezonach mieliśmy terminatora a tu na tym patchu uważam wszystko idzie w realizm. W ogóle FM idzie cały w realizmy ale cóż to moje takie zdanie nikt nie musi się z nim zgadzać pozdrawiam wszystkich FM maniaków.

Odnośnik do komentarza

Mnie się rzuciła w oczy jedna prawidłowość. W lidze hiszpańskiej członkowie sztabu szkoleniowego posiadają w większości przypadków żenujące umiejętności. Zwolnić ich się nie da, bo zarząd blokuje moje decyzje, tłumacząc to względami finansowymi. Zatrudnić mogę tylko kilku nowych, transfery pozostałych też blokuje zarząd. I tak w Betisie mam np. czterech (!) trenerów od fitnessu, z czego dwóch trening fizyczny ma na poziomie.. 5. Podobnie z trenerem bramkarzy, który kluczowy atrybut - trening bramkarski ma na poziomie 6. To nie tyle wina patcha, co researchingu.

Odnośnik do komentarza

Poki co rozegralem 2 mece na nowym patchu ( oba wygralem :D ) i co sie rzuca w oczy,to stale fragmenty gry ,ktore sieja duzy poploch i wydaja sie bardziej realistyczne. W jednym meczu gralem z kontry,rywal zamknal mnie na mojej polowie i nawet srodkowi obroncy przeciwnika byli niemal przed moim karnym,wiec chyba bardziej dziala opcja "rajdy".U jednego grajka pojawil sie Pmn (pomnijesszy problem) z powodu braku dyscypliny.Nie wiem czy to wynika z niskiego poziomu dyscypliny u trenerow czy z tego ze czesto zmieniam taktyke.

Odnośnik do komentarza

Zaobserwowałem że kluczowi zawodnicy w ligach nieaktywnych grają mało np Kaka C.Ronaldo Ribery po rozegraniu 2-3 sezonów mimo w hist kontuzji brak długoterminowej mają rozegrane po 15-20 meczów na sezon (zainstalowanie patcha 802 nic nie pomogło czy też zaobserwowaliście podobne błędy czy mnie się patch niee zainstalował jak trzeba ps. jest gdzieś lista poprawek w języku polskim ?

 

heh w przypadku dwóch zawodników co niee grają mają w kontrakcie premie za wystep 17tys i bramkową też może tu leży problem

Odnośnik do komentarza

wiem, że to pierdoły, ale:

1) często scout po prośbie o raport na temat piłkarza przysyła raport zdublowany

2) piłkarze po bramce często biegną na ławkę trenerską drużyny przeciwnej

3) w podsumowaniu meczowym bramkarze teraz są nadreprezentowani jeśli chodzi o kluczowych graczy spotkania.

 

miło w końcu zobaczyć jak gracze trzaskają rogale z dystansu czy z wolnych. spadku atrybutów znacznego nie zauważyłem, podobnie (niestety) jak z bramkami ze spalonych - ciągle są, choć jakby rzadziej (częściej sytuacje ze spalonym, mniej samych bramek z offside'a strzelonych)

Odnośnik do komentarza

Właśnie zakończyłem mecz reprezentacją Anglii przeciwko wydawałoby się wymagającej Danii , wynik 7-1 dla mnie. Natchnęło mnie to do sprawdzenia ileż to już goli strzeliłem pod panowaniem łaty 802, więc tak :

Klub 16 meczy bilans bramkowy 46-17

Repra 3 mecze bilans 14-1

 

w sumie w 19 meczach padło 78 bramek co daje piękną średnią 4,10 gola na mecz

 

Tak więc moim zdaniem łata 802 sprowadza realizm rozgrywki do poziomu PES-a

Odnośnik do komentarza

Z tego, co na razie zaobserwowałem, to wygląda na to, że znów mamy patent na rzuty rożne. Hernani (ŚO) jest u mnie najlepszym strzelcem w drużynie - 14 meczów i 8 bramek. Wszystkie w ten sam sposób - strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Ustawione polecenie indywidualne przy rzutach rożnych, to "Przy bramkarzu".

Odnośnik do komentarza

@Eddie - FMM nie działa.

 

A ja zawiodłem się na kolejnym patchu. W 8.01 było za mało goli z dystansu - ok, poprawili, ale teraz najwidoczniej uznali że było za mało kontuzji bo u mnie w 8.02 w 10 meczach były 4 kontuzje i 5 urazów :/..

Wyniki też mało realistyczne, pierwsze mecz 7:1 z liderem SerieB (gram średniakiem), kolejny mecz z druzyną podobną - do przerwy wygrywam 5:0, koniec meczu, przegrałem 6:5...

 

Chyba powrócę do 2k7 :(

Odnośnik do komentarza

Ogólnie to zauważyłem jedną nieprawidłowość... Nie wiem czy u was też to występuje, ale u mnie często ;P

 

W ostatnich 5 meczach sędzia doliczył w każdym z nich powyżej 5 minut do czasu spotkania oO Jego rekordem było doliczenie 9 minut =] Sprawdzałem czy były jakieś przerwy w grze studiując całe spotkanie, nic... kompletnie nic ;) Trochę chyba coś się pokopało ;P

Odnośnik do komentarza

Wujek, chodzi mianowicie o 'przeskakiwanie' zawodników rezerwowych, gdy ustawiasz przeciwnikom zagranie słabszą nogą?

 

co do zawodników biegnących do ławki trenerskiej przeciwników, to owszem, spotkałem się z tym wcześniej (sporadycznie, najczęściej jeden zawodnik). jednak dopiero teraz widziałem jak 7-8 zawodników wbiega dosłownie pod daszek.

Odnośnik do komentarza
Wujek, chodzi mianowicie o 'przeskakiwanie' zawodników rezerwowych, gdy ustawiasz przeciwnikom zagranie słabszą nogą?

 

A nie o to, że skacze podczas wyboru składu przed meczem? [pod warunkiem, że ma się tylu zawodników, że tworzy się pasek do przewijania)

 

co do zawodników biegnących do ławki trenerskiej przeciwników, to owszem, spotkałem się z tym wcześniej (sporadycznie, najczęściej jeden zawodnik). jednak dopiero teraz widziałem jak 7-8 zawodników wbiega dosłownie pod daszek.

 

A ja widziałem co innego. Cała drużyna podczas celebracji kłębi się blisko siebie, i wyraźnie widać, że kilku zawodnikom "szarpie animacja" tj. teleportują się :P

Odnośnik do komentarza

Jak pisałem wyżej, musiał rozpocząć nową grę. Na Patchu 8.0.2, traf padł na ligę włoską i Napoli. Zespól środka tabeli, i dodatkowo średnia wieku 25, przyzwoici, młodzi, perspektywiczni gracze. Zdążyłem rozegrać dwa sparingi. Grałem swoją dobrą sprawdzoną taktyką 4-1-2-2-1 , fakt pierwszy sparing wygrany ledwie 2:0 ( ale piłkarze się przyzwyczajali do taktyki ). Ale gra wygląda teraz bardzo realistycznie. Otóż moi piłkarze mieli słabą kondycje, bo sparing dwa dni po rozpoczęciu kariery, zleciłem im grać wolne tempo i podaniami bezpośrednimi. Oddali 15 strzałów ( Po połowie zmiana 11 ) z tego 7 celnych. I jedna bramka padła z rzutu wolnego, prawie z 16, natomiast druga bramka padła po prostopadłym podaniu OPŚ do Odgrywającego ( tak jak lubie grać ), i w sytuacji sam na sam, nie zawiódł jak miało to miejsce, uderzył technicznie, obok bramkarza.

 

Faktycznie jak Wujek zauważył piłka lata bardziej realistycznej..

I wcale gra nie jest łatwiejsza, bo musiałem kilka naście razy korygować taktykę bo szaraki z 4 ligi włoskiej miejscami przeważali.

Odnośnik do komentarza
A jak z transferami? Nadal trzeba płacić ogromne kwoty za przeciętnych graczy?

Nie (: Aczkolwiek uważam że, od premiery FM 08 rynek transferowy stał się bardziej realny. Dlatego, przed zakupem piłkarza warto go dokładnie "przescoutować" i dowiedzieć się jaka jest cena minimalna i maksymalna za jaką można go wyciągnąć i się targować. Na razie zaklepałem sobie transfer Piattiego który jest wart na starcie 900 tyś zł. Za 1,5 mln. Targowali się ostro (:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...