Skocz do zawartości

Die Löwen


Rekomendowane odpowiedzi

Po jednym z treningów poprzedzających mecz z Lyonem, do klubu przybył faks z Afryki, którego byłem adresatem. Po przeczytaniu go nie mogłem ukryć zaskoczenia, gdyż pan Sani Abdullahi proponował mi pracę z reprezentacją swego kraju. Dla wyjaśnienia, pan Sani jest prezesem Nigeryjskiej Federacji Piłkarskiej. Oczywiście nie mogłem zdecydować o tym sam. Natychmiast udałem się do biura prezesa, aby przedyskutować tą kwestie. O dziwo pan Lehner nie miał nic przeciwko, a wręcz zachęcał mnie do objęcia tej posady.

 

Nie zastanawiałem się długo. Nazajutrz wsiadłem do samolotu lecącego do Lagos. Po przybyciu na miejsce natychmiast odebrano mnie z lotniska, i zawieziono do Abuji, gdzie znajduje się siedziba związku. Chwilę później znalazłem się w pokoju prezesa, aby tam przedyskutować kwestie mojego kontraktu.

 

- Witam panie trenerze! To dla nas duża sprawa, że zechciał pan przyjąć nasze zaproszenie.

- Witam pana. Mi również jest bardzo miło i czuję się na prawdę zaszczycony.

- Żeby nie marnować czasu, pewnie jutro musi już pan być w Monachium?

- Oczywiście, za dwa dni gramy mecz Ligi Mistrzów, o spóźnieniu nie ma mowy.

- A więc tak... Proponuje panu kontrakt na czas nieokreślony. Przed panem PNA 2010 oraz ostatni mecz eliminacji do Mistrzostw Świata w RPA. Spotkanie z Republiką Zielonego Przylądka trzeba wygrać. Sprawa jest prosta. Porażka lub remis, przy wygranej Mali eliminuje nas z udziału w tym turnieju. Bardzo ważnym turnieju...

- Rozumiem, oczywiście nie mogę nic obiecać z powodu krótkiego czasu jaki został do tego spotkania, jednak postaram się zrobić wszystko co w mojej mocy.

- Cieszę się, że się dogadaliśmy. Rozumiem, że nie da się pan zaprosić ani na konferencję, ani na mały bankiet?

- Chyba sam pan rozumie, niestety nie mogę...

- Oczywiście, więc do zobaczenia 10 października. Kierowca odwiezie pana na lotnisko.

- Dziękuję bardzo, do widzenia.

 

Dopiero w samolocie zacząłem się zastanawiać, czy aby dobrze zrobiłem. Czy da się dobrze robić dwie rzeczy na raz. Za chwilę jednak odrzuciłem myśli o mojej nowej pracy, i powróciłem myślami do Monachium, ponieważ przed nami dwa niezwykle ważne mecze. Najpierw pojedynek w lidze mistrzów z Lyonem, a następnie wielkie derby z Bayernem.

Odnośnik do komentarza

29 września 2009 roku to z pewnością wielkie wydarzenie dla wszystkich kibiców Lwów. Wreszcie Allianz-Arena w meczu Ligi Mistrzów może zaświecić się na błękitno, a nie jak do tej pory bywało jedynie na czerwono.

 

Moi zawodnicy byli niezwykle zmotywowani. Niesieni ponad 65 tysięcznym dopingiem, jako pierwsi ruszyli do ataku spychając rywali do defensywy. W 16 minucie ładnie z dystansu uderzył Elson, jednak w tej sytuacji górą był Vercoutre. 7 minut później bramkarz gości nie miał już jednak nic do powiedzenia. Porcello jednym prostopadłym podaniem rozmontował całą defensywę rywali, natomiast Amrabat który znalazł się w czystej sytuacji, skierował piłkę do siatki. Do końca pierwszej połowy atakowaliśmy, jednak nie udało się już zdobyć bramki.

Po przerwie, piłkarze Lyonu musieli usłyszeć wiele mocnych słów w szatni, bo byli zupełnie innym zespołem. Atakowali, starając się za wszelką cenę znaleźć drogę do naszej siatki. Wreszcie w 69 minucie niezawodny Benzema wyrównał wynik meczu, jednak w 70 procentach gol ten należał do Bodmera, który podał młodemu zawodnikowi wręcz idealnie. Mimo kilku okazji z jednej i drugiej strony, żaden z zespołów nie zdobył już bramki i mecz zakończył się dość sprawiedliwie, czyli podziałem punktów.

 

29 września 2009, Allianz-Arena, Monachium - 65991 widzów
Liga Mistrzów [2/6] TSV Monachium [4.] - Ol. Lyon [3.] 1-1 (1-0)

23. N. Amrabat 1-0
69. K. Benzema 1-1

Skład: P. Tschauner - M. Ghvinianidze (70. B. Ziegenbein), P. Mate, A. Galindo (45. Ł Szukała), A. Bellinghausen - S. Bender, Elson, S. Pardo, Leyrielton, M. Porcello (70. M. Kallon) - N. Amrabat (45. K. Musasa)

MoM: Nordin Amrabat [TSV 1860, OP PŚ,N] - 8

Odnośnik do komentarza

Vul - Sukces sukces, tym bardziej ze na wlasnym kajowym podwórku są nie do pokonania

 

T-m - Może to i ryzykowne, ale już jakiś czas czychałem na jakąś reprezntację. Jak dostałem propozycję od Nigerii to po prostu odmówić nie mogłem ;)

Odnośnik do komentarza
T-m - Może to i ryzykowne, ale już jakiś czas czychałem na jakąś reprezntację. Jak dostałem propozycję od Nigerii to po prostu odmówić nie mogłem ;)

 

 

Przystawiony pistolet do skroni był pewno argumentem nie do odrzucenia? :keke:

Odnośnik do komentarza

Ale to był tylko jeden z argumentów ;)

 

Wrzesień 2009

 

Bilans: 3-1-1

Bramki: 14:7

Pozycja ligowa: [3.]

PL: Odpadnięcie w półfinale (TSV - Werder 1-5)

PN: 1 Runda (TSV - Offenbach)

LM: Faza Grupowa

Finanse: 23,39 mln (+ 1,58 mln)

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Chris Burns - Columbus ---> Beitar Jerozolima za 210 tyś

2. Bruno - Atletico Paranaense ---> Criciuma za 60 tyś

3. Sofiane Feghouli - Gerenoble ---> Ol. Marseille za 55 tyś

4. Geison - Gremio ---> Sport Recife za 24 tyś

5. Andrezinho - Juventude ---> Ponte Preta za 20 tyś

 

Transfery (Polacy):

 

1. Marcin Nowacki - Maccabi Tel-Awiw ---> Beitar Jerozolima za 120 tyś

 

Pozostałe ligi:

 

Anglia: Arsenal [+4]

Francja: Ol. Lyon [+0]

Hiszpania: Barcelona [+0]

Holandia: AZ [+1]

Niemcy: Stuttgart [+4]

Polska: Lech [+0]

Włochy: Inter [+5]

Odnośnik do komentarza

Październik zaczęliśmy od bardzo trudnych i niezwykle prestiżowych, derbów Monachium. Od wielkich rywali zza miedzy dzieliła nas tylko jedna lokata, i tyle samo punktów. Do zdrowia powrócił już co prawda Veselinovic, jednak jego występ w tym meczu był niestety wykluczony, ponieważ Serb nie był na siłach rozegrania chociażby 45 minut.

 

To my byliśmy gospodarzem tego spotkania, tak więc doping naszych fanów od pierwszych minut, był głośny i nieustający. Już w 18 minucie objęliśmy w pełni zasłużone prowadzenie. Ładnym strzałem zza pola karnego popisał się Pardo, a piłka po wyraźnym błędzie Rensinga wpadła do siatki rywali. Po golu tym, piłkarze Bayernu ruszyli ostro do przodu. Dwie minuty później w polu karnym faulował Szukała, a sędzia bez wahania podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Podolski. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Początek drugiej części również należał do nas. W 62 minucie z rzutu rożnego dośrodkowywał, wprowadzony po przerwie Kallon. W polu karnym najwyżej wyskoczył Ghvinianidze i spokojnym strzałem, skierował piłkę tuż pod poprzeczkę bramki rywali. Na Allianz-Arena wybuchła niezwykła radość, jednak do końca spotkania pozostało jeszcze wiele czasu i wszystko mogło się wydarzyć. Rywale zaciekle atakowali, jednak w żaden sposób nie potrafili pokonać Tschaunera. My natomiast skoncetrowaliśmy się głównie na kontrach, co okazało się świetnym rozwiązaniem. Po jednej z takich kontr strzeliliśmy trzeciego gola. W 84 minucie, ładnym rajdem prawą stroną popisał się Leyrielton, który dośrodkował wprost na głowę Kallona, a ten zupełnie nie pilnowany strzelił na 3-1. Mimo, że w 90 minucie kontaktowego gola zdobył Podolski, to gościom nie starczyło już czasu na jeszcze jeden atak. Chwilę później arbiter zakończył to spotkanie, a ja mogłem cieszyć się wraz z kibicami i zawodnikami, z pierwszego derbowego zwycięstwa TSV pod moją wodzą!

 

3 października 2009, Allianz-Arena, Monachium - 65998 widzów
Bundesliga [9/34] TSV Monachium [3.] - Bayern Monachium [2.] 3-2 (1-1)

18. S. Pardo 1-0
20. L. Podolski 1-1
62. M. Ghvinianidze 2-1
84. M. Kallon 3-1
90. L. Podolski 3-2

Skład: P. Tschauner - M. Ghvinianidze, P. Mate, Ł Szukała, A. Bellinghausen - S. Bender, Elson, S. Pardo, Leyrielton (84. P. Gerritsen), M. Porcello - N. Amrabat (45. M. Kallon)

MoM: Lukas Podolski [Bayern, N] - 8

Odnośnik do komentarza

Też się cieszę, że przynajmniej przez najbliższe pół roku to my rządzimy w Monachium ;)

 

Po fantastycznym spotkaniu z Bayernem, przyszła pora na odpoczynek od ligi niemieckiej. Na sześć dni przed moim debiutem, na ławce trenerskiej reprezentacji Nigerii, musiałem rozesłać powołania na ostatnie spotkanie eliminacyjne z Republiką Zielonego Przylądka. Oto zawodnicy, którzy znaleźli się w kadrze na to spotkanie:

 

Bramkarze: Vincent Enyama (27, Derby County, 37/0), Austin Ejide (25, SC Bastia, 14/0), Clement Ambrose (16, FC Groningen, DEBIUT)

 

Obrońcy: Rabiu Afolabi (29, FC Sochaux, 7/0), Joseph Enakarhire (26, Toulouse, 40/2), Chidi Odiah (25, Borussia Dortmund, 30/0), Angelo Ogbonna (21, Torino, DEBIUT), Seyi Olajengbesi (28, Bochum, 9/0), Elliot Omozusi (20, Fulham, DEBIUT), Taye Taiwo (24, Marseille, 36/3), Joseph Yobo (29, Everton, 65/2)

 

Pomocnicy: Oluwafemi Ajilore (24, Tigres, 2/0), Kevin Amunike (23, CSKA Sofia, 2/0), Pius Ikedia (29, Matalurh Donieck, 14/0), Moses Lamidi (21, Gladbach, DEBIUT), John Obi Mikel (22, Chelsea, 25/1), Christian Obodo (25, Palermo, 15/1), Augustine Odita (22, M. Netania, DEBIUT), Richard (25, Levante, 9/0), Manasseh Ishiaku (26, America (MEX), 1/0), Bartholomew Ogbeche (25, Valladolid, 12/2), John Utaka (27, Portsmouth, 46/13)

 

Napastnicy: Obafemi Martins (24, Chelsea, 33/26), Victor Obinna (22, Chievo, DEBIUT), Ikechukwu Uche (25, Deportivo, 8/3), Yakubu (26, Lazio, 39/11)

Odnośnik do komentarza

Przed spotkaniem eliminacyjnym z Rep. Zielonego Przylądka, czułem chyba jeszcze większy stres i zdenerwowanie, niż przed debiutem na ławce trenerskiej TSV. Niby przeciwnik nie był zbyt wymagający, jednak wynik tego meczu przesądzał o tym czy w przyszłym roku zagramy na mundialu w RPA. Na szczęście moi podopieczni od początku grali dobrze, w pełni kontrolując to co działo się na boisku. Kibice licznie przybyli tego dnia na stadion w Abudży, czekali na pierwszego gola zaledwie 14 minut. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę głową do bramki skierował obrońca Bochum - Olajengbesi. Przed przerwą dołożyliśmy jeszcze jedną bramkę, autorstwa Uche. Już wtedy było jasne, że awans na Mistrzostwa Świata mamy praktycznie pewny.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się ani trochę. Goście nie próbowali nawet zaatakować, my natomiast graliśmy spokojny i ładny dla oka futbol. W 52 minucie, po ładnym strzale zza pola karnego wynik meczu ustalił Obina, strzelając tym samym bramkę w debiucie. Więcej goli w tym meczu już nie padło, a ja mogłem się cieszyć, że dołożyłem swoją cegiełkę do awansu Nigerii na mundial. W tym roku został już nam tylko jeden mecz. 14 listopada zmierzymy się towarzysko z Serbią. Mecz odbędzie się w Belgradzie.

 

10 października, Abuja Stadium, Abudża - 58422 widzów
El. MŚ gr. 2 | Nigeria [1.] - Rep. Zielonego Przylądka [4.] 3-0 (2-0)

14. S. Olajengbesi 1-0
36. I. Uche 2-0
53. V. Obinna 3-0

Skład: V. Enyeama - C. Odiah, T. Taiwo, S. Olajengbesi, J. Yobo - C. Obodo, Yakubu, B. Ogbeche (45. K. Amunike), J. Utaka (79. M. Ishiaku), J. Mikel - I. Uche (45. V. Obinna)

MoM: Seyi Olajengbesi [Nigeria, OŚ] - 8

 

Tabela gr. 2 El. MŚ (Afryka):

 

| Poz   | Inf   | Zespół				   |	   | M	 | Z	 | R	 | P	 | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt   | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.	| A	 | NIGERIA				  |	   | 10	| 8	 | 1	 | 1	 | 24	| 4	 | +20   | 25	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2.	|	   | Mali					 |	   | 10	| 8	 | 1	 | 1	 | 18	| 6	 | +12   | 25	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3.	|	   | Angola				   |	   | 10	| 6	 | 2	 | 2	 | 24	| 8	 | +16   | 20	| 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4.	|	   | Rep. Zielonego Przylądka |	   | 10	| 3	 | 0	 | 7	 | 8	 | 18	| -10   | 9	 | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 5.	|	   | Tanzania				 |	   | 10	| 1	 | 2	 | 7	 | 6	 | 24	| -18   | 5	 | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 6.	|	   | Liberia				  |	   | 10	| 0	 | 2	 | 8	 | 4	 | 24	| -20   | 2	 | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

Odnośnik do komentarza

Dzięki wszystkim za gratulacje :)

 

Po powrocie z Nigerii, miałem aż 6 dni na przygotowanie zespołu do kolejnej ligowej potyczki. Tym razem naszym przeciwnikiem był zespół Beyeru Leverkusen. Mecz był o tyle waży, że nasi najbliżsi przeciwnicy to sąsiedzi z tabeli, więc potknięcie w tym spotkaniu będzie będzie kosztowało nas podwójnie.

 

W mecz lepiej weszli gospodarze, jednak ich akcje marnował wyjątkowo nieskuteczny tego dnia Helmes. My natomiast nie graliśmy jakiegoś porywającego futbolu, jednak potrafiliśmy zagrać piłką, i utrzymać ją dłużej przy nodze. W pierwszej połowie mieliśmy jedną dogodną sytuację, jednak z kilku metrów w bramkę nie trafił Veselinovic.

Po przerwie obie drużyny prezentowały się dużo lepiej. Ataki były szybsze, a gra wyraźnie się zazębiła. Niestety dość szybko straciliśmy gola. Irańczyk Nekounam zdecydował się na niesygnalizowany strzał zza pola karnego, umieszczając tym samym piłkę w siatce. Staraliśmy się odrobić straty, jednak brakowało skuteczności. Dopiero w 83 minucie wynik spotkania uległ zmianie. Na boisku pojawił się młody Hiszpan Crosas, i minutę po wejściu w zamieszaniu w polu karnym wepchał piłkę do siatki. Tym samym zdobył pierwszą bramkę w barwach TSV, i zapewnił nam jeden punkt, w tym niezwykle trudnym meczu.

 

17 października 2009, BayArena, Leverkusen - 27697 widzów
Bundesliga [10/34] Bayer Leverkusen [3.] - TSV Monachium [2.] 1-1 (0-0)

53. J. Nekounam 1-0
84. M. Crosas 1-1

Skład: P. Tschauner - M. Ghvinianidze, P. Mate, A. Galindo, A. Bellinghausen - S. Bender, Elson, S. Pardo (45. M. Porcello), Leyrielton (83. M. Crosas), N. Amrabat - D. Veselinović (83. M. Kallon)

MoM: Philipp Tschauner [TSV 1860, Br] - 8

 

Tabela Bundesligi po 10 kolejkach:

 

| Poz   | Inf   | Zespół		 |	   | M	 | Z	 | R	 | P	 | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt   | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.	|	   | Stuttgart	  |	   | 10	| 8	 | 1	 | 1	 | 24	| 10	| +14   | 25	| 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2.	|	   | FC Bayern	  |	   | 10	| 7	 | 0	 | 3	 | 28	| 9	 | +19   | 21	| 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3.	|	   | Wolfsburg	  |	   | 10	| 6	 | 3	 | 1	 | 22	| 7	 | +15   | 21	| 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4.	|	   | 1860 Monachium |	   | 10	| 6	 | 3	 | 1	 | 22	| 11	| +11   | 21	| 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 5.	|	   | HSV			|	   | 10	| 6	 | 3	 | 1	 | 27	| 18	| +9	| 21	| 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 6.	|	   | Leverkusen	 |	   | 10	| 6	 | 2	 | 2	 | 19	| 11	| +8	| 20	| 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 7.	|	   | Schalke		|	   | 10	| 4	 | 3	 | 3	 | 19	| 15	| +4	| 15	| 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 8.	|	   | Dortmund	   |	   | 10	| 3	 | 5	 | 2	 | 14	| 14	| 0	 | 14	| 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 9.	|	   | Hertha BSC	 |	   | 10	| 4	 | 2	 | 4	 | 14	| 16	| -2	| 14	| 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 10.   |	   | Werder Brema   |	   | 10	| 3	 | 3	 | 4	 | 12	| 16	| -4	| 12	| 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 11.   |	   | Bochum		 |	   | 10	| 3	 | 2	 | 5	 | 14	| 19	| -5	| 11	| 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 12.   |	   | Nürnberg	   |	   | 10	| 2	 | 3	 | 5	 | 11	| 17	| -6	| 9	 | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 13.   |	   | Köln		   |	   | 10	| 2	 | 3	 | 5	 | 8	 | 18	| -10   | 9	 | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 14.   |	   | Mainz		  |	   | 10	| 2	 | 3	 | 5	 | 13	| 25	| -12   | 9	 | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 15.   |	   | Aachen		 |	   | 10	| 1	 | 4	 | 5	 | 8	 | 14	| -6	| 7	 | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 16.   |	   | Kaiserslautern |	   | 10	| 1	 | 3	 | 6	 | 6	 | 16	| -10   | 6	 | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 17.   |	   | Duisburg	   |	   | 10	| 1	 | 3	 | 6	 | 9	 | 20	| -11   | 6	 | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 18.   |	   | Frankfurt	  |	   | 10	| 1	 | 2	 | 7	 | 5	 | 19	| -14   | 5	 | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------|

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...