Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna i prawo


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

I podejrzewam, że chcą z niego skorzystać, przez wstrzymaniem tych głosów.

Tja, a podobno to PiS maniakalnie szukał wszelakich układów :doh!: Ludzie, trochę samokrytyki.

Dokładnie. To już nie jest śmieszne a po prostu żałosne takie doszukiwanie się w partii Kaczyńskiego samych spisków i układów.

Odnośnik do komentarza

PiS walcząc z urojonym układem stworzył po prostu swój własny układ. Nie jest tajemnicą, że PiS dążył do totalitaryzmu, co na szczeście zostało w porę przerwane. Kaczyński przeliczył się z wyborami. Chcecie dowody na dążenie PiSu do totalitaryzmu pewnie? Proszę bardzo:

- zawłaszczenie mediów publicznych. W składzie KRRIT nie ma żadnego członka opozycji. Na pozycję prezesa TVP został powolany Urbański - bliski współpracownik Kaczyńskich z PC, oraz zastępca Lecha Kaczyńskiego na stanowisku prezydenta Warszawy. Niejednego dziennikarza zwolnili z TVP po publikacji krytycznego wobec PiS materiału

- funkcjonariusze ABW okupowali przez kilka dni siedzibę TVN, co było ewidentną próbą zastraszenia mediów prywatnych

- seryjne zatrzymania współpracujących z PO wolontariuszy i wypytywanie ich o Platformę dowodzą, że również policja działała na zlecenie PiSu.

- ręczne sterowanie sądami i prokuraturą przez ministra sprawiedliwości (ustawa z dnia 31 sierpnia).

- próby walki z Trybunałem Konstytucyjnym - ostatnią barierą na drodze PiSu.

 

Z powyższych powodów, bardzo zaangażowałem się w agitację wyborczą przed wyborami i cholernie wnerwiam się o próby manipulacji, niweczącej moje wysiłki.

Odnośnik do komentarza
podaj kryterium niezależności

Nie powinien być powiązany z żadną partią. To raczej mało realne, ale marzy mi się na tym stanowisku Tomasz Lis.

Lis jest wyraźnie anty-PiSowski, więc dupa z niezależności.

Lis nie jest powiązany z żadną partią. Poglądy ma, ale poglądy ma każdy. Natomiast zwróć uwagę, że nigdy nie był stronniczy w prowadzonych przez siebie programach. Uważam go po prostu za człowieka, któremu profesjonalizm nie pozwala na stronniczość.

Odnośnik do komentarza
podaj kryterium niezależności

Nie powinien być powiązany z żadną partią. To raczej mało realne, ale marzy mi się na tym stanowisku Tomasz Lis.

Lis jest wyraźnie anty-PiSowski, więc dupa z niezależności.

Lis nie jest powiązany z żadną partią. Poglądy ma, ale poglądy ma każdy. Natomiast zwróć uwagę, że nigdy nie był stronniczy w prowadzonych przez siebie programach. Uważam go po prostu za człowieka, któremu profesjonalizm nie pozwala na stronniczość.

No to chyba niedokładnie oglądasz jego programy.

Odnośnik do komentarza
Gowin: trzeba zmienić ustawę o CBA

Konieczna jest zmiana ustawy o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym - uważa jeden z czołowych polityków Platformy Obywatelskiej Jarosław Gowin. Według niego, PO zrobi wszystko, by formacja ta była podporządkowana kontroli parlamentu.

- CBA podporządkowane premierowi, to jest policja polityczna - powiedział Gowin w TOK FM. Według niego, tezę tę potwierdzają ostanie akcje biura.

 

Gowin podkreślił, że jego partia zdaje sobie sprawę, iż zmiana ustawy o CBA zostanie zawetowana przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego. - Myślę jednak, że akurat w tej sprawie nie będzie kłopotów ze znalezieniem (w Sejmie) 3/5 niezbędnych do odrzucenia prezydenckiego weta - dodał.

 

Podoba mi się

 

Komorowski: jesteśmy członkami UE, a nie USA

 

- Chcemy być bliżej Brukseli, niż Waszyngtonu. Jesteśmy członkami Unii Europejskiej, a nie Stanów Zjednoczonych - powiedział w wywiadzie dla Reutera Bronisław Komorowski. Jak podaje tvn24.pl, polityk PO nie widzi potrzeby pośpiechu w kwestii tarczy antyrakietowej w Polsce.

 

Także podoba mi się

Odnośnik do komentarza
podaj kryterium niezależności

Nie powinien być powiązany z żadną partią. To raczej mało realne, ale marzy mi się na tym stanowisku Tomasz Lis.

Lis jest wyraźnie anty-PiSowski, więc dupa z niezależności.

Lis nie jest powiązany z żadną partią. Poglądy ma, ale poglądy ma każdy. Natomiast zwróć uwagę, że nigdy nie był stronniczy w prowadzonych przez siebie programach. Uważam go po prostu za człowieka, któremu profesjonalizm nie pozwala na stronniczość.

No to chyba niedokładnie oglądasz jego programy.

ano - jak Lisa lubie tak zdrowo przeginal w ostatnich wydaniach swoich programow na Polsacie - jadac po PiSie oczywiscie.

Odnośnik do komentarza
CYTAT

Komorowski: jesteśmy członkami UE, a nie USA

 

- Chcemy być bliżej Brukseli, niż Waszyngtonu. Jesteśmy członkami Unii Europejskiej, a nie Stanów Zjednoczonych - powiedział w wywiadzie dla Reutera Bronisław Komorowski. Jak podaje tvn24.pl, polityk PO nie widzi potrzeby pośpiechu w kwestii tarczy antyrakietowej w Polsce.

 

 

Także podoba mi się

 

 

Krótkowzroczna polityka zagraniczna, praktycznie niwecząca naszą agresywną politykę wschodnią, szczególnie że Amerykanie drą koty z Rosjanami, tym bardziej powinniśmy się trzymać USA. Takie deklaracje Komorowskiego już teraz są błędem politycznym IMHO.

Odnośnik do komentarza

Juz na sama fraze "niezalezny dziennikarz" usmialem sie do lez - wybacz, ale wzorzec z Sevres raczej sie nie zgodzi stanac na czele KRRiTv albo TVP... A powiazanie tej niezaleznosci z osoba Lisa to kpina nad kpiny. Nie mowie juz o tym, ze chocby pobiezna znajomosc realiow medialnych (tego ucza na dziennikarstwie - moze zrobisz podyplomowe?) pozwala stwierdzic, ze wylansowany prezenter-gwiazdor to raczej kiepski kandydat na wyrocznie...

Odnośnik do komentarza
Krótkowzroczna polityka zagraniczna, praktycznie niwecząca naszą agresywną politykę wschodnią, szczególnie że Amerykanie drą koty z Rosjanami, tym bardziej powinniśmy się trzymać USA. Takie deklaracje Komorowskiego już teraz są błędem politycznym IMHO.

 

Takie deklaracje Komorowskiego są byc może dowodem na właściwą ewolucję jego poglądów na temat, w którym Ty jak widzę brylujesz na tym forum: wirtualnego sojuszu z USA, który nic poza lokajską pozycją nam nie daje generując przy okazji straty. Nie rozśmieszaj mnie tekstami o agresywnej polityce wschodniej bo czegoś takiego nie ma - są jedynie pomrukiwania i strojenie marsowych min, które przynoszą zerowe efekty. A politykę oceniac można tylko po efektach a nie na podstawie pobożnych życzeń.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...