Skocz do zawartości

Wisła Kraków


Rekomendowane odpowiedzi

Błagam, żadnego Polaka :roll:

 

Kasperczak od początku wydawał się dla mnie opcją tymczasową. Mam nadzieję, włodarze Wisły nie przespali okresu od zwolnienia Skorży i mają kandydatów na następcę, który powinien być już trenerem docelowym. Dać mu te dwa lata na zbudowanie drużyny z gwarancją, że go grajki nie zwolnią, gdy stwierdzą, że nie chce im się biegać. Jeśli by to szło do przodu to przeboleję nawet brak mistrza. Koniec z prowizorką! Wierzę, że Basałaj ma głowę na karku i nie zatrudni byle kogo.

 

Jeśli zbymak mówi o Simeone i Larssonie, to znaczy, że coś jest na rzeczy. Argentyńczyk byłby chyba najlepszym, co może nam się przytrafić.

 

Swoją drogą, Heniek podał się do dymisji, ale nie zdziwiłbym się, gdyby to Cupiał z nim porozmawiał i, metaforycznie mówiąc, zostawił mu pistolet z jednym nabojem, z wyraźną sugestią, ze może odejść z klubu honorowo albo z hukiem. :>

Odnośnik do komentarza

Były defensywny pomocnik, do tego wybitny defensywny pomocnik, jako trener Wisły? Przecież on zrobi z nimi to, co Petrescu - każe biegać, biegać, biegać i jeszcze raz biegać, po czym wyleci z hukiem, gdy Brożkowie i Małecki wymyślą sobie, że lepszy głaszczący ich Kasperczak, niż ktoś, kto chce z nich zrobić gwiazdy. Wydaje mi się, że to przesada w drugą stronę - ktoś, kto ich zajedzie w imieniu wyższej sprawy. Owszem, chciałbym takiego trenera w Wiśle, ale chyba nie przy tych piłkarzach.

Z drugiej strony większość zawodników to obcokrajowcy nieskażeni polskim bumelanctwem na treningach, może większość zagraniczna piłkarzy + Żurawski i Sobolewski nie da się zdominować polskim gwiazdeczkom.

Odnośnik do komentarza

Były defensywny pomocnik, do tego wybitny defensywny pomocnik, jako trener Wisły? Przecież on zrobi z nimi to, co Petrescu - każe biegać, biegać, biegać i jeszcze raz biegać, po czym wyleci z hukiem, gdy Brożkowie i Małecki wymyślą sobie, że lepszy głaszczący ich Kasperczak, niż ktoś, kto chce z nich zrobić gwiazdy. Wydaje mi się, że to przesada w drugą stronę - ktoś, kto ich zajedzie w imieniu wyższej sprawy. Owszem, chciałbym takiego trenera w Wiśle, ale chyba nie przy tych piłkarzach.

Z drugiej strony większość zawodników to obcokrajowcy nieskażeni polskim bumelanctwem na treningach, może większość zagraniczna piłkarzy + Żurawski i Sobolewski nie da się zdominować polskim gwiazdeczkom.

W zbliżającym się sezonie zanosi się, że będziemy mieli szeroki, wyrównany (choć słaby, nie oszukujmy się) skład, więc sprawa jest prosta - komu się nie chce biegać, na ławę. Innego wyjścia nie widzę, tylko tak można do czegoś dojść. Wydaje mi się, że z przyjściem Basałaja w klubie zmieniło się podejście, nie ma jakiegoś wielkiego parcia na błyskawiczne sukcesy, budowane są struktury klubowe, tworzy się nareszcie profesjonalny klub, więc może i w kwestiach sportowy pójdziemy w stronę profesjonalizmu?

Odnośnik do komentarza

PS dzis napisal, ze chyba jednak Simeone albo Larsson wiec chyba jest w tym cos prawdy co pisal ten koles na Forum :)

Źle rozumujesz. Fakt, że informacja ta pojawiła się w PS nie potwierdza jej, a jedynie świadczy, że któryś z redaktorów zajrzał na forum Wisły. ;) Dlatego właśnie bardziej wierzę takiemu zbymakowi, niż polskim dziennikarzom.

Odnośnik do komentarza

Udało się wymęczyć wygraną z Arką, pomijając wszystkie aspekty tego meczu poruszę tylko jeden - Boguski jest w tragicznej formie i sam fakt, że mieści się on w kadrze meczowej szokuje, nie mówiąc o tym, że wystawiał go Kasperczak i że dostał powołanie do kadry.

Odnośnik do komentarza

http://www.sports.pl/Pilka-nozna/Manuel-Jimenez-chce-zostac-trenerem-Wisly-Krakow,artykul,83847,1,727.html

 

Wow, nawet biorąc poprawkę na wiarygodność, to i tak brzmi to niesamowicie - nie wydaje mi się, że byłoby nas stać na niego, chociaż z drugiej strony w klubie się mówi o tym, że na trenera nie będziemy żałować. Na pewno szkoleniowca z takim nazwiskiem w trenerskim światku w polskich klubach nie było jeszcze.

Odnośnik do komentarza

To byłoby największe wzmocnienie Wisły od kilku lat, poważnie. Ale pytanie jest inne - czy Petrescu wygrałby z zawodnikami? Bo przecież wtedy najprawdopodobniej (bo tego tak naprawdę chyba nikt nie wie) wyleciał z powodu buntu piłkarzy, którym nie chciało się zasuwać na treningach. Czy teraz miałoby się to zmienić? Przydałby się w Krakowie ktoś, kto potrafiłby nimi potrząsnąć i przekonać, że gwiazdami to oni nie są, a 99% z nich najprawdopodobniej nigdy nie będzie.

 

Rumun to jedno z najlepszych wyjść (jeśli nie najlepsze), więc osobiście jestem jego wielkim zwolennikiem. Ale czy do tego dojdzie? No właśnie, mam pewne obawy - mówi się o Jimenezie czy Petrescu, a przyjdzie trener, który najlepsze lata ma już za sobą. Ale chciałbym się tutaj pomylić :) .

Odnośnik do komentarza

marshall - czuję, że tym razem nauczony doświadczeniem Cupiał, gdyby przyleciał to niego piłkarz na skargę na zbyt ciężkie treningi, to poleciłby takiemu delikwentowi zamknąć drzwi z drugiej strony ;)

 

Fajnie byłoby zobaczyć te przerażone miny Brożków i wiarę że może jednak nie... ;)

Odnośnik do komentarza

Kiedy zobaczyłem pierwszą bramkę dla Ruchu przypomniał mi się korupcyjny klasyk i jego ,,gramy bez bramkarza''. Nigdy nie zrozumiem jakim cudem Mariusz rozegrał 4 spotkania w polskiej reprezentacji. Nie wiem czy zmiana trenera cokolwiek da Wiśle, to nie są zawodnicy na mistrza Polski.

Jacek Kazimierski jako trener bramkarzy i masz odpowiedź występów w kadrze.

 

Edit: debiut w 2006 - nie wiem kto wtedy był trenerem GK.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...