Skocz do zawartości

Wisła Kraków


Rekomendowane odpowiedzi

To co grały obie drużyny to dno, jak to jest mecz na szczycie, to szkoda gadać :picard:

 

Już abstrahując od żenującego poziomu, widać że Wisła ma problem z rozstrzyganiem na swoją korzyść meczów "na styk", gdzie gra jest mniej więcej wyrównana, tak jak było w tym sezonie w meczach z Lechem czy Legią. Skuteczność Wisły jest po prostu skandaliczna, ale to znana bolączka już od odejścia duetu Ż&F. Do tego brakuje trochę szczęścia i wychodzi przepis na przegrywanie najważniejszych meczów.

 

Wisła nie zasługuje na mistrza. Po paru latach problemów z ogrywaniem średniaków i słabeuszy, wreszcie udało nam się opanować ten element i dzięki temu jesteśmy na czele tabeli, ale z taką grą to lepiej nigdzie się poza Polską nie pokazujmy...

Odnośnik do komentarza

Diaz to nieporozumienie, dobrze że kończy się kontrakt Mauro, bo szkoda byłoby gdyby klub musiał zasłużonego zawodnika na siłę sprzedawać. W tym meczu podobali mi się tylko Alvarez i Marcelo, Brazylijczyka koniecznie będzie trzeba jeszcze przetrzymać, a z Pablo podpisać stały kontrakt. Jop, Diaz, Łobodziński - ta trójka niestety nie nadaje się. Zimą fajnie by było gdyby Wisła znalazła środkowego obrońcę, który mógłby być alternatywą dla Głowy i Marcelo, przydałby się w końcu silny napastnik, jakby udało się kupić takich dwóch zawodników i skutecznie wyleczyć kontuzjowanych powinno być dobrze...

Odnośnik do komentarza
Od wtorku z Wisłą Kraków trenuje Brazylijczyk Marcelo Moretto de Souza - poinformowała oficjalna strona mistrzów Polski Wisla.Krakow.pl. 31-letni bramkarz będzie przebywał na testach w Krakowie do końca tygodnia. W sobotę zagra w sparingu z Podbeskidziem Bielsko-Białą. Marcelo Moretto de Souza przed rozpoczęciem obecnego sezonu rozwiązał kontrakt z SL e Benfica. Wcześniej występował także w ateńskim AÉK, Vitória FC Setúbal, FC Felgueiras oraz brazylijskich klubach. Na testach w Wiśle przebywa także Daniel Gall.

 

Link

Znowu zaczyna się komedia pt. szukamy bramkarza? Który to już golkiper testowany przez Wisłę w tym roku?

Odnośnik do komentarza

Ja widziałem, w meczu z Barceloną, z tego co pamiętam było 0:0 a Moretto wyciągnął karnego i kilka groźnych uderzeń. Wysoki, silny, zdobył Puchar Portugalii, jakieś tam doświadczenie też ma, Cleber trafił do Wisły ze słabszego klubu, z mniejszymi osiągnięciami i był gwiazdą, moim zdaniem to dobry kierunek poszukiwać przy niechęci Wisły do wydawania pieniędzy.

Odnośnik do komentarza

Widziałem CV; kumaci na forum Wisły piszą, że wygląda o niebo lepiej, niż Ci którzy do tej pory mogli się prezentować; widziałem go na YouTube; poza tym o ile nie mylę zawodnika to oglądałem go raz albo nawet dwa w meczach z Barceloną, obronił nawet karnego R10 (a AFAIR uderzony był całkiem nieźle ten karny).

Odnośnik do komentarza

<- to też mecz Moretto w LM z Barcą (chyba że coś pomyliłem)

 

Informacja ze strony Wisły:

 

W trakcie zajęć Moretto robi bardzo dobre wrażenie. Widać, że jest doświadczonym golkiperem. Po pierwszych treningów wygląda na zawodnika, który bardzo dobrze gra nogami. Potrafi posłać precyzyjne podanie przez połowę boiska.

 

i jest bardzo ekscentryczny, na YT widać co najmniej 4 sytuacje gdy założył siaty napastnikom, btw, ładnie to zrobił ;)

Odnośnik do komentarza

Po filmiku z Barcelona koles moze byc gwiazda tej druzyna lepsza niz Brozek ;) Mam nadzieje, ze nie bedzie komedii.pl i Pawelek w koncu siadzie na lawce bo jego umiejetnosci a Portugalczyka to chyba dwa rozne swiaty. Obawiam sie niestety, ze Kazimir powie, ze jest slaby i bedzie dupa :/

Kazimierski jest na zgrupowaniu reprezentacji, więc może wreszcie skończy się ten cyrk.

Odnośnik do komentarza

[link]

 

Krakowianie już czwarty raz próbują zatrudnić Marcela Morettę. Jeśli tym razem 31-letni bramkarz dojdzie do porozumienia z mistrzami Polski, to i tak będzie mógł grać dopiero od stycznia. - Mam też oferty z innych klubów - zaznacza Brazylijczyk z włoskim paszportem.

 

Jego przyjazd ustalano od dwóch tygodni. Było warto, bo Moretto jest jednym z ciekawszych spośród ponad 20 bramkarzy testowanych przez trenera Macieja Skorżę. - 20? To dziwna sytuacja, bo Wisła to przecież wielki klub - przyznaje zawodnik, który trenuje od poniedziałku.

 

Po raz pierwszy mistrzowie Polski zabiegali o niego cztery lata temu. Kosztował milion euro i miał też oferty z FC Porto i Benfiki. Zdecydował się na klub z Lizbony, bo występował w Lidze Mistrzów. Ofertę krakowianie ponowili rok temu, ale nie byli w stanie sprostać wymaganiom finansowym Brazylijczyka. Przed kilkoma miesiącami także skontaktowali się z piłkarzem, ale zbyt późno, bo do zamknięcia okienka transferowego zostało kilkanaście godzin, a Moretto był w ojczyźnie. - Sprawy finansowe są dla mnie ważne, ale teraz bardziej liczy się, bym wrócił do piłki - podkreśla Moretto.

 

Mariusz Piekarski, menedżera zawodnika: - Oczekiwania Marcela powinny zmieścić się w możliwościach Wisły. Drużyna, która chce grać w LM, musi inwestować, a to zawodnik co najmniej na polską ligę, a pewnie i lepszą.

 

Moretto w piłkę nie gra od sierpnia, gdy za porozumieniem stron pożegnał się z Benfiką. Od klubu z Lizbony dostał odprawę, ale również zapis, że w ciągu dwóch lat nie może reprezentować innego klubu z Portugalii. W tej sytuacji zdecydował się na powrót do Brazylii. - Chciałem zrobić przerwę i kilka miesięcy pobyć z rodziną. Niedawno zadzwonił jednak menedżer i przedstawił ofertę z Wisły. Jestem gotowy na to wyzwanie, bo cały czas trenowałem po trzy razy w tygodniu - zapewnia Moretto.

 

W Krakowie pod skrzydła wzięli go Mauro Cantoro, Pablo Alvarez i Marcelo, ale informacje zbierał też od byłych wiślaków Clebera i Jeana Paulisty. Usłyszał od nich wystarczająco dużo dobrego, by nie zawahać się przed przyjazdem, mimo że wcześniej grał w dużo mocniejszej ligach greckiej i portugalskiej. - To na pewno nie jest krok w tył. Dla mnie najważniejsze jest, by grać o coś, a Wisła walczy o mistrzostwo - podkreśla Moretto.

 

Jeśli bramkarz spodoba się krakowianom, to do końca roku nie pomoże w obronie tytułu, bo z powodu rozwiązania kontraktu może występować dopiero od 1 stycznia. Gdyby jednak Wisła nie zdecydowała się na transfer, to w kolejce stoi ponoć kolejka chętnych z ligi tureckiej oraz brazylijskiej.

 

Pierwszeństwo mają jednak mistrzowie Polski, a Piekarski już wstępnie rozmawiał z trenerem Skorżą. Moretto dostał też pozytywną opinię od Jacka Kazimierskiego, szkoleniowca bramkarzy Wisły, który jeszcze w poniedziałek, tuż przed wyjazdem na zgrupowanie reprezentacji Polski, przeprowadził z nim treningi. - Teraz wiele zależy od Marcela. Z Wisłą jestem w kontakcie i wszystko powinno wyjaśnić się do końca tygodnia - zapewnia Piekarski.

 

Moretto: - W Krakowie bardzo mi się podoba. Oczywiście, że zależy mi także na dobrych zarobkach i w ciągu najbliższych dni, a może nawet godzin skontaktuję się z menedżerem.

 

Decydującym sprawdzianem bramkarza może być sobotni sparing z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

 

Pogrubiony fragment daje nadzieję, że w końcu zakończą ten cyrk z bramkarzami :]

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...