Skocz do zawartości

Wisła Kraków


Rekomendowane odpowiedzi

Wisła i przedstawiciel pomocnika klubu z Teplic, Tomasa Jirsaka, ustalili warunki wspólnego konktraktu. Wisła dogadała się też z klubem zawodnika.

 

Jak poinformował dyrektor sportowy Jacek Bednarz Jirsak w poniedziałek przyjedzie do Polski. W Bytomiu przejdzie testy medyczne, a jeśli wypadną one pozytywnie kontrakt z Wisłą zostanie podpisany. We wtorek Czech spodziewany jest na zgrupowaniu "Białej Gwiazdy" w austriackim Grosspetersdorf.

Jak tak dalej będą odkładać te testy medyczne, to się chyba w tym okienku nie wyrobią :/

Odnośnik do komentarza

A IMO chodzi o zasady na jakich sa teraz w Wisle podpisywane kontrakty:

. W związku z tym w Wiśle kontrakty z zawodnikami będą wyglądały inaczej. Aż połowa każdego nowego kontraktu będzie uzależniona od tego, ile minut piłkarz spędził na boisku w meczach pierwszej drużyny i jakie wyniki osiągnął klub. Dotyczy to zarówno kontraktu Ćwielonga, jak i umów z Niedzielanem i Jirsakiem. To będzie mobilizowało piłkarzy do walki o miejsce w podstawowej jedenastce.

 

W mojej opinii jest to bardzoooooo dobry kierunek. Po latach szastania kasa w koncu ktos zaczal myslec :] To jest pozytyw. Negatyw to, to ze wielu pilkarzy na to nie pojdzie :/ Nic czekamy nadal na wzmocnienia xD

Odnośnik do komentarza
A IMO chodzi o zasady na jakich sa teraz w Wisle podpisywane kontrakty:
. W związku z tym w Wiśle kontrakty z zawodnikami będą wyglądały inaczej. Aż połowa każdego nowego kontraktu będzie uzależniona od tego, ile minut piłkarz spędził na boisku w meczach pierwszej drużyny i jakie wyniki osiągnął klub. Dotyczy to zarówno kontraktu Ćwielonga, jak i umów z Niedzielanem i Jirsakiem. To będzie mobilizowało piłkarzy do walki o miejsce w podstawowej jedenastce.

 

W mojej opinii jest to bardzoooooo dobry kierunek. Po latach szastania kasa w koncu ktos zaczal myslec :] To jest pozytyw. Negatyw to, to ze wielu pilkarzy na to nie pojdzie :/ Nic czekamy nadal na wzmocnienia xD

 

A gdzie pojda? Do klubow gdzie placi sie 1500 zeta i nawet tego przez pol roku nie moga dostac?

Odnośnik do komentarza

Jeżeli połowa pensji to ma być ta zasadnicza pensja a połowa za wygrane to dość licho to widzę

 

Przykładowo tają 50 tyś euro zasadniczej i 50 tys za jakieś tam sukcesy

Takiego gracza to nam konkurencja podbierze - wystarczy, że da 75 tyś i jest już ich.

Odnośnik do komentarza
Wydaje mi sie ze myslimy tu o zawodnikow ktorych zakontraktowanie opiera sie na znacznie wiekszych zarobkach niz twoje 1500 zeta ;)

Ale dobrze wiesz, ze w naszej lidze nie ma zbyt wielu klubow, ktore placa godziwie dlatego nie ma czego sie obawiac. A tych kilka, ktore maja jakis bardziej godziwy grosz to juz raczej nie znajda wolnych srodkow w budzecie.

Odnośnik do komentarza
A gdzie pojda? Do klubow gdzie placi sie 1500 zeta i nawet tego przez pol roku nie moga dostac?

No właśnie w tym problem, że w polskiej lidze jest coraz mniej takich klubów. Jest już co najmniej 6 zespołów, gdzie mogą zapłacić tyle samo co Wisła lub nawet więcej.

 

Jeżeli połowa pensji to ma być ta zasadnicza pensja a połowa za wygrane to dość licho to widzę

 

Przykładowo tają 50 tyś euro zasadniczej i 50 tys za jakieś tam sukcesy

Takiego gracza to nam konkurencja podbierze - wystarczy, że da 75 tyś i jest już ich.

Dlaczego? Przecież jak będzie grał to dostanie 100tys. A jak nie będzie grał, to nie będzie nikomu szkoda, że ktoś go nam podbierze :]

Odnośnik do komentarza
Przecież jak będzie grał to dostanie 100tys. A jak nie będzie grał, to nie będzie nikomu szkoda, że ktoś go nam podbierze

 

No zobaczymy - jednak bardziej się skłaniam ku temu, że człowiek idzie na łatwiznę i weźmie większą gwarantowaną sumę

Odnośnik do komentarza

Tak czytałem jakieś forum Wisły i się okazuje, że na konferencji prasowej prezes Wisły (Heller - jak jeszcze był) powiedział, że dług wobec TF nie jest spłacany a kasa z transferów jest przeżerana na bieżącą - jakim cudem tak jest???? Przecież kasa z transferów to w mln euro idzie.

 

Maciej Skorża: To miał być filar

 

Mówiłem, że Niedzielan jest mi potrzebny. I teraz nie jestem szczęśliwy, że nie udało się go pozyskać - twierdzi Maciej Skorża, trener Wisły Kraków

 

Dziś piłkarze Wisły rozegrają sparing z czwartą drużyną słoweńskiej ekstraklasy - NK Drava Ptuj. W środę w pierwszym sparingu pod wodzą trenera Macieja Skorży Wisła pokonała Omonię Nikozja 1:0. Teraz szkoleniowiec Wisły będzie mógł skorzystać ze wszystkich graczy poza Krzysztofem Mączyńskim. Wszystko wskazuje na to, że w końcówce na boisko wejdzie Kamil Kosowski, który już normalnie trenuje z drużyną po kontuzji.

 

Wczoraj z Wisły wysłano przetłumaczony kontrakt do Tomasa Jirsaka i dokument do jego klubu FK Teplice. Piłkarz spodziewany jest w poniedziałek na badaniach.

 

Rozmowa z Maciejem Skorżą

 

Andrzej Klemba: Był Pan gorącym zwolennikiem sprowadzenia Andrzeja Niedzielana do Wisły. Tymczasem nic z tego nie wyszło...

 

Maciej Skorża: Niestety, i nie jestem szczęśliwy z tego powodu. Andrzej miał być bardzo ważnym zawodnikiem mojego zespołu. Bez niego trudniej będzie walczyć o cele, które sobie stawiamy. Stajemy przed trudnym zadaniem, by znaleźć zastępcę o podobnych walorach, ale czasu jest bardzo mało. Nawet jeśli wyszukamy takiego gracza, to może być problem z wkomponowaniem go do drużyny. Poszukamy za granicą, bo w Polsce na rynku raczej nie ma wolnego napastnika, który spełniałby nasze wymagania. W drużynie jest Patryk Małecki, ale po pierwsze - jest na mistrzostwach świata i będzie potrzebował odpoczynku. A po drugie - jest jeszcze młody i może nie sprostać zadaniu.

 

Dyrektor sportowy Jacek Bednarz powiedział, że "nie mógł zaakceptować formy wypłaty kontraktu, jakiej oczekiwał piłkarz". Czy Niedzielan nie chciał się zgodzić, by połowa sumy z umowy była uzależniona od tego, ile minut spędzi na boisku?

 

- Nie będę tego komentować, to nie ja jestem od załatwiania tych spraw. Wskazałem, że jest Niedzielan mi potrzebny i ubolewam, że nie wzmocni Wisły. Jestem jeszcze w kontakcie z Andrzejem, ale szanse na jego pozyskanie oceniam na 1 proc.

 

A jak spisują się testowani gracze?

 

- Na razie nie rzucili mnie na kolana. Czekam jednak do poniedziałku z ostateczną oceną. Wtedy będzie sparing, w którym zagrają, i podejmę decyzję.

 

Kiedy Tomas Jirsak dojedzie na obóz do Austrii?

 

- Niedzielan też miał dojechać. Dopóki Czecha nie ma, nie mogę potwierdzić, że jest.

 

Komentarz

 

Giza i Niedzielan - minimaliści?

 

Polscy piłkarze to minimaliści - stwierdził w trakcie rozmowy jeden z pierwszoligowych trenerów (nieważne który, bo chodzi o zjawisko, a nie nazwiska). - Chcą zarobić, byle się nie narobić. Namawiałem jednego do przyjścia do klubu. Masz 80 tys. euro kontraktu plus 40 tys. z tzw. wejściówek. Wie Pan co odpowiedział? - Trenerze, mi wystarczy 90 tys. euro, ale na rękę. Bał się zaryzykować dla 10 tys. euro.

 

Piotrowi Gizie w Rapidzie Bukareszt zaoferowano nie tylko kilka razy wyższy kontrakt, ale za jeden mecz dostałby tyle, ile zarabia w Cracovii przez dwa miesiące. Czego się wystraszył? Przecież w Rumunii nie byłoby trenera Majewskiego, który niechętnie go wystawia, bo piłkarz nie lubi biegać. Może wziął pod uwagę zdanie żony, która nie chciała wyjeżdżać z kraju. Czyżby bał się, że sobie nie poradzi, a może woli siedzieć spokojnie w Krakowie.

 

A Andrzej Niedzielan? Twierdził, że wreszcie chce grać i jest nawet w stanie zrezygnować z wysokiego kontraktu w Holandii (około 600-700 tys. euro), że większe szanse powrotu do kadry będzie miał z Polski niż z ławki w Nijmegen. Co innego słowa, a co innego czyny. Nie chce jednak zaakceptować warunków umowy z Wisłą. I to nie dlatego, że nie odpowiadają mu pieniądze. Nie zgadza się, by wypłata połowy kontraktu była uzależniona od jego formy. Czyżby były reprezentant Polski i zdobywca m.in. 21 goli w sezonie 2002/03 w polskiej lidze nie wierzył w swoje umiejętności? Czy właśnie tak zachowuje się piłkarz, który zapewnia, że przede wszystkim chce grać?

 

 

Źródło: Gazeta Wyborcza Kraków

 

A nie mówiłem - wyboldowany tekst :rotfl:

Odnośnik do komentarza
"Kosa" po raz drugi tatą!

 

 

Wczoraj, kilka minut po godzinie 20, Kamil Kosowski został po raz drugi tatą! Zawodnikowi przebywającemu na zgrupowaniu w Grosspetersdorfie urodził się drugi syn - Antoś. Gratulujemy!

 

 

Do gratulacji dołączamy życzenia zdrowia dla Antoniego, jak i dla całej rodziny Kosowskich.

 

fot. Grzegorz Czop

Biuro Prasowe Wisła Kraków SSA

Tak na rozluźnienie napiętej atmosfery. Gratulacje :D

Odnośnik do komentarza
Kandydat do gry w Wiśle, Tomas Jirsak przechodzi dziś badania medyczne, od których bezpośrednio jest uzależnione jego przejście do krakowskiego klubu.

 

- Jesteśmy bardzo blisko. Wiemy już, że Jirsak jest bardzo dobrym zawodnikiem, jeśli badania medyczne przejdzie pomyślnie to z transferem nie będzie problemu - zadeklarował dziś nowy prezes Wisły, Marek Wilczek.

 

23-letni czeski pomocnik przechodzi badania na Śląsku. - Pan Bednarz wrócił z Austrii i dzisiaj opiekuje się panem Jirsakiem. Jeśli będziemy chcieli zabrać go do Stanów Zjednoczonych, to musi wypełnić trochę papierów itp. - wyjaśnił prezes Wilczek.

 

Prezes zapewnił, że jeśli wyniki badań Czecha będą pomyślne to nie będzie problemu z przelaniem wymaganej kwoty na konto czeskiego klubu FK Teplice.

 

pilkanozna.pl

 

Ciekawe wzmocnienia Wisły :-k Najważniejsze, że nie przychodzą ogórki z byłej Jugosławii, etc. Zobaczymy co ten zawodnik pokaże, słyszałem że występował z powodzeniem w czeskiej młodzieżówce. Odnośnie Niedzielana, negocjacje utkwiły chyba w martwym punkcie :-k

Odnośnik do komentarza

Dopóki nie będzie oficjalnej informacji, że Jirsak podpisał kontrakt, nawet się tym za bardzo nie interesuję. Oby tym razem RN nie wywinęła jakiegoś numeru.

 

Najważniejsze, że nie przychodzą ogórki z byłej Jugosławii, etc.

Wśród testowanych zawodników jest Vlade Marković - lewy obrońca rodem z... Serbii :). Nie wiem czy to ogórek, ale wielki zawodnik raczej też nie.

Odnośnik do komentarza
Tomas Jirsak zawodnikiem Wisły Kraków!

 

 

W dniu dzisiejszym Wisła Kraków podpisała 5 letni kontrakt z czeskim pomocnikiem Tomasem Jirsakiem. 23 letni piłkarz jest juz w drodze na zgrupowanie Wisły i wszystko wskazuje na to, że weźmie udział w jutrzejszych treningach.

 

"Jestem bardzo szczęśliwy, że przychodzę do klubu z takimi tradycjami, który odniósł tyle sukcesów. Gra w Wiśle Kraków jest dla mnie wyzwaniem. Jestem gotów do podjęcia treningów, mam nadzieję, że trener Skorża będzie widział mnie w składzie na czwartkowy mecz z Levskim Sofia. Nie mogę się już doczekać występu na wypełnionym stadionie Wisły, to będzie dla mnie przeżycie, dotychczas występowałem przed znacznie mniej liczną publicznością." - powiedział chwilę po podpisaniu kontraktu Jirsak.

 

Piłkarz przeszedł do Wisły Kraków z FK Teplice - 8 drużyny ligi czeskiej, był także reprezentantem Czech w kadrze U-21.

 

 

fot. Maks Michalczak

Biuro Prasowe Wisła Kraków SSA

 

źródło: wisla.krakow.pl

 

Nareszcie :) Jeszcze tylko wtorek i będzie git, co nie znaczy że nie może być lepiej :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...