Skocz do zawartości

Wisła Kraków


Rekomendowane odpowiedzi

Ailton odrywał się w kierunku linii końcowej i strzelał z dużo ostrzejszego kąta. Pareiko dobrze asekurował krótki róg. W ogóle nie ma porównania z sytuacją Małeckiego, który łamał akcję do środka.
no i gdyby Ailton doznał tego samego błysku umysłu co Małecki też minąłby Chaveza na raz i mógłby uderzać z dogodnej sytuacji

Tego nie wiesz. Mógłby co najwyżej próbować mijać Chaveza na raz, nie powiedziane że by mu się udało. Przy okazji ktoś inny by w tym czasie mógł mu przeszkodzić...

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem na Cyprze nie będzie źle, wbrew pozorom wcale nie jest tak mega gorąco, wiem bo sam zaznałem podobnego klimatu. Wisła ma też wielu zawodników, którzy są przyzwyczajeni do takich temperatur: Diaz, Chavez, Nunez, Melikson, Biton. Legia potrafiła wygrać z Turkami na ich terenie. :P Kibiców rywali Wisła się nie przestraszy, a myślę, że i nasi się będą przebijać. :]

 

Co do meczu: moim zdaniem liczy się efektywność, zauważcie, że Wisła za Maskaanta ma całkiem sporo słabo stylowych spotkań, jednak prawie zawsze udawało się wygrać.

Odnośnik do komentarza

W meczu z Koroną 0:0. Trzeci kolejny wyjazdowy remis. Szkoda, bo było kilka okazji do przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę, ale biorąc pod uwagę nasze zestawienie i tak nie było chyba źle. Nie wiem, czy w którymś z polskich zespołów jedenastka dublerów zagrałaby na takim poziomie (tzn. średnim ekstraklasowym). Fajnie pokazali się Czekaj i Brud, ten pierwszy nie jest gorszy od Kowalskiego, a sześć lat młodszy, więc jak dla mnie to już raczej ostateczny koniec Mateusza w Wiśle. Brud pokazał parę fajnych zagrań, ale może mieć ciężko, bo na pozycjach defensywnych pomocników jest obecnie czwarty (po Sobolu, Nunezie i Wilku), o ile nie piąty-szósty (bo mogą tu przecież jeszcze zagrać Jirsak i Diaz) w kolejce do gry. To chyba wszyscy zawodnicy z ME, którym chciałem, żeby dać szansę, poza jeszcze Chrapkiem, który jednak poszedł na wypożyczenie.

O reszcie zawodników nie ma co mówić, bo nie zaskoczyli niczym szczególnym. Pareiko bezbłędny, Garguła bezradny, Kirm irytujący, itd.

 

EDIT: Co mi się na mózg to 1:1 rzuciło? :|

Odnośnik do komentarza

Obaj zagrali na podobnym poziomie. Oczywiście, też wolałbym jako rezerwowego widzieć zawodnika młodszego i do tego rodowitego krakusa, wychowanka. Będziemy grać całą jesień w pucharach, więc jeszcze będą okazje dla zmienników. Zobaczymy jak widzi to Maaskant.

Odnośnik do komentarza

Wisła Kraków od pewnego czasu interesuje się Spasem Delewem. Negocjacje mają ruszyć po rewanżowym meczu CSKA w 4. rundzie (Play-off) eliminacji Ligi Europy. Bułgarski zespół ma małe szanse na awans po porażce ze Steauą Bukareszt 0:2.

Jeśli faktycznie dojdzie do transakcji, będzie ona rekordową w historii Wisły Kraków. Mistrzowie Polski wcześniej już oferowali Bułgarom 1,2 mln euro, ale propozycja ta została odrzucona. Władze CSKA zapowiedziały, że za mniej niż 2 mln euro swojemu zawodnikowi nie pozwolą odejść. Takiej kwoty na piłkarza sprowadzanego do Ekstraklasy nie wydał jeszcze żaden klub.

 

onet.pl

 

 

Z mediów słyszę o zainteresowaniu Delewem od dłuższego czasu. Faktycznie coś jest na rzeczy i Bułgar trafi do Krakowa czy to tylko wymysły pismaków?

Odnośnik do komentarza

Tak realnie patrząc, to... cholera wie. :P O wszystkim wiemy z Bułgarskich mediów, które ciągle ciągną temat, wydaje się, że jakieś tam podchody musiały być, ale jaka jest determinacja Valckxa do przeprowadzenia tego transferu, to wiedzą już tylko w klubie.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, czy byłbym zadowolony, gdyby wydano na tego Deleva ponad 2M ojro. Z innej beczki. Zaczyna mnie niepokoić motywacja drużyny, przed wtorkiem. A konkretniej przed dwumeczem. Pamiętacie co mówił Robert M. przed pierwszym spotkaniem: "Remis na zero będzie dobrym wynikiem". Uznałem to za niepokojącą formę "motywacji", jak wyglądał mecz wszyscy wiemy, Wisła grała na remis, a widać było, że jak krakowianie przycisnęli to Cypryjczycy się gubili. Nie wracałbym do tego, gdyby nie to co znowu Maaskant opowiada: "Nachodzą mnie wątpliwości czy zdołamy awansować(..)". mimo wszystko zastanawiam się czy jest to właściwa forma mobilizacji.

Odnośnik do komentarza

Nie wiadomo, co im mówi w szatni, chce pewnie po prostu zdjąć presję z piłkarzy, by media nie myślały, że to mecz o być albo nie być dla Wisły, a w szatni może ich nastrajać zupełnie inaczej.

Poza tym widać było w pierwszym meczu też, że gdy Cypryjczycy przycisnęli, to się Wiślacy gubili. Cieszę się, że Maaskant zachowuje trzeźwy umysł w mediach i nie poddaje się typowo polskiemu nastawieniu "Apoel połkniemy, Barcelonę pobijemy" po jednym czy dwóch wynikach.

Odnośnik do komentarza

Zaczyna mnie niepokoić motywacja drużyny, przed wtorkiem. A konkretniej przed dwumeczem. Pamiętacie co mówił Robert M. przed pierwszym spotkaniem: "Remis na zero będzie dobrym wynikiem".

Problem w tym, że on wcale tak nie powiedział.

 

Cytując:

Nie chciał jasno określić, jaki wynik w środkowym spotkaniu go zadowoli. - Nawet bezbramkowy remis może okazać się dobrym rezultatem. Może też być tak, że wygramy 3:0, a będziemy mówić, że powinniśmy wygrać w większych rozmiarach. Powinien jednak być to taki wynik, że jadąc do Nikozji dalej będziemy mieć szanse na awans - wyjaśnił.

Odnośnik do komentarza

Cieszę się, że Maaskant zachowuje trzeźwy umysł w mediach i nie poddaje się typowo polskiemu nastawieniu "Apoel połkniemy, Barcelonę pobijemy" po jednym czy dwóch wynikach.

Typowo polskie jest przegrywanie z silną drużyną już w szatni. Nie pamiętam kto zapowiadał pobicie Barcelony, jesteś pewien, że nie chodziło o hokej na wrotkach? ;)

Wisła obecnie gra dość słabo (ciekawe jakby wypadli z takim Rapidem Bukareszt) i Maaskant głoszący propagandę sukcesu byłby dziwny. Liczę na 0:0, albo na 0:1 i awans po karnych. Ewentualnie jakiś błysk wiślackich gwiazd.

Odnośnik do komentarza

@meyde

Właśnie nie widziałem go w akcji ;), pytałem pare postów wcześniej czy jest to taki dobry piłkarz. W każdym razie ponad 2M euro to sporo kasy jak na nasze kluby, i za tą cenę to powinien być naprawdę zawodnikiem znakomitym. A faktycznie jest warty tyle według Ciebie?

 

A co do rewanżu i wypowiedzi Maaskanta. Chodzi mi właśnie o to by nie przegrać meczu, jeszcze przed wyjściem na boisko. Ponadto zrozumiałbym takie wypowiedzi, przed meczem z realem, ale nie z wielokrotnie mniej wartym od Wisły Apoelem(według transfermarkt). Wyobrażacie sobie by szkoleniowiec Borussi przed spotkaniem z wiślakami w Dortmundzie, mówił "bezbramkowy remis może być dobrym rezultatem" i ustawiał drużynę defensywnie!! A przed rewanżem stwierdził "Możemy nie awansować". To jest motywacja a'la Jery Matlak(niesławny trener siatkarek).

Odnośnik do komentarza

A faktycznie jest warty tyle według Ciebie?

 

Nie wiem ;]. Wiem jedynie, że ostatnio był często obserwowany przez mocne kluby (np. Ajax), do tego jest bardzo młody i zbiera zewsząd same pochwały. Dodajmy do tego, że Wisła wydaje pieniądze raz na kilka miesięcy i musi mieć do tego bardzo poważny powód. *Jeśli* Wisła awansuje do LM to te dwa miliony nie będą aż taką wielką kwotą.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...