Skocz do zawartości

Widzew Łódź


Rekomendowane odpowiedzi

PRZEGLĄD PRASY. Widzew jak zapowiedział dalej walczy o pozostanie w piłkarskiej elicie. Najnowszy pomysł, to wykupienie miejsca w ekstraklasie od II-ligowego Znicza Pruszków - pisze dziennik "Polska".

 

- Myślimy nad różnymi rozwiązaniami, także i nad takim, by wejść w fuzję ze Zniczem i przejąć jego drużynę lub też odkupić miejsce od Pruszkowa. Na razie jednak czekamy na 11 maja, czyli dokończenie zjazdu PZPN, na którym jeszcze wiele może się wydarzyć. Choćby reorganizacja rozgrywek, połączenie I i II ligi i utworzenie przejściowej 32 zespołowej dywizji. ale wszystko rozstrzygnie się po zakończeniu sezonu - mówi najbardziej zaufany człowiek Cacka, wiceprezes klubu Grzegorz Bakalarczyk.

 

Argumentem przemawiającym do wyobraźni działaczy beniaminka ma być proponowana suma 5 milionów złotych. - To wielkie pieniądze. które mogą zawrócić w głowie. Nikt się jednak do nas z taką propozycją nie zgłosił. Zresztą nie myślimy o takiej możliwości, bo chcemy grać w ekstraklasie - mówi na łamach "Polski", prezes Znicza Marek Śliwiński

Mam nadzieję, że to nie przejdzie...

Odnośnik do komentarza
We wtorek Bakalarczyk zdementował doniesienia dziennika "Polska". - Czytałem te artykuły i jestem zbulwersowany. To jakieś przekłamanie. Jeden z dziennikarzy zadzwonił do mnie z sugestią, że można by kupić miejsce w lidze a potem opublikowano teksty, że to pomysł Widzewa. Powiedziałem, że rozpatrujemy inne możliwości. Liga jeszcze trwa i matematycznie wszystko jest możliwe. Po zakończeniu rozgrywek odbędzie się jeszcze zjazd PZPN, na którym wiele się może wydarzyć. Nie przewidujemy jednak kupowania miejsca w lidze. To zwykła kaczka dziennikarska - powiedział Bakalarczyk.

http://www.sport.pl/pilka/1,65050,5182935.html

 

 

jakiś dziennikarzyna sobie coś wymyślił :picard:

Odnośnik do komentarza
Resztki szacunku do Widzewa tracę :|

 

A daj spokój... Z Widzewem to nie ma wiele wspólnego... To tylko pan Bakalarczyk i jego pracodawca próbują sobie utrzymać ciepłe gniazdko. Ja tam się do nich nie przyznaję...i tylko szkoda, że to się jednak dzieje... Może jednak należałoby zrobić tak, jak w Pogoni Szczecin...

Odnośnik do komentarza

Przez takie coś polska piłka schodzi całkowicie na PSY. Drużyna która została zdegradowana do nizszej ligi za korupcję..wykupuje miejsce w tej lidze i gra w nie dalej. To jest po prostu szczyt głupoty. Juventus Turyn musiał grać rok na zapleczu serie A i nie kombinował jak powrócić do najwyzszej klasy rozgrywkowej jak Widzew Łódź. Dla mnie po prostu było by to nie do pomyślenia, ale takie rzeczy to tylko w Polsce.

Odnośnik do komentarza
We wtorek Bakalarczyk zdementował doniesienia dziennika "Polska". - Czytałem te artykuły i jestem zbulwersowany. To jakieś przekłamanie. Jeden z dziennikarzy zadzwonił do mnie z sugestią, że można by kupić miejsce w lidze a potem opublikowano teksty, że to pomysł Widzewa. Powiedziałem, że rozpatrujemy inne możliwości. Liga jeszcze trwa i matematycznie wszystko jest możliwe. Po zakończeniu rozgrywek odbędzie się jeszcze zjazd PZPN, na którym wiele się może wydarzyć. Nie przewidujemy jednak kupowania miejsca w lidze. To zwykła kaczka dziennikarska - powiedział Bakalarczyk.

http://www.sport.pl/pilka/1,65050,5182935.html

 

 

jakiś dziennikarzyna sobie coś wymyślił :picard:

 

Oby. Ale równie prawdopodobne jest to, że pan Be się wystraszył reakcji i się wycofuje rakiem z pomysłu.

Odnośnik do komentarza

podobnie chyba dziennikarz wymyślił, to że Znicz "w 2 tygodnie wybuduje oświetlenie, a w 6 przerobi trybuny" - szkoda, że nie uwzględniono procedury przetargowej i wszystkich kontroli (pozdrowienia dla Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska - nie wiedziałem, że budowa zadaszenia wiąże się z ich kontrolą)

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj Widzew pożegnał się z I ligą wygraną z Górnikiem 2-1. Doping w pierwszej połowie, ogólnie rzecz biorąc średni. W drugiej było już o niebo lepiej :) Po meczu padło "Kto z was zostanie?! Ciekawe kto z was zostanie?!" i sam w sumie jestem ciekawy kto z obecnego składu będzie chciał grać w 3 lidze. Oklaski dostał w sumie tylko Budka. Lisowski najpierw szybko chciał się zwinąć, potem się wrócił i rzucił koszulkę kolesiom niedaleko krytej. Na chwilę pojawił się też Masłowski, ale szybko się zwinął. No nic, przynajmniej na 3 ligę karnety będą tańsze ;) Aaaa i bym zapomniał strasznie głupio zachowywali się kibice Górnika :/ Najpierw wywiesili coś o Żydach i karpiach :| Nie wiem nawet co to dokładnie było bo z mojego miejsca było słabo widoczne i dość szybko zostało zwinięte przez ochronę. Oczywiście doszło do małych przepychanek + ochrona użyła chyba jakiegoś gazu, ale pewności nie mam. Wydaje mi się (słowo klucz) też, że kibice Górnika próbowali nam podpalać krzesełka bo w paru różnych miejscach coś dość długo się paliło pod koniec spotkania, ale to mogło być coś innego. Tak czy inaczej ich poziom był dość niski.

 

"Widzimy się! Widzimy się!

w drugiej albo trzeciej lidze!"

 

:)

Odnośnik do komentarza

Czy tylko dla mnie to jest żenujące?

 

Widzew domaga się przyznania walkowera za przegrany mecz derbowy z ŁKS Łódź. Działacze Widzewa twierdzą, że grający w tym spotkaniu Marcin Adamski nie powinien zostać zgłoszony do rozgrywek. W czwartek wniosek w tej sprawie odrzuciła Komisja Ligi Ekstraklasy SA. Ale Widzewowi rację przyznaje FIFA

 

Jesienią Marcin Adamski próbował znaleźć pracę w Anglii. W czasie testów w Ipswich Town zagrał w rezerwach tego klubu z Norwich, miesiąc później w barwach rezerw Northampton wystąpił w meczu z Peterborough. Oba spotkania odbyły się w ramach Pontin's Holidays Combination - ligi rezerw dla klubów drugo, trzecio i czwartoligowych z południowej Anglii i Walii. W lutym 32-letni obrońca podpisał kontrakt z ŁKS. Wiosną zagrał w 13 meczach (we wszystkich od pierwszej do ostatniej minuty), strzelił dwa gole. Od października do maja Adamski reprezentował więc trzy kluby. A artykuł szósty przepisów transferowych FIFA mówi, że w czasie sezonu piłkarz może być zarejestrowany maksymalnie w trzech klubach, ale wystąpić może już tylko w dwóch.

 

- Wcześniej Adamski grał w Niemczech i zgodnie z przepisami niemiecka federacja przysłała do Polski certyfikat zawodnika, bez którego nie mógłby występować w naszej lidze. Gdyby jesienią Adamski był graczem Ipswich lub Northampton to jego certyfikat byłby w federacji angielskiej - uważa jednak dyrektor rozgrywek Ekstraklasy Marcin Stefański. Według naszych informacji działacze Widzewa złożyli wniosek o walkowera także do FIFA. I międzynarodowa federacja przyznała im rację.

 

Żadnych wątpliwości dotyczących uprawnienia Adamskiego do gry w ŁKS nie mieli za to przedstawiciele Łódzkiego Związku Piłki Nożnej. - To, że Adamski w czasie testów wystąpił w meczach rezerw Ipswich i Northampton nie ma tu żadnego znaczenia. To sytuacja analogiczna do tej, z jaką mamy do czynienia w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy. To oficjalne rozgrywki, do których zawodników potwierdza Ekstraklasa SA. Regulamin dopuszcza jednak możliwość gry piłkarzy testowanych, co jednak nie oznacza, że stają się oni automatycznie graczami klubu, w barwach którego wystąpili. Żeby tak się stało, musi dojść do transferu - wyjaśnił Adam Kaźmierczak z ŁZPN.

 

LINKU

Odnośnik do komentarza

Szukają dziury w całym, moim zdaniem powinni zająć się przygotowaniami i zrobieniem porządku w klubie, a nie wyszukiwać się błędów. Ale skoro FIFA się zgadza z Widzewem to coś w tym jest, tylko gdyby derby okazały się walkowerem to pozostałe 12 spotkań też i sytuacja w tabeli mogłaby się całkiem zmienić.

Odnośnik do komentarza

A w jaki sposób mają rację - od kiedy przyjazd na testy do klubu X i gra w nieoficjalnych rozgrywkach, nie o punkty, oznacza podpisanie kontraktu z klubem X? Nie wierzę, żeby FIFA poparła Widzew, albo jest to zasłona dymna, albo Widzew FIFA oszukał. Poza tym jest to żenujące, bo Widzew po pierwsze zasłużył na spadek jako zespół bardzo słaby i źle poukładany, po drugie zasłużenie został zdegradowany za wałki.

Odnośnik do komentarza

Jednak grał w oficjalnym meczu, rezerw bo rezerw, ale grał. Trzeba by znać dokładniej sytuację, aby się dowiedzieć, jak to z tym kontraktem. Wątpię, żeby Widzew zdołał FIFĘ oszukać, bo Bakalarczyk aż tak sprytny i cwany to nie jest.

Odnośnik do komentarza
A w jaki sposób mają rację - od kiedy przyjazd na testy do klubu X i gra w nieoficjalnych rozgrywkach, nie o punkty, oznacza podpisanie kontraktu z klubem X? Nie wierzę, żeby FIFA poparła Widzew, albo jest to zasłona dymna, albo Widzew FIFA oszukał. Poza tym jest to żenujące, bo Widzew po pierwsze zasłużył na spadek jako zespół bardzo słaby i źle poukładany, po drugie zasłużenie został zdegradowany za wałki.

A zauwazyles tam slowo "jesli"?:>

Nie neguje tego, ze Widzew zasluzyl na spadek. Ale jezeli faktycznie ŁKS zlamal przepisy to chyba kara sie nalezy?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...