Skocz do zawartości

Kącik egzaminacyjny


adamus

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w sobotę ang podstawowy na 95% i jestem z tego wyniku niezadowolony, chciałem 100%. Z rozszerzonego miałem 70% i tu jest OK. Dziś z polskiego bez przygotowanej wcześniej prezentacji byłem w stanie odpowiedzieć na 100%. Miałem konspekt i dwa wydrukowane obrazy i potrafiłem spokojnie na poczekaniu zrobić fajną prezentację. Natomiast pytania, jakie zadawała mi komisja to chyba jakaś pomyłka. "Czy palec z obrączką Jadwigi Baryki został urwany?" i tego typu podobne. Bądź też coś opowiedzieć o rzezi w Cesarzu. Ale poszło spokojnie.

Odnośnik do komentarza

Ja dostałem z prezentacji z polskiego tylko 90%. Osobiście liczyłem na maksa, wszystko przebiegło zgodnie z planem, rozmowa szła mi doskonale. Komisja widocznie dostrzegła pewne błędy i jest 18/20. Przede mną jeszcze najtrudniejszy egzamin - historia rozszerzona i później dla formalności angielski ustny ;).

Odnośnik do komentarza

20/20 z ustnego anglika rozszerzonego :jupi:

 

Szczerze mówiąc, w szoku jestem. Odpowiadałem obiektywnie patrząc beznadziejnie, tematy poomawiałem, na pytania odpowiedziałem, ale za język mogli parę punktów odciąć. W ogóle ponoć same dwudziestki szły. :) Ogólnie z angielskiego mam już na pewno 45 punktów, nie wiem jedynie, ile za wypracowanie dostane, ale i tak jestem bardzo zadowolony :)

Odnośnik do komentarza

Geografię jako przedmiot dodatkowy wybrało najwięcej zdających, więc musiała trzymać odpowiedni poziom ;). Ja obawiam się historii rozszerzonej, bo zeszłoroczna była kosmicznie prosta. Nie chce mi się wierzyć, by w tym roku mogło być podobnie.

Weź jednak pod uwagę to, że pisałem rozszerzoną i spodziewałem się czegoś, co faktycznie można nazwać rozszerzeniem. A tutaj nic, banał.

Odnośnik do komentarza

Ja tam dzisiaj poszedłem na gegrę podstawową nie ucząc się do niej kompletnie nic, jak poszło, nie mam pojęcia. Się okaże, ale szczerze to jakoś mi na niej nie zależy, zdam dobrze, będzie więcej punktów, nie trudno, ale tragedii nie ma. Mi zostały już tylko da ustne w przyszłym tygodniu. Polak i niemiecki. Z pisemnego gdzieś tak się wbiję w przedział 70/80%. Jedyne co mnie denerwuje w napisanych maturach to, to, że przez źle przeczytane pytanie z matmy na wejściu mam -6%.

Odnośnik do komentarza
Ja tymczasem już w domu po geografii rozszerzonej, którą mieliśmy pisać do 11:30. Trochę dziwnie prosta była, ale i tak spokojnie wystarczyło jakieś 70-80 minut na napisanie.

 

Taaa... jak chciałem oddać pracę po takim czasie, to ludzie patrzyli na mnie jak na kosmitę :)

 

 

Jedno wiem już, że mam źle, więc 100% nie będzie ;)

Odnośnik do komentarza

Cienka jak barszcz. Prosta jak drut. Cos w ten desen.

Czytajac posty na forum niektorych osob, co chwile mam wrazenie, ze rozmawiam z ludzmi o IQ na poziomie gasnicy strazackiej. Pozniej wchodze do tego tematu i dowiaduje sie, ze jedza w domu prosty barszcz, ale MATURA BYLA ZAJEBISCIE LATWA, NAPISALEM W 12 MINUT (dwie minuty wychodzilem, ale to sie nie liczy). Poczekajze na wyniki, nie ma co sie onanizowac zawczasu (pijac do twojego podpisu).

 

i to ma być rozszerzenie?

 

Jak sadzisz? Ja (dosc odwaznie, ale co mi szkodzi?!) postawie na TAK.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z Sejem. A tak poza tym, narzekacie na prostotę, ciekawe ilu z was będzie miało to swoje 90-100%... I wolicie żeby na takiej rozszerzonej geografii było podanie 14-ego co do wielkości miasta Burkina Faso? Czy czego tam oczekiwaliście? Czy zadania, które ma szansę rozwiązać większość osób, które w średnim stopniu przygotowały się do matury? :>

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z Sejem. A tak poza tym, narzekacie na prostotę, ciekawe ilu z was będzie miało to swoje 90-100%... I wolicie żeby na takiej rozszerzonej geografii było podanie 14-ego co do wielkości miasta Burkina Faso? Czy czego tam oczekiwaliście? Czy zadania, które ma szansę rozwiązać większość osób, które w średnim stopniu przygotowały się do matury? :>

 

Rozszerzenie z zasady powinno być dla osób, które przygotowywały się długo i żmudnie :>

 

Ogólnie ani angol, ani polak ani matma nie była w tym roku zbyt trudna. Na rozszerzeniu z matmy w niektórych zadaniach trzeba było nawet sporo pomyśleć, ale wszystko było do wykonania, nawet jak się zaniedbało przygotowania. Taka jest moja opinia.

 

Angol ustny:

poziom podstawowy 90%

poziom rozszerzony 95% :D

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z Sejem. A tak poza tym, narzekacie na prostotę, ciekawe ilu z was będzie miało to swoje 90-100%... I wolicie żeby na takiej rozszerzonej geografii było podanie 14-ego co do wielkości miasta Burkina Faso? Czy czego tam oczekiwaliście? Czy zadania, które ma szansę rozwiązać większość osób, które w średnim stopniu przygotowały się do matury? :>

Rozszerzenie z zasady powinno być dla osób, które przygotowywały się długo i żmudnie :>

Tylko, że jak ktoś się przygotowywał długo i żmudnie to niech ma szansę napisać na te 80-100% a jak trochę mniej żmudnie to te 50 czy 60% by mógł wyciągnąć. A tutaj niektórzy piszą, że była banalna, a potem że jednak popełnili kilka błędów i te 60% na pewno będą mieli...

Odnośnik do komentarza

I już po historii rozszerzonej. Niektóre merytoryczne zadania były podchwytliwe, jednak jestem dobrej myśli. Pisałem wypracowanie na 2 temat dotyczący stosunków polsko-francuskich w dwudziestoleciu międzywojennym w oparciu o relacje międzynarodowe. Wszystkie totalitaryzmy + krach na Wall Street + sytuacja wewnętrzna wzięte pod uwagę, więc jestem z siebie zadowolony ;).

 

Edyta dodaje, że miałem dużo odniesień do traktatu wersalskiego ;).

Odnośnik do komentarza

No może z tym 14-tym miastem Burkina Faso przesadziłeś Lagren, ale nie tego się po rozszerzeniu spodziewałem. A z tego co patrzę po nieoficjalnych kluczach z tego dziwnego rozszerzenia tylko w 1 pytaniu popełniłem gafę. Co do  IQ na poziomie gaśnicy strażackiej, to ci powiem że są specjaliści w jednej wąskiej dziedzinie nauki, a z innymi mają problemy (chociażby ja, modlę się żeby język polski zdać, bo jako laureat olimpiady geograficznej, mam studia zapewnione nieomal).  Co do samej matury ja to tak widzę 100%-85% wybitne jednostki, 84%-65% dobrze przygotowane niewybitne jednostki, 65%-40% średnio przygotowane osoby, bez przygotowania jakoś matury rozszerzonej nie widzę.

Odnośnik do komentarza

Język niemiecki ustny - 90%

Język angielski ustny - 80%

 

Jestem bardzo zadowolony :)

Został mi tylko ustny polski, którego najbardziej się obawiam. Można liczyć na jakieś podpowiedzi czy wskazówki od tych, którzy są już po? :)

Spokój i wiedza z prezentowanego tematu. Nawet jak zapomnisz/nie nauczysz się pracy to i tak coś wtedy wymyślisz i masz szansę na 100%.

Odnośnik do komentarza

Powiem ci tak. najważniejszy jest luz na egzaminie. Wszedłem na salę stremowany, co w połączeniu z moim jąkaniem się, dało piorunujący wręcz efekt dla komisji. Tylko dlatego że panie w komisji były miłe, oraz temu że wybitnie znałem omawiany temat jakoś mi udało się zdać na 85%. Jeśli ci nie szkodzi to weź wypij przed egzaminem herbatę z melisy

Odnośnik do komentarza

True, ale zapominacie o jednej rzeczy. Jak najbardziej konkretne i merytoryczne odpowiedzi na pytania! Prezentacja to tylko 5 punktów, 15 dostaje się za rozmowę (8 - argumentacja, 7 - sposób wypowiedzi). Owszem, spokój jest rzeczą niezwykle ważną, ale przede wszystkim konkrety. W mojej szkole znajomi bardzo skarżyli się, że komisja na to szczególnie zwracała uwagę (ale to zależy na kogo trafisz). Jak masz podobnie jak ja - temat językowy to pełen luz, w moim przypadku komisja kompletnie nie wiedziała o co kaman i merytorycznej dyskusji nie potrafiła nawiązać :keke:.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...