Skocz do zawartości

Kącik egzaminacyjny


adamus

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam, jak ktoś chce zdawać geografię to Vademecum Operonu jest idealne :)

Jak zrobiliście pytanie ze spadkiem Łysicy? Bo na portalach odpowiedzi różne, znajomi odpowiedzi różne... wszystko zależało od tego jak zmierzyło się linijką, mi wyszło 1,6 cm a spadek ok 14,8%.

Odnośnik do komentarza

Mi też wyszło 14,2 % :)

 

Generalnie, wychodząc z sali, czułem się trochę inaczej niż po wcześniejszych egzaminach - miałem wrażenie, że jest gorzej. Test był stosunkowo trudny jak dla mnie, chociaż wydaje mi się, że go w miarę rozgryzłem. Wiadomka, że wszystko dobrze nie będzie, ale liczę na przyzwoity wynik.

Odnośnik do komentarza

Muszę przyznać, że spodziewałem się nieco łatwiejszego testu. Generalnie nie jest źle, porównując swoje odpowiedzi z odpowiedziami udostępnionymi przez onet 5 zadań mam źle, 5 zadań zależeć bedzie od klucza CKE, i tego czy jakoś da się moje odpowiedzi do nich podpasować. Po egzaminie byłem załamany, ale, jak się okazało, tak źle jednak mi nie poszło. W zadaniu ze spadkiem wyszło mi bodaj 14,6%, ale zaokrągliłem do 15%. Na próbnej było identyczne zadanie ze spadkiem źródła, więc można było się na błędach nauczyć nawet. Teraz tylko matma, ustne (polski mam dopiero 25 maja) i będzie po wszystkim.

Odnośnik do komentarza

O lol

 

System egzaminów zewnętrznych w Polsce miał być największym osiągnięciem reformy oświatowej z końca lat 90. Egzaminy miały być jednakowe, porównywalne i sprawiedliwe dla każdego ucznia w kraju. Żeby tak było, pytania układają w wielkiej tajemnicy najlepsi w kraju eksperci. Potem pytania są testowane na setkach uczniów z dużych miast, wsi, dobrych i słabszych szkół. Na maturę trafiają ponoć te najlepsze, bo wybierane przez przeszkolonych w tym celu ekspertów w Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Czy tak jest naprawdę? W tym roku dyrektor CKE Krzysztof Konarzewski, z wykształcenia pedagog, sam zmienił tematy pisemnych egzaminów z wiedzy o społeczeństwie oraz języka polskiego. I tak z tematów wypracowań z polskiego wykreślił polecenia: "Dokonaj analizy tekstu". A z poleceń do wypracowań na WOS: "Podaj przykłady".

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,8...wil_mature.html

 

Ciekawa jest też dyskusja pod artykułem:

 

Z tego co wiem, to p. Konarzewski rozwalił całą standaryzację testów z polskiego. W ostatnie chwili pozamieniał arkusze - jak ktoś jest ciekawy, jaka miała być podstawa niech zobaczy arkusz dla niesłyszących! Konarzewski podjął decyzję o zamianie arkusza w ostatniej chwili. Tematy tez były inne - i bynajmniej nie dokonano w nich "kosmetycznych" poprawek. Test z WOSu był wymyślany w ostatniej chwili, stąd tak głup[ie pytania, jak "wyraź swoją opinię". W CKE milczą, bo boją się stracić pracę. Więc i tak tego nie skomentują. Jeśli Konarzewski chce zablokować klucz odp z p[olskiego to znaczy, że nie ma zielonego pojęcia o istocie egzaminu.
Odnośnik do komentarza

Ręce mi opadły. :| Oznacza to, że klucze odpowiedzi przygotowane dla wcześniejszych wersji prac, egzaminatorzy mogą sobie w dupę wsadzić, bo nie pasują do obecnych wersji tematu, tak? :|

 

Skoro w tym roku są takie cyrki, to ciekawe, jakie będą za rok, gdy wejdą w życie kolejne zmiany. :roll:

Odnośnik do komentarza
I teraz klucz bedzie niezgodny z kazda praca, bo jest stworzony pod oryginalna wersje. Teraz, po napisaniu, beda tworzyc nowy? Cyrk, cyrk, cyrk...

 

W zeszłym roku było podobnie z kluczem z polskiego, który tworzono dopiero po maturze i był gotowy ok. 18 maja.

Odnośnik do komentarza

Troche z innej beczki bo nie wiedziałem gdzie napisać.

Ide teraz do zawodowki jako elektromechanik samochodowy, i musze skaladajac papiery dac takze potweirrdzenie od zakladu pracy.

Jak szukac takich praktyk i gdzie w Poznaniu. Jak sie za to zabrac? :)

Odnośnik do komentarza

Właśnie słyszałem, że tegoroczny poziom rozszerzony z matematyki to była swoista rzeź niewiniątek. Natomiast przemilczę poziom podstawowy, bo był banalny, próg zdawalności powinni podnieść do 80%, a i tak raczej nikt by nie miał problemu z osiągnięciem takiego pułapu procentowego. Ciekawi mnie jeszcze, co wymyślili na fizykę...

Odnośnik do komentarza

Dużo ludzi ode mnie z klasy zdawało dziś matmę. Podstawa podobno łatwa, a rozszerzenie rzeczywiście było już trudniejsze. Jutro jeszcze fizykę piszę, raczej nie spodziewałbym się prostej i przyjemnej... Cóż, jedne przedmioty są łatwe, drugie jeszcze łatwiejsze...

 

Jak tam przedmioty ustne? Ja dziś zakończyłem swoje egzaminy - polski 18/20, angielski 11/20.

Odnośnik do komentarza

Podstawa z matematyki, chwilę myślałem, nad tym zadaniem z trygonometrii i w ogóle nie pamiętałem tego z prawdopodobieństwa. Aczkolwiek zadania wydawały mi się trudne. Zaś jak już chwyciłem za rozszerzenie to wydaje mi się łatwiejsza, niż jak ja pisałem :-k Co prawda bez przygotowania bym poległ na paru rzeczach, jednak coś za prosta była ta maturka. ;)

 

Ciekaw jestem jutrzejszej fizyki ^^

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...