Skocz do zawartości

Długi marsz


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko na minus, jak to w CS.

 

W 3. rundzie kwalifikacyjnej FA Cup czekał nas wyjazd do amatorskiego Croydon, ale to miało nadejść dopiero za dwa tygodnie. Wcześniej podejmowaliśmy grające w tym sezonie bardzo słabo Carshalton i był to pierwszy mecz w tym sezonie, w którym graliśmy w dwunastu. Dam sobie głowę uciąć, że nie widziałem na naszej liście płac nazwiska bramkarza gości, ale sądząc z jego postawy, Venter był naszym człowiekiem w Carshalton. Wystarczyło bowiem sześć minut, by tak nieudolnie przyjął piłkę, że przechwycił ją Addis, który otrzymał jeszcze jedną szansę po fiasku w Buckingham, i precyzyjnym strzałem skierował do bramki. Do przerwy wiele więcej się nie wydarzyło, ale zaraz na początku drugiej połowy Addis zmarnował dwie stuprocentowe okazje na podwyższenie prowadzenia, co skończyło się wpuszczeniem na boisko Spencera. Ten zagrał jeszcze gorzej od Darryla, czym skazał się na zesłanie do drugiego zespołu i wystawienie zimą na listę transferową.

 

Na szczęście nie zawiódł nas Venter, który w 60. minucie nie opanował długiej piłki zagranej przez Thompsona, dzięki czemu swojego pierwszego gola w sezonie zdobył Mustoe. Goście pierwszy groźny strzał na bramkę Murphy'ego oddali w 67. minucie, ale skończył się on golem Boshella, który perfekcyjnie wykonał rzut wolny. W końcówce Carshalton oczywiście przycisnęło, ale od czego na boisku był Venter — w doliczonym czasie gry Thompson zagrał lekką piłkę na dobieg do Lake'a, ale Venter uprzedził naszego pomocnika, po czym... zabrał się za dryblowanie we własnym polu karnym. Lake z uśmiechem wdzięczności na twarzy odebrał mu więc piłkę i posłał do bramki, ustalając wynik spotkania i pieczętując bardzo udany występ całego zespołu.

 

25.09.2007 Meadow Park, Gloucester: 1.201 widzów (rekord)
CS (7/42) Gloucester [5.] — Carshalton [19.] 3:1 (1:0)

6. D.Addis 1:0
41. P.McWalter (C) knt.
60. N.Mustoe 2:0
67. D.Boshell 2:1
90+3. G.Lake 3:1

Gloucester: B.Murphy — N.MacDonald, J.Cleverley, I.Abdul Kadir, C.Thompson — H.Ismail — J.Bowler (69. R.Mansell), G.Lake, G.Hughes (78. R.Kear), N.Mustoe — D.Addis (54. A.Spencer)

MoM: Gregory Lake (MC; Gloucester) — 8

Odnośnik do komentarza

Sam siem dziwiem...

 

Coraz wyraźniej widziałem, że jedynie Addis i być może Rendell spełniają wymagania stawiane przeze mnie napastnikom, więc zacząłem rozglądać się za alternatywami. Szybko wpadł mi w oko młody Scott Cross (19, ST; Anglia) z Northampton, którego bez większego trudu wyjąłem stamtąd za 25% wartości następnego transferu. Nie był to wszakże zawodnik, który mógłby z miejsca wskoczyć do wyjściowego składu, więc nie zaprzestawałem poszukiwań.

 

Wyjazd do ostatniego w tabeli Thurrock zapowiadał się na stosunkowo łatwy i liczyłem na komplet punktów. I rzeczywiście, chłopaki zagrali bardzo dobrą pierwszą połowę, co w zupełności nam wystarczyło. W 11. minucie Bowler sprytnie zgrał piłkę do Addisa, który uwolnił się od obrońcy i mocnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. Chwilę później Darryl wykazał się wielkim sprytem — cóż, walczył w końcu o życie — i wymusił faul na sobie w polu karnym, a jedenastkę na gola zamienił pewny jak skała Ismail; tym większa szkoda, że wkrótce potem Hamze doznał niegroźnego na szczęście urazu. Tuż przed przerwą najpierw Bowler przestrzelił w idealnej sytuacji, a moment później w zamieszaniu podbramkowym piłkę do bramki Thurrock skierował Hughes.

 

W drugiej połowie emocji nie brakowało, gdyż moi zawodnicy trochę odpuścili, a Thurrock goniło wynik, dzięki czemu na miano piłkarza meczu zapracował Murphy. Brian skapitulował tylko raz, po rzucie rożnym Adamsa i główce Blatchforda, ratując nam pewne w sumie zwycięstwo. Cross zaliczył debiut w końcówce, ale nie zachwycił, rozczarował też Kear, którego pozycja w zespole stawała się z każdym meczem słabsza.

 

29.09.2007 Ship Lane, Thurrock: 184 widzów
CS (8/42) Thurrock [22.] — Gloucester [2.] 1:3 (0:3)

11. D.Addis 0:1
19. H.Ismail 0:2 rz.k.
45+3. G.Hughes 0:3
77. L.Blatchford 1:3

Gloucester: B.Murphy — N.MacDonald, J.Cleverley, I.Abdul Kadir, C.Thompson — H.Ismail (29. R.Mansell) — J.Bowler, G.Lake, G.Hughes (79. R.Kear), N.Mustoe — D.Addis (64. S.Cross)

MoM: Brian Murphy (GK; Gloucester) — 9

Odnośnik do komentarza

Wrzesień 2007

 

Bilans: 4-1-0, 12:4

Conference South: 1. [+7], 17 pkt, 13:6

FA Cup: 3. runda kwal. (Croydon)

FA Trophy: —

Finanse: -53.704 funtów (-4.746 funtów)

Nagrody: —

 

Transfery (Polacy): brak

 

Transfery (cudzoziemcy):

1. Miled (22, MRC; Kolumbia: 11/0) z Amériki de Cali do Grasshopperu za 1.900.000 funtów

2. Fernando Cedrola (20, DC; Brazylia U-21: 6/0) z Juventude do Palmeiras za 1.600.000 funtów

3. Drissa Diakité (22, D/WBR/DM; Mali: 1/0) z Al-Ahli do Al-Ain za 575.000 funtów

4. Dimitar Makriew (23, ST; Bułgaria U-21: 3/1) z Górnika Zabrze do Al-Gharrafy za 350.000 funtów

5. Manuel De Gomar (22, AM/FC; Hiszpania) z Cádiz do Al-Ittihad za 325.000 funtów

 

Ligi świata:

 

Anglia: Liverpool [+0]

Hiszpania: Real Madryt [+0]

Irlandia: Drogheda Utd [+5]

Irlandia Północna: Linfield [+0]

Niemcy: Bayern [+1]

Polska: Odra Wodzisław [+1]

Rosja: CSKA Moskwa [+5]

Szkocja: Celtic [+3]

Walia: Haverfordwest [+3]

Włochy: Inter [+1]

 

Polskie kluby w pucharach:

 

Puchar UEFA

  • 1. runda: Wisła Płock (0:1, 1:4 z Blackburn), Legia (1:1, 0:1 z Parmą)

Reprezentacja Polski:

  • 01.09.2007 eME Gr6 Słowacja — Polska 1:1 (1:0) [34. Mintal — 87. k. Żurawski]
  • 05.09.2007 eME Gr6 Polska — Albania 1:1 (1:0) [10. k. Żurawski — 60. Salihi]

Ranking FIFA: 1. Brazylia (1152), 2. Hiszpania (1021), 3. Holandia (975), 77. [+10] Polska (535)

Odnośnik do komentarza

Na początku października w klubie pojawił się kolejny nowy zawodnik, utalentowany Dave Winfield (19, DC; Anglia), sprowadzony za 20% z Aldershot. Jako że Abdul Kadir wyjechał wraz z reprezentacją na mecz z Tanzanią (zresztą na zgrupowaniu rozbił sobie głowę o baobab i na dwa tygodnie musiał przerwać treningi), chciałem dać Winfieldowi szansę w pucharowym meczu z Croydon, lecz miał zbyt duże braki kondycyjne, więc od pierwszej minuty na środku obrony zagrał Malone. Dałem też sposobność gry w wyjściowym składzie Crossowi.

 

Mecz nie był szczególnie emocjonujący, a w dodatku straciliśmy w nim na miesiąc Bowlera, któremu rywal złamał kość policzkową. Dwie świetne sytuacje miał Cross, kolejną w końcówce zmarnował Addis, ale i gospodarze parokrotnie zmusili Murphy'ego do sporego wysiłku. W tej sytuacji całkiem słusznie o awansie zadecydował gol samobójczy — w 34. minucie Mustoe przedarł się prawym skrzydłem, a jego centrę do własnej bramki skierował Richards. Za awans zarobiliśmy 5.000 funtów, ale strata jednego z podstawowych zawodników nie była chyba warta tych pieniędzy.

 

06.10.2007 Croydon Sports Arena, South Norwood: 1.824 widzów
FAC 3RKw Croydon — Gloucester 0:1 (0:1)

34. L.Richards 0:1 sam.
43. J.Bowler (G) knt.

Gloucester: B.Murphy — N.MacDonald, J.Cleverley, M.Malone, C.Thompson — H.Ismail — J.Bowler (43. R.Mansell), G.Lake, G.Hughes YC (52. R.Kear), N.Mustoe — S.Cross (72. D.Addis)

MoM: Neil Mustoe (AMR; Gloucester) — 8

Odnośnik do komentarza
Darryl Addis (25, ST; Anglia) — zawodnik, który całą karierę spędził w zespołach amatorskich, w Gloucester był ponoć ważnym graczem pierwszego zespołu, ale nie byłem do niego przekonany.

Z doświadczenia mniemam, że w tak niskiej lidze wystarczy mieć jednego szybkiego napastnika (albo najlepiej dwóch), aby wygrywać mecze. Jak sytuacja przedstawia się u Ciebie?

Odnośnik do komentarza

Winfield zadebiutował w barwach Gloucester tydzień później, w meczu z Bishop's Stortford. Było to bardzo bezbarwne spotkanie, które potwierdziło, że przechodzimy lekkie zachwianie formy. Sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo, my stworzyliśmy dwie, a goście ani jednej. W 33. minucie Addis strzelił wprost w Gay'a, ale minutę później błąd popełnił Garrard, wybitą przez niego piłkę przechwycił Mustoe i podał do Addisa, który uderzeniem z kilku metrów zapewnił nam skromne zwycięstwo 1:0. W drugiej połowie przyszło nam zapłacić za wygraną urazem Hughesa, który ze stłuczeniem goleni wypadł z zespołu na dwa tygodnie.

 

13.10.2007 Meadow Park, Gloucester: 1.637 widzów (rekord)
CS (9/42) Gloucester [2.] — Bishop's Stortford [14.] 1:0 (1:0)

34. D.Addis 1:0

Gloucester: B.Murphy — N.MacDonald, J.Cleverley, N.Winfield, C.Thompson — H.Ismail — R.Mansell (67. R.Kear), G.Lake, G.Hughes (52. M.Malone), N.Mustoe — D.Addis (67. S.Eaton)

MoM: Hamze Ismail (DM; Gloucester) — 8

Odnośnik do komentarza

Odbyło się losowanie 2. rundy kwalifikacyjnej FA Trophy, w którym trafiliśmy na amatorskie Bromsgrove. A następnego dnia graliśmy w Pucharze Anglii z liderem naszej ligi, zespołem Gravesend & Northfleet, który już raz zdołał nas w tym sezonie pokonać. Do składu powrócił Abdul Kadir, zdecydowanie wzmacniając naszą defensywę, za to w pomocy od pierwszej minuty zagrał Malone. Zagraliśmy kolejne słabe spotkanie, Addis przynajmniej dwukrotnie mógł pokonać Kerra, jego zmiennik Eaton nie potrafił nawet tego i mecz skończył się bezbramkowym remisem, co oznaczało powtórkę na terenie przeciwnika.

 

20.10.2007 Meadow Park, Gloucester: 471 widzów
FAC 4RKw Gloucester — Gravesend 0:0 (0:0)

Gloucester: B.Murphy — N.MacDonald, J.Cleverley, I.Abdul Kadir, C.Thompson — H.Ismail — R.Mansell (65. R.Kear), G.Lake, M.Malone (76. R.Hawthorne), N.Mustoe — D.Addis (46. S.Eaton)

MoM: Ben Surey (MC; Gravesend) — 7

Odnośnik do komentarza

Cztery dni po tym spotkaniu zameldowaliśmy się na Stonebridge Road, by trzeci raz w tym sezonie zmierzyć się z Gravesend, a stawką tego spotkania był występ w 1. rundzie FA Cup przeciwko w miarę atrakcyjnemu rywalowi, za jakiego uznać należało trzecioligowe Doncaster. Zagraliśmy w niezmienionym składzie, modyfikacje zaszły tylko na ławce rezerwowych, gdyż nie zabrałem ze sobą rozczarowującego Eatona.

 

Gospodarze mieli zapewne wielkie plany na ten mecz, tyle że w 7. minucie Abdul Kadir dalekim podaniem uruchomił Mustoe, który dośrodkował wprost na głowę Addisa, dzięki czemu szybko objęliśmy prowadzenie. Gravesend nie potrafiło dać sobie radę z naszymi atakami, jeszcze przez jakiś czas ratował ich swoimi interwencjami niezawodny Kerr, ale w 26. minucie Mustoe zagrał w uliczkę do Addisa, który nagle odzyskał skuteczność i spokojnie podwyższył na 2:0. Ten gol zabił wszelkie emocje, naszych rywali stać było co najwyżej na niecelne strzały, my zaś nieszczególnie się wysilaliśmy i po nudnej drugiej połowie mogliśmy unieść ręce w geście triumfu. Miejsce w 1. rundzie zasadniczej Pucharu Anglii było nasze (10.000 funtów za awans również)!

 

24.10.2007 Stonebridge Road, Gravesend: 2.037 widzów
FAC 4RKwP Gravesend — Gloucester 0:2 (0:2)

7. D.Addis 0:1
26. D.Addis 0:2

Gloucester: B.Murphy — N.MacDonald, J.Cleverley, I.Abdul Kadir, C.Thompson YC — H.Ismail — R.Mansell (72. R.Kear), G.Lake, M.Malone (72. R.Hawthorne), N.Mustoe — D.Addis (60. S.Cross)

MoM: Chris Thompson (DR; Gloucester) — 8

Odnośnik do komentarza

Końcówka miesiąca zapowiadała się bardzo ciężko, a inaugurował ją trudny wyjazd do Canvey Island na mecz z jednym z faworytów do awansu. Do składu powrócił co prawda Hughes, ale nie miałem większych złudzeń co do jego umiejętności — nie był on bynajmniej gwiazdą angielskiego futbolu. Dało się to zauważyć na boisku, gdzie gra toczyła się do jednej bramki, a nieliczne okazje do zdobycia gola przez Gloucester podręcznikowo chrzanił niezawodny w takich chwilach Addis. Nie wiem, jakim cudem ten mecz skończył się bezbramkowym remisem; zwycięstwo gospodarzy kilkoma golami byłoby o wiele sprawiedliwszym wynikiem.

 

27.10.2007 Park Lane, Canvey Island: 548 widzów
CS (10/42) Canvey Island [8.] — Gloucester [3.] 0:0 (0:0)

49. R.Colville (CI) knt.

Gloucester: B.Murphy — N.MacDonald, J.Cleverley, I.Abdul Kadir, C.Thompson — H.Ismail — R.Mansell (58. R.Kear), G.Lake, G.Hughes, N.Mustoe (71. M.Malone) — D.Addis (58. S.Rendell)

MoM: Jay Conroy (DC; Canvey Island) — 8

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...