Skocz do zawartości

Długi marsz


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Kadra jak na szóstą ligę przedstawiała się całkiem imponująco, miałem bowiem do dyspozycji aż 25 pikarzy. Z jakością było już gorzej, ale miałem nadzieję, że przy odrobinie z wysiłku i po niewielkich wzmocnieniach damy radę utrzymać się w Conference South:

Bramkarze

  • Robbie Hannon (26, GK; Irlandia) — trzeci sezon w Gloucester, przedtem grał wyłącznie w Irlandii. Drugi bramkarz zespołu, zawodnik bardzo przeciętny, który nie prezentował oczekiwanych przeze mnie umiejętności.
  • Brian Murphy (24, GK; Irlandia U-21: 3/0) — absolutna gwiazda w żółto-czarnym trykocie, wychowanek Manchesteru City i młodzieżowy reprezentant Irlandii, perła, jakiej trudno było się spodziewać w szóstej lidze.

Wnioski: Murphy był pewniakiem w naszej bramce, natomiast Hannon nie budził we mnie pozytywnych odczuć. Należało w miarę możliwości pozyskać jakiegoś zdolnego juniora i już teraz wprowadzać go do zespołu.

Odnośnik do komentarza

Obrońcy

  • Mark Malone (26, SW/DRC/DM; Irlandia) — wychowanek Longford, w Gloucester od trzech lat. Jego główną i jedyną zaletą była wszechstronność, dzięki czemu mógł przydać się do łatania dziur w składzie. Z przedłużeniem jego kontraktu zamierzałem się wstrzymać do chwili, gdy będę wiedział coś więcej na jego temat.
  • Patrick Flynn (22, DR; Irlandia) — były gracz Wolverhampton, zawodnik raczej przeciętny, który nie wyróżniał się niczym szczególnym.
  • Anthony Mee (22, DL; Anglia) — wychowanek Oldham, lustrzane odbicie Flynna po drugiej stronie boiska
  • Issa Abdul Kadir (20, DC; Somalia: 4/0) — kolejna po Murphym niespodzianka w składzie Gloucester, wychowanek Arsenalu i reprezentant Somalii, który powinien jak najbardziej sprawdzić się w szóstej lidze.
  • Dan Avery (18, DC; Anglia) — wychowanek klubu, junior, którego czekało jeszcze sporo nauki.
  • Michael Lintott (18, DC; Anglia) — wychowanek Evertonu, a więc być może potencjalnie niezły zawodnik.
  • Sam Scully (23, DC; Walia) — wychowanek Q.P.R., którego główną zaletą była szybkość, a to dawało mi większe pole do manewru przy ustawianiu linii defensywnej.
  • Neil Griffiths (26, DC/DM; Anglia) — wychowanek klubu, który już dziewiąty sezon grał w Gloucester. Szkoda, że była to jego jedyna zaleta. Na całe szczęście jego kontrakt wygasał z końcem miesiąca i nie miałem zbyt długo się z nim męczyć.
  • Lyndon Tomkins (28, DC/DM; Anglia) — wychowanek amatorskiego Cinderford, jego sytuacja i przyszłość były identyczne co w przypadku Griffithsa.
  • Chris Thompson (24, D/MR; Anglia) — wychowanek Northampton, zawodnik kiepski technicznie, ale za to bardzo silny, co przesądziło o tym, że złożyłem mu ofertę przedłużenia kontraktu o jeden rok.

Wnioski: Sytuacja w obronie nie przedstawiała się najlepiej. Właściwie jedynym klasowym zawodnikiem był Somalijczyk Kadir, na pozostałych pozycjach dysponowałem piłkarzami co najwyżej przeciętnymi, tak więc każde wzmocnienie było bardzo mile widziane.

Odnośnik do komentarza

Pomocnicy

  • Richard Mansell (21, WB/AML; Anglia) — wychowanek Luton, zawodnik przeciętny, choć coś mi podpowiadało, że mogę mieć z niego pociechę.
  • Hamze Ismail (18, DM; Anglia) — wychowanek samej Chelsea, a to jak na szóstoligowe realia stanowiło absolutnie wystarczającą rekomendacji.
  • Keith Knight (38, DM; Anglia) — grający trener, który zaliczył w swej karierze epizody w Veendam i Reading. Obecnie powinien jak najszybciej skupić wyłącznie na szkoleniu zawodników.
  • Matthew Gearing (20, MR; Anglia) — wychowanek Northampton, bardzo wysoko ceniony przez mojego poprzednika, ja póki co nie miałem pojęcia, dlaczego.
  • George Hughes (20, MRC; Anglia) — wychowanek Shrewsbury, zawodnik zespołu rezerw, który w świetle naszej opłakanej sytuacji kadrowej musiał zostać sprawdzony w pierwszej drużynie.
  • Gregory Lake (18, MC; Anglia) — wychowanek Tottenhamu, kolejna gwiazda Gloucester, mimo młodego wieku to na nim miała się opierać nasza gra w drugiej linii.
  • Neil Mustoe (30, AMRC; Anglia) — najbardziej rozpoznawalny piłkarz Gloucester, wychowanek Manchesteru United, który powinien w znacznej mierze odpowiadać za konstruowanie akcji ofensywnych.

Wnioski: W drugiej linii miałem trzech bardzo dobrych zawodników, Ismaila, Lake'a i Mustoe, i wokół nich mogłem spokojnie budować zespół. Trochę martwiła mnie obsada lewego skrzydła i wzmocnienie tej pozycji uznałem za jeden z moich priorytetów.

 

Gloucester :-k

 

Blisko było, ale jednak inaczej :D

 

Edyta: Możesz podac pozostałych beniaminków?

Na krótkiej liście były jeszcze Bradford PA (zadecydowała nazwa) oraz Whitby Town (zadupie straszne). W przedbiegach odpadły Wakefield-Emley (wiocha), Halesowen Town (uraz z czasów Premier Managera 2) i Tiverton Town (jeszcze większa wiocha).

 

Napastnicy

  • Richard Kerr (23, AMRLC/FC; Anglia) — wszechstronny, ofensywny zawodnik, wychowanek Cheltenham, który dysponował niezłym dryblingiem.
  • Darryl Addis (25, ST; Anglia) — zawodnik, który całą karierę spędził w zespołach amatorskich, w Gloucester był ponoć ważnym graczem pierwszego zespołu, ale nie byłem do niego przekonany.
  • Lance Lewis (20, ST; Anglia) — wychowanek Swindon, bardzo przeciętny napastnik, który za dwa tygodnie miał rozstać się z klubem, a ja nie zamierzałem się temu przeciwstawiać.
  • Scott Rendell (20, ST; Anglia) — wychowanek Reading, nie prezentował się oszałamiająco, ale zamierzałem dać mu szansę w nadchodzącym sezonie.
  • Eddie Rimmer (18, ST; Anglia) — wychowanek klubu, którego zamierzałem się pozbyć wraz z otwarciem się okna transferowego.
  • Andy Spencer (20, ST; Walia) — kolejny wychowanek Reading, o umiejętnościach bardzo zbliżonych do Rendella.

Wnioski: Nie miałem ani jednego napastnika, który mógłby poważnie zagrozić bramkarzom rywali. Ta formacja wymagała budowy właściwie od zera.

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie przeglądu kadr napawało umiarkowanym optymizmem. Bramka i pomoc prezentowały się całkiem przyzwoicie, więc przy odpowiednich wzmocnieniach defensywy oraz ataku mogliśmy solidnie namieszać. Przedtem wszakże należało przestawić zespół na nową taktykę, a w tym celu nie potrzebowaliśmy łomotu w konfrontacji z drugo- i trzecioligowcami. Odwołałem więc wszystkie już zaplanowane sparingi, a w ich miejsce zakontraktowałem sześć meczów z drużynami Southern Premier League, a więc ligi bezpośrednio poniżej Conference South.

 

Czerwiec 2007

 

Bilans: —

Conference South: —

FA Cup: —

FA Trophy: —

Finanse: -26.450 (-47.206)

Nagrody: —

 

Transfery (Polacy):

 

1. Arkadiusz Aleksander (27, AMRLC/FC; Polska) z Amiki do Zagłębia za 750.000 funtów

2. Błażej Jankowski (26, DC/DM; Polska) z Zagłębia do Legii za 750.000 funtów

3. Marcin Szulik (30, DM; Polska) z Korony Kielce do Groclinu za 575.000 funtów

4. Maciej Wojtas (26, AML; Polska) z Górnika Zabrze do Pogoni za 475.000 funtów

5. Marek Wasiluk (20, DC; Polska U-21: 2/0) z Arki do Korony Kielce za 400.000 funtów

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Riccardo Montolivo (22, AMLC; Włochy: 10/0) z Atalanty do Fiorentiny za 1.600.000 funtów

2. Aimo Stefano Diana (29, WB/AMR; Włochy: 8/0) z Parmy do Sampdorii za 1.500.000 funtów

3. Witalij Kutuzow (27. AMRLC/FC; Białoruś: 21/6) z Milanu do Sampdorii za 1.500.000 funtów

4. Goran Pandew (23, AMRLC/FC; Macedonia: 33/11) z Udinese do Lazio za 1.400.000 funtów

5. Daniele Corvia (22, ST; Włochy U-21: 11/4) z Romy do Ternany za 1.400.000 funtów

 

Ligi świata:

 

Anglia: —

Hiszpania: —

Irlandia: Cork City [+0]

Irlandia Północna: —

Niemcy: —

Polska: —

Rosja: CSKA Moskwa [+2]

Szkocja: —

Walia: —

Włochy: —

 

Polskie kluby w pucharach: brak

 

Reprezentacja Polski:

  • 02.06.2007 eME Gr6 Dania — Polska 0:0 (0:0)
  • 06.06.2007 eME Gr6 Polska — Białoruś 0:2 (0:2) [14. Kutuzow, 44. Omeliańczuk]

Ranking FIFA: 1. Anglia (1126), 2. Brazylia (1091), 3. Hiszpania (1074), 94. [—] Polska (480)

Odnośnik do komentarza

Też puściłem sobie FM 06 na kilka lat urlopu, dokładniej mam rok 2011. Polska o dziwo jest w "czołówce" światowej [czyt. 18 miejsce] :]

A twój Gloucester, awansował do Nationwide South w sezonie 08/09 i od razu 2 miejsce [opadł w barażach] a w następnym sezonie 11 miejsce. Tak więc powodzenia.

Odnośnik do komentarza
mógłbyś wymienić kilka ciekawszych (co bardziej egzotycznych) reprezentacji wyprzedzających Polskę w rankingu

czytanie czegoś takiego zawsze mnie relaksuje i uspokaja, że w rzeczywistości nie jest i dawno nie było tak źle, żeby nie mogło być gorzej :]

Rozumiem i podzielam ten sentyment:

 

87. Zjednoczone Emiraty Arabskie

88. Korea Północna

89. Oman

90. Kongo

91. Estonia

92. Peru

93. Boliwia

94. POLSKA

 

Wyżej są jeszcze potęgi pokroju Syrii, Rwandy i Libanu.

Odnośnik do komentarza

1 lipca ze składu ubyło mi pięciu zawodników. Keith Knight (38, DM; Anglia) najwyraźniej wziął sobie do serca moje uwagi i nieoczekiwanie zakończył karierę, by skupić się na pracy trenerskiej. Neil Griffiths (26, DC/DM; Anglia) i Lyndon Tomkins (28, DC/DM; Anglia) odeszli z klubu po wygaśnięciu kontraktów, zaś Lance Lewis (20, ST; Anglia) i Eddie Rimmer (18, ST; Anglia), którzy nie chcieli tego zrobić, zostali przeze mnie bezceremonialnie wystawieni za drzwi klubowego budynku.

 

Mój dzielny scout nie spisywał się najlepiej i do pierwszego sparingowego meczu przystępowaliśmy bez żadnych wzmocnień. Pierwsza połowa meczu z Grantham wypełniona była bezładną kopaniną, a lekką przewagę mieli goście. Tuż po przerwie świeżo wprowadzony na boisko Addis zdobył ładnego gola, mieliśmy też kilka okazji na kolejne trafienia, ale w końcówce rezerwowi obrońcy i bramkarz potwierdzili moją ocenę ich umiejętności, pozwalając piłkarzom Grantham na zdobycie dwóch bramek. Potrzeba sprowadzenia nowych zawodników stała się więc jeszcze bardziej paląca.

 

06.07.2007 Meadow Park, Gloucester: 94 widzów
TOW Gloucester — Grantham 1:2 (0:0)

4. S.Young (Gr) knt.
46. D.Addis 1:0
80. C.Harding 1:1
86. C.Richards 1:2

Odnośnik do komentarza
Kadra jak na szóstą ligę przedstawiała się całkiem imponująco, miałem bowiem do dyspozycji aż 25 pikarzy.

 

 

...1 lipca ze składu ubyło mi pięciu zawodników. ..

 

pozostaje Ci mocno liczyć na Scouta oraz Fizjoterapeutę :przytul:

Odnośnik do komentarza

Na mojego scouta chyba nie mam co liczyć :|

 

Tydzień później lekka panika zaczęła zamieniać się w rozpaczliwe bicie głową w ścianę. Zainteresowanie przejściem do Gloucester przejawiali bowiem jedynie wypaleni amatorzy, a takim płacić nie zamierzałem. Coraz realniejsze stawało się więc uzupełnienie luk w składzie juniorami z drużyn młodzieżowych. A tymczasem trzecie spotkanie towarzyskie po koszmarnie nudnej grze zakończyło się przewidywalnym do bólu, bezbramkowym remisem.

 

18.07.2007 Meadow Park, Gloucester: 73 widzów
TOW Gloucester — Northwood 0:0 (0:0)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...