Skocz do zawartości

Duma & Tradycja


Jamal

Rekomendowane odpowiedzi

A jeśli chodzi o piłkarzy w greckiej lidze to stawiają głównie na Polaków i Argentyńczyków oraz na Bułgarów. W reprezentacji Bułgarii aż 95% piłkarzy gra w Alpha Ethniki...

Odcinek 1445

 

Już w drugiej kolejce doszło do konfrontacji z nie lubianym przez kibiców AEK Ateny, które zajmowało jedno miejsce nad nami po pierwszym meczu w lidze. Szybko zostaliśmy sprowadzeni do parteru, gdy w 2. minucie Simr otworzył wynik spotkania. Na szczęście okazało się, że był to jednorazowy wyskok gospodarzy, którzy nie mogli sobie później poradzić z moim bramkarzem. Jednak dobra gra golkipera to nie wszystko, bowiem w całym meczu oddaliśmy tylko 9 strzałów i żaden nie poleciał w światło bramki przeciwnika.

 

Data: 2/09/2029

Stadion: OAKA Spyros Louis, Ateny

Widzów: 68 120

Sędzia: Andreas Tatsis

MoM: Pavel Simr (8) [AEK]

 

Ferreira – Edfors, Mema, Toskas, João – Kordula, Milosavljević, Pepelnik (Adam 45’), Żak, Nikolaidis – Eduardo (Martinez 72’)

 

(3) AEK Ateny – (4) PAOK Saloniki 1:0 (1:0) [simr 2’]

-Alpha Ethniki [2/30]

 

Dwutygodniową przerwę w rozgrywkach greckich wykorzystałem na mecze w eliminacjach reprezentacji Polski. Do końca zostały jeszcze 4 spotkania, a teraz podejmowaliśmy w Chorzowie Słowację, z którą po prostu trzeba było wygrać. Doskonale pamiętam, jak przegraliśmy pierwszy mecz 4:5 i przyszedł czas na zemstę. Zaczęliśmy z wysokiego tonu, Misztal już w 6. minucie pokonał bramkarza gości, a gdy minęło jeszcze raz tyle czasu to było już 2:0, również za sprawą Mirka. Jako ciekawostkę powiem, że polski napastnik jest jednym z najlepszych piłkarzy na świecie, a jego wartość sięga prawie 30 milionów euro! Słowacy zdobyli kontaktowego gola w 20. minucie za sprawą Jaski, który wykorzystał katastrofalny błąd mojej obrony. Nie przejmowałem się tym zbytnio, gdy w 34. minucie do siatki gości trafił Wojtek Maliszewski oddając przepiękny strzał z ponad 25 metrów. Piłka zakręciła w czasie lotu i wleciała w samo okienko bramki! 5 minut przed końcem pierwszej połowy z boiska wyleciał Guzmicky za nieprzepisowe powstrzymanie mojego skrzydłowego Jonatasa. 3 minuty później Gancarczyk oddał strzał z rzutu wolnego, a futbolówka wleciała idealnie pod poprzeczkę! Zwycięstwo mieliśmy już w kieszeni, dlatego kazałem oszczędzać siły moim piłkarzom, którzy niedługo musieli zmierzyć się z Islandią. Wynik dzisiejszego spotkania ustalił Mirek Maliszewski, który po zmianie Misztala w 71. minucie, chwilę później sam wpisał się na listę strzelców.

 

Data: 8/09/2029

Stadion: Śląski, Chorzów

Widzów: 43 578

Sędzia: Virgilio Baptista (POR)

MoM: Mirosław Misztal (9) [Polska]

 

Skrobacz – M. Pazdan, Fedoruk, Gancarczyk, Sikora – Żuk, W. Maliszewski, Jonatas (P. Misztal 71’), Wojciechowski, Jastrzębski (Ożóg 45’) – M. Misztal (M. Maliszewski 71’)

 

(2) Polska – (4) Słowacja 5:1 (4:1) [M. Misztal 6’, 12’, W. Maliszewski 34’, Gancarczyk 43’, M. Maliszewski 77’ – Jaska 20’]

-Eliminacje do MŚ [7/10]

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1446

 

Nasza postawa w wyjazdowym meczu z Islandią była wielką niewiadomą. Rewelacja obecnych eliminacji przez dłuższy czas zajmowała drugie miejsce, tuż za silną Francją, a specjaliści przecierali oczy ze zdumienia, że tak słaba reprezentacja może grać tak dobrze. Rok temu ledwo wygraliśmy w Chorzowie 3:2 i uniknęliśmy kolejnej kompromitującej wtopy, ale teraz sprawa wyglądała gorzej, bowiem na terenie wroga zawsze gra się gorzej, a na dodatek w połowie września temperatura w Islandii była bliska zeru. Najwyraźniej to nie przeszkadzało moim podopiecznym, którzy po prostu robili swoje. Już po 4 minutach prowadziliśmy 1:0, gdy Misztal oddał potężny strzał przy prawym słupku. W 8. minucie było już 2:0, a to za sprawą Jastrzębskiego, który w końcu odzyskał utraconą formę. Nie musieliśmy długo czekać, żeby Misztal po raz kolejny przypomniał się kibicom. Nasza akcja zakończyła się celnym strzałem utalentowanego napastnika w 21. minucie i Mirek zdobył swojego drugiego gola dzisiejszego wieczoru. Jakiś czas później przeszedł samego siebie i zaliczył hat-tricka, więc o 3 punkty mogliśmy być już pewni. Na 5:0 podwyższyliśmy dopiero w drugiej połowie, a wynik podreperował Jastrzębski oddając strzał z dystansu. Islandczycy wykorzystali dwie z czterech sytuacji, które stworzyli. Najpierw w 56. minucie Skrobacza pokonał Gislason, by w 79. minucie ten sam napastnik zdobył swojego drugiego gola.

 

Data: 12/09/2029

Stadion: Laugardalsvöllur, Rejkiawik

Widzów: 13 882

Sędzia: Ben Jones (ENG)

MoM: Mirosław Misztal (9) [Polska]

Skrobacz – M. Pazdan, Fedoruk, Gancarczyk, Sikora – Żuk, W. Maliszewski (Ożóg 76’), Jonatas, Wojciechowski (Żak 45’), Jastrzębski – M. Misztal (Machaj 45’)

(3) Islandia – (2) Polska 2:5 (0:4) [Gislason 56’, 79’ – Misztal 4’, 21’, 36’, Jastrzębski 8’, 53’]

-Eliminacje do MŚ [8/10]

1. Francja 6-1-1 / 19:7 / 19 pkt
2. Polska 6-0-2 / 26:11 / 18 pkt
3. Słowacja 3-3-2 / 12:15 / 12 pkt
4. Islandia 3-1-4 / 10:12 / 10 pkt
5. Mołdawia 2-1-5 / 7:14 / 7 pkt
6. San Marino 1-0-7 / 2:17 / 3 pkt

Po powrocie do Salonik podejmowałem u siebie outsidera Kerkyre. Znowu zaliczyliśmy nudne pierwsze 45 minut, by po zimnym prysznicu w przerwie wystrzelić dopiero w drugiej połowie. Już w 49. minucie pięknym strzałem popisał się Milosavljević i to dzięki niemu wyszliśmy na prowadzenie. Najbardziej denerwowało mnie to, że świetny napastnik Kovar strzela seryjnie w reprezentacji Czech, a w klubie nie potrafi pokonać słabych bramkarzy przeciwników. Na szczęście wystarczyło go odpowiednio zmotywować w przerwie, by Roman w 69. minucie pokonał golkipera płaskim strzałem przy słupku. Gdy goście pod koniec meczu zwątpili już w korzystny wynik dobił ich Milosavljević, który uderzył sprzed pola karnego, a podkręcona piłka wleciała do siatki obok bezradnego bramkarza.

 

Data: 16/09/2029

Stadion: Toumba, Saloniki

Widzów: 40 695

Sędzia: Antonis Panagiotopoulos

MoM: Zoran Milosavljević (9) [PAOK]

 

Rogério – Gancarczyk, Rodionov, Prohaska, João – Kordula, Milosavljević, Pepelnik (Adam 45’), Żak (Kostis 72’), Nikolaidis (Pérez 72’) – Kovar

 

(9) PAOK Saloniki – (15) AO Kerkyra 3:0 (0:0) [Milosavljević 49’, 90’+4’, Kovar 69’]

-Alpha Ethniki [3/30]

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1447

 

Poznański Lech po roku przerwy awansował do fazy grupowej Ligi Mistrzów, gdzie na samym starcie wygrał z Fenerbahce 2:0 po golach Saryczewa i Pereiry. Natomiast w 1. rundzie zasadniczej Pucharu UEFA, Jagiellonia Białystok przegrała 0:2 z tureckim Besiktasem.

 

Do Brachami wcale nie jechaliśmy jako faworyci, mimo że zespół Agios Dimitrios był wyraźnie od nas słabszy. Jak się szybko okazało, tylko na papierze, gdyż już w 9. minucie szybką akcję gospodarzy zakończył strzał Hajdera z kilku metrów, który nie dał najmniejszych szans na obronę mojemu bramkarzowi. Wyrównaliśmy dopiero w 35. minucie po zaciętej walce przez cały czas. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał João, mimo że piłka leciała na głowę Prohaski, którego postanowiłem odkurzyć na czas rekonwalescencji Klébera. Z wynikiem 1:1 schodziliśmy do szatni na piętnastominutową przerwę, a mnie po raz kolejny czekało trudne zadanie zmotywowania piłkarzy, by zapewnili drużynie 3 punkty. Efekty było widać już 3 minuty po wznowieniu gry, kiedy to Nikolaidis, bardzo niezadowolony rozgrywający, który chce opuścić klub, a któremu właśnie kończy się kontrakt i cudem udało mi się go sprzedać za 4 miliony euro do Lille (odejdzie zimą), uderzył z hukiem sprzed pola karnego, a piłka niemal zrobiła dziurę w siatce gospodarzy. Na 3:1 podwyższyliśmy dopiero 8 minut przed końcem. Dośrodkowanie z lewego skrzydła perfekcyjnie wykorzystał Eduardo, który zmieścił futbolówkę pod poprzeczką. 2 minuty później honor, a raczej jeden punkt próbował ratować Hajdar zdobywając swoją drugą bramkę. Na szczęście mecz zakończyliśmy mocnym akcentem, czyli potężnym, podkręconym i technicznym uderzeniem Nikolaidisa w 95 minucie spotkania.

 

Data: 22/09/2029

Stadion: Municipal Stadium of Ag. Dimitrios, Brachami

Widzów: 1 267

Sędzia: Giannis Kolonis

MoM: Thanasis Nikolaidis (9) [PAOK]

 

Ferreira – Gancarczyk, Rodionov, Prohaska, João – Kordula, Milosavljević (Papanikolaou 72’), Adam (Pepelnik 45’), Żak, Nikolaidis – Kovar (Eduardo 72’)

 

(9) Agios Dimitrios – (4) PAOK Saloniki 2:4 (1:1) [Hajder 9’, 84’ – João 35’, Nikolaidis 48’, 90’+5’, Eduardo 82’]

-Alpha Ethniki [4/30]

 

Wrzesień kończyliśmy meczem na własnym terenie ze Skodą Xanthi, z klubem, który jak się później okazało, nie odpuszcza. Zaczęliśmy ładnie, od gola Prohaski w 14. minucie, w którego już chyba nikt nie wierzył, że może coś osiągnąć w wieku prawie 33 lat. 3 minuty później wyrównał Romero, ale to nie zakłóciło naszego działania na boisku. Bez problemów bramkarza gości pokonał Kovar, który miał dzisiaj smykałkę do strzelania goli i popisał się dwoma trafieniami kolejno w 21. i 23. minucie. Od tej pory z meczu zrobiła się komedia, która obfitowała w emocje. 4 minuty po wyciągnięciu na 3:1, rywale strzelili bramkę kontaktową, a na listę strzelców trafiło nazwisko Colucciego. Chwilę później wyrównał Toth i wcale nie zrobiło się ciekawie, bo remisowaliśmy już 3:3. Jeszcze przed przerwą straciliśmy czwartego gola przez fantastyczny strzał Jacobsa, więc nadzieje słabły. Na szczęście nie poddawaliśmy się tak łatwo i uderzenie Adama w 64. minucie dał nam rezultat 4:4, który zdołaliśmy utrzymać do końca emocjonującego meczu.

 

Data: 30/09/2029

Stadion: Toumba, Saloniki

Widzów: 41 148

Sędzia: Alexis Pavlidis

MoM: Roman Kovar (8) [PAOK]

 

Ferreira – Edfors (Toskas 45’), Rodionov (Mema 66’), Prohaska, João – Kordula, Milosavljević, Adam, Żak, Nikolaidis – Kovar (Eduardo 87’)

 

(4) PAOK Saloniki – (8) Skoda Xanthi 4:4 (3:4) [Prohaska 14’, Kovar 21’, 23’, Adam 64’ – Romero 17’, Colucci 27’, Toth 31’, Jacobs 44’]

-Alpha Ethniki [5/30]

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1448

 

Podsumowanie (wrzesień):

 

Ranking: 1. Argentyna (1720); 2. Francja (1718); 3. Brazylia (1660); 8. Polska (1297)

 

Bilans spotkań (klub): 4 (2-1-1) 11:7

Bilans spotkań (reprezentacja): 2 (2-0-0) 10:3

Najlepszy strzelec (klub): Roman Kovar – 3 gole

Najlepszy strzelec (reprezentacja): Mirosław Misztal – 5 goli

Gole w sezonie: Roman Kovar – 3 gole

Asysty w sezonie: Thanasis Nikolaidis – 5 asyst (5 występów)

Najwyższa średnia: Ales Pepelnik – 7,50 (4 występy)

Alpha Ethniki: 5. miejsce (3-1-1 / 13:7 / 10 pkt) [-5]

Kypello Ellados: 4. runda (vs. Panthrakikos ?:?)

Kwalifikacje do MŚ: 8/10; 2. miejsce; 12 pkt / 6-0-2 / 26:11 / (-1 pkt do Francji)

Finanse: € 27,83 mln (- 1,43 mln)

Budżet transferowy: € 12,9 mln (100%)

Budżet płacowy: € 1,25 mln (wydatki: 915 tys)

 

Piłkarze PAOK w reprezentacji:

-Michalis Mytilinaios (Grecja U-19) vs. Szkocja U-19 0:2 (90 minut; 5)

-Petros Lazaridis (Grecja U-19) vs. Szkocja U-19 0:2 (47 minut; 5)

-Giorgos Michail (Grecja U-19) vs. Szkocja U-19 0:2 (43 minuty; 5)

-Giorgos Michail (Grecja U-19) vs. Turcja U-19 1:0 (11 minut; 6)

-Giannis Bantis (Grecja U-21) vs. Litwa U-21 2:0 (90 minut; 7; asysta)

-Giannis Bantis (Grecja U-21) vs. Bośnia U-21 4:0 (69 minut; 8; gol)

-Konstantinous Sidiropoulos (Grecja U-21) vs. Litwa U-21 2:0 (90 minut; 6)

-Konstantinous Sidiropoulos (Grecja U-21) vs. Bośnia U-21 4:0 (90 minut; 8)

-Vangelis Dimitriou (Grecja U-21) vs. Litwa U-21 2:0 (90 minut; 6)

-Vangelis Dimitriou (Grecja U-21) vs. Bośnia U-21 4:0 (90 minut; 8, asysta)

-Roman Kovar (Czechy) vs. Gruzja 2:0 (90 minut; 8; 2 gole)

-Roman Kovar (Czechy) vs. Szwajcaria 5:3 (90 minut; 8; gol, asysta)

-Ales Pepelnik (Słowenia) vs. Wyspy Owcze 2:0 (26 minut; 7)

-Ales Pepelnik (Słowenia) vs. Macedonia 5:2 (26 minut; 6)

-Stelios Sachinidis (Grecja U-19) vs. Turcja U-19 1:0 (79 minut; 7; asysta)

-Petros Papadopoulos (Grecja U-19) vs. Turcja U-19 1:0 (90 minut; 6)

-Emil Adam (Słowacja) vs. Mołdawia 3:2 (23 minuty; 7)

 

Transfery (Świat):

 

1. Paulo Baptista (Benfica) -> Sparta Praga za € 925 tys.

2. Fábio (Ponte Preta) -> Santo André za € 700 tys.

3. Junior (Marillia) -> Atlético Paranaense za € 350 tys.

 

Transfery (Polska): brak

 

Ligi zagraniczne:

 

Anglia: Charlton (+5)

Francja: Lens (+3)

Niemcy: Stuttgart (+2)

Grecja: AEK (+3)

Włochy: Roma (+5)

Holandia: VVV (+0)

Polska: Lech Poznań (+2)

Portugalia: Amadora (+0)

Irlandia: Longford (+0)

Rosja: Amkar (+1)

Szkocja: Hamilton (+0)

Hiszpania: Saragossa (+0)

Szwecja: Göteborg (+6)

Serbia: Borac (+0)

Odnośnik do komentarza

Dokładnie Ci nie powiem, mogę jedynie napisać Ci info z rekordów. Na meczu z Birmingham w Lidze Mistrzów, gdzie przyszło ponad 76 tysięcy osób, klub zarobił równo 1,1 miliona euro.

 

Odcinek 1449

 

Eliminacje do MŚ kończyliśmy dwoma meczami, kolejno z Mołdawią i Francją w Chorzowie. Awans mieliśmy niby pewny, ale gdybyśmy przegrali oba mecze, a Słowacja oba wygrała (w tym z Francją), to możemy spaść na 3. miejsce, co byłoby dla nas wszystkich katastrofalną porażką.

 

Bramkarze

 

Dawid Dębowski (GKS Bełchatów – 11A/0)

Wojciech Rucki (Levadeiakos FC – 2A/0)

Michał Skrobacz (Stade Caen – 58A/0)

 

Obrońcy

 

Aleksander Cenić (Lech Poznań – 7A/0)

Maciej Gancarczyk (Inter Mediolan – 85A/17)

Przemysław Zakrzewski (Man City – 14A/0)

Łukasz Fedoruk (Hibernian – 43A/0)

Mariusz Domżalski (AC Milan – 0A/0)

Michał Sikora (Bayern Monachium – 13A/2)

Adrian Woźniak (Lech Poznań – 26A/4)

Mariusz Pazdan (Bolton – 53A/0)

Marek Nowak (AGS Kastoria – 4A/0)

 

Pomocnicy

 

Aleksander Rogala (Lech Poznań – 9A/0)

Michał Żuk (Liverpool FC – 37A/0)

Michał Grzyb (Palermo – 11A/1)

Zbigniew Jastrzębski (VfB Stuttgart – 31A/6)

Hubert Wojciechowski (Stoke City – 30A/3)

Józef Żak (PAOK Saloniki – 7A/1)

Przemysław Misztal (Panathinaikos Ateny – 1A/0)

Dominik Topolski (Bologna – 63A/11)

Paweł Filipczak (Arminia Bielefeld – 1A/0)

Andrzej Ożóg (Schalke 04 – 2A/0)

 

Napastnicy

 

Andrzej Jeleń (FC Nürnberg – 3A/0)

Mirosław Maliszewski (Liverpool FC – 78A/49)

Przemysław Machaj (Trabzonspor – 3A/1)

Mirosław Misztal (Bolton – 17A/16)

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1450

 

Lech dobrze sobie poczynał w Lidze Mistrzów remisując na wyjeździe ze Stuttgartem 0:0, czego nie można było powiedzieć o Jagiellonii, która przegrała drugi mecz z Besiktasem i znowu nie będzie polskiego przedstawiciela w Pucharze UEFA.

 

Przed wyjazdem na zgrupowanie reprezentacji Polski czekały mnie dwa mecze w lidze. Najpierw pojechaliśmy do Aten, gdzie mieliśmy stanąć oko w oko z silnym Panathinaikosem, a kibice Koniczynek wywiesili transparent nad wejściem na płytę boiska o treści „witamy w piekle”. I piekło się zaczęło, kiedy to przeprowadziliśmy dwie akcje, po których nic nie zdobyliśmy, a rywalom wystarczył jeden celny strzał w 10. minucie, by Savvidis dał prowadzenie swojej drużynie. Wynik 1:0 utrzymał się do 37. minuty, wtedy nie było już taryfy ulgowej dla Ateńczyków. Centrę Adama wykorzystał Nikolaidis, który oddał strzał, a ten odbił się rykoszetem od któregoś z obrońców i wpadł do siatki. Prowadzenie dał nam Kovar swoim golem do szatni, którego zdobył w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Druga połowa była kontynuacją tego, co robiliśmy w pierwszej. W 49. minucie Nikolaidis zdobył swojego drugiego gola imponując formą tego wieczora. Gorszy od niego z pewnością nie chciał się poczuć Kovar, który dogonił greckiego rozgrywającego i zdobył swoją drugą bramkę w 54. minucie. Na tym niestety się skończyło, choć oczekiwałem, że mocniej sklepiemy Koniczynki, które przekonane o swojej sile same sparzyły się we własnym piekle.

 

Data: 7/10/2029

Stadion: Apostolos Nikolaidis, Ateny

Widzów: 28 514

Sędzia: Thomas Siararas

MoM: Thanasis Nikolaidis (9) [PAOK]

 

Ferreira – Edfors, Rodionov, Toskas, João – Kordula, Milosavljević (Papanikolaou 71’), Adam, Żak, Nikolaidis – Kovar

 

(6) Panathinaikos Ateny – (5) PAOK Saloniki 1:4 (1:2) [savvidis 10’ – Nikolaidis 37’, 49’, Kovar 45’, 54’]

-Alpha Ethniki [6/30]

 

Trzy dni później rozegraliśmy ostatni mecz przed dwoma tygodniami wolnego od piłki w klubowym wydaniu. Podejmowaliśmy kandydata do spadku – Egaleo Athens. Wcale nie lekceważyliśmy rywala, ale ten niespodziewanie już w 8. minucie wyszedł na prowadzenie po doskonałym dośrodkowaniu z prawego skrzydła i mocnej główce polskiego napastnika Bojarskiego. Byłem zszokowany, nie potrafiliśmy przedostać się pod bramkę gości i z wynikiem 0:1 schodziliśmy do szatni. A w niej miałem tylko 15 minut na zmotywowanie piłkarzy, tłumacząc im, że twierdza Toumba ma być niezwyciężona, że na pewno nie oddamy jej takim słabeuszom, jak Egaleo, które oddało tylko jeden strzał w całej pierwszej połowie. Kovarowi powiedziałem, że jestem rozczarowany jego postawą, co zadziałało jak doskonały motywator i Czech już w 48. minucie wpisał się na listę strzelców. Poczekaliśmy kilkanaście minut i było już 2:1 dla nas za sprawą Żaka, więc osiągnęliśmy swój cel, jakim było wyjście na prowadzenie. Zauważyłem, że w tym sezonie staliśmy się specjalistami od zdobywania goli w doliczonym czasie, więc i tym razem nie mogło być inaczej. Martinez wykorzystał świetną akcję całego zespołu i trafił do siatki gości w 94. minucie! Jak doskonale widać, motywowanie w Grecji wychodzi mi znakomicie.

 

Data: 10/10/2029

Stadion: Toumba, Saloniki

Widzów: 41 161

Sędzia: Thomas Siararas

MoM: Józef Żak (8) [PAOK]

 

Rogério – Edfors, Mema (Rodionov 45’), Toskas, João – Kordula, Milosavljević (Pérez 67’), Adam, Żak, Nikolaidis – Kovar (Martinez 67’)

 

(4) PAOK Saloniki – (14) PAE Egaleo Athens 3:1 (0:1) [Kovar 48’, Żak 67’, Martinez 90’+4’ – Bojarski 8’]

-Alpha Ethniki [7/30]

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1451

 

Do pełni szczęścia brakowało nam już tylko jednego punktu, żeby awansować na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w Urugwaju przyszłego lata. W Kielcach podejmowaliśmy słabiutką Mołdawię, z którą na wyjeździe ledwo wygraliśmy 1:0, w dodatku po karnym. Dzisiaj również się męczyliśmy, ale bramki przyszły łatwiej, choć po stałych fragmentach gry. W 31. minucie Gancarczyk wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego, a 4 minuty później powtórzył swój znakomity wyczyn i do szatni schodziliśmy z wynikiem 2:0. Później było już tylko lepiej, choć nie obyło się bez goli naszych rywali. Najpierw na 3:0 podwyższył Wojciechowski oddając kapitalny strzał na długi słupek. 7 minut później straciliśmy bramkę, ale nie zakłóciło to naszej gry i w 58. minucie na 4:1 zwiększył Mirek Misztal, który był szykowany do zejścia. Mołdawianie uratowali swój honor w 73. minucie wykorzystując rzut karny, ale nie pomogło im to w zdobyciu jakichkolwiek punktów. Po tym meczu mogliśmy być pewni udziału w barażach, a przecież kwestia awansu może się rozstrzygnąć w ostatnim pojedynku z Francją.

 

Data: 13/10/2029

Stadion: ul. Ściegiennego, Kielce

Widzów: 15 486

Sędzia: Johnny Crawford (SCO)

MoM: Maciej Gancarczyk (9) [Polska]

 

Skrobacz – Pazdan, Fedoruk, Gancarczyk, Sikora – Żuk, Grzyb, P. Misztal, Wojciechowski (Żak 68’), Ożóg (Filipczak 45’) – M. Misztal (Jeleń 58’)

 

(2) Polska – (5) Mołdawia 4:2 (2:0) [Gancarczyk 31’, 35’, Wojciechowski 49’, M. Misztal 58’ – Sinmãrtean 56’, Miculescu kar. 73’]

-Eliminacje do MŚ [9/10]

 

Cztery dni później gościliśmy w Chorzowie reprezentację Francji, a na trybunach pojawił się nadkomplet kibiców, co ucieszyło organizatorów. Po efektownym zwycięstwie w Paryżu (5:0), rodacy spodziewali się dobrego wyniku w Polsce. Francuzi czuli się zagrożeni, bo w przypadku porażki spadali na drugie miejsce, co dawało im jedynie udział w barażach. Dlatego zachodni goście atakowali od pierwszej minuty, ale nie mogli pokonać Skrobacza, natomiast nam wystarczył tylko strzał Jastrzębskiego w 34. minucie, by wynik na tablicy pokazywał 1:0 na naszą korzyść. Przed zejściem do szatni straciliśmy gola na własne życzenie, po tym jak Pazdan faulował rywala we własnym polu karnym. Chauvin wykorzystał jedenastkę, co ucieszyło jego reprezentację. W drugiej połowie nie było wcale tak źle, dzielnie odpieraliśmy ataki gości, a Żak, pod nieobecność kontuzjowanego Wojciechowskiego, zdobył przepiękną bramkę w 58. minucie dającą nam prowadzenie. Nie utrzymaliśmy go do końca meczu, bowiem 10 minut przed ostatnim gwizdkiem, Leflochmoan, jeden z nielicznych piłkarzy na świecie, który w reprezentacji ma więcej strzelonych goli od występów (82A/87 – 29 lat), zakończył kontrę Francji celnym uderzeniem na bramkę Skrobacza. Już myślałem, że muszę pogodzić się z remisem i widmem gry w barażach, kiedy to w 87. minucie Przemek Misztal, nowa wschodząca gwiazda reprezentacji, oddał fantastyczny strzał z ostrego kąta, a piłka zmieściła się między słupkiem a golkiperem! Lewoskrzydłowy od razu wylądował na rękach swoich kolegów podrzucany wysoko nad ziemią! Dzięki niemu wygraliśmy z Francją drugi mecz z rzędu, a było to przypieczętowaniem awansu na wielki Mundial, który wraca do kolebki futbolu!

 

Data: 17/10/2029

Stadion: Śląski, Chorzów

Widzów: 44 977

Sędzia: Juan Andrés Marina (ESP)

MoM: Przemysław Misztal (8) [Polska]

 

Skrobacz – Pazdan (Domżalski 45’), Fedoruk, Gancarczyk, Sikora – Żuk, Jastrzębski, P. Misztal, Żak, Grzyb (Ożóg 84’) – M. Misztal (Maliszewski 75’)

 

(2) Polska – (1) Francja 3:2 (1:1) [Jastrzębski 34’, Żak 58’, P. Misztal 87’ – Chauvin kar. 45’, Leflochmoan 80’]

-Eliminacje do MŚ [10/10]

 

1. Polska 8-0-2 / 33:15 / 24 pkt (A)
2. Francja 7-1-2 / 22:10 / 22 pkt (Br)
3. Słowacja 4-3-3 / 13:16 / 15 pkt 
4. Islandia 4-2-4 / 16:14 / 14 pkt
5. Mołdawia 2-2-6 / 11:20 / 8 pkt
6. San Marino 1-0-9 / 2:22 / 3 pkt

 

Największym dla mnie szokiem było to, że Andora zajęła 2. miejsce w swojej grupie! Tyle, że był to najgorszy wynik w tabeli z zespołami z drugich miejsc, więc Andora nawet nie weźmie udziału w barażach, co bardzo ją krzywdzi. Lepsi od niej okazali się tylko Włosi, natomiast przegoniła takie drużyny jak Norwegia, Szwecja, Irlandia Północna i Litwa, zdobywając 17 punktów i kończąc eliminacje z dorobkiem bramkowym na poziomie 14:10. Większych sensacji nie było, może poza faktem, że Rosja zajęła przedostatnie miejsce w swojej grupie będąc lepsza tylko od Luksemburga.

Odnośnik do komentarza

Największym dla mnie szokiem było to, że Andora zajęła 2. miejsce w swojej grupie! Tyle, że był to najgorszy wynik w tabeli z zespołami z drugich miejsc, więc Andora nawet nie weźmie udziału w barażach, co bardzo ją krzywdzi. Lepsi od niej okazali się tylko Włosi, natomiast przegoniła takie drużyny jak Norwegia, Szwecja, Irlandia Północna i Litwa, zdobywając 17 punktów i kończąc eliminacje z dorobkiem bramkowym na poziomie 14:10. Większych sensacji nie było, może poza faktem, że Rosja zajęła przedostatnie miejsce w swojej grupie będąc lepsza tylko od Luksemburga.

 

 

 

FIFA obawiala sie pewnie, ze Andora w takiej formie wygra MS i narobi wsydu wszystkim druzynom. :laugh: Jest plus dla Polski - pozbyla sie najgrozniejszego rywala xDDDDD A tak na serio, to licze, ze wygrasz MS Polska! ^_^

Odnośnik do komentarza

Profesor: Same szaraki...

FYM: http://img524.imageshack.us/img524/1012/domzalski.jpg

 

Odcinek 1452

 

Wróciłem ze zgrupowania w wyśmienitym humorze. Po wywalczonym awansie na Mistrzostwa Świata mogłem już do następnego lata zająć się wyłącznie klubem, a z marszu czekał mnie trudny mecz w derbach Salonik z Arisem. Jak się szybko okazało, to rywale byli uznawani za faworytów, ale szybko stracili gola na własnym obiekcie. Sprzedany już Nikolaidis uderzył z pierwszej piłki z kilkunastu metrów i zmieścił piłkę przy słupku. Gra nie zachwycała, ale wynik był jak najbardziej po naszej stronie. Ruszyłem trochę zespołem w przerwie, co zaowocowało drugim golem w 57. minucie, również autorstwa Nikolaidisa. Ponownie był to tylko jeden przejaw geniuszu w całej drugiej połowie, ale derby zapisaliśmy sobie na swoje konto, z czego ta lepsza część Salonik była dumna.

 

Data: 21/10/2029

Stadion: Kleanthis Vikelidis, Saloniki

Widzów: 23 195

Sędzia: Thomas Siaravas

MoM: Thanasis Nikolaidis (9) [PAOK]

 

Ferreira – Edfors, Rodionov (Mema 80’), Prohaska, Kléber – Kordula, Milosavljević, Pepelnik, Żak (Kostis 69’), Nikolaidis – Kovar (Eduardo 80’)

 

(2) Aris Saloniki – (3) PAOK Saloniki 0:2 (0:1) [Nikolaidis 11’, 57’]

-Alpha Ethniki [8/30]

 

Lech Poznań wygrał 2:1 ze Spartą Praga w Lidze Mistrzów.

 

Wystartowaliśmy w Kypello Ellados zaczynając grać od 4. rundy z drugoligowym Panthrakikos Komotini. Słabiutki klubik z prowincjonalnej miejscowości miał nam łatwo ulec, ale dzielnie stawiał nam opór, którego nie zdołaliśmy złamać w pierwszej połowie. Wszystko miało się zmienić po zmianie stron, ale najkorzystniej wyszli na tym gospodarze, którzy już w 50. minucie objęli prowadzenie. Zszokowany zaistniałą sytuacją doskoczyłem do linii bocznej i gestykulując krzyczałem na własnych piłkarzy. W 64. minucie wyrównał Eduardo, ten sam zawodnik trafił do siatki również w 82. minucie. Prowadziliśmy, więc osiągnęliśmy to, co chcieliśmy, choć nie obyło się bez horroru. W 95. minucie wynik spotkania ustalił Prohaska dając nam awans do kolejnej rundy.

 

Data: 31/10/2029

Stadion: Municipal Stadium of Komotini, Komotini

Widzów: 2 944

Sędzia: Giorgos Papadimitriou

MoM: Eduardo (8) [PAOK]

 

Ferreira – Gancarczyk (Toskas 78’), Rodionov, Prohaska, Kléber – Anastasiadis, Pérez (Milosavljević 78’), Adam, Żak, Nikolaidis – Kovar (Eduardo 45’)

 

(2L) Panthrakikos Komotini – (1L) PAOK Saloniki 1:3 (0:0) [Paliouras 50’ – Eduardo 64’, 82’, Prohaska 90’+5’]

-Kypello Ellados, 4. runda

Odnośnik do komentarza

Niestety...

Odcinek 1453

 

Podsumowanie (październik):

 

Ranking: 1. Francja (1743); 2. Argentyna (1705); 3. Meksyk (1689); 7. Polska (1354)

 

Bilans spotkań (klub): 4 (4-0-0) 12:3

Bilans spotkań (reprezentacja): 2 (2-0-0) 7:4

Najlepszy strzelec (klub): Thanasis Nikolaidis – 4 gole

Najlepszy strzelec (reprezentacja): Maciej Gancarczyk – 2 gole

Gole w sezonie: Kovar i Nikolaidis – 6 goli

Asysty w sezonie: Milosavljević i Nikolaidis – 7 asyst (9 występów)

Najwyższa średnia: Thanasis Nikolaidis – 7,78 (9 występów)

Alpha Ethniki: 3. miejsce (6-1-1 / 22:9 / 19 pkt) [-2]

Kypello Ellados: 5. runda (???)

Kwalifikacje do MŚ: awans z 1. miejsca

Finanse: € 26,47 mln (- 1,35 mln)

Budżet transferowy: € 11,4 mln (100%)

Budżet płacowy: € 1,24 mln (wydatki: 914 tys)

 

Piłkarze PAOK w reprezentacji:

-Giannis Anastasiadis (Grecja U-21) vs. Szwecja U-21 1:2 (73 minuty; 6)

-Giannis Anastasiadis (Grecja U-21) vs. Kazachstan U-21 4:0 (90 minut; 8; asysta)

-Eduardo (Brazylia U-20) vs. Australia U-20 0:2 (63 minuty; 6)

-Eduardo (Brazylia U-20) vs. Boliwia U-20 3:1 (45 minut; 6)

-Roman Kovar (Czechy) vs. Bułgaria 1:1 (90 minut; 7; asysta)

-Roman Kovar (Czechy) vs. Finlandia 3:1 (90 minut; 9; 2 gole; MoM)

-Emil Adam (Słowacja) vs. Francja 0:1 (73 minuty; 7)

-Emil Adam (Słowacja) vs. San Marino 1:0 (90 minut; 6)

-Klevis Mema (Albania) vs. Turcja 2:2 (90 minut; 7)

-Klevis Mema (Albania) vs. Łotwa 2:0 (90 minut; 7)

 

Transfery (Świat):

 

1. Miguel Meza (Olympique Lyon) -> PSG za € 8,25 mln

2. Moussa Traoré (Sochaux) -> Saint-Etienne za € 95 tys.

3. Djordje Trninić (Crvena Zvezda) -> AEL za € 16 tys.

 

Transfery (Polska): brak

 

Ligi zagraniczne:

 

Anglia: Charlton (+7)

Francja: Lens (+4)

Niemcy: Stuttgart (+1)

Grecja: AEK (+2)

Włochy: Roma (+4)

Holandia: Vitesse (+0)

Polska: Lech Poznań (+2)

Portugalia: Vit. Sétubal (+2)

Irlandia: Longford (+0)

Rosja: Amkar (+3)

Szkocja: Celtic (+1)

Hiszpania: Valencia (+1)

Szwecja: mistrz – Göteborg (+5)

Serbia: Wożdowac (+2)

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1454

 

Październik był dla nas miesiącem udanym, awans na Mundial i cztery zwycięstwa PAOK sprawiły, że na luzie podeszliśmy do kolejnego meczu w lidze z Asterasem Tripolis. Chyba za bardzo czuliśmy się pewnie, bo już po 8 minutach przegrywaliśmy 0:1, a wyrównaliśmy dopiero 5 minut przed końcem pierwszej połowy po bardzo ładnym uderzeniu Kovara. Gra kompletnie nam się nie kleiła i z niepokojem patrzyłem na drugą część meczu. W 47. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie, a ja próbowałem dociec dlaczego graliśmy tak słabo. Punkt uratował nam Kostis, który 5 minut przed końcem (znowu) wyrównał wynik spotkania. Mecz był dla nas koszmarem, warto jeszcze dodać, że w 22. minucie straciłem Żaka, a w 26. minucie Milosavljevicia, obu na wskutek kontuzji.

 

Data: 4/11/2029

Stadion: Asteras Stadium, Tripolis

Widzów: 1 213

Sędzia: Antonis Panagiotopoulos

MoM: Efthymis Kostis (8) [PAOK]

 

Ferreira – Edfors, Rodionov, Kléber, João – Kordula, Milosavljević (Papanikolaou 26’), Pepelnik (Adam 72’), Żak (Kostis 22’), Nikolaidis – Kovar

 

(9) Asteras Tripolis – (3) PAOK Saloniki 2:2 (1:1) [Labrianidis 8’, Radosavljević 47’ – Kovar 40’, Kostis 85’]

-Alpha Ethniki [9/30]

 

Po tym meczu byłem już pewien, że straciłem Żaka nawet na 2 miesiące, do tego kontuzję leczył inny z prawoskrzydłowych Eikrem, a na 2 tygodnie wyleciał ze składu Milosavljević.

 

Kolejorz zaczął grać rewanżowe spotkania w Lidze Mistrzów. Najpierw zremisował 1:1 ze Spartą Praga i spadł z fotelu lidera na 2. miejsce, choć awans do 1/8 ma raczej pewny. Warto dodać, że obcokrajowców w Lechu jest już tylko dziesięciu, z czego tylko połowa gra w pierwszym składzie.

 

Trzy dni później podejmowaliśmy u siebie Levadeiakos. W końcu graliśmy na własnym obiekcie, a radość przypieczętowaliśmy golem w 15. minucie autorstwa Klébera. Nie mieliśmy też problemów w 31. minucie, kiedy to Kovar znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości. W drugiej połowie szło nam o wiele gorzej, po mimo bardzo wyrównanej gry udało się wygrać bez straty gola, co na plus można zapisać bramkarzowi.

 

Data: 7/11/2029

Stadion: Toumba, Saloniki

Widzów: 42 224

Sędzia: Giorgos Papadimitriou

MoM: Kléber (8) [PAOK]

 

Ferreira – Edfors, Rodionov, Kléber, João – Kordula, Papanikolaou, Adam, Pérez, Nikolaidis – Kovar (Eduardo 74’)

 

(3) PAOK Saloniki – (7) Levadeiakos FC 2:0 (2:0) [Kléber 15’, Kovar 31’]

-Alpha Ethniki [10/30]

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1455

 

Niespodziewanie awansowaliśmy na 2. miejsce, ale żeby je utrzymać, musieliśmy wygrać z Olympiakosem Pireus, który plasował się tuż za naszymi plecami. Skoro udało nam się pokonać silny Panathinaikos w Atenach, to wierzyłem, że uda się i teraz przeciwko olimpijczykom. Formą imponował Kovar, który już po 16 minutach trafił do siatki rywali, a w 32. minucie podwyższył na 2:0. Wszystko pięknie wyglądało, ale przed zejściem do szatni straciliśmy gola przez uderzenie Kefaloukosa. Na szczęście mój napastnik nie poddawał się i w 48. minucie zaliczył imponującego hat-tricka podwyższając na 3:1! W zdobyciu kompletu punktów nie przeszkodziła nam nawet czerwona kartka João w 56. minucie. Utrzymaliśmy 2. miejsce, ale do lidera nadal mamy sporą stratę, bowiem AEK przegrało tylko jeden mecz tracąc w 11 spotkaniach tylko 2 bramki.

 

Data: 10/11/2029

Stadion: Toumba, Saloniki

Widzów: 44 383

Sędzia: Andreas Tatsis

MoM: Roman Kovar (9) [PAOK]

 

Ferreira – Edfors, Rodionov, Kléber, João (cz.k. 56’) – Kordula, Papanikolaou (Kostis 45’), Pepelnik (Adam 45’), Pérez (Toskas 56’), Nikolaidis – Kovar

 

(2) PAOK Saloniki – (3) Olympiakos Pireus 3:1 (2:1) [Kovar 16’, 32’, 48’ – Kefaloukos 45’]

-Alpha Ethniki [11/30]

 

Po dłuższej przerwie przystąpiliśmy do kolejnego meczu w lidze z OFI w Iraklionie. Rywale nie stanowili dla nas większego zagrożenia, co pokazali na boisku, a nasze akcje mogły być lekkie i swobodne, przez co w 24. minucie do siatki trafił Milosavljević, mając sporo miejsca na oddanie precyzyjnego strzału. Przed końcem pierwszej połowy podwyższył Kovar, który i tak nie mógł się odnaleźć w dzisiejszym spotkaniu i zmieniłem go na Martineza. Ale nie on, a inny ze zmienników – Kostis, ustalił wynik meczu w 76. minucie zdobywając ładnego gola podkręconym strzałem ze skraju pola karnego. Do lidera strata już tylko jednego punktu.

 

Data: 25/11/2029

Stadion: Pankritio, Iraklion

Widzów: 3 164

Sędzia: Petros Seretis

MoM: Zoran Milosavljević (8) [PAOK]

 

Ferreira – Edfors, Rodionov, Toskas, Kléber – Anastasiadis, Milosavljević (Papanikolaou 72’), Pepelnik, Pérez (Kostis 72’), Nikolaidis – Kovar (Martinez 45’)

 

(11) OFI Crete – (2) PAOK Saloniki 0:3 (0:2) [Milosavljević 24’, Kovar 45’, Kostis 76’]

-Alpha Ethniki [12/30]

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1456

 

Lech przegrał pierwszy mecz w Lidze Mistrzów 0:3 z Fenerbahce, ale nadal ma szanse na awans do 1/8 finału.

 

Podsumowanie (listopad):

 

Ranking: 1. Argentyna (1745); 2. Meksyk (1738); 3. Francja (1734); 7. Polska (1462)

 

Bilans spotkań (klub): 4 (3-1-0) 10:3

Bilans spotkań (reprezentacja): -

Najlepszy strzelec (klub): Roman Kovar – 6 goli

Najlepszy strzelec (reprezentacja): -

Gole w sezonie: Roman Kovar – 12 goli

Asysty w sezonie: Thanasis Nikolaidis – 10 asyst

Najwyższa średnia: Thanasis Nikolaidis – 7,77 (13 występów)

Alpha Ethniki: 2. miejsce (9-2-1 / 32:12 / 29 pkt) [-2]

Kypello Ellados: 5. runda (Egaleo ?:?)

Kwalifikacje do MŚ: awans z 1. miejsca

Finanse: € 25,25 mln (- 1,21 mln)

Budżet transferowy: € 11,4 mln (100%)

Budżet płacowy: € 1,24 mln (wydatki: 914 tys)

 

Piłkarze PAOK w reprezentacji:

-Giannis Anastasiadis (Grecja U-19) vs. Austria U-19 1:2 (90 minut; 6)

-Eduardo (Brazylia U-20) vs. Anglia U-20 0:2 (63 minuty; 6)

-Anatoly Rodionov (Rosja) vs. Dania 0:2 (90 minut; 7)

-Emil Adam (Słowacja) vs. Meksyk 0:4 (90 minut; 7)

 

Transfery (Świat):

 

1. Ivan Nikolić (Elfsborg) -> Malmö za € 725 tys.

2. Bradley Buthelezi (Aalesund) -> AIK za € 600 tys.

3. Nkosinathi Mokoena (GAIS) -> AIK za € 475 tys.

 

Transfery (Polska): brak

Ligi zagraniczne:

 

Anglia: Charlton (+2)

Francja: Lens (+1)

Niemcy: Schalke (+2)

Grecja: AEK (+2)

Włochy: Roma (+5)

Holandia: Heerenveen (+1)

Polska: Korona (+3)

Portugalia: Benfica (+0)

Irlandia: mistrz – Drogheda (+1); puchar – Waterford

Rosja: mistrz – Amkar (+2)

Szkocja: Celtic (+3)

Hiszpania: Racing (+1)

Szwecja: mistrz – Göteborg (+5); puchar – Djurgården

Serbia: Radniczki (+1)

Odnośnik do komentarza

Miałem małe problemy z komputerem, do tego kupiłem nowy sprzęt, więc nie miałem jak pisać, ale grać, grałem, dlatego żeby nadrobić zaległości, to ograniczę się na jakiś czas do skrótowych opisów i wyników. Długo to nie będzie trwało.

 

Odcinek 1457

 

Walka o pierwsze miejsce nabierała rumieńców. Pojedynek z Iraklisem Saloniki okazał się nudny, ale tylko w pierwszej połowie. Potem było już tylko lepiej i dwa gole zapewniły nam 3 punkty.

 

2/12/2029; Toumba w Salonikach; 13. kolejka

(2) PAOK Saloniki – (10) Iraklis Saloniki 2:0 (0:0) [Kléber 66’, Eduardo 74’]

 

Losowanie grup na MŚ było dla nas bardzo udane. W wakacje zagramy na Mundialu z Kostaryką, Szkocją i Peru. Warto dodać, że byliśmy włożeni do pierwszego koszyka!

 

Mecz z mistrzem Grecji – Verią nie był łatwym spacerkiem, o czym świadczył wynik do przerwy (0:1). Jak to kiedyś powiedział Kosowski – Grecy i Cypryjczycy potrzebują znaku, żeby zacząć działać na boisku. Efekt? Skończyło się 2:2.

 

8/12/2029; Municipal Stadium of Veroia w Veroii; 14. kolejka

(6) Veria FC – (2) PAOK Saloniki 2:2 (1:0) [Gamla 41’, 90’+1’ – Kovar 46’, Prohaska 58’]

 

Końcówka miesiąca ułożyła się nam bardzo dobrze, mieliśmy tylko dwa mecze i to z ostatnimi zespołami w tabeli. Na pierwszy ogień przyjechał do nas Ethnikos. W ciągu zaledwie 30 minut padło aż 6 goli, a spotkanie było bardzo przyjemne dla oka.

 

16/12/2029; Toumba w Salonikach; 15. kolejka

(2) PAOK Saloniki – (15) Ethnikos Ateny 5:3 (4:2) [Kovar 8’, 50’, Kordula 14’, 26’, Eikrem 16’ – Theologou 25’, Oliveira kar. 35’, Szafran 76’]

 

Oficjalnie rok 2029 kończyliśmy spotkaniem w stolicy Grecji z Atromitosem, ostatnią drużyną w Alpha Ethniki. Nie przewidywałem innego scenariusza jak zgarnięcie trzech punktów i tak też się stało. Co prawda pogromu nie było, ale wygrana 2:1 również mnie satysfakcjonowała.

 

23/12/2029; Municipal Stadium of Peristeri w Peristeri (Ateny); 16. kolejka

(16) Atromitos Ateny – (2) PAOK Saloniki 1:2 (1:2) [bazán 45’ – Kovar 7’, 32’]

 

| Poz   | Inf   | Zespół              |       | M     | Z     | R     | P     | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt   | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.    |       | AEK Ateny           |       | 16    | 13    | 2     | 1     | 33    | 5     | +28   | 41    | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2.    |       | PAOK Saloniki       |       | 16    | 12    | 3     | 1     | 43    | 18    | +25   | 39    | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3.    |       | Panathinaikos Ateny |       | 16    | 11    | 2     | 3     | 43    | 30    | +13   | 35    | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4.    |       | Aris Saloniki       |       | 16    | 11    | 1     | 4     | 41    | 25    | +16   | 34    | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 5.    |       | Olympiakos Pireus   |       | 16    | 10    | 3     | 3     | 41    | 20    | +21   | 33    | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 6.    |       | Skoda Xanthi        |       | 16    | 5     | 8     | 3     | 30    | 27    | +3    | 23    | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 7.    |       | Veria FC            |       | 16    | 5     | 8     | 3     | 25    | 24    | +1    | 23    | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 8.    |       | AO Kerkyra          |       | 16    | 5     | 5     | 6     | 17    | 25    | -8    | 20    | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 9.    |       | Agios Dimitrios FC  |       | 16    | 5     | 4     | 7     | 29    | 36    | -7    | 19    | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 10.   |       | Levadeiakos FC      |       | 16    | 5     | 2     | 9     | 22    | 29    | -7    | 17    | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 11.   |       | PAE Egaleo Athens   |       | 16    | 4     | 4     | 8     | 17    | 28    | -11   | 16    | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 12.   |       | Iraklis Saloniki    |       | 16    | 3     | 3     | 10    | 26    | 35    | -9    | 12    | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 13.   |       | Asteras Tripolis    |       | 16    | 2     | 6     | 8     | 20    | 38    | -18   | 12    | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 14.   |       | OFI Crete           |       | 16    | 2     | 5     | 9     | 13    | 29    | -16   | 11    | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 15.   |       | Ethnikos Ateny      |       | 16    | 1     | 6     | 9     | 16    | 27    | -11   | 9     | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 16.   |       | Atromitos Ateny     |       | 16    | 1     | 4     | 11    | 13    | 33    | -20   | 7     | 
| ------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

Odnośnik do komentarza
Miałem małe problemy z komputerem, do tego kupiłem nowy sprzęt, więc nie miałem jak pisać, ale grać, grałem, dlatego żeby nadrobić zaległości, to ograniczę się na jakiś czas do skrótowych opisów i wyników. Długo to nie będzie trwało.

 

Tak, tak, Jamal - my już wiemy, że stosowałeś S&L :keke:

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...