Skocz do zawartości

Duma & Tradycja


Jamal

Rekomendowane odpowiedzi

Odcinek 1138

 

Podsumowanie (marzec):

 

Ranking: 1. Niemcy (1824); 2. Francja (1822); 3. Brazylia (1798); 49. Polska (698)

 

Bilans spotkań: 5 (1-0-4)

Najlepszy strzelec: Szafran, Emre – 2 gole

Ligue 1: 15. miejsce

Coupe de France: odpadliśmy w 10. rundzie

Coupe de la Ligue: odpadliśmy w 3. rundzie

Finanse: € 7,5 mln (- 1,17 mln)

 

Transfery (Świat):

 

1. Magno (Vit. Setubal) -> Internacional za € 6,5 mln

2. Rodrigo (Aris Saloniki) -> Fluminense za € 3,1 mln

3. Alex (Ponte Preta) -> Atlético Mineiro za € 2,4 mln

 

Transfery (Francja): brak

 

Transfery (Polska): brak

 

Ligi zagraniczne:

 

Anglia: Arsenal (+1)

Francja: Lyon (+11)

Niemcy: Dortmund (+0)

Grecja: Panathinaikos (+2)

Włochy: Udinese (+2)

Holandia: Feyenoord (+4)

Polska: Lech Poznań (+17)

Portugalia: Benfica (+1)

Irlandia: Cork City (+1)

Rosja: Spartak M. (+2)

Szkocja: Celtic (+3)

Hiszpania: Barcelona (+4)

Szwecja: -

Serbia: OFK (+3)

Odnośnik do komentarza

Stefan nie przegrał jeszcze meczu.

 

Odcinek 1139

 

W finale Coupe de la Ligue spotkał się mistrz Francji z poprzedniego sezonu – PSG, oraz świeży mistrz kraju – Lyon. Padł remis 2:2, ale w karnych lepsi okazali się liończycy.

 

W 32. kolejce podejmowaliśmy 16. Saint-Etienne. Trener gości zapowiadał w mediach, że nie dość, że przegramy z jego drużyną, to jeszcze spadniemy z ligi. Niechętnie przyznałem, że może się tak zdarzyć, jeżeli moi piłkarze będą głupio tracić punkty. Dlatego ważny był dla nas ten mecz i już w 3. minucie wyszliśmy na prowadzenie po strzale Szafrana. Napastnik zdecydował się uderzyć z ponad 30 metrów i o dziwo trafił do bramki. Na 2:0 podwyższyliśmy już w 19. minucie. Majewski zagrał z rzutu rożnego, a najwyżej wyskoczył Karpovich i głową skierował piłkę do siatki. 4 minuty później Kin Tung uwolnił się spod opieki obrońców, przyjął podanie i mocnym strzałem po ziemi nie dał szans bramkarzowi. Byłem w szoku, zmiażdżyliśmy rywali w ciągu 45 minut i już mogliśmy przypisać sobie 3 punkty. W drugiej połowie chciałem kolejnych goli, ale o to było już trudniej. Rywale zwarli szyki i zamurowali dostęp do własnej bramki, ale nie było to przeszkodą dla Bueno, którego wprowadziłem do gry w 70. minucie. Hiszpan chwilę później miał stuprocentową sytuację, której nie zmarnował. Napastnik był skuteczny również 5 minut przed końcem meczu. Wykorzystał dośrodkowanie Hervé i pokonał bramkarza z kilku metrów. Pierwszy zdarzyło się nam wygrać tak wysoko w Ligue 1!

 

Data: 9.04.2022

Stadion: La Beaujoire, Nantes

Widzów: 38 274

Sędzia: Jonathan Marty

MoM: Alberto Bueno (8) [Nantes]

 

Stech – Robin, Yao, Majewski, Acedo – Karpovich, Nasri, Durosier, Kin Tung (Hervé 45’), Koman (Favier 70’) – Szafran (Bueno 70’)

 

(15) FC Nantes – (16) AS Saint-Etienne 5:0 (3:0) [szafran 3’, Karpovich 19’, Kin Tung 23’, Bueno 77’, 85’]

-Ligue 1 [32/38]

 

Moja nowa taktyka okazała się skuteczna, ale tylko gdy gramy ze słabymi klubami. Z lepszymi (choć grałem tylko z Valenciennes i PSG) wyglądało to średnio. Mieliśmy okazję przeprowadzić kolejny sprawdzian. Graliśmy na wyjeździe z rewelacyjnym beniaminkiem – AJ Auxerre, które zajmuje drugie miejsce w lidze. Nie wiem skąd w nich taka siła, że radzą sobie z wszystkimi, ale muszę powiedzieć, że im zazdroszczę. Pierwsza połowa nie wyglądała tak, jak tego chciałem. Gospodarze przeprowadzali atak za atakiem, a Stech musiał się dwoić i troić, żeby niczego nie wpuścić. Dzięki niemu schodziliśmy do szatni przy wyniku 0:0. Rywale objęli prowadzenie dopiero w 59. minucie. Roudet popisał się szybkością, przejął podanie, minął mojego bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki. Moi obrońcy chcieli zrobić pułapkę ofsajdową, ale coś im nie wyszło i są tego skutki. Nie było sensu się załamywać, bo w 70. minucie rywale wykonali rzut z autu, a piłkę przejął Bueno, który wpadł w pole karne i mocnym strzałem pod poprzeczkę wyrównał wynik spotkania. Szybko kazałem cofnąć się do obrony i bronić remisu do ostatnich minut skupiając się wyłącznie na kontrach. I jedną taką kontrę przeprowadziliśmy w 84. minucie! Skończyło się genialnym podaniem Nasri’ego na dobieg do Emre, który minął bramkarza i wpakował futbolówkę z ostrego kąta do pustej bramki! Turek zapewnił nam 3 punkty i dzięki niemu ograliśmy silne Auxerre!

 

Data: 16.04.2022

Stadion: Stade de l’Abbé-Deschamps, Auxerre

Widzów: 23 486

Sędzia: Mickael Tiry

MoM: Julien Simon (8) [Auxerre]

 

Stech – Robin, Yao, Acedo, Majewski – Karpovich, Nasri, Koman, Durosier (Emre 70’), Kin Tung (Favier 70’) – Szafran (Bueno 45’)

 

(2) AJ Auxerre – (15) FC Nantes 1:2 (0:0) [Roudet 59’ – Bueno 70’, Emre 84’]

-Ligue 1 [33/38]

Odnośnik do komentarza

Myślisz, że dlaczego co miesiąc znika mi z konta milion euro :keke:

 

Odcinek 1140

 

W kwietniu mieliśmy zaplanowane tylko trzy mecze. Miesiąc kończyliśmy pojedynkiem ze Strasbourg’iem na własnym obiekcie. Już w 19. minucie objęliśmy prowadzenie po strzale Aleksić’a głową. W 30. minucie straciliśmy prawego obrońcę Robin’a, który nabawił się kontuzji, a 9 minut później goście wyrównali. Bruel oddał potężny strzał z dystansu i Stech skapitulował. Powiedziałem w przerwie swoim zawodnikom, że mamy szansę wygrać, ale odwróciło się to przeciwko nam. W 59. minucie Bruel zdobył swojego drugiego gola i dał prowadzenie swojej drużynie. Do 86. minuty wierzyłem, że uda się wyrównać. Wtedy to Pacheco podwyższył na 3:1 i upewnił wygraną swojego klubu.

 

Data: 23.04.2022

Stadion: La Beaujoire, Nantes

Widzów: 35 026

Sędzia: Loïc Morin

MoM: Olivier Bruel (9) [strasbourg]

 

Stech – Robin (Styżej 31’), Yao, Aleksić, Supusepa – Karpovich, Nasri, Emre, Kin Tung, Koman (Hervé 74’) – Szafran (Bueno 61’)

 

(13) FC Nantes – (11) RC Strasbourg 1:3 (1:1) [Aleksić 19’ – Bruel 39’, 59’, Pacheco 86’]

-Ligue 1 [34/38]

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1141

 

Podsumowanie (kwiecień):

 

Ranking: 1. Niemcy (1801); 2. Brazylia (1798); 3. Francja (1785); 48. Polska (680)

 

Bilans spotkań: 3 (2-0-1) 8:4

Najlepszy strzelec: Alberto Bueno – 3 gole

Ligue 1: 14. miejsce

Coupe de France: odpadliśmy w 10. rundzie

Coupe de la Ligue: odpadliśmy w 3. rundzie

Finanse: € 6,25 mln (- 1,25 mln)

 

Transfery (Świat):

 

1. Igor (Cruzeiro) -> Fluminense za € 3,6 mln

2. Sérgio Ferreira (Atlético Paranaense) -> Palmeiras za € 3,6 mln

3. Carlos Nogueira (Vitória) -> Nautico za € 1,9 mln

 

Transfery (Francja): brak

 

Transfery (Polska): brak

 

Ligi zagraniczne:

 

Anglia: Arsenal (+1)

Francja: Lyon (+15)

Niemcy: Dortmund (+0)

Grecja: Panathinaikos (+2)

Włochy: Udinese (+2)

Holandia: Feyenoord (+4)

Polska: Lech Poznań (+24)

Portugalia: Benfica (+2)

Irlandia: Cork City (+3)

Rosja: Spartak M. (+2)

Szkocja: Celtic (+2)

Hiszpania: Barcelona (+1)

Szwecja: Bunkeflo (+0)

Serbia: OFK (+5)

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1142

 

Do końca sezonu nie pozostało zbyt wiele czasu. Na szczęście jesteśmy już pewni uniknięcia spadku i w sierpniu nadal będziemy grać w Ligue 1. Teraz pozostała jedynie walka o wyższe miejsca, dokładniej o 12. lokatę, bo do jedenastej mamy zbyt wielką stratę. Lecz spotkanie z Lens na wyjeździe nie wyszło nam zbyt dobrze. Po niecałym kwadransie przegrywaliśmy 0:1 po trafieniu Guégan’a. Wynik utrzymał się do przerwy, ale gospodarze kontynuowali swój plan zniszczenia w drugiej połowie. W 55. minucie Guégan zdobył drugiego gola i pozwolił nam zapomnieć o jakichkolwiek punktach. Na 3:0 podwyższył da Costa, który najpierw trafił w bramkarza, a następnie celnie dobił do siatki. Było źle, a stało się jeszcze gorzej. Yao złapał drobny uraz, a nie mieliśmy już zmian, na dodatek w 83. minucie czerwoną kartkę dostał Acedo. Rywale wykorzystali swoją przewagę w 92. minucie i Guégan zaliczył hat-tricka. Udało nam się uratować honor w ostatnich sekundach meczu. Szafran minął bramkarza i podkręcił piłkę, która szybko wtoczyła się do bramki.

 

Data: 1.05.2022

Stadion: Stade Félix Bollaert, Lens

Widzów: 35 617

Sędzia: Patrice Colinet

MoM: François Guégan (9) [Lens]

Stech – Styżej, Yao, Aleksić, Acedo (cz.k. 83’) – Delpierre, Durosier, Nasri (Karpovich 77’), Hervé, Kin Tung (Favier 62’) – Bueno (Szafran 77’)

 

(7) RC Lens – (14) FC Nantes 4:1 (1:0) [Guégan 14’, 55’, 90’+2’, da Costa 73’ – Szafran 90’+4’]

-Ligue 1 [35/38]

 

Tydzień później gościliśmy na La Beaujoire Bordeaux. Zespół przypominał klasą naszego poprzedniego rywala, więc widziałem to w nieco czarnych kolorach, ale przypomniałem sobie spotkania z lepszymi od siebie, gdy wygrywaliśmy lub remisowaliśmy. Tym razem wszystko ułożyło się po naszej myśli. W 19. minucie Styżej posłał piłkę w głąb boiska, a akcję wykończył Emre, który pokonał wysuniętego bramkarza efektownym lobem. Nie spodobało się to naszym rywalom, którzy postanowili wyeliminować tureckiego rozgrywającego i w 29. minucie musiałem dokonać pierwszej zmiany. Prowadzenie utrzymaliśmy niemal do samego końca, specjalnie cofnęliśmy się do obrony. Ale i to nie pomogło i w 91. minucie Elock kończył kontrę swojego zespołu mocnym strzałem pod poprzeczkę. Już miałem się pogodzić z podziałem punktów, aż tu nagle w 93. minucie Nasri zagrywa do Bueno, a napastnik posyła piłkę na długi słupek i daje nam 3 punkty!

 

Data: 8.05.2022

Stadion: La Beaujoire, Nantes

Widzów: 38 274

Sędzia: François Alvarez

MoM: Edrinç Emre (8) [Nantes]

Notes: Dobry mecz zważając na to, że na środku obrony zagrał DP i OŚ mający 15 lat.

 

Stech – Styżej, Supusepa, Delpech, Karpovich – Delpierre, Nasri, Emre (Durosier 29’), Hervé, Favier (Kin Tung 61’) – Szafran (Bueno 71’)

 

(15) FC Nantes – (8) Girondins Bordeaux 2:1 (1:0) [Emre 19’, Bueno 90’+3’ – Elock 90’+1’]

-Ligue 1 [36/38]

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1143

 

Ostatnie wyjazdowe spotkanie zagraliśmy w Lille, gdzie podejmowała nas tamtejsza drużyna zajmująca 10. miejsce w lidze. Po nudnym początku w końcu padł gol, ale dla gospodarzy. W 15. minucie Sissoko miał przed sobą tylko bramkarza i wszyscy wiedzą, jak się to skończyło. Rywale prowadzili do 45. minuty, w której to Szafran znalazł się sam na sam i pokonał golkipera technicznym uderzeniem. Emocje tak naprawdę zaczęły się dopiero w drugiej połowie. Wyszliśmy na prowadzenie w 59. minucie dzięki trafieniu Aleksić’a z rzutu rożnego, a szybko to prowadzenie straciliśmy przez głupotę Acedo. Obrońca sfaulował brutalnie rywala w naszym polu karnym i Sissoko wykorzystał rzut karny podyktowany w 62. minucie. To trochę nas zdezorientowało, a na dodatek chwilę później kontuzji nabawił się Szafran i musiałem wprowadzić Bueno. Zmiana okazała się jak najbardziej udana i Alberto już w 77. minucie wpisał się na listę strzelców! Chciałem cofnąć drużynę do obrony, że broniła wyniku, ale końcówka należała do gospodarzy. Danijel Aleksić najpierw wpakował piłkę do naszej siatki w 80. minucie, a następnie zrobił to samo 5 minut później. I w ten sposób pozbyliśmy się punktów.

 

Data: 14.05.2022

Stadion: Stade la Borne de l’Espoir, Villeneuve-d’Ascq

Widzów: 37 823

Sędzia: Jacques Coste

MoM: Danijel Aleksić (9) [Lille]

 

Stech – Styżej, Supusepa, Acedo, Aleksić – Delpierre, Durosier, Nasri, Kin Tung (Favier 45’), Hervé (Koman 73’) – Szafran (Bueno 73’)

 

(10) LOSC Lille – (14) FC Nantes 4:3 (1:1) [sissoko 15’, kar. 62’, D. Aleksić 80’, 85’]

-Ligue 1 [37/38]

 

W finale Pucharu UEFA spotkała się Aston Villa i Osasuna Pampeluna. Po 90 minutach gry wynik brzmiał 1:0 dla Anglików, i to oni sięgnęli po trofeum.

 

Sezon kończyliśmy meczem przed własną publicznością z Nîmes. To właśnie z nimi inaugurowaliśmy rozgrywki 2021/2022 i padł wówczas remis 1:1. Wiedziałem, że walka o utrzymanie będzie ciężka, co miało potwierdzenie w następnych spotkaniach. Tymczasem jesteśmy pewni utrzymania się w Ligue 1 i walczymy jedynie o 13. miejsce, bo wyżej wskoczyć się już nie da. Staraliśmy się wygrać dzisiejszy mecz, żeby podziękować kibicom za to, że w nas wierzyli w tych trudnych miesiącach. Atakowaliśmy i atakowaliśmy, aż udało się zdobyć ładnego gola w 32. minucie. Durosier zagrał do Szafrana, który postanowił uderzył płasko po ziemi. Ten strzał zmylił golkipera gości i było po sprawie. 10 minut później rywale zdołali jednak wyrównać, po tym jak Humbert dostawił nogę do dośrodkowania swojego kolegi. Druga połowa nie była już tak emocjonująca, jak jej poprzedniczka. Sądziłem, że uda się zremisować z outsiderem, ale ten niespodziewanie wpakował nam gola w 79. minucie i objął tym samym prowadzenie. Sędzia doliczył 6 minut i za to jesteśmy mu wdzięczni, bo w 95. minucie Durosier uderzył nie do obrony i wyrównał wynik spotkania! Remisem 2:2 zakończyliśmy ten udany sezon w Ligue 1!

 

Data: 21.05.2022

Stadion: La Beaujoire, Nantes

Widzów: 34 187

Sędzia: Olivier Marie

MoM: Jean-Paul Durosier (8) [Nantes]

 

Stech – Robin, Supusepa, Aleksić, Acedo – Delpierre (Karpovich 45’), Nasri, Durosier, Hervé, Favier (Kin Tung 74’) – Szafran (Bueno 74’)

 

(14) FC Nantes – (17) Nîmes Olympique 2:2 (1:1) [szafran 32’, Durosier 90’+5’ – Humbert 42’, Colin 79’]

-Ligue 1 [38/38]

 

Ligue 1 - 2021/2022

Odnośnik do komentarza

Dziękować.

 

Odcinek 1144

 

W finale Ligi Mistrzów zatriumfowała Barcelona, która wygrała 2:0 z Juventusem. Natomiast w Coupe de France lepsze od Lens okazało się Sochaux, które wygrało 1:0.

 

Sezon 2021/2022

 

Anglia (Premiership):

 

Mistrz – Aston Villa

Puchar Anglii – Bolton

Spadek – Chelsea, Newcastle, Derby

Awans – Bolton, Southampton, Middlesbrough

Król strzelców – Steve Nugent (Coventry) – 21 goli

 

Francja (Ligue 1):

 

Mistrz – Lyon

Puchar Francji – Sochaux

Spadek – Toulouse, Rennes, Istres

Awans – Caen, Cannes, Monaco

Król strzelców – Wilfried Sissoko (Lille) – 30 goli

 

Niemcy (Bundesliga):

 

Mistrz – Bayern Monachium

Puchar Niemiec – Wolfsburg

Spadek – Freiburg, Hansa Rostock, Kaiserslautern

Awans – Duisburg, Unterhaching, Bayer Leverkusen

Król strzelców – Cristiano Santiago (HSV) – 18 goli

 

Grecja (Super League):

 

Mistrz – Panathinaikos

Puchar Grecji – Artomitos

Spadek – Iraklis, Ethnikos, Haidari

Król strzelców – Nikos Karelis (Veria) – 17 goli

 

Włochy (Serie A):

 

Mistrz – Inter Mediolan

Puchar Włoch – Napoli

Spadek – Parma, Lecce, Sampdoria

Awans – Fiorentina, Piacenza, Bari

Król strzelców – Julio César (Lazio) – 17 goli

 

Holandia (Eredivisie):

 

Mistrz – Ajax Amsterdam

Puchar Holandii – Heerenveen

Spadek – Groningen, Volendam, Emmen

Król strzelców – Ties van der Kolk (AZ) – 18 goli

 

Polska (Ekstraklasa):

 

Mistrz – Lech Poznań

Puchar Polski – Arka Gdynia

Spadek – Ruch, GKS Jastrzębie

Awans – Widzew, ŁKS Łomża

Król strzelców – Daniel Pietroń (Jagiellonia) – 18 goli

 

Portugalia (BWIN Liga):

 

Mistrz – Porto

Puchar Portugalii – Varzim

Spadek – Varzim, P. Ferreira

Król strzelców – José Neto (Guimaraes) – 15 goli

 

Szkocja (Bank of Scotland Premier League):

 

Mistrz – Celtic Glasgow

Puchar Szkocji – Glasgow Rangers

Spadek – Motherwell

Król strzelców – Sean Johnson (St. Mirren) – 17 goli

 

Hiszpania (Primera Division):

 

Mistrz – FC Barcelona

Puchar Hiszpanii – FC Barcelona

Spadek – Getafe, Hércules, Castellón

Awans – Granada, Betis, Rayo

Król strzelców – Hrvoje Marić (Espanyol) – 20 goli

 

Serbia (Prva Savezna Liga):

 

Mistrz – OFK Belgrad

Puchar Serbii – Banat

Spadek – Radniczki, Nowy Pazar

Król strzelców – Bojan Lazić (OFK) – 17 goli

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1145

 

Podsumowanie sezonu 2021/2022

 

Bramkarze:

 

12. Joan Puga [25 lat/Peru] – 9 m/15 w.g.; śr. 7,22

1. Marek Stech [32 lata/Czechy] – 18 m/37 w.g.; śr. 7,11

 

Obrońcy:

 

5. Christophe Acedo [28 lat/Francja] – 34 m/2 gole; śr. 6,82

14. Christian Supusepa [33 lat/Holandia] – 19 m/0 goli; śr. 6,63

6. Mladen Aleksić [24 lata/Chorwacja] – 10 m/2 gole; śr. 6,30

3. Geovanny Guerrero [21 lat/Ekwador] – 8 m/1 gol; śr. 7,00

13. Julien Robin [23 lata/Francja] – 15 m/1 gol; śr. 6,87

2. Ryszard Styżej [21 lat/Polska] – 22 m/0 goli; śr. 6,50

4. Krzysztof Majewski [25 lat/Polska] – 25 m/0 goli; śr. 6,88

25. Martial Yao [32 lata/WKS] – 24 m/1 gol; śr. 6,63

 

Pomocnicy:

 

32. Jérémy Delpierre [23 lata/WKS] – 12 m/0 goli; śr. 6,75

21. Alexandr Karpovich [20 lat/Białoruś] – 17 m/2 gole; śr. 6,94

20. Jean-Paul Durosier [22 lata/Szwajcaria] – 36 m/6 goli; śr. 6,92

19. Erdinç Emre [21 lat/Turcja] – 18 m/5 goli; śr. 6,78

18. Dmitri Hervé [29 lat/Francja] – 30 m/0 goli; śr. 6,90

17. Vladimir Koman [33 lata/Ukraina] – 23 m/1 gol; śr. 7,04

11. Cheuk Kin Tung [28 lat/Hongkong] – 29 m/2 gole; śr. 6,86

16. Johan Favier [24 lata/Francja] – 15 m/0 goli; śr. 6,87

23. Samir Nasri [34 lata/Francja] – 38 m/7 goli; śr. 7,03

 

Napastnicy:

 

10. Paweł Szafran [26 lat/Białoruś] – 19 m/9 goli; śr. 7,16

24. Alberto Bueno [34 lata/Hiszpania] – 34 m/15 goli; śr. 6,85

9. Danny Kamara [21 lat/Gujana] – 18 m/5 goli; śr. 6,67

8. Maciej Lis [23 lata/Polska] – 18 m/1 gol; śr. 6,22

Odnośnik do komentarza

Chelsea to nie pierwszy raz spada.

 

Odcinek 1146

 

Podsumowanie (czerwiec):

 

Ranking: 1. Brazylia (1798); 2. Francja (1791); 3. Niemcy (1784); 47. Polska (699)

 

Bilans spotkań: -

Najlepszy strzelec: -

Ligue 1: -

Coupe de France: -

Coupe de la Ligue: -

Finanse: € 9,11 mln (+ 259 tys.)

 

Transfery (Świat):

 

1. Vangelis Vlachos (RBC Roosendaal) -> Celtic Glasgow za € 10 mln

2. Calle Engström (VVV) -> Celtic Glasgow za € 4,6 mln

3. Dimitris Kontopoulos (Olympiakos Pireus) -> RBC Roosendaal za € 2,9 mln

 

Transfery (Francja): brak

 

Transfery (Polska): brak

 

Ligi zagraniczne:

 

Anglia: -

Francja: -

Niemcy: -

Grecja: -

Włochy: -

Holandia: -

Polska: -

Portugalia: -

Irlandia: Cork City (+8)

Rosja: Spartak M. (+7)

Szkocja: -

Hiszpania: -

Szwecja: Hacken (+1)

Serbia: -

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...