Skocz do zawartości

Duma & Tradycja


Jamal

Rekomendowane odpowiedzi

Odcinek 1177

 

Pod koniec stycznia znalazłem na swoim biurku pokaźny stos kartek, a na każdej zapytanie jakiegoś klubu o moich piłkarzy. Na wszystkie odpowiadałem stanowczo „nie”, ale jedną ofertę przyjąłem. Crystal Palace zdecydowało się pozyskać Wright’a za 2 miliony euro, a że Anglik jest już stary i mało przydatny, to z chęcią zaksięgowałem taką sumę na swoim koncie. Pieniądze miały się przydać do zakupu młodego rosyjskiego rozgrywającego, ale Gadijev nie pojawił się przed meczem z Gillingham, co mnie trochę zaniepokoiło, zwłaszcza że tego dnia kończyło się okienko transferowe. Zostawiłem asystenta w Newcastle, żeby wypatrywał nowego piłkarza, a sam przystąpiłem do meczu z 23. drużyną Championship. Wystawiłem głównie zawodników, których omijałem w pierwszym składzie i to pewnie przez to rywale nas cisnęli od pierwszych minut. Cudem nie straciliśmy gola w pierwszej połowie, i cudem też wyszliśmy na prowadzenie w 43. minucie po strzale Holt’a. Ten gol niby dodał nam skrzydeł i wszystko wyglądało lepiej, ale nadal nie byłem pewny trzech punktów. Dopiero bramka Marcelo z rzutu wolnego w 74. minucie sprawiła, że mogłem cieszyć się z utrzymania pierwszego miejsca. Gillingham było dzisiaj od nas lepsze, ale liczył się końcowy wynik, a nie sama gra.

 

Data: 31.01.2023

Stadion: Priestfield, Gillingham

Widzów: 3 816

Sędzia: Phil Powell

MoM: Pierre Oswald (8) [Newcastle]

 

Mitrović – McVittie, Sekulić, Rose, Tinoco – Mullen (Pröll 45’), Marcelo, Fleck, Richards, Oswald – Holt (Bruce 73’)

 

(23) Gillingham FC – (1) Newcastle United 0:2 (0:1) [Holt 43’, Marcelo 74’]

-Championship [30/46]

Odnośnik do komentarza

Lech pod rządami Stefana Majewskiego wyszedł z grupy w LM z 2. miejsca. Pokonali między innymi Juventus. W UEFA do fazy grupowej dostała się tylko Arka, ale wygrała 2 mecze, 2 przegrała i z 3. miejsca awansowała do 1/16. :)

 

Odcinek 1178

 

Podsumowanie (styczeń):

 

Ranking: 1. Brazylia (2315); 2. Argentyna (2179); 3. Francja (2105); 69. Polska (404)

 

Bilans spotkań: 8 (5-3-0) 19:5

Najlepszy strzelec: John Fleck – 6 goli

Championship: 1. miejsce

FA Cup: 4. runda (vs. Norwich 0:0 i ?:?)

Carling Cup: odpadliśmy w 3. rundzie

Finanse: € 10,88 mln (- 36,9 mln)

 

Transfery (Świat):

 

1. Giacomo Righi (Lazio) -> Osasuna za € 37,5 mln

2. Andrea Marino (Reggina) -> Real Madryt za € 23,5 mln

3. Wolfgang Rahn (Gladbach) -> Real Madryt za € 23 mln

 

Transfery (Polska):

 

1. Juan de Dios Sevilla (Lech Poznań) -> FC Nantes za € 7,75 mln

2. Bartosz Michalski (GKS Jastrzębie) -> Homburg za € 1 tys.

 

Ligi zagraniczne:

 

Anglia: Arsenal (+1)

Francja: PSG (+1)

Niemcy: Werder (+2)

Grecja: PAOK (+2)

Włochy: Juventus (+10)

Holandia: Ajax (+13)

Polska: Lech Poznań (+1)

Portugalia: Porto (+0)

Irlandia: -

Rosja: -

Szkocja: Celtic (+3)

Hiszpania: Barcelona (+1)

Szwecja: -

Serbia: Wożdowac (+0)

Odnośnik do komentarza
Lech pod rządami Stefana Majewskiego wyszedł z grupy w LM z 2. miejsca. Pokonali między innymi Juventus. W UEFA do fazy grupowej dostała się tylko Arka, ale wygrała 2 mecze, 2 przegrała i z 3. miejsca awansowała do 1/16. :)

 

:jupi: Arka i Lech. U mnie na żadnym sejwie Areczka nie grała w Europejskich Pucharach(tzn. nie przeszli rundy eliminacyjnej do P. UEFA)

 

Ładnie sobie radzisz, awansik musi być :kutgw:

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1179

 

Wyjazdowe spotkanie z Chelsea Londyn było o tyle ciekawe, że na początku stycznia wymieniłem się z londyńczykami kilkoma piłkarzami, którzy mieli wystąpić w dzisiejszym meczu w nowych barwach. Mimo to najbardziej aktywny na boisku okazał się Fleck oraz Holt, do którego Szkot często zagrywał. Zaowocowało to ładną akcją w 32. minucie zakończoną golem australijskiego napastnika. 4 minuty później Donoso (były piłkarz Chelsea) zagrał prostopadle do Holt’a, który technicznym uderzeniem podwyższył na 2:0. Kibice The Blues powoli zaczynali opuszczać trybuny nie mogąc już znieść żałosnego widoku na boisku. Ci, którzy zrezygnowali z oglądania drugiej połowy mogli tego żałować. Chelsea rzuciła się do ataku i tylko dzięki Wood’owi zawdzięczamy to, że mamy czyste konto. W 62. minucie Oswald ucierpiał w groźnym starciu i musiałem dokonać zmiany. Było to o tyle trudne, że w drużynie tylko Francuz jest prawoskrzydłowym. Na szczęście nie mogłem martwić się o 3 punkty, kiedy to w 81. minucie Marcelo posłał prawdziwą bombę w stronę londyńczyków, której nie zatrzymał nawet golkiper. Jak widać, to ja dokonałem lepszych transferów.

 

Data: 4.02.2023

Stadion: Stamford Bridge, Londyn

Widzów: 37 155

Sędzia: Ray Palmer

MoM: Danny Holt (9) [Newcastle]

 

Wood – Edmilson, Shahrour, Rose, Tinoco – Donoso (Pröll 45’), Marcelo, Fleck, Richards, Oswald (McVittie 64’) – Holt (Bruce 76’)

 

(4) Chelsea Londyn – (1) Newcastle United 0:3 (0:2) [Holt 32’, 36’, Marcelo 81’]

-Championship [31/48]

 

Staliśmy przed realną szansą awansu do 5. rundy FA Cup. Wystarczyło tylko przed własną publicznością ograć Norwich City, a potem dopiero możemy się martwić, gdy będziemy musieli stawić czoła Manchesterowi United na Old Trafford. Pierwszy raz byłem świadkiem tak licznej rzeszy kibiców na naszym meczu, a byłem z tego powodu zadowolony, bo piłkarzom tylko urosły skrzydła. Już po 16 minutach prowadziliśmy 1:0 po golu Rose. Obrońca wyskoczył do dośrodkowania Marcelo z rzutu rożnego i otworzył wynik spotkania. 10 minut później Donoso zagrał do niekrytego Fleck’a, a Szkot uderzył w swoim stylu – podkręcony strzał z dystansu. 2:0. Druga połowa przemawiała bardziej na korzyść gości, ale żaden z piłkarzy nie był wstanie doprowadzić do kapitulacji mojego bramkarza. Za to my podwyższyliśmy na 3:0 w 82. minucie po genialnym strzale Marcelo. Uśmiechy uciekły nam z twarzy dokładnie 3 minuty później, gdy Chapple ratował honor swojej drużyny. Nie dał jej jednak najmniejszych szans na awans, bowiem w 91. minucie Rose ustalił wynik spotkania.

 

Data: 11.02.2023

Stadion: St. James’ Park, Newcastle

Widzów: 45 847

Sędzia: Ben Jones

MoM: Steve Rose (9) [Newcastle]

 

Wood – Edmilson, Shahrour, Rose, Pröll – Donoso, Marcelo, Fleck, Neitzel, Richards (Thomas 45’) – Holt (Bruce 71’)

(CH) Newcastle United – (PS) Norwich City 4:1 (2:0) [Rose 16’, 90’+1’, Fleck 26’, Marcelo 82’]

-FA Cup, 4. runda-powtórka

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1180

 

Wizytę w Teatrze Marzeń poprzedzało spotkanie ligowe z Nottingham Forest, które już od samego początku nie układało się po naszej myśli. Brakowało nam pomysłów, jak ograć linię obrony naszych gości i stworzyć sobie podbramkową sytuację. Pierwszy celny strzał oddaliśmy dopiero na początku drugiej połowy, i to w dodatku z rzutu wolnego. Ktoś kiedyś powiedział, że nadzieja umiera ostatnia – miał rację. W 95. minucie Bruce wyszedł na czystą pozycję, otrzymał podanie od Fleck'a i płaskim strzałem zapewnił nam 3 punkty!

 

Data: 14.02.2023

Stadion: St. James’ Park, Newcastle

Widzów: 32 037

Sędzia: Michael Mountford

MoM: John Fleck (8) [Newcastle]

 

Wood – Edmilson, Shahrour, Rose, Tinoco (Pröll 83’) – Donoso, Marcelo, Fleck, Neitzel, Richards (Thomas 67’) – Holt (Bruce 83’)

 

(2) Newcastle United – (7) Nottingham Forest 1:0 (0:0) [bruce 90’+5’]

-Championship [32/48]

 

Zawodnicy mocno przeżywali nasz wyjazd do Manchesteru. Czerwone Diabły jak na razie są liderami w Premiership, a do tego musimy grać na ich terenie. Nic dziwnego, że co niektórzy mogli mieć nogi z waty, gdy wyszli na płytę boiska, a wokół siedziało ponad 53 tysiące fanów. Już w 2. minucie oczy prawie wyszły mi z orbit! 19-latek Neitzel, którego wyciągnąłem z juniorów, by godnie zastąpił Oswald’a pod jego nieobecność, fenomenalnie uderzył z prawego skrzydła! Futbolówka poszybowała na długi słupek, przeleciała nad bramkarzem i wleciała idealnie w okienko bramki! Młody Niemiec zamknął usta tutejszym kibicom, a ja trochę niepewnie się uśmiechnąłem. Spodziewałem się furii w szeregach gospodarzy, ale… w 19. minucie Holt minął golkipera i skierował piłkę do pustej bramki! Nie mogłem wyjść z podziwu, moi zawodnicy robili z nimi co chcieli. Nasze prowadzenie zmniejszyło się jednak w 39. minucie, gdy Morrison wyskoczył do dośrodkowania z rzutu rożnego i pokonał Wood’a mocną główką. Gdyby nie bramkarz gospodarzy, który wyczyniał cuda między słupkami, to prowadzilibyśmy do przerwy o wiele, wiele wyżej. Manchester United zaczekał ze swoimi atakami do drugiej połowy, czego mogłem się spodziewać. W 66. minucie Al-Haddaf huknął z ponad 30 metrów z rzutu wolnego, a piłka w perfidny sposób odbiła się od muru i zmyliła mojego bramkarza. Rywale odrobili stratę dwóch goli i nie mieli zamiaru przestawać atakować. W 78. minucie Edmilson popełnił katastrofalny błąd podając do rozpędzonego Morrison’a, który bez zastanowienia uderzył z pierwszej piłki i dał prowadzenie swojej drużynie. To był już koniec, awans może i należał się nam, ale wyszło inaczej. Pomimo tego byłem bardzo zadowolony ze swoich podopiecznych, którzy pokazali, że potrafią grać z najlepszymi jak równy z równym.

 

Data: 18.02.2023

Stadion: Old Trafford, Manchester

Widzów: 53 640

Sędzia: Michael Mountford

MoM: Lee Ellis (9) [Man Utd]

Notes: Moja pierwsza porażka…

 

Wood – Edmilson, Shahrour, Rose, Pröll – Donoso, Fleck, Marcelo, Richards (Thomas 45’), Neitzel – Holt

 

(PS) Manchester United – (CH) Newcastle United 3:2 (1:2) [Morrison 39’, 78’, Al-Haddaf 66’ – Neitzel 2’, Holt 19’]

-FA Cup, 5. runda

Odnośnik do komentarza

Zaprosiłeś mnie do znajomych na eNKa, więc się odwdzięczam wpisem :]

____

 

[bruce 90’+5’]

 

Osz, jak żesz, farciarzu, wcisnął. Pewno mecz wcale nie był ustawiony, prawda? :keke:

 

No i szkoda porażki, ale z Manchesterem to nie wstyd. No i zawsze musi być ten pierwszy raz.

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1181

 

Stefan Majewski staje się ulubieńcem poznańskich kibiców. Po tym jak awansował do 1/8 finału Ligi Mistrzów, teraz może się pochwalić cennym zwycięstwem przy Bułgarskiej z Barceloną 1:0.

 

Nie spodziewałem się tego, że moi zawodnicy będą trochę podłamani porażką z Czerwonymi Diabłami, kiedy mieli okazję naprawdę im dokopać. W końcu był to tylko puchar, a już jesienią będą mogli ponownie zmierzyć się z Manchesterem. Mecz z Bristolem City był kolejnym z serii „nudna pierwsza połowa”, w której oczywiście nic specjalnego się nie działo. Dopiero w drugiej odsłonie meczu zagraliśmy skutecznie pod bramką rywali. Najpierw na listę strzelców wpisał się Holt, a następne dwa trafienia należały do Fleck’a. W międzyczasie odebrałem ważny telefon i… zupełnie zapomniałem o zmianach, a mojemu asystentowi nie chciało się ruszyć dupy, żeby mi o tym przypomnieć.

 

Data: 22.02.2023

Stadion: St. James’ Park, Newcastle

Widzów: 31 212

Sędzia: Andre Bennett

MoM: John Fleck (9) [Newcastle]

 

Wood – Edmilson, Shahrour, Rose, Tinoco – Donoso, Marcelo, Fleck, Neitzel, Richards – Holt

 

(2) Newcastle United – (13) Bristol City 3:0 (0:0) [Holt 48’, Fleck 72’, 86’]

-Championship [33/48]

 

Luty kończyłem meczem z Doncaster Rovers, z którym tak naprawdę rozpoczynałem przygodę w Newcastle. Wówczas wynik 5:4 pokazał, że nie będzie tak łatwo o awans, zwłaszcza że rywale okupowali dół tabeli. Ich sytuacja się nie zmieniła tak bardzo, zajmują 22. miejsce bez większych szans na utrzymanie, za to jakość spotkania spadła diametralnie. Nie było już miłych dla oka akcji, a jedyny gol padł dopiero w 90. minucie dający nam 3 punkty.

 

Data: 25.02.2023

Stadion: St. James’ Park, Newcastle

Widzów: 32 226

Sędzia: Andrew Daly

MoM: John Fleck (7) [Newcastle]

 

Wood – McVittie, Shahrour, Rose, Tinoco – Mullen (Pröll 45’), Marcelo, Fleck, Neitzel, Richards (Thomas 72’) – Holt (Bruce 72’)

 

(2) Newcastle United – (22) Doncaster Rovers 1:0 (0:0) [Fleck 90’]

-Championship [34/48]

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1182

Podsumowanie (luty):

 

Ranking: 1. Brazylia (2332); 2. Argentyna (2217); 3. Francja (2122); 62. Polska (465)

 

Bilans spotkań: 6 (5-0-1) 14:4

Najlepszy strzelec: Holt i Fleck – 4 goli

Championship: 2. miejsce

FA Cup: odpadliśmy w 5. rundzie

Carling Cup: odpadliśmy w 3. rundzie

Finanse: € 10,27 mln (- 613 tys.)

 

Transfery (Świat):

 

1. Vladislav Belousov (Zenit St. Petersburg) -> Basel za € 4,9 mln

2. Oliveira (Cruzeiro) -> Palmeiras za € 4,6 mln

3. Vinicius Nienkotter (Nautico) -> America za € 2,5 mln

 

Transfery (Polska):

 

1. Adam Bala (Zagłębie Lubin) -> Polonia Warszawa za € 2,3 mln

2. Mirosław Misztal (Karlsruher) -> Jagiellonia Białystok za € 2 mln

3. Sławomir Bilski (Zagłębie Lubin) -> Arka Gdynia za € 825 tys.

Ligi zagraniczne:

 

Anglia: Man Utd (+3)

Francja: Lyon (+4)

Niemcy: Köln (+1)

Grecja: PAOK (+5)

Włochy: Juventus (+4)

Holandia: Ajax (+14)

Polska: Lech Poznań (+1)

Portugalia: Porto (+0)

Irlandia: -

Rosja: -

Szkocja: Celtic (+2)

Hiszpania: Barcelona (+3)

Szwecja: -

Serbia: OFK Belgrad (+1)

Odnośnik do komentarza

Pierwszy raz w FM 08 spotkałem się z dniem kibica, i to w dodatku w Newcastle. Mam nadzieję, że w Premiership (jeśli się dostaniemy) będzie więcej osób.

Odcinek 1183

 

Sezon powoli zbliżał się ku końcowi, a ja w bliskim czasie miałem okazję do zapewnienia sobie miejsca w barażach, w przypadku gdybym nie miał zająć pierwszej lub drugiej lokaty. Nasza forma ostatnio nieco spadła, mecze stały się robić nudne, a problemy mieliśmy nawet z outsiderami. Podobnie było z 22. Southend. Skuteczność pojawiła się tylko w pierwszych kilkunastu minutach, ale i tak tylko u jednego piłkarza. Fleck pokonał bramkarza gospodarzy w 9. i 12. minucie, ale później cała drużyna zablokowała się i nie mogła stworzyć groźnej sytuacji podbramkowej. Liczyły się co prawda 3 punkty, ale martwiła mnie słaba postawa podopiecznych.

 

Data: 1.03.2023

Stadion: Fossetts Farm, Southend-on-Sea

Widzów: 15 943

Sędzia: Oliver Murphy

MoM: John Fleck (9) [Newcastle]

 

Wood – Edmilson (McVittie 45’), Shahrour, Rose, Tinoco – Donoso, Marcelo, Fleck, Thomas, Neitzel – Holt (Bruce 80’)

 

(22) Southend United – (2) Newcastle United 0:2 (0:2) [Fleck 9’, 12’]

-Championship [35/46]

 

Po tym meczu wskoczyliśmy ponownie na pierwsze miejsce i zrównaliśmy się kolejkami z resztą ligi. Dwa punkty przewagi nad Derby i okazja na obronę lidera w spotkaniu z Bournemouth, które rozgromiliśmy jesienią 4:0. Wiedziałem jednak, że tym razem łatwo nie będzie, bo po pierwsze nie mamy formy, a po drugie gramy na wyjeździe i tacy rywale mogą napsuć nam krwi. Nie było jednak większych problemów i w 37. minucie Fleck otworzył wynik spotkania. Niepewne prowadzenie 1:0 utrzymaliśmy aż do 89. minuty, w której to Bruce podwyższył na 2:0 i potwierdził to, co było już pewne – 3 punkty jadą z nami do domu.

 

Data: 4.03.2023

Stadion: The Fitness First Stadium, Bournemouth

Widzów: 7 725

Sędzia: Nicky Rose

MoM: John Fleck (8) [Newcastle]

 

Wood – Edmilson, Sekulić, Rose, Tinoco – Donoso, Marcelo (Pröll 45’), Fleck, Neitzel, Thomas (Richards 72’) – Holt (Bruce 45’)

 

(13) AFC Bournemouth – (1) Newcastle United 0:2 (0:1) [Fleck 37’, Bruce 89’]

-Championship [36/46]

Odnośnik do komentarza

John Fleck

 

Odcinek 1184

 

Najważniejszy mecz w sezonie z Derby County nie cieszył się zbyt dużą popularnością wśród naszych kibiców. Na St. James’ Park nie uzbierało się nawet 40 tysięcy osób, ale doping i tak był znakomity, wystarczający by pokonać wrogów. Zwycięzca tego spotkania tak naprawdę zostawał już mistrzem Championship. Brak pomysłów na rozgrywanie piłki udzielał się też naszym rywalom. Pierwsza groźna akcja była dopiero w 33. minucie, kiedy to Newton uderzył płasko sprzed pola karnego, a piłka wylądowała w objęciach mojego bramkarza. 2 minuty przed końcem pierwszej połowy wyszliśmy na upragnione prowadzenie. Marcelo wrzucił futbolówkę w pole karne z rzutu rożnego, a Rose w swoim stylu pokonał golkipera. Na początku drugiej odsłony meczu mogliśmy powiększyć swoje prowadzenie, ale wówczas potężny strzał Fleck’a z ponad 30 metrów sparował Rodgers. Gra nieco się uspokoiła, gasiliśmy ataki gości daleko przed własną bramką, ale nie uchroniliśmy się przed jednym. W 95. minucie, kiedy to wszyscy myślami byli już w szatni, Lewis dośrodkował z prawego skrzydła w pole karne. Boyd uwolnił się spod opieki Edmilsona i rzucił się szczupakiem do nadlatującej piłki, która wleciała tuż przy samym słupku naszej bramki… Co było dalej – tego nie trzeba opisywać…

 

Data: 7.03.2023

Stadion: St. James’ Park, Newcastle

Widzów: 38 382

Sędzia: Daniel Knight

MoM: John Boyd (8) [Derby]

 

Wood – Edmilson, Shahrour, Rose, Tinoco – Donoso, Marcelo, Fleck (Pröll 74’), Neitzel, Thomas (Richards 87’) – Holt (Bruce 63’)

 

(1) Newcastle United – (2) Derby County 1:1 (1:0) [Rose 43’ – Boyd 90’+5’]

-Championship [37/46]

 

Poznański Lech nie poradził sobie na wyjeździe z Barceloną i przegrał rewanżowe spotkanie 0:2 żegnając się tym samym z Ligą Mistrzów na etapie 1/8 finału.

 

Kilka dni później graliśmy z kolejnym outsiderem – Burnley, ale i tym razem nie byłem spokojny o wynik i naszą grę. Moje obawy się potwierdziły w pierwszej połowie, cała drużyna zagrała piach nie tworząc praktycznie żadnej sytuacji podbramkowej. Zdecydowałem się wprowadzić w przerwie Bruce’a, co okazało się kluczową zmianą. W 51. minucie Rose zgrał piłkę głową do rozpędzonego napastnika, a Szkot potężnym strzałem w róg bramki otworzył wynik spotkania! 10 minut później Bruce mógł zdobyć swojego drugiego gola, ale bramkarz gospodarzy cudem przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Szkot w końcu dopiął swego i w 76. minucie świetnie zrozumiał się z Fleck’iem. Jego rodak zagrał mu na dobieg, a Bruce technicznym strzałem umieścił piłkę w siatce. Gdybym poczekał z jego zmianą, to nie wiadomo jakby skończył się ten mecz.

 

Data: 11.03.2023

Stadion: Turf Moor, Burnley

Widzów: 13 828

Sędzia: Luke Saunders

MoM: David Bruce (8) [Newcastle]

 

Wood – McVittie, Shahrour, Rose, Tinoco (Pröll 72’) – Donoso, Marcelo, Fleck, Neitzel, Richards – Holt (Bruce 45’)

(20) Burnley FC – (1) Newcastle United 0:2 (0:0) [bruce 51’, 76’]

-Championship [38/46]

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1185

 

Próbowałem różnych rzeczy na treningach, żeby poprawić skuteczność moich piłkarzy, próbowałem wpoić im do głów, żeby grali piękną, efektowną piłkę, ale najwyraźniej odpuszczają sobie końcówkę sezonu, od kiedy wiadomo, że mamy zapewnione miejsce w barażach. Olali mecz z Hull City, mimo że przegrywaliśmy od 5. minuty po rzucie karnym wykorzystanym przez Scott’a. Uratował nas Bruce, który ostatnio stał się bardzo aktywnym zawodnikiem i jako jedyny poważnie podchodzi do swoich obowiązków. W 37. minucie podwyższyliśmy na 2:0 po główce Rose’a, ale był to ostatni sygnał z naszej strony i mecz zakończył się takim właśnie wynikiem.

 

Data: 15.03.2023

Stadion: The Circle, Hull

Widzów: 16 112

Sędzia: Michael Brown

MoM: David Bruce (8) [Newcastle]

 

Wood – Edmilson, Sekulić, Rose, Tinoco – Donoso, Marcelo, Fleck, Thomas, Oswald (Neitzel 45’) – Bruce (Holt 83’)

 

(17) Hull City – (2) Newcastle United 1:2 (1:2) [scott kar. 5’ – Bruce 23’, Rose 37’]

-Championship [39/46]

 

Po serii spotkań z outsiderami przyszedł czas na pojedynek z kimś równym sobie. Piąte Watford pojawiło się na St. James’ Park z zamiarem wywalczenia sobie trzech punktów, mimo że ich udział w barażach jest niemal pewny. Biorąc pod uwagę grę moich podopiecznych, to wszystko było tego dnia możliwe. Na szczęście mecz ułożył się po naszej myśli i już w 21. minucie wyszliśmy na prowadzenie po główce Oswald’a, który niedawno wrócił do drużyny po wyleczeniu kontuzji. Przeciwnik nie mógł się chyba pogodzić ze swoim losem i zaczął eliminować moich zawodników. Najpierw na noszach zniesiono Edmilson’a. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy odesłano do szatni Rose’a w towarzystwie naszych lekarzy. W 57. minucie do szpitala trzeba było zawieźć Donoso i w tym momencie skończyły mi się zmiany. Myślałem że skoro rywale wyeliminowali dwóch moich obrońców oraz defensywnego pomocnika, to zaczną nas cisnąć do muru, ale… to my okazaliśmy się lepsi i wyszliśmy zwycięsko z tej sytuacji. Bruce podwyższył na 2:0 d 73. minucie, a 5 minut później Neitzel ustalił wynik spotkania.

 

Data: 18.03.2023

Stadion: St. James’ Park, Newcastle

Widzów: 38 673

Sędzia: Daniel Knight

MoM: Pierre Oswald (8) [Newcastle]

 

Wood – Edmilson (Pröll 37’), Shahrour, Rose (Sekulić 45’), Tinoco – Donoso (Neitzel 58’), Marcelo, Fleck, Thomas, Oswald – Bruce

 

(1) Newcastle United – (5) Watford FC 3:0 (1:0) [Oswald 21’, Bruce 73’, Neitzel 78’]

-Championship [40/46]

Odnośnik do komentarza

Odcinek 1186

 

Podsumowanie (marzec):

 

Ranking: 1. Brazylia (2338); 2. Argentyna (2314); 3. Francja (2175); 62. Polska (460)

 

Bilans spotkań: 6 (5-1-0) 12:2

Najlepszy strzelec: David Bruce – 5 goli

Championship: 1. miejsce

FA Cup: odpadliśmy w 5. rundzie

Carling Cup: odpadliśmy w 3. rundzie

Finanse: € 6,1 mln (- 4,16 mln)

 

Transfery (Świat):

 

1. Adriano (Sporting Lizbona) -> Corinthians za € 4,4 mln

2. Jéfferson Gomes (Botafogo) -> Cruzeiro za € 3,3 mln

3. Vinicius Nienkotter (Nautico) -> America za € 2,5 mln

 

Transfery (Polska): brak

Ligi zagraniczne:

 

Anglia: Man Utd (+1)

Francja: PSG (+3)

Niemcy: Köln (+2)

Grecja: PAOK (+11)

Włochy: Juventus (+3)

Holandia: Ajax (+16)

Polska: Jagiellonia (+2)

Portugalia: Porto (+0)

Irlandia: Shelbourne (+0)

Rosja: CSKA (+0)

Szkocja: Rangers (+1)

Hiszpania: Barcelona (+0)

Szwecja: -

Serbia: OFK Belgrad (+1)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...