Skocz do zawartości

Kącik absurdalny


paszczaq

Rekomendowane odpowiedzi

A co, jeśli ktoś jest cudzoziemcem, mieszka w Polsce, ma polskie obywatelstwo, ale nie czuje się Polakiem - też musi wywiesić? A jak ktoś jest globalistą i w ogóle nie uznaje idei państw?

 

Dla mnie takie przepisy są pogwałceniem wolności człowieka. Każdy niech robi to, co uważa za słuszne. Jak chce, niech wywiesi flagę, a jak nie, to nikt nie ma prawa go do tego zmuszać.

Odnośnik do komentarza
Dorzuć do tego zakaz wywieszania flagi poza świętami państwowymi. Wtedy to już jest totalny absurd. W święto musisz wywiesić, gdy nie ma święta - nie możesz.

te zakaz juz skasowali w 2004 - absurdalny byl do bolu.

no niestety nie skasowali. nadal nie można wywieszać flagi ot tak sobie.

Sąsiad zapłacił w zeszłym roku grzywnę.

Odnośnik do komentarza
Czemu? W wielu krajach ludzie bardzo szanują swoje flagi i szczycą się nimi na każdym kroku. W Norwegii praktycznie każdy dom ma wielki maszt, na którym w każde święto narodowe wywieszane są flagi, a niektóre potrafią wisieć i przez cały rok. W Izraelu wiele ludzi przyczepia flagi nawet do samochodów w święta narodowe. Zawsze brakowało mi tego, że w Polsce nikt nie przywiązywał do tego symbolu aż tak wielkiej wagi.

 

W Szwecji i Danii jest tak samo. Przed niemalże każdem domem ładny, smukły maszt a na nim powiewająca flaga. Strasznie mi się to podobało i dlatego uważam że pomysł PIS-u nie jest wcale taki zły. Skoro nie będzie flag, to ten "nakaz" uważam za ciekawe rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
jest zły. Kazać komuś wywieszać flagę, jaki to ma sens? W sumie pomysł typowy dla PiSu - nie szukać źrodeł "problemu", tylko walnąć jakąś głupia ustawę, żeby wszyscy stali równo i ładnie w jednym szeregu, ku chwale ojczyzny.

 

Oczywiście że jest zły. Wygląda identycznie jak pochody pierwszomajowe i ustawowa radość z tego powodu.

 

I również uważam zwyczaj wywieszania flag za świetny i wcale nie trzeba tego regulować ustawą - przykład pierwszy z brzegu: w parafii moich rodziców ksiądz najpierw sam dał przykład obwieszając teren kościoła i plebanii sztandarami, po czym zajął się sprowadzeniem ilości hurtowej i dystrybucją (za cenę sklepową), a podczas kazań tłumaczył ludziom, że ojczyzny się nie należy wstydzić. Rezultat? Na 11 listopada nie było widać domu, który nie miał wywieszonej flagi. Wyglądało to genialnie.

Odnośnik do komentarza

Pomysł może nie jest idealny.. ale zwróćcie uwagę, że społeczeństwo też trzeba jakoś wychować.. Kar nie będzie, a sam nakaz mógłby spowodować, że flagi pojawiałyby się częściej, najpierw trochę przymusowo, ale czasem myślę, że coraz bardziej dobrowolnie.. Musimy uczyć się patriotyzmu, wszelkimi sposobami.. (nie czepiać mi się tylko słowa "wszelkimi" :P) ja tu zamachu na naszą wolność osobistą nie widzę..

Odnośnik do komentarza
No otóż to, o wiele lepiej byłoby np. rozdawać flagi za symboliczną złotówkę i promować wywieszanie ich.

Albo dodawać gratis do piwa. Chyba przy promocji Tyskiego było znacznie więcej flag, niż przy świętach narodowych :-k

 

A generalnie uważam, że pomysł jest zły. Jakiekolwiek sztuczne nakazy i zakazy są złe. Jeżeli coś się ludziom każe zrobić, to raczej nikt nie będzie robił tego z entuzjazmem. Może i będą wieszać klnąc przy okazji na cały kraj, a przede wszystkim na tych, którzy to wieszać kazali. Zdecydowanie trudniej, ale z lepszym efektem będzie wytłumaczenie ludziom, że wieszanie flagi jest OK. Inna sprawa, że chętniej bym powiesił flagę UE, niż polską.

Odnośnik do komentarza
No otóż to, o wiele lepiej byłoby np. rozdawać flagi za symboliczną złotówkę i promować wywieszanie ich.

Albo dodawać gratis do piwa. Chyba przy promocji Tyskiego było znacznie więcej flag, niż przy świętach narodowych :-k

 

Do Tyskiego nie dodawano flagi Polski, tylko flagę Tyskiego w barwach narodowych. AFAIK zakazane jest wykorzystywanie sztandaru do celów zarobkowych (promocji, reklamy itp)

 

Inna sprawa, że chętniej bym powiesił flagę UE, niż polską.

 

A można wiedzieć dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Inna sprawa, że chętniej bym powiesił flagę UE, niż polską.

 

A można wiedzieć dlaczego?

Bo czuję się bardziej Europejczykiem, niż Polakiem. Chciałbym, żeby Unia Europejska doszła do tego poziomu, że Francja, Niemcy, Polska itp. to będą takie jakby województwa w jednym kraju. Przywiązywanie dużej wagi do symboli narodowych bardzo mi się kojarzy z ksenofobią. Zresztą nie odczuwam potrzeby bycia częścią grupy, niezależnie od tego, czy chodzi o cechy etniczne, narodowościowe, wyznaniowe, czy żadne inne. Tego się nie da składnie wytłumaczyć w kilku zdaniach, bo to byłby materiał pod względem objętości na książkę, czy przynajmniej pracę dyplomową. W uproszczeniu narodowość tworzy podziały na My i oni.

Odnośnik do komentarza
A "Europejskość" nie? Przecież Azjaci, Amerykanie czy Afrykanie tez nie będą w "twojej grupie".

Absurdem jest moim zdaniem "uciekanie" od swojej narodowości i zamienianie jej na jakiegoś abstrakcyjnego "Europejczyka" :-k No ale Twoja sprawa.

Ale to już krok w odpowiednim moim zdaniem kierunku.

A od narodowości wcale nie uciekam. Po prostu jestem bardziej Polakiem, niż krakowianinem, bardziej krakowianinem, niż dąbianinem (nazwa osiedla dla niewtajemniczonych) i bardziej Europejczykiem, niż Polakiem.

Odnośnik do komentarza

Ja tam nie widzę nic złego w patriotyzmie lokalnym, dopóki nie przechodzi w coś gorszego, np. nacjonalizm. Ja jestem najpierw Mazowszaninem, później Polakiem i dopiero Europejczykiem, co nie znaczy, że traktuję Ślązaków, Górali czy innych Europejczyków gorzej, ale jeśli zaistnieje konflikt interesów, to stanę po tej stronie, którą będę uważał za moją.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...