Skocz do zawartości

Kącik absurdalny


paszczaq

Rekomendowane odpowiedzi

Europejczyk w sensie narodowości to obywatel UE.

ROTFL, czyli że Norwegia nie leży w Europie? o_O

Leży w Europie, ale nie jest jej członkiem.

pierwszy raz zaczynam sie zastanawiac czy Vami choc czesciowo nie ma racji i czy niektorym UE-propaganda nie wyprala mozgow...

 

Norwegia od zawsze byla i jest nadal panstwem EUROPEJSKIM.

 

a ze nie ma ochoty wchodzic do struktur stworzonych przez kilka Panstw i nazwanych Unia Europejska to jej swiete prawo... przynaleznosc do UE nie jest zadnym wyznacznikiem europejskosci... :lol:

Odnośnik do komentarza

Ależ jest, przecież masz to wyłożone czarno na białym... albo biało na czarnym, sam się pogubiłem. Bo widzisz, Polska jest częścią Europy od 2004 roku, a przez poprzednie 1000 lat państwowości polskiej nią nie była. Mało tego, Europa jest Europą dopiero od 1967 roku, a jadąc przez Francję i przejeżdżając przez Monako opuszczasz na jakiś czas Europę.

 

Doprawdy, lepszego miejsca na tę dyskusję sobie nie wyobrażam.

 

Nigdzie nie negowałem faktu, że Norwegia leży w Europie.

 

Na miejscu Norwegii bym się cieszył, że nie jest członkiem Europy.

Odnośnik do komentarza

A teraz dla lubiących się grzebać w przeszłości: proponuję zajrzeć na stare forum, odszukać rok 2004 i temat polityczny oraz sprawdzić co (ci którzy wówczas byli na forum) krytycy poglądów Man_iaca pisali wówczas i czy przypadkiem nie używali podobnych sloganów w kontekście anschlussu Polski.

Odnośnik do komentarza
Poseł PiS przywołuje również wspomnienia Mariana Rosco-Bogdanowicza: "Nasz taniec był ruchem, był wyrazem jakiejś żywiołowej radości życia, ujętej w formy starannego, wykwintnego wychowania. Dzisiejsze tańce, wyjąwszy może niektóre, jak tango, mają w sobie coś z lubieżnego ocierania się prymitywnych mieszkańców czarnego lądu, ale estetyki ruchu trudno mi się w nich dopatrzeć".

http://wiadomosci.onet.pl/1923035,11,item.html

 

Zgadnijcie kto. Podpowiem - fan Obamy ;) I po co takie cuś wyciągać na sejmowej mównicy?

Odnośnik do komentarza

w całości wypowiedzi ma rację?

Przez cały bal nie zauważyłem, aby któryś z panów, mimo morderczych pląsów i kropel potu na czole, ściągnął marynarkę. Towarzystwo o szlachetnych rysach twarzy. Byłem pełen podziwu dla tych ludzi, jak potrafią na chwilę zapomnieć o swych krzywdach i bawić się w swoim gronie często mimo bardzo podeszłego wieku.

 

Rasizm czystej postaci.

I kogo do cholery obchodzi to, że był na balu ziemiańskim? Po co cała ta wypowiedź, kłamliwa zresztą? Nie chce mi się cytować, wiec tutaj całość dla chętnych http://wiadomosci.onet.pl/1923039,135,item.html

 

Ziemiaństwo i szlachta elitą, dbającą o państwo? Toż to przez ich veto doszło do rozbiorów, toż to ziemiaństwo zamiast tworzyć armię doprowadziło do pospolitego (nie)ruszenia. Gość z uśmiechem na ustach balansuje na krawędzi, nie pierwszy raz.

Odnośnik do komentarza

Ocena szlachetnosci rysow twarzy to rasizm?! No bez przesady, co najwyzej jakas konserwatywna nalecialosc pokroju koncepcji genetycznego patriotyzmu Giertychow... Nie rozumiem tez oburzenia cytatem z Rosco-Bogdanowicza - rasizmu rowniez tam nie ma, jest za to styl minionej epoki i odniesienia wlasciwe wiedzy czytelnika z tamtych lat.

 

Nigdzie nie negowałem faktu, że Norwegia leży w Europie.

Nikt nigdzie nie twierdzi, ze negowales. Twierdzimy natomiast, ze poslugujesz sie kulawymi kryteriami "bycia panstwem europejskim". Ciekaw jestem, jak odpowiesz na post Profesora, ktory znakomicie pokazuje, ze Twoja argumentacja ma naprawde watle fundamenty...

Odnośnik do komentarza
Ocena szlachetnosci rysow twarzy to rasizm?! No bez przesady, co najwyzej jakas konserwatywna nalecialosc pokroju koncepcji genetycznego patriotyzmu Giertychow... Nie rozumiem tez oburzenia cytatem z Rosco-Bogdanowicza - rasizmu rowniez tam nie ma, jest za to styl minionej epoki i odniesienia wlasciwe wiedzy czytelnika z tamtych lat.

 

Antyislamski cytat w przemówieniu B16 kosztował życie kilkunastu (kilkudziesięciu?) ludzi. To, że coś jest cytatem, nie zwalnia cytującego z refleksji, jak zostanie odebrany współcześnie.

Odnośnik do komentarza
Ocena szlachetnosci rysow twarzy to rasizm?! No bez przesady, co najwyzej jakas konserwatywna nalecialosc pokroju koncepcji genetycznego patriotyzmu Giertychow... Nie rozumiem tez oburzenia cytatem z Rosco-Bogdanowicza - rasizmu rowniez tam nie ma, jest za to styl minionej epoki i odniesienia wlasciwe wiedzy czytelnika z tamtych lat.

 

Antyislamski cytat w przemówieniu B16 kosztował życie kilkunastu (kilkudziesięciu?) ludzi. To, że coś jest cytatem, nie zwalnia cytującego z refleksji, jak zostanie odebrany współcześnie.

 

I Twoim zdaniem to wina B16? :kekeke:

Odnośnik do komentarza
Już nawet niektórzy biskupi zarzucają mu zbytnią akademickość i ignorowanie rzeczywistości.

 

Chciałbym zauważyć, że to Ci biskupi ignorują rzeczywistość i nie widzą tego, że im ludzie z kościołów uciekają. Krytykują na przykład zdjęcie ekskomuniki z lefebrystów, podczas gdy 30% kleryków we Francji jest właśnie w ich seminariach i to ich kościoły są pełne. Coraz bardziej zdaje się, że eksperyment pod tytułem: liberalizm w kościele (w kwestiach takich jak liturgia, wychowanie kapłanów, stosunek do innych wyznań) jest fiaskiem, gdyż duża część wiernych nie chce Kościoła miałkiego, ale stanowczego, i to nie tylko w kwestiach seksualności.

Odnośnik do komentarza

Nie chodzi o postać JPII - choć nie ze wszystkimi jego posunięciami się zgadzam. Chodzi o całe środowisko katolewicy dążące do ekumenizmu za wszelką cenę, wprowadzania pogańskich rytuałów do liturgii, itd. Globalnie znalazło to swoje odbicie w Soborze Watykańskim II (to taki katolicki odpowiednik Okrągłego Stołu ;) - jako symbol), a lokalnie choćby w poglądach Tygodnika Powszechnego.

Odnośnik do komentarza
Już nawet niektórzy biskupi zarzucają mu zbytnią akademickość i ignorowanie rzeczywistości.

 

Chciałbym zauważyć, że to Ci biskupi ignorują rzeczywistość i nie widzą tego, że im ludzie z kościołów uciekają. Krytykują na przykład zdjęcie ekskomuniki z lefebrystów, podczas gdy 30% kleryków we Francji jest właśnie w ich seminariach i to ich kościoły są pełne. Coraz bardziej zdaje się, że eksperyment pod tytułem: liberalizm w kościele (w kwestiach takich jak liturgia, wychowanie kapłanów, stosunek do innych wyznań) jest fiaskiem, gdyż duża część wiernych nie chce Kościoła miałkiego, ale stanowczego, i to nie tylko w kwestiach seksualności.

 

Mogę prosić o źródło tych danych?

Według samego SSPX, http://www.laportelatine.org/international...son/maison.php:

 

Au 1er novembre 2008

 

1 Maison Générale

6 séminaires, 14 districts, 3 maisons autonomes,

159 prieurés, 725 centres de messes

2 instituts universitaires, 88 écoles,

7 maisons de retraite pour personnes âgées,

491 prêtres, 215 séminaristes, 41 pré-séminaristes

 

czyli na całym świecie mają kleryków 256, podczas gdy według Central Statistical Office of the Church, http://ihmhermitage.stblogs.com/2008/09/11...urch-in-france/, sprzed pielgrzymki B16 z września 2008:

 

France has a population of 61,350,000 of whom 46,427,000 (75.5 percent) are Catholic. There are 98 ecclesiastical circumscriptions, 16,553 parishes and 674 pastoral centres of other kinds. Currently, there are 186 bishops, 21,074 priests, 42,425 religious, 1,577 lay members of secular institutes and 62,831 catechists. Minor seminarians number 134, and major seminarians 1,299.

 

w samej Francji kleryków jest 1433. Tak więc SSPX ma na całym świecie 17% liczby kleryków we Francji.

Edyta: Link fix

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...