Skocz do zawartości

Kącik absurdalny


paszczaq

Rekomendowane odpowiedzi

Bo nie mają już siły krzyczeć gdy czytają takie odpowiedzi. I poza tym ja mówię, że to co się dzieje w tym kraju to debilizm idiotyzm i kretynizm. Więc mijasz się z prawdą.

Powiem więcej, apeluję do idiotów tworzących prawa w tym kraju żeby w końcu zajęli się czymś naprawdę sensownym

tia, szkoda tylko, że areszt tymczasowy nie jest polskim wynalazkiem i z tego co pamiętam nie jest jakimś też polskim endemitem prawnym, ale stosowany jest w systemach prawnych większości cywilizowanych krajów; fakt, że być może w Polsce jest nadużywany, ale samo krzyczenie "aresztowanie tymczasowe jest złe i jest dyktaturą POletriatu" świadczy co najwyżej oderwaniu od rzeczywistości krzyczącego (co akurat nie jest niczym dziwnym w przypadku wyznawców JKMa)...

pomijając już fakt, że taki Patriot Act poszedł dużo dalej...

Odnośnik do komentarza
ale samo krzyczenie "aresztowanie tymczasowe jest złe i jest dyktaturą POletriatu" świadczy co najwyżej oderwaniu od rzeczywistości krzyczącego (co akurat nie jest niczym dziwnym w przypadku wyznawców JKMa)...

 

Tak zupełnie abstrahując od tematu - z dobrego serca Ci radzę - narażasz się po prostu na śmieszność, kiedy w 95% swoich postów, niezależnie o czym piszesz i do kogo, musisz coś wtrącić nt. "wyznawców JKM-a" :). Rozumiem, że najwidoczniej strasznie leżą (czy "leżymy"? Popieram JKM-a, ale "wyznawca" to raczej niezbyt trafne stwierdzenie, wyraźnie nastawione na okazanie pogardy, prymitywne) Ci na sercu, ale chociaż obmyśl jakieś inne, równie cięte i ironiczne określenie :).

Odnośnik do komentarza

Tak zupełnie abstrahując od tematu - z dobrego serca Ci radzę - narażasz się po prostu na śmieszność, kiedy w 95% swoich postów, niezależnie o czym piszesz i do kogo, musisz coś wtrącić nt. "wyznawców JKM-a" :). Rozumiem, że najwidoczniej strasznie leżą (czy "leżymy"? Popieram JKM-a, ale "wyznawca" to raczej niezbyt trafne stwierdzenie, wyraźnie nastawione na okazanie pogardy, prymitywne) Ci na sercu, ale chociaż obmyśl jakieś inne, równie cięte i ironiczne określenie :).

tia, ktoś jęczący o opresyjnym państwie okradającym go z jego, JEGO i tylko JEGO pieniędzy (co prawda jeszcze ich nie zarabia, ale jest świetnym, by nie rzec wybitnym teoretykiem), perorujący o swojej wiedzy absolutnej na każdy temat niemal i posiadający licencję na jedynie słuszne zdanie/interpretację każdego tematu poucza innych...

a gardzić sobie będę kim chciał i to, że "wyznawcy JKMa" (pfff) uważają to za śmieszne, czy żałosne - well - zgadnij gdzie to mam i jak głęboko :)

tak zupełnie abstrahując od tematu - skąd Ci w ogóle przyszło do głowy, że interesuje mnie Twoje zdanie na jakikolwiek temat :)

 

 

Do kwalifikacji wzywane będą też te osoby, które w ubiegłych latach ukrywały się przed poborem. Jest ich kilkanaście tysięcy. Gminy mogą z urzędu wymeldowywać takie osoby z mieszkania. Są one też ścigane przez prokuraturę. Brak uregulowanego stosunku do służby w armii uniemożliwia zameldowanie oraz ubieganie się o pracę w policji czy w innych służbach - zaznacza "DGP"

a to się uśmiałem - unikałem służby wojskowej od zawsze - podobno miałem nawet jakieś sprawy, pewnie je przegrałem bo się nigdy nie stawiłem a w międzyczasie przemeldowywałem się jakieś 7 razy, a nawet przez chwilę pracowałem jako cywilny pracownik policji... już się boję - osób w takiej sytuacji (unikających służby wojskowej ze sprawami za to) znam przynajmniej kilkanaście i jakoś nie słyszałem, żeby ktokolwiek z nich miał problemy z meldunkiem. fakt, że nikt z nich nie szuka pracy w służbach mundurowych...

Odnośnik do komentarza

Bo nie mają już siły krzyczeć gdy czytają takie odpowiedzi. I poza tym ja mówię, że to co się dzieje w tym kraju to debilizm idiotyzm i kretynizm. Więc mijasz się z prawdą.

Powiem więcej, apeluję do idiotów tworzących prawa w tym kraju żeby w końcu zajęli się czymś naprawdę sensownym

tia, szkoda tylko, że areszt tymczasowy nie jest polskim wynalazkiem i z tego co pamiętam nie jest jakimś też polskim endemitem prawnym, ale stosowany jest w systemach prawnych większości cywilizowanych krajów; fakt, że być może w Polsce jest nadużywany, ale samo krzyczenie "aresztowanie tymczasowe jest złe i jest dyktaturą POletriatu" świadczy co najwyżej oderwaniu od rzeczywistości krzyczącego (co akurat nie jest niczym dziwnym w przypadku wyznawców JKMa)...

pomijając już fakt, że taki Patriot Act poszedł dużo dalej...

 

Możesz sobie zamykać kogo chcesz na jak długo chcesz i robić co Ci się rzewnie podoba. Mam tylko jedną prośbę. Weź na siebie odpowiedzialność cywilną za popełnione błędy i zagwarantuj system,który poniesie konsekwencje finansowe za błędy swoich urzędników, oraz system w którym urzędnicy odpowiadają za swoje decyzje, a nie będą się uchylać od odpowiedzialności chowając się za immunitetem.Zbuduj wiarygodny system sądowniczy,a nie taki w którym wyroki zależą od półdebil w sukience, którzy dodatkowo za nic nie odpowiadają.Skończ z tak zwanymi "aresztami wyciągającymi", "procesami odwetowymi" oraz zamykaniu ludzi w aresztach śledczych bez wyroków skazujących. Skończ z arogancją US i prokuratorów , którzy bez żadnej przyczyny aresztują tak zwanych "przestępców skarbowych". Jak to zrobisz to filozofuj sobie na tematy związane z JKM czy endemitami.

Tak się bowiem dziwnie składa, ze przywołane przeze mnie dwa ostatnie pomysły nie mają nic wspólnego z demokracją, chodź ja demokrata nie jestem, to dodatkowo stwarzają pole do nadużyć na skalę niespotykaną w krajach cywilizowanych. Dodatkowo obie ustawy są ściśle powiązane z jedną z najbardziej restrykcyjnych ustaw PRL o ewidencji ludności,mającej korzenie w epoce stalinowskiej.

Zapomniałem dodać, że mam wielką nadzieje, że te pomysły to kolejny idiotyzm piszących dziennikarzy, ale to tak na marginesie

Odnośnik do komentarza

Rzeczywiście nie jest to absurd. Zgadzam się całkowicie, to jest jak najbardziej przerażające.

A co cię tak strasznie przeraża? Bo nie rozumiem...

Jak nie rozumiesz to Twój problem.

 

Sorry, ale ja też nie rozumiem, co w tym takiego strasznego? Człowiek musi iść po "kategorię", aby w przypadku potrzeby obrony naszego kraju można było powołać odpowiednich ludzi do odpowiednich jednostek.

Wyjaśnisz mi swoje obiekcje?

Odnośnik do komentarza

może powtórzę - areszt tymczasowy to standardowa procedura prawna w niemal każdym cywilizowanym kraju - rozumiem, że z powodu niewydolności polskich sądów, korupcji i nepotyzmu środowiska należy polski system prawny wyrwać z korzeniami i dokonać zmian, które nie mają nigdzie indziej odpowiedników, ale w teorii są lepsze - jeśli tak to chętnie usłyszę jakie inne środki zapobiegawcze przewidujesz, skoro areszt tymczasowy jest dla Ciebie gwałtem na wolności, człowieku, czy czymś tam.

co do odpowiedzialności i odszkodowań - Polska jest chyba w czołówce krajów UE seryjnie przegrywających procesy przezd Europejskim Trybunałem Praw Człowieka za nadużywanie tymczasowego aresztowania - czyli ktoś jednak ponosi za to odpowiedzialność.

co do zamykania ludzi bez wyroków - nadal nie usłyszałem Twojej opinii o Patriot Act działającym w nieskalanym zapewne korupcją i ignorancją systemie sądowniczo-prawnym USA.

 

żeby nie było - ja się nawet po części z Tobą zgadzam, wkurza mnie konieczność wyrabiania w W-wie biletów miesięcznych ze zdjęciem, więc tego nie zrobiłem; bardziej niż dziwi mnie fakt, e w wolnej Polsce jest już chyba 7 służb specjalnych, a w hitlerowskich Niemczech było ich chyba tylko 3, drażnią mnie kolejne prawa i ustawy, które nie służą niczemu innemu jak postępującej inwigilacji obywateli. śmieszy mnie (choć jest to śmiech przez łzy) propaganda sukcesu made by Tusk i opowieści o "zielonym punkcie na mapie Europy" bo jakoś cholera stoją one w dziwnej sprzeczności z ostatnimi danym Eurostatu o biedzie w Polsce (których publikacja nie wywołała zresztą w Polskich mediach takiego fermentu jak ranking wolności gospodarczej - no ale cóż - bieda słabo się sprzedaje). zadziwia mnie ciągła sympatia ludzie do PO (oczywiście pomijając tych, którzy pracują w spółkach skarbu państwa i urzędach państwowych - bo ich opowieści o niekompetencji, czy kolesiostwie desantu z politycznego nadania PO, o wałkach, ustawianiu przetargów pod konkretne firmy i tworzeniu coraz to nowych stanowisk ds. czegośtam już nie wspominając) i kupowanie bajek o kandydowaniu\niekandydowaniu itd... itp...

 

ale - nie widzę różnicy - bo czy to PiS, czy to PO, czy SLD to jest to ta sama banda, więc wybacz, że krzykaczy antyPO, traktuję tak samo jak antyPiSiorów - czyli ludzi z klapkami na oczach.

Odnośnik do komentarza

Ja tylko zaprotestuję przeciwko:

"Zbuduj wiarygodny system sądowniczy,a nie taki w którym wyroki zależą od półdebil w sukience, którzy dodatkowo za nic nie odpowiadają."

Być może nie zdajesz sobie sprawy ile trudu trzeba włożyć w studia prawnicze. Spróbuj, być może Ci się ich skończyć nie uda, ale gwarantuję, że zmienisz zdanie. Łatwiej nazywać będzie półdebilami ludzi, którzy postulują takie zmiany polityczne i społeczne, które NIGDZIE na świecie nie funkcjonują.

Odnośnik do komentarza
tia, ktoś jęczący o opresyjnym państwie okradającym go z jego, JEGO i tylko JEGO pieniędzy (co prawda jeszcze ich nie zarabia, ale jest świetnym, by nie rzec wybitnym teoretykiem), perorujący o swojej wiedzy absolutnej na każdy temat niemal i posiadający licencję na jedynie słuszne zdanie/interpretację każdego tematu poucza innych...

 

Może mnie mylisz z kimś innym, ale nie przypominam sobie, żebym specjalnie na coś jęczał - jednak nie obrażam się, dobrze rozumiem, ze taki (głównie zmyślony) wizerunek mojej osoby jako ślepego fanatyka JKM-a dobrze pasuje Ci do świattopoglądu.

 

Co do drugiej części - ja to nazywam po prostu "wyrażaniem własnego zdania", z tego co mi wiadomo, nie potrzebuję jeszcze na to licencji, ale kto wie, kto wie, wszystko przed nami. Ty wypowiadasz się w tym temacie raczej częściej niż ja i też wyrażasz swoje poglądy, a że nie robisz tego w sposób specjalnie inny od mojego, to prędzej Tobie można zarzucić "perorowanie o swojej wiedzy absolutnej" i "posiadanie licencji na jedynie słuszne zdanie" (chociaż ja nie pamiętam, żebym dawał linka na forum do skana tej mojej licencji, więc nie wiem, jakim cudem się o niej dowiedziałeś ;)).

 

 

tak zupełnie abstrahując od tematu - skąd Ci w ogóle przyszło do głowy, że interesuje mnie Twoje zdanie na jakikolwiek temat :)

 

Ooojooj, weź uważaj, bo się rozpłaczę ;). Znikąd mi przyszło, dałem ci radę, przyjmij ją lub nie :) (chociaż przyznam, że przewidywałem, iż "raczej" jej nie przyjmiesz ;))

Odnośnik do komentarza

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/ue_zadecydowala_slimak_to_ryba_ladowa_124754--3.html

 

Nie mięczak, lecz ryba. Pospolity ślimak winniczek został zaliczony do kategorii ryb lądowych. Na wniosek Francuzów zrobiła to Komisja Europejska. Polscy zbieracze ślimaków, naukowcy i nauczyciele są zdziwieni.

 

- To kompletny absurd - komentuje Zbigniew Błaszkowski, dyrektor Szkoły Podstawowej w Niezabyszewie pod Bytowem.

 

Urzędników to nawet bawi. - Nawet bardzo, ale byłem też mocno zaskoczony, gdy dotarła do mnie ta informacja. Pierwsze słyszę, że ślimaki to ryby - mówi Ryszard Klonowski, inspektor Starostwa Powiatowego w Bytowie.

 

Komisja zmieniła w dokumentach klasyfikację gatunkową ślimaka, bo dzięki temu Francuzi mogą dotować hodowle ślimaków, tak jak w pozostałych krajach dotuje się rybołówstwo. W Polsce pozyskiwaniem winniczków zajmuje się ok. 10 tysięcy osób. Wytrawni zbieracze potrafią w ciągu godziny zebrać nawet 15 kilogramów. W województwie pomorskim zezwolenia wydaje Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku.

 

- Jako ichtiolog nigdy nie spotkałem się z rybami lądowymi - komentuje Tomasz Wandzel z RDOŚ.

 

Zapis Komisji Europejskiej wpisuje się w szereg podobnych absurdów. Na przykład na wniosek Portugalii marchewkę zaliczono do owoców.

Ot, taka ciekawostka. Nie chcę epatować hasłami o jewrobolszewikach, ale ten biurokratyczny moloch, jakim jest EU, to chyba największa kopalnia absurdów na świecie.

Odnośnik do komentarza

be

co do odpowiedzialności i odszkodowań - Polska jest chyba w czołówce krajów UE seryjnie przegrywających procesy przezd Europejskim Trybunałem Praw Człowieka za nadużywanie tymczasowego aresztowania ..

 

ale - nie widzę różnicy - bo czy to PiS, czy to PO, czy SLD to jest to ta sama banda, więc wybacz, że krzykaczy antyPO, traktuję tak samo jak antyPiSiorów - czyli ludzi z klapkami na oczach.

 

Po pierwsze żeby się odwołać trzeba mieć pieniądze i czas. Jeżeli nie masz pieniędzy jesteś zerem. System może Cię zniszczyć finansowo bardzo szybko.Wiem to bo znam mechanizmy

 

Co do drugiej kwestii to ja się zgadzam. Ponieważ jednak swego czasu to forum toczyło ze mną dyskusję używając argumentów, na tym samym poziomie. Czyli co to PIS nie obiecał, że tak dalej być nie miało.Pozwalam sobie na tego typu prowokujące i nie do końca na poziomie wypowiedzi.Przypomnę jednak, że ustawa o zniesieniu obowiązku meldunkowego nagle gdzieś znikła, tak jak i reszta obietnic.

Tak dla przypomnienia Człowiek który do dziś nie powiedział "wszystkim Polakom" o swoim udziale w "Nocnej zmianie" która przerwała zapoczątkowany w 1992 proces dekomunizacji naszego kraju. Który gdy PO przegrała wybory parlamentarne nawoływał Polaków do obywatelskiego nieposłuszeństwa wobec Polskiego Rządu, gdy PO wygrała użył żelu pieprzowego przeciwko Polskim Stoczniowcom zamiast z nimi rozmawiać. Który po wykryciu afer hazardowej i stoczniowej zwolnił szefa CBA Mariusza Kamińskiego bez pisemnej opinii w tej sprawie Prezydenta Polski. Polityk który najpierw był "z wszystkimi Polakami" w Kongresie Liberalno-Demokratycznym, później w Unii Wolności a teraz jest w PO. Polityk który przed wyborami razem z Ewą Kopacz zapewniali Polaków, że PO nie ma zamiaru prywatyzować szpitali. Polityk który nic nie mówi o niedotrzymaniu obietnic przedwyborczych przez PO, o fiasku prywatyzacji stoczni, o likwidacji wielu zakładów pracy. Polityk partii która wprowadza w Polsce azjatyckie zdziczenie obyczajów politycznych i sieje nienawiść wśród Polaków. Honorowy obywatel Łęczycy, odznaczony orderem Słońce Peru, były pracownik administracyjny małej spółdzielni malującej kominy, o mało co .........Prezydent Polski.Mogę powiedzieć jeszcze , że "Pan Dyzma" wpuszcza do Polski jakieś chińsko włosko tureckie konsoracja, które mają budować drogi i metro za pół darmo.

Odnośnik do komentarza

Przepraszam, ale czy ty na serio dziwisz się, że polityk partii rządzącej i premier nie dotrzymuje wyborczych obietnic? Naprawdę??

 

Akurat określenie "Dyzma" pasuje do co drugiej osoby parającej się u nas polityką. W obu wrogich sobie obozach prawicowych.

Odnośnik do komentarza

No pewno, nie ma to jak bracia, którzy za czasów komuny zagrali w filmie i mieszkali w komfortowych warunkach, a teraz sami siebie uważają za niemal jedynych, którzy obalili komunę, wygrali wybory prezydenckie tylko dlatego, że pomówili przeciwnika o pobyt dziadka w Wehrmachcie, a teraz regularnie kompromitują Polskę na arenie międzynarodowej, którzy twierdzili, że Samoobrona to produkt SB i współtworzyli z nimi rząd, którzy mając swój rząd i prezydenta, i wielka koniunkturę nie zrobili nic, a jedynym pomysłem było zadłużanie kraju, a i tak wszystko zwalili na Tego Złego Donalda, którzy byli w PC, AWS, NBA i Bóg wie gdzie, którego premier rządu był "oczywistym zdrajcą", którego minister spraw wewnętrznych (na pewno z nadania Tuska) umawiał się z biznesmenami, którzy powołali służbę mająca na celu robienie prowokacji i trafiania w niewygodnych rywali (słyszał ktoś o prowokacjach wobec kolegów braci?), którzy twierdzili, że media są w Polsce przeciwko nim, samemu mając w ręku TVP (z litości nie powiem z kim na spółę), a jeden z największych dzienników jest ich jawnym organem prasowym, którzy robią wyjątki dla prywatno-sekciarskich mediów na transmisje z wydarzeń państwowych i uważa to za oczywistą oczywistość, którzy dzieli Polskę na tych gdzie stało ZOMO i na tych gdzie stali oni, którzy nie wykonują swoich obowiązków konstytucyjnych (ambasadorowie, sędziowie, profesorowie) bo żyją w permanentnej paranoi, których jedynym sukcesem jest zniechęcenie do siebie dużej ilości społeczeństwa.

No i rozumiem, że Honorowe Obywatelstwo Nowego Sącza jest 100 razy lepsze niż jakaś tam Łęczyca..Bo medali za granicą (omg, to Tusk w Peru sam sobie ich nie dał?) to braciom nawet dingo z kulawa nogą nie da. No chyba, że Konfederacja Księżyca, za popularyzację..

Odnośnik do komentarza
16-letnia Medine Memi została w grudniu znaleziona zakopana obok swojego domu w południowo-wschodniej Turcji. Wyniki sekcji, które opisuje BBC, dowodzą że nastolatka została zakopana żywcem. W ocenie śledczych było to tzw. zabójstwo honorowe, którego dokonali jej własny ojciec i dziadek. Dziewczyna wcześniej trzykrotnie zwracała się do policji o pomoc. Bezskutecznie.

 

(...)

 

Teraz na jaw wyszły wyniki sekcji zwłok dziecka, które dowodzą, że żyła i była świadoma w momencie, gdy była zakopywana. Nie znaleziono w jej ciele żadnych substancji psychoaktywnych, a na ciele miała jedynie drobne siniaki, natomiast w płucach i żołądku odkryto duże ilości ziemi. Dziecko zostało znalezione z rękoma związanymi z tyłu.

 

Policja zatrzymała ojca i dziadka Mediny, nie zostali jednak jeszcze oskarżeni o morderstwo.

 

Według obserwatorów był to przykład tzw. honorowego zabójstwa, które spotykane jest w tradycyjnych muzułmańskich rodzinach. Gdy rodzina zdecyduje, że kobieta zhańbiła swoim zachowaniem imię rodziny, brat, ojciec, czy dziadek dokonują zabójstwa.

 

Lokalna organizacja monitorująca sprawę honorowych zabójstw poinformowała, że Medine - która była jednym z dziesięciu dzieci w rodzinie - trzykrotnie wcześniej zgłaszali policji skargę na to, że była bita w domu. Za każdym razem policja ignorowała jej doniesienia.

 

Pewnie powiedzą, że Bóg tak chciał. Dziwne zachcianki mają niektórzy bogowie.

Odnośnik do komentarza

Zabójstwa honorowe w krajach muzułmańskich nie mają nic wspólnego z religią, a ze zwyczajami, bez wątpienia barbarzyńskimi. Ale na pewno to nie Koran nakazuje takie postępowanie.

Co więcej duchowni muzułmańscy często potępiają takie czyny, a wywodzą się one jeszcze z tradycji plemiennych.

Odnośnik do komentarza
Lotnisko w Gdyni chce mieć milion pasażerów - czyli zabierze ich z Rębiechowa. Dlatego banki kręcą nosem na kredyt dla portu im. Lecha Wałęsy, bo boją się, że w przyszłości będzie za mało zarabiało.

 

Prace nad powstaniem lotniska w Gdyni nabierają tempa, ma być gotowe jeszcze przed rozgrywanymi u nas mistrzostwami Europy w piłce nożnej. Trwają konsultacje społeczne, podczas których przedstawiciele miejskiej spółki "Port Lotniczy Gdynia - Kosakowo" wyjaśniają mieszkańcom sąsiadujących z portem miejscowości, jaki wpływ na ich życie będzie miało uruchomienie lotów cywilnych. Przedstawiają m.in. informacje dotyczące liczby miejsc pracy i pasażerów.

 

- Milion pasażerów rocznie to tysiąc nowych miejsc pracy - wyliczał w szkole podstawowej nr 28 w Babich Dołach Janusz Stateczny, prezes gdyńskiej spółki. Kiedy Gdynia zaczynała snuć wizje lotniska, mówiło się o małym porcie dla samolotów prywatnych.

 

Tymczasem zarząd gdańskiego lotniska finalizuje rozmowy z bankami. Chce zdobyć kredyt na budowę nowego terminalu, drogi kołowania oraz płyty postojowej. I martwi się doniesieniami z Gdyni. Bo banki słysząc o wielkich planach związanych z Kosakowem, boją się, że Rębiechowo nie zarobi tyle, by spłacać raty.

 

- Dla nich deklaracje, nawet nieoficjalne, że Gdynia chce obsługiwać tanich przewoźników, lub ileś tam tysięcy ludzi, to powód, by żądać od nas dodatkowych zabezpieczeń - mówi nam jeden z pracowników Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy.

 

Ale jak zapewniają władze portu w Rębiechowie rozmowy z bankami są na ostatniej prostej. A w lutym podpisana zostanie umowa na budowę terminalu.

 

Jednak na gdyńskie konsultacje i mocarstwowe zamiary nerwowo reaguje również samorząd województwa. - To nie najlepszy moment na takie działania. Gdynia wie, że dopinanie finansowania inwestycji w Rębiechowie nie jest łatwe - mówi otwarcie Mieczysław Struk, wicemarszałek województwa, które jest właścicielem 1/3 Rębiechowa.

 

A inni pomorscy politycy nieoficjalnie sugerują, że Gdynia próbuje opóźnić rozbudowę Rębiechowa, by przejąć główny ciężar obsługi lotów na Euro2012. Wskazywać ma na to intensywny lobbing, dzięki któremu Kosakowo zostało wpisane do dokumentów związanych z organizacją mistrzostw w Polsce. A także fakt, że to właśnie w tam lądują z reguły oficjele UEFA, gdy odwiedzają Gdańsk.

 

- Nie wierzę w tak ponurą teorię spiskową. Faktem jest, że prezydent Wojciech Szczurek chce budować lotnisko niezależne od Gdańska i kropka. A to błąd. Dla nas jest oczywiste, że oba lotniska powinny być administrowane przez jeden zarząd, najlepiej prywatną spółkę - mówi Struk.

 

Działania Gdyni niepokoją także władze Gdańska. - Silne lotnisko główne jest potrzebne naszej metropolii. Szybka rozbudowa Kosakowa temu nie służy. Będę o tym problemie rozmawiał w poniedziałek na zebraniu pomorskiej PO - mówi prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

 

A co na to Gdynia?

 

- W naszych planach nic się nie zmieniło. Nie chcemy konkurować z Gdańskiem, a jedynie się uzupełniać. Zresztą nasz harmonogram rozbudowy jak i prognozy ruchu pasażerskiego oparte są na analizie wykonanej na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego przez PriceWaterHouseCoopers - mówi "Gazecie" Stateczny.

 

A prezydent Gdyni Wojciech Szczurek dodaje: - Zgadzam się, że oba lotniska powinny być pod jednym zarządem. Od początku do tego dążyliśmy, dlatego Rębiechowo otrzymało kiedyś z naszym poparciem prawo zarządzania lotniskiem w Kosakowie. Niestety, zawiedliśmy się. Bo nie zrobili nic, żeby uruchomić cywilne loty z Gdyni. Dlatego teraz portem zarządzać będzie nasza spółka. Jesteśmy jednak otwarci na rozmowy, np. na udział w lotnisku innych samorządów. Zależy nam także na rozbudowie i rozwoju Rębiechowa - jesteśmy przecież jego udziałowcami.

A to moim zdaniem pasuje tu idealnie. Był zapowiedzi o współpracy, o współdziałaniu miast Trójmiasta. A teraz Szczurek chce budować w Gdyni lotnisko, chociaż Rębiechowo spisuje się dobrze, otwierają nowe połączenia, miało być rozbudowane na Euro, a liczba pasażerów rośnie. Mam wrażenie, że chce sobie nabić poparcia grając na antagonizmach gdyńsko-gdańskich. A co, Gdańsk ma lotnisko to Gdynia też będzie miała. Po co? Nie wiadomo. Na ok 1,3 mln mieszkańców całej aglomeracji 1 lotnisko wystarczy. A jak plany Gdyni dojdą do skutku to zamiast jednego porządnego, będą dwa takie sobie. Brawo!

Odnośnik do komentarza

Maślak - śliczna laurka. Można bez problemu odbić piłeczkę... w dowolną stronę sceny politycznej i identyczne (no, podobnego ciężaru) zarzuty postawić każdemu byłemu i zapewne przyszłemu premierowi.

 

PS. No i nie odpowiedziałeś mi na moje poprzednie wątpliwości :>

 

"Gminy mogą z urzędu wymeldowywać takie osoby z mieszkania" To jest absurd do kwadratu, reszta to pikuś

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...