Skocz do zawartości

Kącik absurdalny


paszczaq

Rekomendowane odpowiedzi

No wiesz, jak to czytam to mnie np. boli że ja nie mam nic do nikogo, pracuje w firmię z obywatelami różnych krajów, w tym Zimbabwe i bardzo ich lubię, a w zamian dostaję ciosy w plecy (może nie od tych ludzi których znam, ale...) i to nie są przypadki, bo wiem że są czarne owce w każdej gromadzie ludzi :) Ale tutaj to ma już rangę oficjalnej państwowej polityki państwa europejskiego, i to takiego które stawia się od lat za wzór tu i ówdzie.

Odnośnik do komentarza

Bo Szwecja, tak jak pewnie każdy inny kraj na świecie, ma swoje wady i zalety. Dlatego zarówno mierzi mnie stawianie ich na piedestale, tak jak jechanie po nich przez prawicowych frustratów z kompleksami. Ale ogólnie to takich dziwnych sytuacji jest co miesiąc multum w róznych częściach globu, nie łączyłbym tego z jakimkolwiek upadkiem ;]

Odnośnik do komentarza

Dziwnym trafem gdy jakis absurd tego typu wynika, to tropy sa 3: Wielka Brytania, Szwecja i USA. Tam wlasnie wmuszanie politycznej poprawnosci tak sie skonczylo. Sa ta najbardziej jaskrawe przypadki. I dla nas jest to sygnal, ze jeszcze nie jest za pozno powiedziec STOP.

Odnośnik do komentarza
http://wyborcza.pl/1,76498,6096200,W_Szwec...3&startsz=x

 

Oto przywoływana tu wiele razy jako ideał i cud nowoczesności Szwecja w całej okazałości

Dlatego jak grzyby po deszczu, w polowie lat 90-tych powstawaly tam organizacje nazistowskie, nacjonalistyczne. I szczerze mowiac, ja sie im nie dziwie. Nie jestem rasista, ale jak z 10 lat temu zobaczylem Sztokholm, w ktorym "nordykiem" jest 1 czlowiek na 5 (najczesciej czarnych) to troche sie zdziwilem. Oni mieli problem, ze tak naprawde w polowie lat 80'tych, przyjmowali doslownie kogo sie dalo. A najczesciej to byli ludzie z takich krajow jak np. Iran - totalnie inni kulturowo, no ktorzy juz na dzien dobry widac, ze nie zaasymiluja sie do spoleczenstwa i jedyne co beda robic to pobierac socjal. Kiedys Szwed wsiadal do autobusu, jechal do sklepu no i ok. Teraz Szwed nie wsiada do darmowego autobusu jadacego do hipermarketu bo w tych autobusach 99 % populacji to ludzie ubrani w chustach, ze ledwo widac oczy, rozmawiajacy nie wiadomo w jakim jezyku...

 

No i to dotyczy normalnych ludzi - niekoniecznie juz o skrzywionych nazistowskich pogladach. Moja rodzina jako Polacy praktycznie nigdy nie mieli tam problemu, ale to dlatego, ze sa po prostu "normalni" - zyja tam 30 lat prawie, zaasymilowali sie. Szwedzi po czesci, na wlasne zyczenie zdestabilizowali sobie swoj "socjalny uklad" i zawsze sie temu bede dziwil. Zyskac na tym nie zyskali bo o ile jeszcze czarni, pomimo innego koloru skory, najczesciej gdzies tam pracuja, tak ludzie z odmiennych kulturowo krajow siedza i biora manne z nieba pt. socjal. A przestepczosc od tego czasu sporo podskoczyla bo niestety nie od dzis wiadomo, ze tam gdzie czarni tam przestepczosc (tak, nazwijcie mnie rasista :P). No i to niestety widzialem i to bez koniecznosci zagladania do statystyk :| Nie zeby u nas bylo lepiej, ale na przestrzeni 8-10 lat, wyczuwalo sie roznice...

 

 

Maja pare rzeczy dziwnych. Mi nigdy ich system szkolenia nie odpowiadal bo faktycznie mozna odniesc wrazenia, ze tam "panem" sytuacji jest uczen. Dzieci w przedszkolu to wchodza na glowy przedszkolankom i szczerze mowiac dziwie sie, ze ktokolwiek chce w ogole taka posade :D

 

 

ps. to juz nie pierwszy taki artykul na GW. Troche mnie to smieszy. Jakbym chcial byc wredny to bym powiedzial, ze tam przynajmniej jeden czlowiek moze cos zrobic, a u nas jeden czlowiek guzik moze zrobic. Straz miejsca od paru lat nie umie pozbyc sie pijaczkow wyjacych, pijacych, srajacych gdzie sie da - no ale spoko, jest super....

 

Moze niech raz dla kontrastu (z ich zjebanym prawoskretem) podadza cos innego, cos co pozwoli ludziom przekonac sie o tym, ze nie jest to jakas odmiana PRL:

1. naklady na nauke i ogolny stan szkol, uniwesytetow

2. wszystkie najwieksze firmy sa w rekach prywatnych i nie trzyma na nich lapy panstwo tak jak w naszej pieknej ultra mega demokracji ...

3. mieli jaja, aby kopnac w dupe EURO i wcale nie skonczylo sie to krachem. Ich waluta nie jezdzi z gory na dol, a majac 100 mln zl nie trzesie sie gielda papierow wartosciowych tak jak to robi u nas JP Morgan

4. GDP jedno z najwyzszych na swiecie

5. Naklady na nauke i rozwoj - chyba cala europe miazdza pod tym wzgledem

 

Zreszta, nie chce piac nad tym, ale takie publikacje jak GW sa dla mnie smieszne bo my po prostu siedzimy po zupelnie innej stronie. My nie zrozumiemy tego, ze tam "uczen ma wieksze prawo" niz nauczyciel (co akurat tez mi nie odpowiada), tak samo oni nie potrafia zrozumiec tego, ze u nas w wiadomosciach 80 % to polityka, 10 % kosciol, reszta to pogoda i sport :) ... To co dla nas jest dziwne, dla nich jest czesto normalne i vice versa.

 

 

ps2. ja mysle, ze to nie jest tak, ze u nich sie to robi w imie poprawnosci politycznej. tam po prostu jednostka duzo moze. pies sasiada naleje na balkonie, zglosisz to i ktos to zweryfikuje, zglosisz takich pijaczkow, ktos przyjedzie i to zweryfikuje. Grasz glosno muzyke - sasiad sie nie bedzie z toba szarpal. On Ci powie dzien dobry, do widzenia. Jednak jesli mu przeszkadza muzyka to to zglosi i ktos sie z toba na pewno skontaktuje. My jestesmy jakby na przeciwnym biegunie - o ile w zgloszeniu (zeby jeszcze wiadomo gdzie zglosic :P) nie bedziesz mowil o jakims wiekszym przestepstwie to mozesz pocalowac sie w trabke - sasiad moze od 20 lat wiercic, jego piesek wyc na balkonie (bo sasiad zajety wiec nie wyprowadzi psa), a ty mozesz sobie wlaczyc muzyke, i swojego live seta grac tak glosno, ze rozniesiesz caly blok :P Wszystko jest fajne tylko w odpowiednich proporacjach - my niestety mamy ten spadek po PRL, ze u nas kazdy chce byc wolny. A ta wolnosc czesto oznacza zatruwanie zycia kilkudziesieciu innym osobom...

Odnośnik do komentarza

nie wiem ile w tym przerostu poprawności politycznej, a ile czerpania korzyści z luk systemowych. owszem system gdzie nie ma żadnych podstaw do oskarżeń jest wadliwy, ale są też ludzie którzy bez skrupułów go wykorzystują.

gdyby osoby przedstawione w artykule były w Polsce nie zdziwiłbym się, gdyby mieszkając w Warszawie zarejestrowaliby się jako rolnicy, brali kasę z dopłat bezpośrednich, założyli firmę (jako rolnicy tym bardziej) i wszystkich zatrudniali na umowy czasowe bądź zlecenie/dzieło, po zwinięciu interesu braliby zasiłek dla bezrobotnych i jeździli jednocześnie na saksy, a w wieku 40-kilku lat pomyśleliby o rencie (o ile nie pracowali w służbach mundurowych, bo 1/4 tych osób jest emerytami już przed 40-tką)

bez wstydu doją system, w którym akurat się znajdują. takich ludzi wszędzie jest pełno, różnią się jedynie miejsce i dojona instytucja, a cel zawsze ten sam - skorzystać z niezasłużonych uprawnień, które może dać dziurawy system.

Odnośnik do komentarza
http://wyborcza.pl/1,76498,6096200,W_Szwec...3&startsz=x

 

Oto przywoływana tu wiele razy jako ideał i cud nowoczesności Szwecja w całej okazałości

Dlatego jak grzyby po deszczu, w polowie lat 90-tych powstawaly tam organizacje nazistowskie, nacjonalistyczne. I szczerze mowiac, ja sie im nie dziwie. Nie jestem rasista, ale jak z 10 lat temu zobaczylem Sztokholm, w ktorym "nordykiem" jest 1 czlowiek na 5 (najczesciej czarnych) to troche sie zdziwilem. Oni mieli problem, ze tak naprawde w polowie lat 80'tych, przyjmowali doslownie kogo sie dalo. A najczesciej to byli ludzie z takich krajow jak np. Iran - totalnie inni kulturowo, no ktorzy juz na dzien dobry widac, ze nie zaasymiluja sie do spoleczenstwa i jedyne co beda robic to pobierac socjal. Kiedys Szwed wsiadal do autobusu, jechal do sklepu no i ok. Teraz Szwed nie wsiada do darmowego autobusu jadacego do hipermarketu bo w tych autobusach 99 % populacji to ludzie ubrani w chustach, ze ledwo widac oczy, rozmawiajacy nie wiadomo w jakim jezyku...

 

No i to dotyczy normalnych ludzi - niekoniecznie juz o skrzywionych nazistowskich pogladach. Moja rodzina jako Polacy praktycznie nigdy nie mieli tam problemu, ale to dlatego, ze sa po prostu "normalni" - zyja tam 30 lat prawie, zaasymilowali sie. Szwedzi po czesci, na wlasne zyczenie zdestabilizowali sobie swoj "socjalny uklad" i zawsze sie temu bede dziwil. Zyskac na tym nie zyskali bo o ile jeszcze czarni, pomimo innego koloru skory, najczesciej gdzies tam pracuja, tak ludzie z odmiennych kulturowo krajow siedza i biora manne z nieba pt. socjal. A przestepczosc od tego czasu sporo podskoczyla bo niestety nie od dzis wiadomo, ze tam gdzie czarni tam przestepczosc (tak, nazwijcie mnie rasista :P). No i to niestety widzialem i to bez koniecznosci zagladania do statystyk :| Nie zeby u nas bylo lepiej, ale na przestrzeni 8-10 lat, wyczuwalo sie roznice...

[...]

Akurat dzisiaj wróciłem ze Szwecji. Pod tym co napisałeś podpisuję się wszystkimi kończynami. W jednym z naszych rodzinnych wieczorów przy wódce, był to temat nr 1. Nie trzeba być w Sztokholmie, Goteborgu, czy innym dużym mieście. Nawet na takim zadupiu jak Huskvarna na każdym kroku można się nadziać na "ciapatych". Użyłem tego w miarę neutralnego określenia, bo gdybym przytoczył moje słowa z owego wieczoru, to niechybnie skończyłoby się to co najmniej warnem ;) Faktycznie kilkanaście lat temu Szwedzi kompletnie bezmyślnie przyjmowali kogo się da. Efekty tego widać dzisiaj. Zresztą to nie tylko problem Szwecji. To samo widziałem w UK, a znajomi we Francji i Hiszpanii. Nie przypominam sobie żebym kiedykolwiek w UK pracował z Arabem czy Hindusem. Z Czechami czy Słowakami owszem, ale nie z "ciapatymi". Moja niechęć do nich nie wynika z pobudek rasowych, absolutnie. Ma raczej podłoże kulturowo-ekonomiczne. My jako Europejczycy jesteśmy podobni mentalnie i na ogół w miarę bezboleśnie przystosowujemy się do życia na obczyźnie. Porządny człowiek niejako w podzięce, stara się do pewnego stopnia zasymilować - nauczyć się języka, pracować itd. Co innego z jeśli imigrant pochodzi z innej strefy kulturowej. Niestety spora część tych właśnie imigrantów ma swój nowy kraj w głębokim poważaniu i przyjmuje postawę tylko i wyłącznie roszczeniową. Może zabrzmię jak oszołom, czy też zwolennik teorii spiskowej, ale niestety Europa powoli jest rozsadzana od środka przez muzułmańskie mniejszości. W moich oczach stanowi to ogromne zagrożenie dla naszej wspólnej europejskiej integralności kulturowej. Oczywiście nie chcę tutaj generalizować i wrzucać wszystkich do jednego worka, ale naprawdę momentami dochodzi do sytuacji, w której rdzenny mieszkaniec zachodnioeuropejskiego kraju czuje się zastraszony przez własne prawodawstwo. Chyba ktoś wyżej już o tym pisał o ile się nie mylę?

 

Co będzie z Polską? Za 10-15 lat, a może nawet wcześniej grozi nam podobna sytuacja. Trzeba się zastanowić jak podejść do tego problemu. Mentalnie jesteśmy bardziej konserwatywni i może to uratuje nas przed utratą zdrowego rozsądku, jaką niewątpliwie widać w większości krajów zachodniej Europy . Do czego to doszło, że ja liberał cieszę się z powodu naszej konserwatywnej mentalności? :lol:

Odnośnik do komentarza

Powiem tyle - wszystko pięknie, oburzenie niby zrozumiałe, tyle że biała Europa swoje bogactwo, cywilizację, postęp i wszystkie te piękne bajery, jakie macie w domu i za oknem przez ostatnie 500 lat budowała na "brudasach" - zasoby naturalne i niewolnicy Afryki, ropa Arabii, ziemia obu Ameryk, egzotyczne towary Indii, Chin i całego Pacyfiku. Dzisiaj płacimy rachunek za "brzemię białego człowieka", i chociaż dla nas współcześnie to abstrakcja, ci ludzie mają prawo być rasistami. Gdyby przez 500 lat polowano na Was tylko z powodu koloru skóry, też byście byli rasistami.

 

Wciąż nie potrafimy wybaczyć Niemcom czy Rosjanom, nie dziwcie się, że "ciapaci" nie potrafią wybaczyć białym.

Odnośnik do komentarza

Tak Prof, dlatego najlepiej się poddać, zamknąć się w rezerwatach i ze spuszczoną głową czekać na to aż wymierzą nam za te 500 lat karę. Doskonale po prostu.

 

Nieustająca walka cywilizacji trwa i tylko dlatego że takie nowotworki jak Unia Europejska sieją ocipiającą propagandę staliśmy się cywilizacją stojącą pod murem. Czas w końcu wstać z kolan, chwycić za miecz i bronić tego co nasze.

Odnośnik do komentarza

http://www.starwon.com.au/~korey/Ratajczak...iewolnikami.htm

 

Ciekawe czy to prawda? Ja tam nie wiem.

 

Ale Arabowie niezłe biznesy robili na handlu niewolnikami. Wodzowie wiosek murzyńskich zresztą też.

 

A, były jeszcze dziesiątki milionów niewolników za kołem polarnym i w chińskich obozach pracy.

 

No to chyba też mogę być rasistą i powinienem powiesić każdego czerwonego. Zresztą jestem i wcale się z tym nie kryje.

Odnośnik do komentarza
Powiem tyle - wszystko pięknie, oburzenie niby zrozumiałe, tyle że biała Europa swoje bogactwo, cywilizację, postęp i wszystkie te piękne bajery, jakie macie w domu i za oknem przez ostatnie 500 lat budowała na "brudasach" - zasoby naturalne i niewolnicy Afryki, ropa Arabii, ziemia obu Ameryk, egzotyczne towary Indii, Chin i całego Pacyfiku. Dzisiaj płacimy rachunek za "brzemię białego człowieka", i chociaż dla nas współcześnie to abstrakcja, ci ludzie mają prawo być rasistami. Gdyby przez 500 lat polowano na Was tylko z powodu koloru skóry, też byście byli rasistami.

 

Wciąż nie potrafimy wybaczyć Niemcom czy Rosjanom, nie dziwcie się, że "ciapaci" nie potrafią wybaczyć białym.

OK, ale jaki z tego wniosek? Nie ma przebaczenia? Zderzenie cywilizacji nieuniknione? Z jednej strony my mamy zapominać o Bergen Belsen, a z drugiej Murzyni nie mogą zapomnieć białych plantacji? To może Niemcy powinni teraz wystawić rachunek Włochom za prawie pół tysiąclecia łapania Germanów i robienia z nich niewolników przez Rzym? A Żydzi powinni spuścić bombę atomową na Braunau?

 

To nie ma sensu. Ci ludzie nie mają prawa być rasistami. Nikt nie ma takiego prawa. To, że rozumiem ich motywy nie oznacza akceptacji. Motywy nazistów też rozumiem.

Odnośnik do komentarza
http://www.starwon.com.au/~korey/Ratajczak...iewolnikami.htm

 

Ciekawe czy to prawda? Ja tam nie wiem.

 

Ale Arabowie niezłe biznesy robili na handlu niewolnikami. Wodzowie wiosek murzyńskich zresztą też.

 

A, były jeszcze dziesiątki milionów niewolników za kołem polarnym i w chińskich obozach pracy.

 

No to chyba też mogę być rasistą i powinienem powiesić każdego czerwonego. Zresztą jestem i wcale się z tym nie kryje.

 

Mhm, a w niemieckich obozach koncentracyjnych kapo i funkcyjnymi byli Polacy, doprawdy, czego my się tych Niemców czepiamy :-k.

Odnośnik do komentarza
http://www.starwon.com.au/~korey/Ratajczak...iewolnikami.htm

 

Ciekawe czy to prawda? Ja tam nie wiem.

 

Ale Arabowie niezłe biznesy robili na handlu niewolnikami. Wodzowie wiosek murzyńskich zresztą też.

 

A, były jeszcze dziesiątki milionów niewolników za kołem polarnym i w chińskich obozach pracy.

 

No to chyba też mogę być rasistą i powinienem powiesić każdego czerwonego. Zresztą jestem i wcale się z tym nie kryje.

 

Mhm, a w niemieckich obozach koncentracyjnych kapo i funkcyjnymi byli Polacy, doprawdy, czego my się tych Niemców czepiamy :-k.

 

 

No cóż, w sowieckich obozach pracy oraz w UB szefami byli żydzi. Chociażby Wolińska,Szechter, Morel. Chociażby te trzy nazwiska.

 

Taka dyskusja do nie prowadzi do niczego . Jakby nie było każdy kij ma dwa końce a proca nawet trzy.

Nie przeczę jednak, że swoje bogactwo Europa zbudwła sobie na "niewolniczej" pracy Arabów, Turków, czy Czarnych Afrykanów, za co być może właśnie teraz zapłaci.

Z innej znowu strony Polskę zalała fala Wietnamczyków. Na niektórych budowach już pracują Chińczycy. W sytuacji kryzysowej może być ciekawie.

 

Ps

 

Pisałem kiedyś, że jestem rasistą ideologicznym. Mam alergie na żydokomunę, wolno mi. W sumie okradli mnie trzy razy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...