Skocz do zawartości

Kącik absurdalny


paszczaq

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mogę prosić Cię o wyjaśnienie absurdalności tej sytuacji? Bo sorry, ale nie łapię...

 

Chodzi o to, że Andris Piebalgs powiedział, że pojedzie kupić 200 żarówek, które starczą mu do końca życia?

 

Masz racje troche idiotycznie to brzmi

 

główny Klimatolog powiedział to:

 

- Ta przełomowa decyzja to jasne potwierdzenie naszego zobowiązania na rzecz efektywności energetycznej i realizacji celów walki ze zmianami klimatycznymi.

 

 

 

To wcale nie takie strasznie glupie. Mniejsze zuzycie energii to mniejsza zaleznosc od Rosji i krajow roponosnych.

 

Energia wytwarzana jest w Polsce jak na razie z węgla, ropy tam nie uświadczysz. Żarówkę taką trzeba wyprodukować. Jak energochłonny jest to proces, nie wiem . Jednak w bilansie należy liczyć koszty: wytworzenia, eksploatacji i utylizacji. W propagandzie oszołomów od CO2 pomija się dwa skrajne koszty.

 

Z ciekawostek, podobno tramwaj jest najbardziej zatruwającym środowisko środkiem masowej komunikacji. O ile wierzyć wyliczeniom. Ja ani potwierdzić ani zaprzeczyć nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Co nie przeszkadza Ci w nazywaniu oponentów "oszołomami od CO2".

 

Oczywiście, że nie, ponieważ wizja katastrofy wywołana emisją CO2 jest wysoce nieprawdziwa. To po pierwsze. Po drugie ta katastroficzna wizja jest przez wyżej wymienionych podawana bez żadnej rzeczowej argumentacji. Z punktu widzenia paleoklimatologii jest to oszołomstwo. Istnieją większe zagrożenia niż co2. Chociażby para wodna, której w procesie spalania powstaje znacznie więcej. Co gorsza, para wodna nie znika w bilansie, tak jak znika węgiel.

Odnośnik do komentarza
Co nie przeszkadza Ci w nazywaniu oponentów "oszołomami od CO2".

 

Oczywiście, że nie, ponieważ wizja katastrofy wywołana emisją CO2 jest wysoce nieprawdziwa. To po pierwsze. Po drugie ta katastroficzna wizja jest przez wyżej wymienionych podawana bez żadnej rzeczowej argumentacji. Z punktu widzenia paleoklimatologii jest to oszołomstwo. Istnieją większe zagrożenia niż co2. Chociażby para wodna, której w procesie spalania powstaje znacznie więcej. Co gorsza, para wodna nie znika w bilansie, tak jak znika węgiel.

 

Oj, litości, w taki sposób to nie będziemy dyskutować, skoro Twoje stanowisko wygląda tak. :pa: ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Co nie przeszkadza Ci w nazywaniu oponentów "oszołomami od CO2".

 

Oczywiście, że nie, ponieważ wizja katastrofy wywołana emisją CO2 jest wysoce nieprawdziwa. To po pierwsze. Po drugie ta katastroficzna wizja jest przez wyżej wymienionych podawana bez żadnej rzeczowej argumentacji. Z punktu widzenia paleoklimatologii jest to oszołomstwo. Istnieją większe zagrożenia niż co2. Chociażby para wodna, której w procesie spalania powstaje znacznie więcej. Co gorsza, para wodna nie znika w bilansie, tak jak znika węgiel.

 

Oj, litości, w taki sposób to nie będziemy dyskutować, skoro Twoje stanowisko wygląda tak. :pa: ode mnie.

 

w dyskusji trzeba miec coś do powiedzenia, nie oszukujmy sie, Ty w tym temacie nie masz nic do powiedzenia.

 

dobranoc, wesołych świąt

Odnośnik do komentarza

Tym bardziej, że tak naprawdę to darwinizm w żadnym stopniu nie wyklucza kreacjonizmu. Ewolucja nie mogła chyba stworzyć niczego żywego, a jedynie rozwijać już żyjące stworzenia, więc dalej jest tam miejsce dla teorii kreacjonizmu, poprzedzającej w czasie zaistnienie ewolucji. Jedyny mankament to fakt, że z takiego rozumowania wynikłoby, że Bóg stworzył jakiegoś pierwotniaka "na swój obraz i podobieństwo".

Odnośnik do komentarza
- Ta przełomowa decyzja to jasne potwierdzenie naszego zobowiązania na rzecz efektywności energetycznej i realizacji celów walki ze zmianami klimatycznymi.

 

Co jest w tym absurdalnego :-k

 

Żarówkę taką trzeba wyprodukować. Jak energochłonny jest to proces, nie wiem . Jednak w bilansie należy liczyć koszty: wytworzenia, eksploatacji i utylizacji. W propagandzie oszołomów od CO2 pomija się dwa skrajne koszty.

 

Rozumiem, że zwykłej żarówki nie trzeba produkować. Rodzą się na krzewach i same pakują w papierowe pudełeczka, które się same robią z drzewa, a trwa to tyle ile przebiegnięcie sarny przed fotokomórką.

 

Z ciekawostek, podobno tramwaj jest najbardziej zatruwającym środowisko środkiem masowej komunikacji. O ile wierzyć wyliczeniom. Ja ani potwierdzić ani zaprzeczyć nie mogę.

 

Z ciekawostek poprzyj to jakimiś badaniami, albo linkiem. Tylko nie z kategorii tych, które ostatnio podałeś w kąciku gospodarczym powołując się na osobę kompletnie niekompetentną i zaprzeczającą samemu sobie.

 

Co nie przeszkadza Ci w nazywaniu oponentów "oszołomami od CO2".

Oczywiście, że nie, ponieważ wizja katastrofy wywołana emisją CO2 jest wysoce nieprawdziwa.

 

Dowód poprosimy.

 

Po drugie ta katastroficzna wizja jest przez wyżej wymienionych podawana bez żadnej rzeczowej argumentacji. Z punktu widzenia paleoklimatologii jest to oszołomstwo.

 

Jakiś dowód poprosimy.

 

 

Istnieją większe zagrożenia niż co2. Chociażby para wodna, której w procesie spalania powstaje znacznie więcej. Co gorsza, para wodna nie znika w bilansie, tak jak znika węgiel.

 

Masz może jakiś artykuł na ten temat, bo zaciekawiłeś mnie tym i chętnie się zapoznam z literaturą poruszajacą tą kwestię, bo nie wiem czy mam wystarczającą wiedzę w tym obszarze.

 

w dyskusji trzeba miec coś do powiedzenia, nie oszukujmy sie, Ty w tym temacie nie masz nic do powiedzenia.

 

Ty na razie tylko kłapiesz. A teraz proszę Cię, podaj dowody na swoje twierdzenia, to porozmawiamy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...