Skocz do zawartości

Kącik absurdalny


paszczaq

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Ten żart jest tak uniwersalny, że niczym w przypadku Marconiego i Popowa był wynajdowany niezależnie w różnych miejscach w kraju (w erze przedinternetowej sami na to wpadliśmy, a później słyszałem jeszcze z kilku źródeł).

 

Jak na takie coś można się nabrać, to aż strach pomyśleć, jakie jeszcze bujdy można takim politykom wcisnąć :roll:

Odnośnik do komentarza

Skoro to kącik absurdalny, to nie można tu nie wspomnieć o projekcie ustawy wprowadzającym zakaz handlu w niedzielę (tak, w internecie też ;).

Wyjątkowy popis oszołomstwa. Boję się, że ładunek durnoty zawarty w tym pomyśle jest tak duży, że istnieje realne zagrożenie, że ta władza go wprowadzi.

Odnośnik do komentarza

Z projektem można się zgadzać lub nie ale moim zdaniem nie ma w nim niczego absurdalnego. Przepisy zakazujące handu w niedzielę mają Niemcy i Austria a wiele państw ogranicza handel w ten dzień. I projekt nie zabrania niedzielnego handlu w internecie (vide art. 4 ust. 1 pkt 18).

Odnośnik do komentarza

Zakaz handlu w niedzielę = krócej otwarte sklepy = mniej miejsc pracy = większe bezrobocie. Abstrahując od kwestii wartości (moim zdaniem zakaz handlu w niedzielę jest równie uzasadniony jak zakaz handlu we wtorek albo co trzeci czwartek miesiąca, a być może nawet bardziej szkodzliwy), to forsowanie takiego projektu przez organizację rzekomo walczącej o dobra pracowników to kompletny absurd.

Odnośnik do komentarza

Jeśli dobrze słyszałem, to zakaz ma obowiązywać także... właścicieli. Czyli np. prowadząc sklep sam nie mogę go otworzyć i stanąć za lada. To nie jest absurd. To jest faszyzm.

Źle słyszałeś. Właściciel może sobie stać za ladą (wyjątkiem mają być franczyzobiorcy i ajenci).

 

No tak, bo jak wiadomo zmniejszenie wymiaru czasu pracy aktualnych pracowników sklepu nijak nie wpłynie na liczbę miejsc pracy i z całą pewnością liczba pracowników sklepów będzie taka sama przy 6 dniach jak przy obecnych 7. :|

Trochę wyobraźni Gacku drogi. Nie mamy już czasów dominującego rynku pracodawców. Sklepy mają coraz większy problem ze znalezieniem pracowników więc nie będą tak szybko pozbywały się tych których mają. A po drugie, jak Ci się wydaje, w jaki sposób sklepy zrekompensują sobie straty spowodowane zakazem handlu w niedzielę? No oczywiście - zwiększą godziny pracy w pozostałe dni.

Odnośnik do komentarza

Trochę wiedzy, mój drogi tio. Taki zakaz handlu wprowadziły Węgry. Właśnie się z tego wycofują. Dlaczego? Zwiększenie bezrobocia (bo krótszy czas pracy, trochę wyobraźni, przecież nie dodadzą sobie godzin otwarcia do północy... Już obecnie są otwarte w godzinach, w których ludzie chodzą i chodzić będą) i upadek mniejszych sklepów, które padły ofiarą hipermarketów (mniej okazji do robienia zakupów = robienie większych zapasów = częstsze odwiedzanie większych sklepów).

Odnośnik do komentarza

Jestem dziwnie przekonany, że Polska to nie Węgry (przynajmniej jeszcze) i nie obawiałbym się wzrostu bezrobocia.

 

przecież nie dodadzą sobie godzin otwarcia do północy.

A dlaczego nie? Podejrzewam, że szczególne w soboty wiele sklepów będzie czynnych do północy, lub dłużej, bo zakaz ma obowiązywać od 6 rano w niedzielę do 6 rano w poniedziałek.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...