Skocz do zawartości

Legia Warszawa


Rekomendowane odpowiedzi

Ty a Ty chłopie trzeźwy jesteś?

ja trzeźwy o 14:51?? nie przesadzaj...

 

:lolsign: - w kwestii komentarza GyzzBurna. zapomniałeś jeszcze dodać, że to żydowsko-masoński spisek neoliberałów :]

nie zrozumieliście - po prostu śmieszy mnie, że Legia (czy inny klub) ma odpowiadać za wybryki bandytów ubranych w ich koszulki, a przykłady zaczerpnąłem z historii powszechnej

Odnośnik do komentarza

zmieńcie płytę, te disco-polo jest już nudne.

dzisiaj w zasadzie tylko było disco-polo, ksp ch#$% Polonia, bez ambicji - z Grodziska - do policji oraz przeróbka 'szalonej' która nie bardzo się rymowała i przez pierwszą połowę linia melodyczna była taka, że nikt nie wiedział o co chodzi.

 

pierwsza bramka - Kosmalski odgrywa do Mąki, ten centruje i Sokołowski strzela. druga bramka - tym razem Sokołowski podaje i Mąka strzela. niech mi ktoś jeszcze powie, że obecna Polonia to tylko i wyłącznie Groclin czy marne disco-polo. Warszawiak miał asystę i strzelił bramkę, w przeciwnym zespole jedyny Warszawiak zagrał 45 minut - nie wiem kogo tu nie ma w Warszawie...

aż dziw, że taka potęga jak Legia nie poradziła sobie z disco-polo :kekeke: zaciąg z całej Polski (Dyskobolii też), Afryki, nawet sowicie opłacane gwiazdy z Hiszpanii, a to nadal zbyt mało, żeby wygrać z disco-polo...

na dodatek najczęściej o dysko i Groclinie mówią osoby, którym nie przeszkadza że chodzą na mecze KP, a nie CWKS :zawstydzony: hipokryzja to jedyne dobre określenie.

 

swoją drogą, to zarówno Polonia jak i Legia nie ma szczęścia do właścicieli. przez lata wiadomo jak było (chodzi o lata 90'), a teraz z jednej strony biznesmen który chce traktować klub jak maszynkę do zarabiania pieniędzy (trochę podziwiam kibiców Legii za to, że mimo stale rosnących cen nadal przychodzą dosyć licznie), a na Konwiktorskiej JW który jednego dnia zapowie walkę o mistrzostwo i kupi pół reprezentacji Polski, a drugiego powie że już ma dosyć, zostawia klub i będzie grał w tenisa na Grenlandii...

Odnośnik do komentarza
na dodatek najczęściej o dysko i Groclinie mówią osoby, którym nie przeszkadza że chodzą na mecze KP, a nie CWKS :zawstydzony: hipokryzja to jedyne dobre określenie.

pff nie znasz sytuacji to się nie udzielaj :doh!: KP jest pełnoprawnym spadkobiercą sekcji piłkarskiej, a nie żadną fuzją, przejęciem czy inną patologiczną sytuacją podobną do dysko polo czy innej hydrobudowy...

 

"Pod koniec lat 80tych z wielosekcyjnego CWKSu wydzielona została Autonomiczna Sekcja Piłki Nożnej. Po kilku przekształceniach formalnych nazywa się obecnie KP Legia. Jest nie tylko moralnym ale również prawnym spadkobiercą tradycji CWKSu, tym bardziej, że Stowarzyszenie CWKS nadal ma udziały w spółce."

 

No ale co ja ci tam będę tłumaczył i tak nie zrozumiesz... Załóż sobie temat o Groclinie i tam podniecaj się grą tego tworu z Grodziska...

Odnośnik do komentarza

tematu o Dyskobolii nie założę, bo regulamin zabrania osobnych topiców dot. klubów grających w niższych ligach. zatem topicu o CWKS też nie będzie.

 

ten cytat jest z Wikipedii? jeśli możesz, to wyjaśnij mi termin 'moralny spadkobierca'. chodzi np. o 'moralny spadek' po Wawelu Kraków i innych rozwiązanych OWKS z których stworzono CWKS?

jak chcesz tłumaczyć, to zapraszam. bardzo chętnie poznam coś nowego o historii stołecznej piłki - jak masz jakieś książki czy źródła, których jeszcze nie mam, to chętnie pożyczę :)

 

żeby było jasne - nie jestem zwolennikiem awansu poprzez kupno części aktywów Dyskobolii.

 

 

edyta podpowiada - przy pierwszej bramce dośrodkowywał Lazarevski, a nie Mąka. niech budują lepiej ten nowy stadion, bo widoczność jest marna.

Odnośnik do komentarza
tematu o Dyskobolii nie założę, bo regulamin zabrania osobnych topiców dot. klubów grających w niższych ligach. zatem topicu o CWKS też nie będzie.

Nie każę ci zakładać tematu o Dyskoboli, tylko o Groclinie Grodzisk Warszawa, który gra w ekstraklasie, czytaj ze zrozumieniem :keke:

 

I co, teraz będziesz odnosił się do jakiś daawnych czasów przedwojennych? Nie wytłumaczę ci, zbytnio mnie to nie interesuje, pewnie więcej wiesz ode mnie, chwała ci za to, no ale co to ma wspólnego z tym co napisałeś? Odparłem tylko kłamstwa, że niby KP to też jakiś twór, nie mający nic wspólnego z historią dawnej Legii i CWKS. A co do ciekawych lektur i historii Legii, zajrzyj na LegiaLive dział historyczny, pewnie cię to zainteresuje, baardzo długi i zapewne ciekawy tekst link ps. ja nie czytałem, nie chce mi sie.

Odnośnik do komentarza

Czytałem wypowiedź zdaje się Kolatora czy innego ważnego w polskiej piłce gościa i on powiedział jednoznacznie, że Polonia kontynuuje tradycje Groclinu. Kontynuacja Polonii gra teraz w III czy IV lidze pod postacią Dyskobolii. Taki sam myk jak w przypadku Lecha i Amiki.

Odnośnik do komentarza

Szkoda tego remisu, bo mecz był do wygrania. To raczej Legia miała przewagę. Mecz pokazał, że może Grzelak i Radovic w końcu dojdą do dobrej formy. Chociaż, co do Grzelaka, to czytałem dzisiaj, że Giza zmienił Grzelaka z powodu urazu tego drugiego. Mam nadzieję, że znowu nie doznał jakiegoś urazu/kontuzji. Niezła gra z dobrym przeciwnikiem dobrze rokuje na dalszą część sezonu.

Odnośnik do komentarza

statystyki meczowe:

 

Strzały: Legia 13, Polonia 13

Strzały celne: Legia 5, Polonia 6

Posiadanie piłki: Legia 55%, Polonia 45%

Faule: Legia 20, Polonia 14

Żółte kartki: Legia 3, Polonia 1

 

 

@Buła, skoro Cię to nie interesuje, to czemu jesteś tak zafascynowany dysko-polo? :> nie chcę tutaj zaśmiecać, jak chcesz podyskutować, to zapraszam na priv albo jakiś pub na mieście (pogoda zachęca do żłopania piwa czy whisky i pozostania w środku). akurat artykuł z legialive niewiele nowego wnosi, poza tym nie nazwałbym go obszernym - patrzę oczywiście pod kątem posiadanej bibliografii.

do historii Polonii też nie podchodzę bezkretycznie - ale skoro legioniści na mnie klną, a na Konwiktorskiej mówią, że jestem zbyt krytyczny, a dla Legii zbyt miękki, to chyba wszystko jest w porządku :]

@martin, też słyszałem tą wypowiedź. zresztą w ostatnim miesiącu przedstawiciele PZPN bardzo wiele ciekawych rzeczy powiedzieli. czy ktoś mówi Amica Poznań? ile osób twierdzi, że np. Pogoń Szczecin czy Widzew Łódź od kilku lat nie istnieją, bo powstały zupełnie nowe kluby, stowarzyszenia itp.?

Odnośnik do komentarza

Nie jestem zafascynowany dysko polo :> Żałosne są dla mnie po prostu takie fuzje z kupowaniem sobie miejsca w lidze itp., jak i również żałosne zachowanie części kibiców Polonii. Widziałeś jakie transparenty wywiesili na meczu? Ich ukochany klub praktycznie przestał istnieć, a oni się jeszcze z tego żartują i się śmieją... przykre :( A gdzie przywiązanie do klubu, tradycji, historii? Widocznie przywiązali się tylko do nazwy, wystarczyło zmienić nazwę Groclin na Polonia i już wszyscy happy :( Jeśli kibice będą akceptować takie kupowanie miejsc w lidze, kupowanie nazw klubów, licencji to takie fuzje mogą stać się codziennością i, o zgrozo, normalnością...

Odnośnik do komentarza

Coś w stylu "jak się wkurzymy, was też kupimy". Rozumiem, że to miał być bardzo śmieszny żart ;), ale żartować z takiej sytuacji w której się znaleźli, to chyba coś nie teges? No ale trudno, ich klub, jeśli to zaakceptowali i znaleźli w sercu miejsce na nowy zespół, ich sprawa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli się potwierdzi to świetnie :/ od dawna nie był w takiej dyspozycji to musiał knt złapać, normalka :|

Czyli praktycznie zostajemy bez napastnika w pełni gotowego do gry :-k Arru ciągle nieprzygotowany na 100%, Chinyama wraca do treningów po knt, więcej napastników nie pamiętam...

Zostaje stawiać na szpicy Rockiego albo Szłachowskiego :-k Tylko w spotkaniu z FK przydałoby się, żeby jakiś wysoki napastnik był, a ta dwójka wykorzystywała swoją szybkość wbiegając z głębi pola :-k

 

Mam nadzieję, że Urban zmieni Kiełbowicza na lewej stronie defensywy i da szansę Wawrzyniakowi, a może nawet Wysockiemu :-k

Odnośnik do komentarza
Augustyn wypożyczony do Rimini

 

Obrońca Legii, Błażej Augustyn został przez Legię wypożyczony na rok do Rimini Calcio. Wcześniej przez kilka tygodni "August" był testowany przez klub z włoskiej Serie B. Rimini będzie miało możliwość wykupienia po 12 miesiącach Augustyna - taki zapis znalazł się w umowie zawartej pomiędzy obydwoma klubami. "Dobrze się stało, że Błażej wyjechał do ligi włoskiej. Będzie miał gdzie walczyć o miejsce w składzie, a w Warszawie raczej nie dostawałby szans. W lidze włoskiej dużą uwagę poświęca się grze w defensywie i taktyce obronnej" - mówi asystent Jana Urbana, Jacek Magiera. Przypomnijmy, że Legia pozyskała Augustyna z angielskiego Bolton Wanderers.

Augustyn przebywając w Legii grał niewiele, a gdy już otrzymywał szansę występu, popełniał rażące błędy. Jednym z najbardziej pamiętnych był ten, po którym Legia straciła bramkę w meczu z Koroną w Kielcach. "Błażej musi się jeszcze dużo uczyć. Nie zawsze wykonywał polecenia trenera Urbana i roczny wyjazd do ligi włoskiej powinien dobrze mu zrobić" - mówi Magiera.

Ciekawe ile wynosi ta suma wykupu :-k

 

Grosicki grzeje ławę w Szwajcarii, a Augustyn zapewne będzie grzał we Włoszech. Obym się mylił.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...