Skocz do zawartości

Legia Warszawa


Rekomendowane odpowiedzi

Trzeciak mówił, że najpierw będziemy szukali piłkarzy na Mazowszu, później w Polsce, a w ostateczności w innych krajach.

Faktycznie, trzyma się danego słowa :>. Z takim efektem, że bardzo obiecujący Lewandowski gra w Lechu, a przy Ł3 biega Arab (Aru, Ari, Ara, zwał jak zwał).

Chętnie zobaczyłbym w pierwszym składzie Wociala. Śmierdzi mi ten cały hiszpański zaciąg.

Odnośnik do komentarza

Pamietam kolesia jeszcze z czasow Osasuny 98/99 - gral w niej wowczas podstarzaly Trzeciak, a Inaki byl przebojowym D/WB R z niezlym potencjalem. To by sugerowalo, ze o transferze nie decydowaly glownie wzgledy sportowe, a towarzyskie...

 

Chętnie zobaczyłbym w pierwszym składzie Wociala.

Na razie gra w sparingach Znicza.

Odnośnik do komentarza

Descarga w Levante, w FMie(może tam skauci Trzeciaka go znaleźli) i Legii to mogą być trzy różne osoby.

Oby był rzeczywiście wzmocnieniem dla Legii bo to co sie dzieje z Rzeźniczakiem...-przecież zeszły sezon miał nawet przyzwoity a teraz chłopak jest jakiś zagubiony a na dodatek jego zmiennik Bronek to jakaś tragedia.

Odnośnik do komentarza
akurat grę w Levante ciężko potraktować jako atut (25 porażek w poprzedni sezonie, dawno tak słabej drużyny nie było w La Lidze

Z drugiej strony to zastanawiam sie czy jakikolwiek obrońca w polskiej lidze załapałby się do pierwszego składu w outsiderze La Liga

Oczywiscie, że mam wypaczony pogląd bo w każdym niemal w kazdym CM/FM to był naprawdę bardzo dobry grajek, ale wydaje się, że to może być naprawdę duże wzmocnienie (jako kibic Wisły cieszę sie umiarkowanie ;) )

Odnośnik do komentarza
Przez cały ubiegły sezon trwała "zimna wojna" pomiędzy władzami i właścicielami klubu a najbardziej radykalnym odłamem kibiców. Rozpoczęcie nowego sezonu nic nie zmieniło. Nadal skandowane są obraźliwe hasła, końca konfliktu nie widać. Nic nie zmienił triumf Legii w Superpucharze. Co na to Legia? Znający temat mówią, że gdyby w Krakowie tak jak przeciwko ITI skandowano przeciw sponsorującej Wisłę firmie Telefonika, to właściciel Bogusław Cupiał zamknąłby klub, w ogóle się nie patyczkując.

 

Wywiad z Leszkiem Miklasem.

 

gazeta.pl

 

W przypadku wycofania się ze sponsoringu ITI Legia leci na łeb do pierwszej ligi (powody finansowe) i rozwiązuje kontrakty z graczami, którzy mają najwyższe pensje :>.

Patrząc na ostatnie lata jakoś firmy nie kwapiły się do wspierania finansowo Legii, śmiem twierdzić, że ze znalezieniem nowego sponsora byłby spory problem.

To tylko bezsensowne gdybanie, ale ciekaw jestem co powiedzieliby autorzy ITI spierdalaj po stracie możnego sponsora i perspektyw na mocną drużynę.

Aha, Żyleta by wróciła, to przecież najważniejsze :lol:.

 

PS. Wilno jest nasze, a już za niespełna dwa tygodnie Homel :lol:.

Odnośnik do komentarza
Korona Kielce leci z Ekstraklasy, w związku z tym do Legii powinien przejść Marcin Robak.

Gdzieś czytałem, że podobno kluby już się dogadały, a piłkarz chce grać w warszawskim klubie.

Ciekawe czy okaże się to prawdą.

Wujku pismaki twierdzą, że Filipiak pogrzebał trochę głębiej w kieszeni i zaproponował za Robaka 470 tys. euro, a władze Korony od razu zaakceptowały tę ofertę i podpisano wstępną umowę transferową. Ale co z tego wyjdzie to zobaczymy.

Odnośnik do komentarza

"Dwie czarne wieże" znowu razem? No, no, no, kto by pomyślał że coś takiego jest wogóle możliwe :).

 

Legia chce znowu zatrudnić Moussę Ouattarę. Zawodnik z Burkina Faso dwa lata temu uciekł z Warszawy do niemieckiego FC Kaiserslautern. - Dostał propozycję - dowiedzieliśmy się w klubie. W środę legionistą może zostać Szymon Pawłowski.

 

To byłaby sensacja. Ouattara (23-krotny reprezentant kraju) rozstawał się z Legią w połowie 2006 roku w atmosferze wzajemnych oskarżeń. Właśnie skończył mu się roczny kontrakt. Klub dysponował jednak umową z klauzulą o możliwości jej przedłużenia o kolejny rok. Piłkarz z tym się nie zgadzał. Stwierdził, że jest wolnym zawodnikiem i otrzymawszy korzystniejszą finansowo propozycję z drugiej ligi niemieckiej czmychnął do FC Kaiserslautern, w którym jest do dzisiaj. Sprawa trafiła do UEFA, później oparła się nawet o Trybunał do Spraw Sportu w Lozannie. Międzynarodowe władze nakazały klubom ugodę, ostatecznie Niemcy zapłacili Legii kilkaset euro. Ponieważ Ouattara już wcześniej w kilku sytuacjach zachował się co najmniej niesolidnie, zdawało się, że przy Łazienkowskiej już nigdy nie zjawi się nawet z wizytą. A jednak - w piłce wszystko jest możliwe. Ouattara miewał w FCK problemy z miejscem w składzie. Jest wyceniany na 850 tys. euro. Realna cena to 500 tys. Legia nie chce nagłaśniać sprawy, bo w takim przypadku od razu rośnie cena za zawodnika - dowiedziała się "Gazeta".

 

Ouattara do Legii trafił dzięki Markowi Jóźwiakowi, który wyciągnął go z obozu dla bezrobotnych piłkarzy we Francji. Mierzący 193 cm (przy wadze 86 kg) 27-letni obecnie zawodnik w sezonie 2005/06 stworzył w Warszawie niezapomniany duet stoperów z reprezentantem Zimbabwe Dicksonem Choto. Trafił do Legii w trakcie rundy jesiennej, naprawdę sporo grał wiosną. W 14 meczach drugiej połowy tamtego sezonu, która zadecydowała o wywalczeniu przez legionistów mistrzostwa, drużyna straciła zaledwie sześć goli. Jeszcze dwa straciła w ostatnim, o niczym już niedecydującym spotkaniu z Wisłą Kraków. Ale obrońca z Burkina Faso już w tym meczu nie zagrał, ponieważ był po słowie z FC Kaiserslautern. W Legii w sumie rozegrał 20 spotkań, strzelił trzy gole. "Dwie czarne wieże" - tak określano duet afrykańskich obrońców Legii z tamtego mistrzowskiego sezonu.

 

Legia przed obecnym sezonem kupiła na środek obrony Macedończyka Pance Kumbeva, są Wojciech Szala i Choto, ale poszukiwania stopera trwają. I jedną z opcji nieoczekiwanie stał się Ouattara.

 

Dzisiaj Pawłowski?

 

Jeżeli dziś Trybunał Arbitrażowy przy PKOl podtrzyma decyzję o degradacji Zagłębia Lubin, to Szymon Pawłowski zostanie piłkarzem Legii. Może rozwiązać kontrakt z winy klubu. Pawłowski wystąpił już do sądu, z Legią się porozumiał. Jego menedżer wniosek o rozwiązanie kontraktu wniósł do PZPN. Warszawski klub oferuje Zagłębiu 100 tys. zł, ale lubinianie ofertę odrzucają, uznając ją za śmieszną. Jeszcze niedawno za 22-letniego piłkarza żądali od klubów zagranicznych milion euro, czyli kwotę mniej więcej 30 razy wyższą. Jeżeli kontrakt nie zostanie rozwiązany, Zagłębie wystąpi o ukaranie Legii za namawianie piłkarza do zmiany barw za ich plecami. W innym przypadku Pawłowski trafi do Warszawy. I to za darmo.

 

Uważany za jednego z bardziej utalentowanych polskich piłkarzy Pawłowski jest prawym pomocnikiem. W poprzednim sezonie wystąpił w 26 meczach ekstraklasy, strzelając cztery gole. Strzelił też gola Legii w półfinałowym meczu Pucharu Polski. W Legii o miejsce na prawej pomocy rywalizowałby z Miroslavem Radoviciem, Sebastianem Szałachowskim i Piotrem Rockim. Wcześniej z Zagłębia do Legii przyszedł środkowy pomocnik Maciej Iwański.

 

Descarga czeka, Mbella się nie nadaje

 

Hiszpański obrońca Inaki Descarga, który porozumiał się z Legią w sprawie dwuletniego kontraktu, wciąż czeka na ostatni dokument ze swojego poprzedniego klubu, dzięki któremu mógłby podpisać umowę z Legią. 32-letni zawodnik był kapitanem Levante Walencja, które na zakończenie poprzedniego sezonu spadło z ekstraklasy. Do Legii przychodzi za darmo.

 

Na Łazienkowskiej nie zostanie Mbongo Alexandre Mbella. 22-letni napastnik z Kamerunu trenował z zespołem przez prawie dwa tygodnie i choć spisywał się nieźle, to szans większych nie ma. Mógłby zostać w Warszawie tylko pod warunkiem, gdyby okazał się znaczącym wzmocnieniem, a nie uzupełnieniem składu.

 

Predator, Pawłowski - to byłyby naprawdę bardzo dobre transfery.

Odnośnik do komentarza

Ciekawi mnie, dlaczego wypowiadasz się o rzekomych cyrkach, skoro nie znasz sytuacji? Moussa nie dał się oszukać działaczom z Legii i zrobił to, co było dla niego najlepsze - przynajmniej ja tak to rozumiem.. Zresztą przytoczę tutaj wywiad z Ouattarą:

 

Potraktowali mnie jak dziada

2006-09-28 03:42

 

Jak to było z twoim odejściem z Legii? Jej działacze mówią, że pomogli ci, gdy byłeś w trudnej sytuacji, a ty później zdradziłeś klub...

 

- Ja zdradziłem Legię?! Mówienie czegoś takiego to świństwo. Działacze Legii potraktowali mnie jak dziada, oszukali, zablokowali wypłatę pieniędzy i szantażowali. Co ja miałem zrobić w takiej sytuacji? Musiałem odejść, mimo że miałem ochotę dalej grać w Legii.

 

Na początku wszystko było super, razem z Dicksonem Choto stworzyłeś najlepszy duet obrońców w polskiej lidze. Kiedy to się popsuło?

 

- Kiedy dowiedziałem się o punkcie w moim kontrakcie, który mówił o tym, że klub może bez mojej zgody i wiedzy przedłużyć umowę o kolejne dwa lata.

 

Nie wiedziałeś, co podpisujesz?

 

- Kontrakt był sporządzony po polsku. Nie znam tego języka...

 

To po co podpisywałeś? Trzeba było poprosić o przetłumaczenie na francuski.

 

- I tu właśnie wychodzi cała perfidia Marka Jóźwiaka.

 

Perfidia Jóźwiaka?! Przecież Jóźwiak mówił, że był dla ciebie jak ojciec!

 

- Nikomu bym nie życzył takiego ojca! Na początku rzeczywiście wydawało mi się, że Marek jest w porządku. Tylko że później wyszło, jaki z niego przyjaciel. To on tłumaczył mi na francuski treść mojego kontraktu z Legią. Powiedział, że to umowa na rok i ani słowem nie pisnął, że jest tam punkt mówiący o tym, że jedna ze stron może bez konsultacji z drugą przedłużyć umowę o dwa lata. Ufałem Jóźwiakowi, więc podpisałem dokument. Później działacze Legii w haniebny sposób próbowali to wykorzystać. A Jóźwiak zachowywał się coraz bardziej nie fair... W końcu było tak, że chciał zrobić ze mnie niewolnika.

 

Jakieś przykłady?

 

- Tuż przed meczem pucharowym z Koroną Kielce usłyszałem, że Legia ma prawo przedłużyć jednostronnie moją umowę. Mocno się zdziwiłem, bo wtedy nie wiedziałem jeszcze o tym punkcie w moim kontrakcie. Zapytałem Jóźwiaka, czy to prawda, a on powiedział, że tak. Wkurzyłem się i powiedziałem, że nie pojadę na mecz z Koroną. Poszedłem do prezesa Zygo, ale usłyszałem, że Zygo nie chce ze mną rozmawiać. Zabrałem swoje rzeczy i pojechałem do domu. Zaraz potem zadzwonił do mnie Jóźwiak i powiedział, że jak za 10 minut nie stawię się z powrotem na Legii, to mogę brać mój plecak i spieprzać do Burkina Faso. W Kielcach nie zagrałem, przegraliśmy 0:3 i zaczęła się jazda.

 

To znaczy?

 

- Działacze Legii zaczęli mnie szantażować! Powiedzieli, że jak nie podpiszę nowego kontraktu, to przestaną mi wypłacać pieniądze. Próbowali mnie zmusić, żebym uznał nową umowę, ale nie chciałem się zgodzić. I wtedy zrealizowali swoją groźbę: wstrzymali mi wypłatę. Ostatnie pieniądze dostałem w kwietniu. Do dzisiaj nie otrzymałem wypłaty za maj i czerwiec, pięciu ostatnich premii i nagrody za mistrzostwo Polski. To świństwo, bo przecież chyba przyczyniłem się do tego mistrzostwa?

 

Dlaczego nie chciałeś podpisać nowego kontraktu? W Legii przekonywali, że był bardzo dobry...

 

- Zależy dla kogo. Moim zdaniem nowa umowa nie była na odpowiednim poziomie. W końcu odszedłem.

 

A sprawa trafiła do FIFA...

 

- I kto ją wygrał? Moussa Ouattara! FIFA zadecydowała, że mój kontrakt z Legią był nieprawidłowy i Legia nie dostała za mnie nic. Ani eurocenta!

 

Czyli same złe wspomnienia z Warszawy?

 

- Nie, nie. Kibiców i kumpli wspominam z radością. Bury, "Fabian", Dickson... Świetni goście. Do dzisiaj odpalam sobie Internet i sprawdzam wyniki Legii. Żal mam tylko do działaczy.

Odnośnik do komentarza

Oglądałem w poprzednim sezonie kilka występów Ouattary i prezentował się całkiem, całkiem. Czytałem, że mógłby do nas trafić na wypożyczenie i chyba byłaby to lepsza opcja niż transfer definitywny. Zawsze można jakąś cenę wykupu zapisać w umowie i jeśli spisałby się jak poprzednim razem to można myśleć o pozyskaniu go na stałe, bo Kaiserslautern chce podobno pozbyć się wszystkich obcokrajowców (kilku z nich już wyleciało) i budować skład na krajowych zawodnikach.

 

Nazwisko Pawłowski kolejny raz pojawia się w prasowych spekulacjach i mam nadzieję, że sprawa rozstzygnie się na korzyść zawodnika, czyli rozwiązanie kontraktu i hop do Legii ;)

Odnośnik do komentarza
Legia Warszawa 3-1 (1-0) Młoda Legia

1-0 - 4 min. Szałachowski

1-1 - 58 min. Domoń

2-1 - 67 min. Grzelak

3-1 - 82 min. Grzelak

 

Skład Legii: Skaba - Bronowicki, Wawrzyniak, Kumbev, Wysocki - Szałachowski (34' Radović), Ekwueme, Vuković (46' Tito), Borysiuk, Giza (46' Rocki), Arruabarrena (62' Grzelak)

 

Skład Młodej Legii: Machnowskyj (60' Skrzyński) - Tomczyk, Lewandowski, Świdzikowski, Zaborowski, Mikołajczak, Zbozień, Łanucha, Jezierski, Chałas, Górski.

Grali także: Domoń, Cempa, Barski, Stoch, Biliński, Nowik, Wróbel

Legia Warszawa - (0-0) Dolcan Ząbki

1-0 ? 54. min Bartłomiej Grzelak

2-0 ? 85. min Bartłomiej Grzelak

 

Skład Legii: Mucha ? Rzeźniczak, Szala, Choto (40' - Tito), Kiełbowicz ? Radović (46' - Giza), Rocki (46' - Grzelak), Iwański, Roger, Rybus ? Chinyama (77' - Arruabarena)

 

Skład Dolcanu: Humerski - Stawicki, Papierz (46' - Krzywicki), Korkuć, Stańczyk (46' - Solecki), Frączczak (46' - Grzelak), Trochim (46' - Chudziński), Warakomski (79' - Cieślak), Kułkiewicz (46' - Wiechowski), Dadacz, Jędrzejczyk

Bartek Grzelak show - 73 minuty, 4 bramki! :] Jeżeli zagrał tak, jak piszą na stronach to może rzeczywiście ta dobra forma w okresie przygotowawczym nie była przypadkiem? Oby ta passa pozostawała jak najdłużej :) .

Odnośnik do komentarza
Pawłowski nie dla Legii

 

Wojna Szymona Pawłowskiego z Zagłębiem Lubin dobiegła końca. Piłkarz wycofał z PZPN pozew o rozwiązanie kontraktu z winy klubu. W zamian Zagłębie da mu nowy kontrakt, dzięki któremu będzie zarabiał około 30 tysięcy złotych miesięcznie. Zawodnik chciał odejść z Lubina po tym, jak Związkowy Trybunał Piłkarski podtrzymał decyzję Wydziału Dyscypliny o karnej degradacji ich drużyny.

- Trybunał Arbitrażowy przy PKOl. odwrócił jednak sytuację o 180 stopni. Zagłębie jest w ekstraklasie, zatem podtrzymywanie roszczenia nie miało jakiegokolwiek sensu - wyjaśnia Pawłowski, który liczył, że po pomyślnym werdykcie Wydziału Gier odejdzie do Legii na zasadzie wolnego transferu.

 

Teraz miedziowy klub zaproponuje mu nowy kontrakt. - Na pewno dostanie podwyżkę. Czy w zamian będziemy oczekiwali od niego związania się na dłuższy okres czasu? Tego jeszcze nie wiem. Ma umowę z nami do 2011 roku - mówi teraz dyrektor sportowy Zagłębia Jakub Jarosz.

 

Pawłowski, po podpisaniu nowego kontraktu, będzie miał pensję w wysokości około 30 tysięcy złotych brutto, ale dzięki tzw. wyjściówkom i premiom meczowym, na boisku mógłby zarobić co najmniej drugie tyle. To pozwoli mu znaleźć się w gronie najlepiej zarabiających piłkarzy miedziowego klubu. Dla 22-letniego pomocnika będzie to już druga podwyżka w ciągu zaledwie półtora roku pobytu w Lubinie. Zaczynał od 4 tysięcy złotych miesięcznie.

 

Szkoda :/ Utalentowany chłopak, ale, żeby go wyciągnąć z Lubina trzeba by wyłożyć sporą kasę.

 

 

Na rewanż do Homla jedziemy praktycznie bez ataku :/

Grzelaka nie zgłosili, bo był kontuzjowany, a Chinyama ma obolałe kolano. Zostaje Arru, któremu do formy raczej daleko i Rocki :-k Zapewne ten drugi zagra w wyjściowej jedenastce.

Odnośnik do komentarza
SE:

 

To może być decydujące stracie w konflikcie kibice - właściciele Legii i zarazem ostatni mecz warszawskiego klubu w europejskich pucharach w najbliższych latach. Kibole zamierzają wywołać burdy podczas spotkania z FK Homel, a to spotka się z bezwzględną reakcją UEFA.

 

Kiedy tylko białoruski klub poinformował, że wpuści na stadion fanów Legii, kibole zaczęli zacierać ręce. "No, panie Walter, to teraz my jesteśmy sprite, a pan jesteś pragnienie" - brzmiał jeden z łagodniejszych e-maili na ich internetowym forum.

Poinformowaliśmy UEFA o tym, że nie organizujemy żadnego wyjazdu kibiców i nie bierzemy za nich odpowiedzialności - mówi członek zarządu KP Legia, Jarosław Ostrowski.

 

- Nie ma znaczenia, czy Legia organizuje wyjazd, czy nie. Jeśli rozrabiający będą mieli na sobie koszulki i szaliki tego klubu, to wystarczy do wymierzenia kary - stanowisko biura prasowego UEFA rozwiewa wszelkie wątpliwości.

 

Więcej w Super Expressie

hahah zapowiada sie ciekawie... :ściana:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...