Skocz do zawartości

Nasi kochani userzy i ich "wpadki" na forum


Brudinho

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, ze pedofilia to (w ogólnym ujęciu) wykorzystywanie nieletnich, a nie kopulacja z gumową lalką "ożywioną" efektami specjalnymi.

A jakie to robi wrażenie?

Bo na tej zasadzie to można znieść wszystkie ograniczenia - przecież w filmach nie zabija się ludzi, a z jakiejś przyczyny te filmy są dostępne od lat XX. Przecież nie chodzi o to, czy faktycznie zgwałcił dziecko, tylko o to, że można uznać to za propagowanie treści pedofilskich, a więc spełnienie przesłanek czynu zabronionego.

 

No jak nie reklama? "Ale pyszne piwo X", to jak najbardziej zachwalanie.

Rotfl. Nie bez przyczyny powstało słowo "reklama", gdy jednocześnie istnieje i jest używane w innym kontekście słowo "opinia" czy też "recenzja". Nie musi przecież dany komunikat posiadać treści perswazyjnej.

I nie, w swoim poście nie miałem na myśli oceny dla tego filmu.

 

czy pedofilia to gwałt na gumowej kukle?

Ja nie oskarżam twórców o pedofilię - nie uważam, że faktycznie zgwałcono noworodka.

Natomiast uważam, że Vami propagował treści pedofilskie, a to też jest zabronione. Widzisz różnicę?

 

No to tez się pytam, dlaczego nie zamknięto jeszcze filmwebu? Wielokrotnie jest tam o tej scenie z noworodkiem.

Po pierwsze, zamknięcie raczej nie wchodzi w grę. ;)

Po drugie, o tej scenie z noworodkiem rozmawiamy również my tutaj i teraz, a jednak nie można tego podciągnąć pod zachowanie karalne.

Po trzecie, jakbym miał strzelać, to podałbym wyciąg z regulaminu:

# 3. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za Treści Użytkowników w tym za Profile. Treści te nie pochodzą od Administratora
Odnośnik do komentarza
No jak nie reklama? "Ale pyszne piwo X", to jak najbardziej zachwalanie.

Rotfl. Nie bez przyczyny powstało słowo "reklama", gdy jednocześnie istnieje i jest używane w innym kontekście słowo "opinia" czy też "recenzja". Nie musi przecież dany komunikat posiadać treści perswazyjnej.

I nie, w swoim poście nie miałem na myśli oceny dla tego filmu.

Tak samo Vami napisał recenzję tego filmu, a nie propagował pedofilii, no ludzie.
Odnośnik do komentarza
Przecież nie chodzi o to, czy faktycznie zgwałcił dziecko, tylko o to, że można uznać to za propagowanie treści pedofilskich, a więc spełnienie przesłanek czynu zabronionego.

 

Natomiast uważam, że Vami propagował treści pedofilskie, a to też jest zabronione. Widzisz różnicę?

 

W jaki sposób propagował? To nie on jest autorem filmu. Nie dał do niego linka, skrinów, scenopisu. W równym stopniu ją propagował jak my rozmawiając o tej scenie. To, że inaczej ją odebrał, to nie ma znaczenia.

Co zresztą sam zauważasz na końcu posta.

 

Rotfl. Nie bez przyczyny powstało słowo "reklama", gdy jednocześnie istnieje i jest używane w innym kontekście słowo "opinia" czy też "recenzja". Nie musi przecież dany komunikat posiadać treści perswazyjnej.

 

Halo, ja mówiłem o tym by temat o alkoholu na ten przykład nie był dostępny dla osób poniżej lat 18. Bo przecież jak stosujemy tu takie naciąganie paragrafów, to można "opinie nie reklamy" tam zawarte podciągnąć pod art 208.

 

Filmewb zostawmy już samemu sobie, widocznie ich nie "zniesmaczają" opinie o choćby największych szrotach kinematografii.

Odnośnik do komentarza

Ze swojej strony chciałbym serdecznie podziękować za wycięcie postów z temtu "Filmowego". Tak, chciałem porozmawiać na temat gore i tych wszystkich niesmaczych scen. Tak, to też jest część kina, tak interesuję się trochę kinem. Być może się na nim nie znam, ale lubię o nim od czasu czasu rozmawiać.

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Z uwagi na to, że Wujek Przecinak został ukarany tak samo, jak Vami (tak głupie decyzje są tutaj cykliczne) proponuję, żeby klikacze ostrzeżeń i banów w Mod Teamie wreszcie wytrzeźwieli i pozwolili użytkownikom tego forum, aby wybrali do niego swoich przedstawicieli (lub gremium, które będzie się tym zajmowało), tym bardziej, że sami ze swoich pieniędzy utrzymują CM Forum.

Odnośnik do komentarza

O co tu chodzi? Chcecie wywalić wszystkich najaktywniejszych i najbardziej zasłużonych członków tego forum z powodu jakiegoś głupiego filmu? No ja pierdolę, skoro jesteście tacy świętojebliwi to dlaczego Vami nie poleciał za wychwalanie amerykańskich morderców? Może to mniej kontrowersyjne od tego serbskiego filmu, ale IMO ciężarowo można postawić pomiędzy tymi wypowiedziami równość. Jednak w obu przypadkach (mimo, że oczywiście nie podobał mi się ani opis tego filmu, ani posty Vamiego o tych typach) była to podstawa do dyskusji na forum. Ludzie, przecież Vami opisywał tylko film - chyba wszyscy wiemy, jaki jest Artur i czego można się po nim spodziewać. Myślałem, że po tylu latach wszyscy to akceptują. Owszem, może przegiął, ale czy warto jest z tego powodu rozkręcać taki sajgon? Osobiście myślę, że Was pojebało i to Wy przegięliście w drugą stronę. Możecie mnie też zbanować, i tak nie będę się tu udzielał dopóki nie wróci normalność. A jak nie, to róbcie sobie ADR-owskie forum dla dzieciarni grającej w FM-a.

Odnośnik do komentarza
Bo przecież jak stosujemy tu takie naciąganie paragrafów, to można "opinie nie reklamy" tam zawarte podciągnąć pod art 208.

Nie ma mowy, by rozmowę o alkoholu i dyskusję na temat wad i zalet różnych marek podciągnąć pod dostarczanie, nakłanianie czy ułatwianie spożycia. Nie ma mowy.

 

W jaki sposób propagował?

Masz rację, zapędziłem się podając jeden ze sposobów wykonania czynu zabronionego. Właściwie powinienem był wspomnieć o pochwalaniu. A jako że na tym forum negowane jest z reguły wszystko, co jest podpisane moim nickiem, to posiłkować się będę komentarzami doktryny:

Komentarz do kodeksu karnego Joanny Piórkowskiej-Flieger:

Sankcją karną objęto wyłącznie publiczne (zob. uwagi do art. 255) propagowanie lub pochwalanie określonego zachowania. Znamię to jest zrealizowane, jeżeli sprawca słownie lub graficznie upowszechniał zachowania pedofilskie lub wyrażał aprobatę dla tego typu zachowań, np. w telewizji, radiu, publikacjach, Internecie.

Komentarz do kodeksu karnego Mariana Filara:

Pochwalanie zaś oznacza formułowanie w odniesieniu do tego zachowania szczególnie pozytywnych ocen. Propagowanie lub pochwalanie będzie wówczas publiczne, jeżeli ze względu na ich technologię i logistykę ich treść może trafić do z góry nieoznaczonej grupy anonimowych osób.

 

Przede wszystkim zeszliśmy jednak trochę z tematu. Faktem jest, że jest to czyn karalny, jednak nie bądźmy świętoszkami, pewnie większości z nas jakieś mniejsze czy większe błędy w życiu się zdarzały, choć mam nadzieję, że nie aż takie błędy. Głównym problemem jest to, czy Vami zasługiwał na karę ze strony MT za to, że na forum pochwalał film zawierający treści pedofilskie, przy okazji o nich wspominając (nie mówiąc już o tym, że jeszcze gorzej by wyszedł, gdyby ta młoda aktorka, o której wspomina, też była dzieckiem).

Moim zdaniem absolutnie zasługiwał - czym innym jest dla mnie np. Bezdomny ze spluwą, który jest brutalny, ale jednak wykorzystuje do granic możliwości wolność, jaka przysługuje filmom, a czym innym w moim odczuciu jest film, który jest aż taką przesadą.

Sorry, jak dla mnie wrzucanie takich postów gdziekolwiek - nawet za blokadą +18 - jest przesadą. Właśnie ze względu na tę pedofilię.

 

Filmewb zostawmy już samemu sobie, widocznie ich nie "zniesmaczają" opinie o choćby największych szrotach kinematografii.

Ja bym postawił raczej na to, że na filmwebie jest trochę więcej użytkowników aktywnie wypowiadających się i komuś coś po prostu umknęło, a posty te charakteryzują się tym, że by je zobaczyć, to musisz wejść do tego filmu, który interesuje raczej osoby, którym takie posty mogą nie przeszkadzać. Tutaj post ten pojawił się w temacie o innym charakterze.

Odnośnik do komentarza

Z uwagi na to, że Wujek Przecinak został ukarany tak samo, jak Vami (tak głupie decyzje są tutaj cykliczne) proponuję, żeby klikacze ostrzeżeń i banów w Mod Teamie wreszcie wytrzeźwieli i pozwolili użytkownikom tego forum, aby wybrali do niego swoich przedstawicieli (lub gremium, które będzie się tym zajmowało), tym bardziej, że sami ze swoich pieniędzy utrzymują CM Forum.

Pisałem już kiedyś o wyborach do ModTeamu, więc popieram.

Odnośnik do komentarza

Jaką resztę forum, litości. Mam wrażenie, że jedynymi "sterroryzowanymi" jest MT. "Szary" użytkownik forum nie ma pojęcia o jazdach jakie się tu wyczynia.

Zasada od lat jest prosta - nie wychodź poza Marynię z klimatami Maryniowymi. O ile pewne rzeczy przechodzą bez echa w tym jednym temacie, tak w każdym innym kończą się tak, a nie inaczej. Gdybyśmy odbanowali Vamiego lub nie ukarali wcześniej, byłoby to zielone światło dla innych, że jednak takie coś wolno. Zresztą po co ja to piszę. Kolejny raz pokazaliście, że jeżeli nie zrobi się czegoś po waszej myśli, to zjedziecie człowieka gdzie się tylko da. Teraz w modzie jest FB.

 

No, ale niestety wątpię, żeby Icon, który dostał ciężkie baty w wyborach i kiedyś w ankiecie przystał na ten pomysł.

Ciężkie baty to ty dostawałeś chyba za dziecka od rówieśników.

Co jakiś czas macie okazję typowania swoich ludzi do MT. Nie korzystacie z tego.

Odnośnik do komentarza

A ja proponuję wreszcie nie trollować i dać sobie na luz. Rozumiem że odbywa się w miarę rzeczowa dyskusja, ale takie posty jak wujkowy, to typowy trolling, nie wnoszący nic konstruktywnego. Przykro mi Wuja, mimo całej mojej sympatii do Ciebie.

 

Wydaje mi się, że w dzisiejszej sytuacji, każdy kto krytykuje działalność ModTeamu jest potencjalnym trollem. Zapanował trochę zamordyzm i niezbyt mi się to podoba, bo jednak forum jest miejscem dyskusji - nie każdy musi się ze sobą zgadzać i przytakiwać.

Odnośnik do komentarza

Gdzie "wszędzie zjedziemy" człowieka? Jest polewa w Maryni i dyskusja tutaj. Przecinak napisał raport - NIEWIDOCZNY dla reszty forum.

 

Co do zielonego światła dla innych - Vami już wcześniej pisał o tych swoich chorych horrorach, ba wcześniej bez spoilerów, co było faktycznie przeginką. Opisuje te swoje "arcydzieła" od co najmniej roku-dwóch. Nikt, nikt z Maryni, forum czy z zewnątrz nie poszedł w jego ślady w tym czasie. Rozdzieranie szat nad tym, jak Marynia pożera rękę MT, który w swojej łaskawości dał palec, jest całkowitym wymysłem.

Odnośnik do komentarza

Nie bede sie wypowiadal na temat tych banów mertytorycznie, jednakże:

 

Napisano dziś, 17:29

Informuję oficjalnie i ostrzegam (w szczególności Wujka Przecinaka, meyde, Bracha, marshalla, Vamiego i innych), że wszystkie Maryniowe wycieczki w tym i każdym innym temacie będą nagradzane zakazem pisania w całym dziale, ostrzeżeniem oraz czasowym zakazem pisania na całym forum.

 

Wiec zdziwienia wielkiego byc nie powinno.

 

Wujek zachował sie troche jak gim i mu sie za to oberwało. Tyle.

Gdyby nie cytowany przeze mnie wpis, ocena sytuacji moglaby byc odmienna. Ale ze wzgledu na powyzsze byc nie moze.

 

Co do Vamiego - przeciez to recydywa z jego strony. Raz juz dostal knebla za Filmowy (o Maczete chodzilo bodajze), ostatnio byl ostrzegany, jak wprowadzic chcial na forum ta durna zabawe "wahadło smierci" czy jakos podobnie. Tu tez obecny ban byl wynikiem konsekwencji.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...