Skocz do zawartości

Inter Mediolan


Rekomendowane odpowiedzi

Inter Mediolan myśli o rozstaniu ze stadionem San Siro. Klub kierowany przez prezesa Massimo Morattiego chce wybudować nowy stadion, który miałby być wzorowany na monachijskiej Arenie.

Według sportowego dziennika "La Gazzetta dello Sport", ostateczna decyzja w tej sprawie ma zapaść na początku grudnia, a na nowy obiekt Inter miałby się przenieść od początku sezonu 2012/2013.

 

Stadion miałby się znajdować w targowej dzielnicy Rho na obrzeżach miasta, w pobliżu autostrady i linii metra, zapewniającej komunikację z centrum miasta.

 

Jego pojemność ma wynieść ok. 60 000. Obok funkcji sportowej, w kompleksie mają znaleźć się m.in. restauracje i sklepy.

 

Z obiektu San Siro miałby dalej korzystać lokalny rywal Interu - AC Milan.

 

Jeszcze jeden powód, żeby ich nie lubić :keke:

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Macie obronę, że ho ho się patrzy. To co pokazali przeciwko Cypryjczykom, to, zwłaszcza we Włoszech, hańba i żenada. Komunikacja, inteligencja i wsparcie :-)

Widze ze koledze sprawia przyjemnosc wpasc od czasu do czasu i chlapnac cos na Inter :>

Tu akurat sie zgodze, ze we wczorajszym meczu, Inter sam sobie strzelal bramy, ale takie mecze sie zdarzaja.

Teraz pozostaje czekac na kolejna wpadke Interu i mile widziana wizyte kolegi T-m ;)

Odnośnik do komentarza

Akurat tutaj T-m nie prowadzi jakiejś nagonki na Inter. Po prostu stwierdza oczywisty fakt. W spotkaniu z Cypryjczykami nasza obrona grała żenadę, a już Burdisso to nadaje sie do misyjnego show "Gwiazdy tańczą na lodzie". A na razie jakoś nie widać lepszych widoków, Chivu, Rivas kontuzje, Samuel człowiek z porcelany podobno wraca już do zdrowia, pozostają tylko Matrix i Burdisso czyli asy, które powinny być juz sprzedane przed sezonem.

Tyle w temacie środkowych obrońców.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
Pozyskany przez Inter Mediolan z FC Porto za 18,6 mln euro Portugalczyk Ricardo Quaresma został wybrany najgorszym piłkarzem włoskiej ekstraklasy w 2008 roku.

 

Nagrodę "Złotego Bidonu" przyznają tradycyjnie słuchacze radiowej audycji Catersport.

 

25-letni Quaresma uzyskał niemal dwukrotnie więcej głosów niż były reprezentant Włoch Christian Vieri, który obecnie występuje w Atalancie Bergamo. Trzecie miejsce w niechlubnym plebiscycie przypadło "laureatowi" z dwóch poprzednich lat, Brazylijczykowi Adriano z Interu Mediolan.

 

Ja się nie czepiam - co ja mogę poradzić, że tylko ja pisuje w tym temacie :kekeke:

Odnośnik do komentarza
Ja się nie czepiam - co ja mogę poradzić, że tylko ja pisuje w tym temacie :kekeke:

Co do tego plebiscytu to nie powinien on dotyczyć najgorszego piłkarza bo Quaresma takim nie jest, a największego rozczarowania, do którego niewątpliwie może kandydować.

A co do formy RQ to nie mam zamiaru tu komuś zaciemniać obrazu, gra słabo i chyba przeskok z ligi portugalskiej do włoskiej był zbyt duży jak na jego możliwości. Jak na razie nie będę go kategorycznie skreślał bo to dopiero połowa sezonu i na takie oceny przyjdzie czas później.

 

I nie pisujesz tu sam, ja tu jestem cały czas tylko nie mam z kim dyskutować.. :P

Brudi zabierz T-ma do tematu o Milanie, niech tam trolluje.. :kekeke:

Odnośnik do komentarza
I nie pisujesz tu sam, ja tu jestem cały czas tylko nie mam z kim dyskutować.. :P

Brudi zabierz T-ma do tematu o Milanie, niech tam trolluje.. :kekeke:

 

 

Dopóki Milan będzie prowadził Ancelotti, T-m nie będzie w stanie nas urazić :D Szykuje się kolejne łatwe mistrzostwo dla Interu :/ Ubolewam nad tym, bo wcale nie gracie ładnej dla oka piłki. Niestety zdobywacie punkty a to się liczy.

Odnośnik do komentarza
Dopóki Milan będzie prowadził Ancelotti, T-m nie będzie w stanie nas urazić :D Szykuje się kolejne łatwe mistrzostwo dla Interu :/ Ubolewam nad tym, bo wcale nie gracie ładnej dla oka piłki. Niestety zdobywacie punkty a to się liczy.

Brudi, jasne, że nie gramy żadnej rewelacji i jestem daleki od jakichkolwiek zachwytów, ale w odróżnieniu od innych drużyn gramy na maksa solidnie, nie gubimy punktów z ogórkami, a jak wiadomo punkty zdobyte w spotkaniach z nimi dają majstra.

 

 

My, od trollowania w kwestii Milanu mamy Icona.

Przesadzasz.

 

A teraz czeka nas losowanie LM, coś czuje, że trafimy albo na MU (i najpewniej odpadamy) albo na rolasów z Monachium..

A najlepiej było by trafić na Porto.. :D

Odnośnik do komentarza
Inter Mediolan 4-2 Chievo Verona

strzelcy:: Maxwell 3, Stankovic 47, Pellissier 51, Bentivoglio 65, Ibrahimovic 79, 88.

 

Inter: 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 2 Cordoba, 25 Samuel, 6 Maxwell (7 Figo 71); 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 20 Muntari (18 Crespo 67); 5 Stankovic; 8 Ibrahimovic, 21 Obinna (45 Balotelli 65).

 

Chievo: 28 Sorrentino; 21 Frey, 33 Yepes, 2 Morero, 4 Mantovani; 10 Luciano (64 Anastasi 86), 9 Bentivoglio, 77 Italiano, 7 Marcolini, 97 Langella (79 Esposito 60); 31 Pellissier.

Gdyby nie mały moment dekoncentracji mogłoby być jeszcze lepiej, a tak dreszczyk przez chwile sie pojawił. Nie zmienia to faktu, że zagraliśmy świetne zawody, szybko, pomysłowo, niszcząc Chievo na skrzydłach, gdzie niezmiennie królowali Maicon i Maxwell, ale i Figo, który po wejściu na boisko błysnął formą.

 

Kilka słów o taktyce i o tym, że Mourinho nie jest aż takim durniem i że potrafi wyciągać wnioski..

Przed sezonem Mou forował 4-3-3, w każdym sparingu, tak i w meczach z początku sezony tak właśnie graliśmy, po to przyszli Mancini i Quaresma by jeszcze bardziej usprawnić pomysł trenera i co z tego wynikło..? Otóż nic dobrego, graliśmy mało składnie, dość szarpanie, a niektórzy zawodnicy wprost sie zagubili w tym ustawieniu. Niby wygrywaliśmy, ale bez szczególnego przekonania i impetu, co gorsza Mou preferował właśnie tą taktykę w LM i jakie były efekty każdy widział.

Natomiast w lidze po kilku spotkaniach zaczęliśmy stosować tradycyjne ustawienie 4-4-2 i jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki gra sie odmieniła, może nie diametralnie, ale dla osób, które oglądają nasze mecze w miarę regularnie efekty były widoczne. I ostatni mecz z Chievo tylko to potwierdził, składne, kilkupodaniowe akcje, świetne oskrzydlające szarże, spokój w tyłach i asekuracja wśród zawodników środka pola. Wszystko to wygląda bardzo dobrze, że sie powtórzę na maksa solidnie i mam nadzieje, że tak nadal będzie, z równą i ustabilizowaną formą.

Odnośnik do komentarza
Kilka słów o taktyce i o tym, że Mourinho nie jest aż takim durniem i że potrafi wyciągać wnioski..

Przed sezonem Mou forował 4-3-3, w każdym sparingu, tak i w meczach z początku sezony tak właśnie graliśmy, po to przyszli Mancini i Quaresma by jeszcze bardziej usprawnić pomysł trenera i co z tego wynikło..? Otóż nic dobrego, graliśmy mało składnie, dość szarpanie, a niektórzy zawodnicy wprost sie zagubili w tym ustawieniu. Niby wygrywaliśmy, ale bez szczególnego przekonania i impetu, co gorsza Mou preferował właśnie tą taktykę w LM i jakie były efekty każdy widział.

Natomiast w lidze po kilku spotkaniach zaczęliśmy stosować tradycyjne ustawienie 4-4-2 i jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki gra sie odmieniła, może nie diametralnie, ale dla osób, które oglądają nasze mecze w miarę regularnie efekty były widoczne. I ostatni mecz z Chievo tylko to potwierdził, składne, kilkupodaniowe akcje, świetne oskrzydlające szarże, spokój w tyłach i asekuracja wśród zawodników środka pola. Wszystko to wygląda bardzo dobrze, że sie powtórzę na maksa solidnie i mam nadzieje, że tak nadal będzie, z równą i ustabilizowaną formą.

Poczatkowo Mourinho zaczynal mecze w ustawieniu 4-3-3 ale podaczas spotkania potrafil zmienic je kilka razy. Kolejna sprawa to taka ze Mourinho na poczatku rozgrywek mowil ze szczyt formy ma przyjsc dopiero w lutym/marcu, kiedy grane sa najwazniejsze mecze sezonu. I na koniec, druzyny Mourinho zawsze graly futbol skuteczny, rzadko widowiskowy i watpie zeby w Interze bylo inaczej, tym bardziej ze kadra Interu idealnie pasuje do tej koncepcji.

Odnośnik do komentarza
Poczatkowo Mourinho zaczynal mecze w ustawieniu 4-3-3 ale podaczas spotkania potrafil zmienic je kilka razy. Kolejna sprawa to taka ze Mourinho na poczatku rozgrywek mowil ze szczyt formy ma przyjsc dopiero w lutym/marcu, kiedy grane sa najwazniejsze mecze sezonu. I na koniec, druzyny Mourinho zawsze graly futbol skuteczny, rzadko widowiskowy i watpie zeby w Interze bylo inaczej, tym bardziej ze kadra Interu idealnie pasuje do tej koncepcji.

Co do zmiany ustawień podczas meczu to akurat fakt. Wiadomo, że zależy to w dużej mierze od sytuacji na boisku, od tego czy prowadzimy czy sytuacja zmusza nas do odrabiania strat i właśnie w takich sytuacjach Mourinho najbardziej mi sie podoba. Jak trzeba gonić wynik to nie czeka na cud tylko od razu reaguje, w tym sezonie były już spotkania, w których graliśmy czterema napastnikami by tylko w końcówce odrobić.

Żeby nie było, że nagle zacząłem słodzić Mou, zaznaczam, że nadal jestem do niego nastawiony sceptycznie, ale zauważam plusy, coraz więcej plusów i o nich warto wspominać.

Odnośnik do komentarza

Trochę wykrakałem, ale byłem prawie pewny, że trafimy na MU. Dla jednych to wymarzony rywal, a dla innych wręcz odwrotnie, dla mnie jeden z najgorszych.

W obecnej dyspozycji będzie bardzo ciężko wyeliminować MU, ale na szczęście potyczka będzie dopiero w lutym, a do tego czasu może sie wiele wydarzyć.

Na obecną chwile to tylko gdybanie, ale na ten moment minimalnym faworytem jest MU, a jak będzie zweryfikuje boisko.

 

Poza tym na sto procent będzie transmisja w TVP. Najpewniej już po samym losowaniu cała ich redakcja sportowa miała mokro w majtkach na wieść o tym, że ich ulubione MU trafiło na takiego rywala i będzie okazja pogloryfikować najlepszy team na świecie.

Odnośnik do komentarza
laki, pysiaczku, a wygrajcie coś wreszcie w Europie, to i Was redakcja sportowa TVP pokocha. Oni już tak mają, że kochają tych, co są na topie.

Tu nie chodzi o top, tylko o obiektywność tych Panów, a czyż nie powinna być to jedna z głównych cech dobrego komentatora.

Poza tym nie chodzi tu o Inter tylko o ogół, a że napisałem to akurat w tym temacie to trudno, tak wypadło.

Odnośnik do komentarza
Poza tym na sto procent będzie transmisja w TVP. Najpewniej już po samym losowaniu cała ich redakcja sportowa miała mokro w majtkach na wieść o tym, że ich ulubione MU trafiło na takiego rywala i będzie okazja pogloryfikować najlepszy team na świecie.

Masz racje, rzygac sie chce jak sie slyszy Szaranowicza i Szpakowskiego i ich wieczny tekst o tym jak wita nas w teatrze marzen :doh!: Paranoja. I jeszcze ten Ser Aleks Ferguson na kazdym kroku. Przez to faworyzowanie pewnie dlatego nie lubie tej druzyny i z tego co zauwazylem nie tylko ja.

Odnośnik do komentarza
ich wieczny tekst o tym jak wita nas w teatrze marzen

Bo taki przydomek ma Old Trafford? :lol: śmieszny zarzut :lol:

 

O jezu, to jest dokładnie tak samo, jak w przypadku Barcelony, kiedy wszyscy komentatorzy się pałują na samą myśl o Messim - przyzwyczaj się :-)

Żal dupcię ściska? Jak cały świat mdlał na sam widok boskiego Zizu, to było wszystko w porzadku :roll:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...