Skocz do zawartości

Inter Mediolan


Rekomendowane odpowiedzi

Włodarze mediolańskiego Interu oficjalnie poinformowali o pozyskaniu pomocnika Portsmouth - Sulleya Muntariego.

Inter zapłacił za reprezentanta Ghany 14 milionów euro. Piłkarz trafił do włoskiego zespołu na zasadzie definitywnego transferu.

Muntari związał się z ekipą Nerazzurri pięcioletnim kontraktem. Za pierwszy rok pracy otrzyma 1,8 miliona euro. Zarobki będą systematycznie wzrastać aż do 2,5 miliona euro.

 

Mamy kolejny transfer, z którego jestem strasznie zadowolony. Mimo, gdzieś zaczytanych, kilku nieprzychylnych ocen co do tego zawodnika myślę, że to świetny i przemyślany ruch Interu. Taki zawodnik w środku pola jest nieoceniony i w parze z Cambiasso mogą stworzyć ciekawy duet.

 

Nadal trwają targi o Quaresme. Suma odstępnego ma niby wynosić 25mln plus 25% nastepnej sprzedaży.

Odnośnik do komentarza

Według goal.com Mourinho nakazał działaczom wstrzymanie wszelkich ruchów transferowych. Wyznaczył datę ewentualnego powrotu na rynek transferowy na 25 sierpnia.

Media spekulowały na temat sprowadzenia środkowego obrońcy, wskutek dużej liczby kontuzji na tej pozycji, oraz Quaresmy.

:-k

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Inter Mediolan - AS Roma 2:2, karne 6:5

1:0 Muntari

1:1 De Rossi

2:1 Balotelli

2:2 Vucinic

Karne:

Roma: Vucinic (+), Baptista (+), Cassetti (+), De Rossi (+), Totti (-), Pizarro (+), Juan (-)

Inter: Ibrahimovic (+), Balotelli (+), Stankovic (-), Maxwell (+), Cambiasso (+), Jimenez (+), Zanetti (+)

 

Mamy Superpuchar :D Mecz był ciekawy, szkoda tylko, że Roma miała momentami taką dużą przewagę. Zaskoczyło mnie to, że Stankovic zagał cały mecz, tyle media spekulowaly na temat jego transferu do Juventusu. Ciekawe czy nadal będzie dużo grał. Bardzo podobało mi się zaangażowanie Zanettiego. Martwi bardzo uraz Burdisso :/ Kolejny środkowy obrońca może być wykluczony z gry na jakiś czas :/

Odnośnik do komentarza

Cóż, początkowo Mourinho nie widział Dekiego w składzie, ale gdy posypali się wszyscy stoperzy i przekwalifikowany został Cambiasso okazało się, że Deki idealnie spisuje się jako 'cofnięty rozgrywający' coś a'la Pirlo w Milanie. Mając obok siebie takich pracusiów jak Javier czy Muntari okazuje sie że Inter ma kapitalny środek pola mimo gry trójką pomocników! Zaluje, że nie mogłem oglądać tego meczu ale oczywiście RAI1 było kodowane :/

Odnośnik do komentarza

Sampdoria Genua - Inter Mediolan 1:1 (0:1)

0:1 Ibrahimovic 33'

1:1 Delvecchio 68'

 

W pierwszej połowie przewaga Interu, w drugiej Sampdorii. Trzeba przyznać, że obie bramki były dosyć przypadkowe.. Dobrze zagrał Cambiasso na środku obrony. I znowu Stankovic zagrał cały mecz, ale zapewne jak Cambiasso nie będzie musiał grać w obronie, to Serb usiądzie na ławce.

 

Ciekawe jak się skończy sprawa z Quaresmą, niektóre media już podały, że przeszedł do Interu, a wczoraj Moratti powiedział, że tego transferu nie będzie. Wszystko się rozstrzygnie dzisiaj.

Odnośnik do komentarza

Quaresma dzisiaj oficjalnie stał się piłkarzem Interu. Podpisał kontrakt i został zaprezentowany. Podobno Inter zapłacił za niego 24,6 mln Euro, przy czym 6 mln zostało "oddane" w postaci Pele. Szkoda mi, że odszedł Pele :/

 

Portal ilreca.it podał, że Inter wykupił z Cruzeiro Kerlona i od razu wypożyczył go do Chievo. Narazie żaden z tych trzech klubów nie potwierdził tej informacji na swojej oficjalnej stronie internetowej, choć irleca podaje, że to oficjalna informacja. Może za jakiś czas odpowiednie newsy się pojawią :-k

 

Też podobno Obinna wykupiony z Chievo zostanie w Interze, bo nie dostał pozwolenia na pracę w Anglii-miał iść na wypożyczenie do Evertonu- ani włoski klub nie zdążył dopiąć wypożyczenia do Monaco. Narazie też żadnych oficjalnych informacji na ten temat nie ma :-k

Odnośnik do komentarza

Jestem ciekawy co pokaze Quaresma w, bardziej defensywnej niz portugalska, włoskiej lidze. Mimo wszystko nie bedzie miał tyle miejsca, poza tym obroncy sa "troche" lepsi. Wydaje mi sie ze skoro w Hiszpanii nie bardzo sie sprawdzil, to we Wloszech bedzie mu trudno (tak wiem, to dwie zupelnie inne ligi, ale defensywnie lepsze od portugalskiej).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Inter Mediolan - Catania Calcio 2:1(1:1)

0:1 Plasmati 42'

1:1 Quaresma 43'

2:1 Terlizzi (samobójczy) 48'

 

Całą drugą połolwę i kilka minut pierwszej graliśmy z dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Muntariego, więc to zwycięstwo cieszy jeszcze bardziej. Śmieszną i przypadkową, ale ładną bramkę strzelił Quaresma. Ładnego samobója strzelił Terlizzi :)

A teraz czeka nas pierwszy mecz w Lidze Mistrzów.

Odnośnik do komentarza
Panathinaikos 0-2 Inter (HT: 0-1)

strzelcy: Mancini 27, Adriano 85.

Inter: 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 2 Cordoba, 23 Materazzi, 6 Maxwell; 14 Vieira (20 Muntari 62), 19 Cambiasso, 4 Zanetti; 77 Quaresma (7 Figo 64), 8 Ibrahimovic, 33 Mancini (10 Adriano 82).

Mimo, że Koniczynki momentami dość wyraźnie dawały sie we znaki naszej drużynie, udało sie wywieść z Aten trzy punkty. Trudno mi jest oceniać jakiegoś gracza z osobna jak nie widziałem spotkania w całości i raczej pozostanę przy ogólnej pochwale dla wszystkich zawodników, przede wszystkim za wynik.

 

To nie pochwała, ale cieszy bramka Adriano, być może jest to dobry prognostyk przed następnymi spotkaniami tego gracza.

Odnośnik do komentarza
AC Torino vs. Inter Mediolan 1-3 (0-2)

 

0-1 Pisano 24' (s)

0-2 Maicon 26'

0-3 Ibrahimović 51'

1-3 Abbruscato 7

 

Inter: 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 16 Burdisso, 23 Materazzi, 26 Chivu; 14 Vieira, 19 Cambiasso, 4 Zanetti; 10 Adriano (45 Balotelli 67'), 8 Ibrahimovic (9 Cruz 88'), 33 Mancini (77 Quaresma 64').

Gdyby nie nerwowa końcówka i falowe w niej ataki Torino można by było powiedzieć, że zagraliśmy świetny mecz. Nie licząc tego małego uśpienia gra wyglądała ciekawie, dość szybkie tempo, niezła gra na skrzydłach, twardo w środku i poprawnie w ataku.

Co indywidualnych ocen to już nie po raz pierwszy bardzo dobrze zagrał Maicon(jak dla mnie jeden z najlepszych zawodników na świecie na swojej pozycji), świetnie radził sobie w bramce Julio Cesar, a już w niesławnej końcówce to istna kanonada parad w jego wykonaniu i na koniec warto dodać coraz lepiej grającego Zlatana w ataku.

Odnośnik do komentarza
Adriano i Mancini też podobno się wyróźniali(ja oglądałem mecz tylko od 60 do 80 minuty). Wychodzi na to, że Brazylijczycy brylują :)

Mancini dwie asysty miał, Adriano też coraz lepiej. Poza tym ładnie współpracowali z Zlatanem :) .

Chyba miałeś racje, w tym sezonie Crespo z Cruzem raczej nic wielkiego nie zwojują, może PW dostaną sznase, ale chyba nic poza tym.

 

Niedługo derby i aż żal, że nie będzie mógł grać Muntari, niby jest powracający do formy Vieira, ale Ghańczyk w tym sezonie imponował formą, przygotowaniem fizycznym i walczył za dwóch na boisku i mały niedosyt pozostaje.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Pomocnik reprezentacji Francji, a na co dzień zawodnik Interu Mediolan - Patrick Vieira doznał kontuzji przed eliminacyjnym meczem Mistrzostw Świata 2010, w którym Trójkolorowi zmierzyli się z Rumunią.

 

Piłkarz podczas rozgrzewki zaczął odczuwać ból w prawej łydce i jego występ w sobotnim starciu był wykluczony. Na razie nie wiadomo, jak poważna jest ta kontuzja. Vieira w najbliższych dniach przejdzie szczegółowe badania.

Szkoda Patrica. Ostatnio zaczynał łapać formę. Dobry mecz z Bologną. Ale wiek niestety daje znać o sobie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...